Jakoby se na scénu vrátil dávný vtip: Slečno, viděla jste Lohengrina?" Neviděla, neslyšela a jestli ho vytáhnete, tak vás přes něj plácnu..." No tak přátelé z Německa. Když se senátoři rozhodli, že novičok neexistuje a prezident Zeman je skoroeuropejský vlastizrádce, tak zase v akci "Skripal a novičok" přišel další zvrat. Německá tajná služba BND získala  v devadesátých letech z Ruska vzorky této látky, které poskytla spojencům včetně Velké Británie. 

 

Dejme slovo raději diskutujícím na Seznamu či na Novinkách.


Petr Novák, Cheb

Buďte bez obav. Další zpráva z Anglie potvrdí že tehdy ten Novičok co dostali od Němců měl číslo A 456 a že ten použitý A 234 na Skripala má jenom Rusko.

 

Petr Šárka, Praha

Jsem zvědavý, zda bude v Německu podobné pranýřování za tuto informaci, jako v ČR kamenují prezidenta Zemana.
Tohle má totiž podstatně větší grády!!!
Zdalipak se ti naši pomatenci "vrhnou" na Německo a budou říkat, že ohrožuje stabilitu NATO a že vlastně staví spojence do trapné situace.
Co na to náš přihlouplý senát?

 

Jaroslav Smajdor, Ostrava

Novinky,jak můžete napsat že Skripalovi byli otráveni novičokem,když angláni nedodali jediný důkaz o tom že se jedná právě o tuto látku? A pokud je novičok desetkrát silnější než VX tak jak to,že jesou Skripalovi naživu? Přestaňte už lhát k čertu!!!! Jste jednostranně zaměřený protiruský plátek který pomocí cenzury zašlapává všechny odlišné názory. Otisknete jen to co se vám líbí a ještš si to upravíte. Měli by jste být zbaveni novinářské licence.

 

Vlastimil Lepka, Letovice

už je to docela otrava, co řekne Rusko se potvrzuje jako pravda, co řekne Západ jako dětinská a nebezpečná lež. Ovšem naši zaťatí odpůrci Ruska a Zemana budou blábolit do úpadu, že ať je to ja je to, mlže za to Zeman a Rusko nebo spolu.

Co myslíte, žijou ještě Skripalovi v péči amerických či britských tajných služeb? a pokud ano, jak dlouho ještě než je postihne nějaká fatální nehoda?

 

Jan Kyanka, Kopřivnice

Němci jen potvrdili to co říkají Rusi. Novičok mohl použít kdokoliv.Byl vynalezen v Rusku ale všechny vyjmenované státy jej testovaly.Obviňovat Rusko je stejná blbost jako obvjňovat Čínu z rozpoutání všech válek proto že vynalezli střelný prach nebo Nobela že vynalezl dynamit.

 

 Podle informací, které shromáždili novináři německých médií, nabídl v 90. letech německé rozvědce spolupráci jistý ruský vědec, který se na vývoji novičoku v Sovětském svazu podílel. Později se mu podařilo do Německa vzorek této nervově paralytické látky propašovat. Nejpozději od konce 90. let tak podle německých médií měli k dispozici vzorek novičoku a informace o jeho složení nejen v Německu, ale i v USA, Británii, Francii, Nizozemsku a Kanadě. Právě díky úspěšné spolupráci německé BND s ruským vědcem tak podle německých médií mohla mít Británie k dispozici protilátku, kterou použila při léčbě Sergeje a Julije Skripalových. Před veřejností se kancléř rozhodl existenci nervově paralytické látky zamlčet, aby nezatížil svůj dobrý vztah s ruským prezidentem Borisem Jelcinem. Což v překladu znamená:

 

 Britská vláda tvrdí, že za útok v Salisbury je s největší pravděpodobností odpovědné Rusko. Moskva obvinění opakovaně odmítla a několikrát uvedla, že obdobnou látku mohly vyvíjet země jako Británie, Švédsko, Česko nebo USA. Český prezident Miloš Zeman před časem prohlásil, že se novičok v malém množství vyráběl i v Česku.

 

A jsme u úvodního vtipu, který nám naservíroval excelentní senátorský výbor: novičok zde nikdy nebyl, nikdo ho neviděl a kdo to prozradí, ohrožuje bezpečnost naší republiky.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Max

  Nasi idioti v politice, zejmena politicky fosil a blb Bublan lyncuji prezidenta lzemi, presne jako spravny lokaj USA podle jejich vzoru!
  Jsme cenzurovani, ale do nemeckeho tisku pronikla zprava, ze nemecka tajna sluzba BND ma Novicok uz od 90 let! Je to dukaz, jakou mame cenzuru, ktera umoznuje lhat a zamlcovat tyto informace! Jedy teto kategorie mela i GB laborator v Port Downu. i v USA, ktere dekontaminovaly vyrobnu v Ozbekistanu po rozpadu CCCP a odvezly i vyrobni zarizeni!
  Prolhana Mayova i buran Johnson vsak brzy dojedou!
  Lzi a lyncovani Ruska za podvrhy a vrazdy, ktere pachaji samy tajne sluzby zapadu se hrouti jako domecek z karet.
  Rusove nemeli pristup k vysetrovani, ani k obetem, ktere jsou stale rusti obcane! Ani pribuzna je nesmela navstivit! Dalsi komentar netreba. Prolhany a podly ksindl na zapade se sam demaskoval!!! A nasi politici i senat stale tyto lzi podporuji. Je na case omezit funkcni obdobi politiku, kteri si u nas z funkce udelali dobrou zivnost, kde zustavaji uz po desetileti jako Bublan, Pithart, Benda, Rychetsky aj.!!!

 • Návštěvník - Kája

  Ale žádný útok v Salisbury se nestal!!! To je směšné!!! Kdyby ano, zemřeli by Skripal a Skripalová okamžitě. Skripal a Skripalová prodělali otravu botulotoxinem (ze závadných krevet v Seafood Risotto), botulismus samozřejmě může skončit i smrtelně. Příznaky: nevolnost, zvracení, bolesti břicha až křeče, dvojité vidění, rozostřené vidění, svalová slabost či obrna, potíže s dýcháním.
  Jestli jim kuchař v restauraci Zizzi dal zkažené risotto naschvál, protože Skripal dělal v restauraci brajgl, vyřvával a mlátil do stolu, to je jiná otázka.
  https://www.stylenest.co.uk/wp-content/uploads/2013/05/Seafood-Risotto.jpg
  https://www.stylenest.co.uk/food/recipes/one-pot-recipes/seafood-risotto/

 • Návštěvník - Kája

  Ještě nezveřejnili zápis z včerejší schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Asi se bojí. Klerofašouni, padejte z Parlamentu.
  http://www.senat.cz/organy/index.php?lng=cz&ke_dni=17.5.2018&O=11&par_2=373

 • Návštěvník - Max

  V poradu jak to vidi na Cro Plus dnes v patek bezpecnostni expert Sandor vubec nezminil, ze Novicok testovali Svedove a jeho vzorky mely vsechny zpravodajske sluzby NATO statu uz od 90 tych let! Oznamil to nedavno nemecky tisk. Bud to Sandor nevedel, pak neni zadny expert, nebo nechtel vedet. Asi to druhe je pravdepodobne, protoze rici pravdu znamena v mediich skoncit, dostat vypoved jako Safar. Jsme kolonii polhanych a podlych bastardu v USA a GB, kteri lidem lzou jako psi. Otravuji lidi sami a pak z toho obvinuji Rusko a hned bez dukazu ho trestaji vypovezenim diplomatu a sankcemi. Rusko si to pochopitelne libit neda a brani se sec muze. Bastardi tlaci svet do valky, srovnaji sve lokaje v EU brzy do late a bude ekonomicka valka, ktera preroste v chaos a upadek. Mozna i ve valecny konflikt v Evrope, ktery USA potrebuji jako sul.

 • Návštěvník - Petr

  Na fotce vidite prototyp US lokaje, ktery vzdy slouzi a poklonkuje tem, kdo ho plati. Az zde bude Islam bude i ten on verne podporovat. Bublan je zaprodanec a smejd, podporujici podlost a lzi USA a NATO nekriticky a ve vsem. Nechapu jak tenhle zmetek muze byt neustale v politice a oblbovat lidi v mediich!