Bleskové zprávy

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v prosinci prudce klesla na nejnižší úroveň za poslední čtyři roky.

Další neveselá blesková zpráva. Index důvěry investorů pro eurozónu dosáhl v prosinci —0,3 bodu oproti listopadové úrovni, která představovala 8,8 bodu. Tento ukazatel klesl již čtvrtý měsíc po sobě, přičemž jeho prosincová hodnota je od prosince roku 2014 na nejnižší úrovni.   „Neexistuje ani jiskřička naděje" „Když sleduji situaci ve světě, prakticky neexistuje ani jiskřička naděje," vyjádřil se k dané situaci ředitel institutu Sentix, Manfred Hübner.  Zároveň dodal, že současná situace připomíná období, které předcházelo finanční krizi v roce 2008.    
Komentář (1) Zhlédnutí: 227

Japonská ekonomika klesla nejvíce za poslední čtyři roky.

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 2,5 procenta, což je nejvyšší propad za více než čtyři roky. Pokles byl mnohem vyšší, než uváděl předběžný údaj z minulého měsíce. Může za to hlavně propad výdajů firem, který ohrožuje výhled investic na příští rok. Japonská ekonomika, která je závislá na vývozu, se přitom potýká se zpomalením globálního růstu a obchodními spory, uvedla agentura Reuters.  
Komentář (1) Zhlédnutí: 203

Kde vzali nápad, že na benzínce vraždili muž a žena?

Samozřejmě se můžeme mýlit všichni, ale vůbec bych nevybíral mezi bezdomovci, mezi nějakými kriminálníky, ale: kdo se občas vyskytl mezi různými týpky, jejich pohyby jsou přece jiné. Pokud bych někam nasměroval, tak pohyb především druhého je typický pro dvě skupiny: Romové a nebo rappeři. Rappeři či mladí obdivující hip-hop všech možných národností a věk mezi 18 - 25 let. Především pokládání nohou je pro ně typické a pokud se objeví se zbraní, je to většinou spojeno s drogami. Takže by policie měla probrat tyto dvě komunity do 50 km. A ...celý článek
Komentář (0) Zhlédnutí: 557

Další americký výbuch u Hirošimy

Americká stíhačka a tankovací letadlo se zřítily u Japonska. Bojový stroj a tankovací letadlo startovaly ze základny Iwakuni u Hirošimy k pravidelnému tréninkovému letu. Po startu došlo „prý k mimořádné události“, uvedlo americké velení. Nehoda se stala ve dvě hodiny ráno místního času asi 320 kilometrů od japonského pobřeží. Kongresmani nárůst počtu nehod nazývají „krizí“ a za jejich příčinu označují nepřetržité bojové úkoly letectva, odkládanou modernizaci, nedostatečný výcvik a stárnoucí techniku. Japonci už mnohokrát demonstrovali, aby americká armáda z Japonska zmizela, protože je nebezpečná.  
Komentář (0) Zhlédnutí: 401

Žena protočila ve směnárnách 12 miliard, někdo ji pak zřejmě zavraždil

Směnárnami na severu Čech v uplynulých čtyřech letech proudilo takové množství peněz, jako by někdo v regionu založil novou banku. Za tu dobu v nich záhadná žena, která se pak pravděpodobně stala obětí násilného trestného činu, vyměnila neuvěřitelných dvanáct miliard korun. Hotově, koruny na eura.   V případu je zatím více neznámých než známých. Podle informací MF DNES policisté zadokumentovali jen objem peněz a počty směn z korun na eura. Ty žena prováděla prakticky po celých severních Čechách. Podle zdroje redakce někdy směnu provedla i více než třicetkrát za den. Co ...celý článek
Komentář (0) Zhlédnutí: 474