a podepsal jako velký myslitel s 49 dalšími hvězdami "protest" proti referendu. Možná si není na škodu připomenout lidové rčení (a trochu i lékařské), že géniové jsou občas chudáci a na štíru s přemýšlením o jiném.

 

Vývoj indexu FTSE 100 udělal z britských akcií jeden z nejvýkonnějších trhů na světě. Co bude dál? Ve hře jsou další rekordy, a to díky klesajícím nákladům na zajištění.

V tomto směru hraje klíčovou roli vývoj na trhu s opcemi, kde se náklady hedgingu proti poklesu indexu snížily na rekordně nízké úrovně - od srpna letošního roku. Podle agentury Bloomberg by se „mezera“ mezi opcemi a FTSE 100 měla ještě zvýšit, a to na 5,5 % do konce roku 2017.

Samozřejmě že tyto indexy nevypovídají vše. Ale současně v dlouhodobém horizontu ukazují, zda je dobrý, nebo špatný trend.

 

Další metrikou hrající ve prospěch FTSE 100 je valuace. Index se obchoduje na 14,5násobku očekávaných zisků, což je nejnižší číslo od července 2015 ve srovnání dalšími benchmarky, jako je například Euro Stoxx 50. Analytici věří, že britským firmám vzrostou během příštího roku zisky o 24 %, zatímco u ostatních evropských pouze o 4,9 %.

 

Bác ho! Kde udělali soudruzi vědci chybu, že toto vypočítali před rokem opačně a dnes už měly britské akcie čítat obrovské ztráty?