Pseudoelitář Tomáš Halík v Otázkách Václava Moravce řekl opět několik slov, která pohrdají všemi občany České republiky.
 

„Přímá demokracie způsobí likvidaci právního státu a demokracie,“ řekl mimo jiné v diskuzi a po nějaké době ještě dodal: „Liberální demokracie je v krizi, ale bylo by tragické jí nahradit demokracií přímou.“

Pan Halík je jedním z těch, kteří permanentně svými slovy o stavu společnosti, silně pohrdají občany a tím pádem i ústavou jako takovou. Ústava totiž jasně říká: „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.“ Tolik citace z ústavy.

Je vidět, že někteří lidé, jako je pan Halík a jemu podobní, kteří si o sobě myslí, že jsou něco víc než ostatní, nemají vůbec žádné ponětí o tom, co je hlavním znakem demokracie a stále navozují v lidech pocit, že jejich názor je ten až vůbec poslední, který nesmí o důležitých věcech rozhodovat. Mohou si zvolit již předem najmenované politiky a to je tak vše. Větší pravomoci dostat nemohou, jelikož na jejich názor nejsou tito pseudoelitáři zvědaví.

Přímá demokracie je nejdemokratičtější a tím pádem nejspravedlivější politický systém na světě, který perfektně funguje třeba ve Švýcarsku, kde má několikaletou tradici a na který jsou Švýcaři právem hrdi. Pro hnutí SPD je přímá demokracie základním bodem svého politického působení a udělá maximum proto, aby se přímá demokracie stala důležitou součástí politického systému České republiky.

 

Zveřejněno se souhlasem autora

rozvoral.blog.idnes.cz

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Halík je zrádce. Podobně jako papež František. Jsou to levičáci a neomarxisté a přítelé islámu. Pokud se těchto lidí cirkev nezbavíi, tak ji nečeká nic dobrého.

  http://www.epshark.cz/clanek/176/papez-soros-pekelne-spojenectvi

 • Návštěvník - Jan

  Halik je podvodnik a zlo. Je treba delat pravy opak toho co rika Halik. To je uzakonit Referendum a nepoustet sem zadne Muslimy.
  Referendum umozni primou demokracii rozhodnutim obcanu k zavaznym otazkam naseho statu. Existuje ve Svycarsku uz od 1848 a uchranilo Svycarsko od valek a vstupu do EU a prijeti Eura. Zachovalo mu suverenitu v rozhodovani o jeho osudu!
  Neverte pohadkam, ze lid je hloupy a ze Svycarsko je neco jineho. Lid volbou Babise a Zemana ukazal, ze naprosto dobre vi, kdo ho ma zastupovat a pro nej pracovat. Neni to stoka zaprodancu kolem ambasady US, ktera v teto zemi ovlada media a vsechny politiky. Vetsina z nich byla indoktrinovana na skolenich v USA aby prosazovali politiku NWO u nas. USA zasahuji nejenom skrze NGos, ktere financuji, ale pres koupene novinare, media a tzv. elity na vedoucich mistech!! O tom se nesmi psat. Tuto politiku dela vsude u svych vazalu mimo 4 zemi, ktere chteji znicit, aby NWO pod jeji karabacem bylo kompletni.

 • Návštěvník - lubajs

  Moje (již bohužel dávno zesnulá) babička byla moudrá žena a měla čuch na lidi. Stačilo ji se podívat člověku do očí (i přes televizi) nebo si poslechnout, jak ten člověk mluví a hned poznala co je ten člověk zač. Jednou, když v televizi mluvil Halík, tak moje babička mi řekla, že z Halíka má špatný pocit. Byl to podle ní antikrist, ze kterého cítí židovskou proradnost a faleš. Teď s odstupem let vidím, že se moje babička nemýlila, neboť se Halík pořádně odkopal.

 • Návštěvník - *

  Stačilo v říjnu zvolit SPD a nebyly by ani Otázky Václava Moravce, ani Halíkova tlama v televizi.
  Myslím, že ze všech postsocialistických zemí jsme dopadli nejhůř, největší pád.