Agentura Fitch Ratings snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o jeden stupeň na BBB-. Moskva je tak pouze jediný krok od propadu do spekulativního pásma. Jak zareaguje prezident Vladimir Putin?

 

 

 

Putin by měl změnit priority

Schopnost Ruska překonat současnou strázeň závisí na Vladimiru Putinovi. Mohl by stáhnout své jednotky z východní Ukrajiny, čímž by přiměl USA a EU ke zrušení hospodářských sankcí proti Rusku. To by však znamenalo přiznat porážku. Zdá se, že Putinův přístup k vedení státu je bytostně neslučitelný s jakýmkoliv řešením současných ekonomických potíží Ruska. Přesné a aktuální statistické údaje o stavu ruské ekonomiky, které jsou potřebné k volbě efektivních opatření proti krizi, jsou sice na internetu kdykoliv veřejně dostupné, avšak Putin tvrdí, že internet nepoužívá. Putin místo toho dostává každodenní aktualizované informace o kremelské politice, domácích událostech a zahraničních vztazích od tří svých klíčových zpravodajských služeb.

Jeho počínání nasvědčuje tomu, že ekonomická data pokládá za mnohem méně důležitá než bezpečnostní informace, což je možná u kleptokrata přirozený instinkt.

 

Od Putinova návratu do prezidentského úřadu v roce 2012 je premiér Dmitrij Medveděv v podstatě bezvýznamný. Přitom za ekonomiku země je v Rusku odpovědný právě šéf vlády. Putin, který není ekonomickým expertem, všechna významná rozhodnutí o hospodářské politice dělá sám. V důsledku toho je ruská hospodářská politika rozdrobená a nefunkční.

 

Pro úplnost

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Vladimir

  Pro úplnost

  11. ledna 2015, — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK
  :):D;)

 • Návštěvník - Guldur

  Pane autore článku (případně jeho kopírovateli) - pokud s tím, co je v textu uvedeno souhlasíte či tomu věříte - pravděpodobně jste usnul v Izraeli po pitce s vašimi chazárskými kamarády podnikajícími v byznisu lidských orgánu a ti vám poté vyměnili mozek za 2 hrsti sena,.... jinak to není snad možné.
  Bohužel, nemáte pak nejspíš naději si svou hloupost uvědomit...

 • Návštěvník - Dufek

  V odpovědi na: Návštěvník - Guldur

  Hele, vy jste moc mozku nepobral, že? Všiml jste si té ovce? Nejste tou ovcí vy? My víme, že to nepsal autor, ale šašci z EU a čtk. Máte to tam taky. My to pochopili.

 • Návštěvník - Dan

  Zhuleny presstitut a jeste k tomu blby jak tago. Rusko nedavno splatilo posledni dluh u zapadu. Vyvazi vice a lacinejsi psenici jak o statni, jeho hospodarsky pokles se zastavil, i pres sankce. Diky sankcim se uspesne rozviji zemedelstvi, ktere nebude pouzivat GMO jako Ukrajina, kde jsou americke koncerny a skupuji tam pudu. Putin nei zadny kleptokrat, je to vlastenec. Ale vy nevite, co je vlastenec. Na ten rozpad dougfaji USA, ktere by si chtely privlastnit jeho suroviny jako uz vsude ve svete. Mohou se podelat a ty taky, ty pisalskej mimoni, ze se to nevede!!!

 • Návštěvník - Dan

  Vystupme uz konecne z tohohle spolku dementnich idiotu a lokaju USA, kteri nici Evropu. EU je tyransky zalar narodu!!!

 • Návštěvník - lubajs

  Ještě donedávna na stránkách EuroZprávy.cz se dalo vyčíst celé složení redakce včetně šéfů a externích dopisovatelů. Dne už ovšem tam ten seznam nenajdete, byl vymazán. Taky se donedávna (už od vzniku webu) EuroZprávy.cz redaktoři pod svými články podepisovali celými jmény, pak nějakou dobu jen zkratkami svých jmen a přesně od 15.března se přestali podepisovat vůbec. Teď pod každým článkem najdete akorát nic neříkající "autor EuroZprávy.cz). Nevím, co si o tom myslet, když se členové redakce najednou tak urputně snaží být anonymní. V seriozním mainstreamovým médiu by se anonymita autorů článků neměla vůbec připouštět. Zřejmě se redaktoři za své bláboly a dezinformace psané a šířené na zakázku mocných prostě stydí a nechtějí aby jejich jména byla s nimi spojovány. Asi bude pro redaktory těžké pohlédnout svým přátelům a rodině do očí a neustále jim vysvětlovat, co to píšou za bláboly.

 • Návštěvník - Ruprecht

  Nevím, nevím, ale to asi nebude nejnovější informace. Pokud mám věřit zprávám finančníků a ne protiruských propagandistů tak Rusové jdou v této chvíli s ekonomikou vzhůru a to sankce - nesankce. Realný předpoklad růstu ekonomiky RF je pro tento rok 2%
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/deutsche-welle-ruska-ekonomika-se-zotavuje-navzdory-sankcim/
  http://www.kurzy.cz/zpravy/419831-rubl-nejvyse-za-2-roky-i-pres-tamni-prekvapive-snizeni-sazeb/
  http://www.komorasns.cz/post/show?postId=529

 • V odpovědi na: Návštěvník - Ruprecht

  Prosím, máte tam dva obrázky. Eurozprávy a s ovečkou - co říkali dřív. Nikoliv dnes a Skrytá Pravda.