Méně inteligentní lidé jsou hlupáci, blbci a debilové říká známá novinářka Petra Procházková ve svém komentáři na sociální síti.
 

„Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky,“ napsala mimo jiné známá novinářka na sociální síti Facebook ohledně obecného zákona o referendu.

Po panu Hríbovi, ke kterému jsem se vyjadřoval v minulých dnech je to další údajně elitní novinář(ka), jenž má občany nejen za hlupáky. No a pak, že pan prezident rozděluje společnost. Je to přesně naopak, takovýto pseudoelitáři jsou podepsáni pod tím, jak je společnost rozdělená na dva tábory a všechna podobná prohlášení ten příkop ještě prohlubují.

Paní Procházková si neuvědomuje, že ne všichni občané mohu být vzdělaní, a že v každé společnosti musí být místo jak pro vzdělané, tak také pro ty, kteří jsou vzděláni o něco méně. Všichni bez rozdílu vzdělání musí tak mít stejná práva a stejné povinnosti a nikdy se nesmí stát, že by se dělaly mezi těmito skupinami nějaké rozdíly.

Volební právo musí být pro každého stejné a v obecném referendu by se tak mělo moci hlasovat o všech důležitých (takže např. i o vystoupení z Evropské unie) otázkách kromě těch, které by byly protiústavní a neslučovaly by se s Listinou základních práv a svobod. Občané jsou vlastníky státu, který funguje na základě jejich nemalých daní a všelijakých odvodů, takže oni jsou ti, kteří by měli o svém státě rozhodovat a to co možná nejvíce přímo a ne pouze v zastoupení politických stran a jejich partajních aparátů, které jsou řízeny různými lobbistickými skupinami a některé i oligarchy.

 

Zveřejněno se souhlasem autora

rozvoral.blog.idnes.cz

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - novota

  Muslim roztahovačka od agenta Bureše se chová jak Chramostová v 50 letch.......:p:p

 • Návštěvník - jaroslav Doffek

  Jak říkal prezident o novinářich tak to sedi,nevím pro koho ta slepice píše,ale jako novinářku bych ji nenechál opsat ani recept na buchtu.Kdyby nebylo méně vzdělánych,nebyly by potraviny ,nebyly by televize ,telefony počitače ,auta..to vše sice vymysli ti vzděláni,ale udělaji to nebo vyrobi ti méně vzdělání a znám spousty podnikatelů,kteři byli jen vyučení a znám vysokoškoláky,kteří po 5létech od školy neuměli vypočíst obsah koule a to myslím strojní ing.o znalosti novinářu se ani nebavím..čest

 • Návštěvník - Svycar

  Svycarske Referendum a jeho vyvoj se datuje od r. 1848. Jeho podstatou je prani suverena, t.j. lidu, aby v primem hlasovanim on sam rozhodoval o dulezitych zmenach ustavy, zakonu, dani, atd. Timto je znemozneno, aby uzka skupina politiku ve vlade a obou komorach parlamentu mohla prosazovat dalekosahle zmeny bez prime ucasti obcanu. Jsem presvedcen, ze jenom Referendum o vstupu do EU uchranilo Svycarsko pred vstupem, protoze obcane se vyslovili proti vstupu. Kdyby to zalezelo pouze na politicich, dopadlo to mozna jinak. Svycari za zadnou cenu neodevzdaji svou suverenitu nekam do Bruselu, jako Cesi a nikdy nedovoli, aby nejaky evropsky urad byl nadrazen rozhodnuti svycarskych soudu.
  Pro vsechny fandy EU zde uvadim, ze Svycarsko asi pred 1/2 rokem stahlo svou zadost cekatele na vstup do EU, kterou u EU parlamentu proforma melo ulozene. To hovori snad dosti jasne. Svycari se nechteji se stat clenem EU. Maji bilateralni dohody, kde jsou asociovani, aniz by ztratili svou suverenitu!!!! Ne jako my, kteri musi bojovat proti kvotam!!!!!
  Je dulezite, aby cesky zakon o Referendu mel zavaznou platnost pro vladu i parlament, nejlepe ho okopirovat ze Svycarska a nevynalezat zadna jina reseni, ktera nefunguji.
  Po tomto vysvetleni se k prispevku teto dezinformacni blbenky jmenem Prochazkova snad uz nemusim dale sirit.

 • Návštěvník - alpsoptics

  Po panu Hríbovi, ke kterému jsem se vyjadřoval v minulých dnech je to další údajně elitní novinář(ka), jenž má občany nejen za hlupáky.

  happy wheels

 • Návštěvník - Kari

  https://softgame.pl/forum/profile/vaster/ Heredity also plays a significant role the actual planet greying of hair. Your heredity entirely out of the control but even a person dont are at a family of folks that who lose the color in their head of hair quickly undertake it ! slow the spread of the grey hair by avoiding stress, having the consistent sleep schedule, and maintaining a balanced diet. Most likely will also generally keep you looking younger, healthier, and help you maintain a proficient overall well being.