Každý, kdo zažil vstup "spřátelených armád" v roce 1968 si nese křivdu po celý život a za protesty jsme byli šikanováni. Někdo víc, někdo méně. A že hlavní slovo měla Moskva a SSSR také není pochyb. Takže mnozí si položí otázku, proč je úvodní foto ze současnosti, když historie dává jiný příklad, na kterém se všichni (většinou) shodneme?

 

A právě v tom je základ změny našeho vidění

(A dle veřejných, nikoliv mainstreamových ohlasů  většina Čechů to i tak dnes cítí a vidí)

My v roce 1968 netušili, že SSSR má částečně pravdu, že ve Vietnamu se nejen válčí, ale USA znásilňují a pak napalmem upalují malé holčičky i pětileté slavnou americkou armádou. My je znali jako slavnou armádu, co louská buráky a zvěrstva na dětech například v My Lai pět měsíců před okupací jsme ani nezaznamenali.

 

 A nyní porovnejte číslo: počet zmasakrovaných dětí (o milionu nevinných obětí ani nemluvě) americkou armádou pod gescí židovské velvyslankyně USA Madeleine Albrightové - úvodní foto s oběťmi, které se s tím mají srovnávat v roce 1968.

 

Válka v Iráku do roku 2011 (odhaduje se milion obětí),  v důsledku války zemřelo 500 000 dětí. (Dnes je dokladováno číslo menší, přesto počet je strašný) Přitom se zjistilo, že bezdůvodně, pouze na základě jedné zrůdy, co si vymyslela historku o chemických zbraních, které neexistovaly a spojencům se to k zabíjení v čele s USA náramně hodilo. Šílené. V květnu 2012 jí Barack Obama za to udělil Prezidentskou medaili svobody. Nyní jí předal vyznamenání i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD)

 

 

V letošním roce si připomněli také 20 let od bombardování tehdejší zbytkové Jugoslávie (Srbsko a Černá Hora), které trvalo dlouhých 78 dní a nocí. Během aliančního bombardování zahynulo kolem 2 500 civilistů, ženy a děti nevyjímaje. Protesty Václava Klause byly zbytečné. Humánní bombardování schvaloval i Václav Havel. Jak cynické.
V Letech za Hitlerova běsnění zemřelo (nebylo mučeno) 230 dětí. Kvůli zpochybňování počtu a systému, jakožto následného vykoupení výrobny masa a kritiku policie vyšetřovala mnoho osob.
 Celkové ztráty na životech způsobené Německem a jeho zrůdnou rozpínavostí pod názvem druhá světová válka představují více než 72 milionů lidí. Civilní oběti představují asi 47 milionů, včetně asi 20 milionů lidí, kteří zemřeli během války v důsledku hladu a nemocí. Samotný Sovětský svaz zaznamenal 23 200 000 obětí.

 

Němci vyvraždili do roku 1945 365 000 našich občanů!

 

A pak zde máme "STRAŠNOU OKUPACI"  srpen 1968

Sovětská armáda nasadila hlavní sílu, ale nesmíme zapomenout také další:

Bulharská lidová armáda vyčlenila pro operaci 2168 osob, Maďarská lidová armáda 17 000 vojáků, 1816 automobilů, 177 tanků, 111 obrněných transportérů, 45 protitankových kanónů, 36 houfnic, 78 minometů, 22 protiletadlových kanónů a 100 až 104 letadla, Národní lidová armáda NDR patrně jenom několik set osob, Polská lidová armáda k 21. srpnu 12 846 osob, 456 tanků, 320 obrněných transportérů, 178 děl, 2564 automobilů a šest letadel; k 14. září tyto síly vzrostly na 28 612 osob, 750 tanků, 592 transportérů, 227 děl, 103 protitankové a 104 protiletadlové kanóny, 5663 automobilů a 36 letadel.

Do 3. září bylo usmrceno střelnými zbraněmi nebo následkem provozu vojenské techniky okupantů 72 československých občanů, 266 bylo zraněno těžce a 436 lehce. (U některých jsou pochybnosti jak se to skutečně stalo, ale budiž.)

Přesto vše máme zapomenout, Němce milovat, USA milovat, ale Rusy nenávidět, mlátit a likvidovat. Dokonce se určitá skupina vyjadřuje, že kdo se o Rusku nevyjadřuje nenávistně, měl by být vyobcován a potrestán.

 

Ne, většina z nás nezměnila svůj názor na okupaci 1968 a konec údajné svobody, ale data viz výše, nastoupená totalita a cenzura po roce 2000 v českých masmédiích stejně jako dnešní vyhrožování za jiný názor jako v době nejsilnější totality nám prostě otevřela ke srovnání oči. Nic víc.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Dan

  Jeste k Iraku na doplneni. Pred valkou v Iraku byla jedna vysoka US diplomatka v Kuveitu, kde se ji zurnaliste ptali, co udelaji USA, kdyz Sadam napadne Kuveit. Ona rekla (ja to video videl), ze USA nebudou intervenovat! Tim ovsem USA vlakaly Sadama do Kuveitu jako do pasti a zacala intervencni valka. Sadam chtel ziskat pro Irak Kuvejt zpatky, ktery mu kvuli surovinam odtrhly zapadni mocnosti a vyclenily ho z Iraku, aby ho mohly ovladat a tezit jeho suroviny. Konvoj irackych civilistu, kteri se stahovali z Kuveitu do Iraku po dalnici auty a na nakladnich autech napadli Americane raketami z letadel a vsichni tam uhoreli. Byl to utok na civilni konvoj a edy valecny zlocin. Zadna media na zapade tenkrat nesmela ukazat zabery shorelych civilistu a deti! Ja tu spoust videl, stovky aut a nakladaku shorelo. Sadam pak zapalil ropna pole z pomsty. US general Schwarzkopf byl pozdeji US politiky zastaven v ofenzive, aby neobsadil i hlavni mesto. Slo o to, Irak a Sadama pak znovu mlatit pri 2. valce v Iraku a zabit ho, protoze se jim nechtel podridit.

 • *

  V odpovědi na: Dan

  Tak to byla americká velvyslankyně v Iráku April Glaspie. Setkala se se Saddámem 25. července 1990 (osm dní před iráckou invazí do Kuvajtu 2. srpna 1990) v prezidentském paláci v Baghdádu a řekla mu:
  U.S. Ambassador Glaspie: "Mám přímé instrukce od prezidenta Bushe zlepšit naše vztahy s Irákem. Máme značný soucit s vaší snahou o vyšší ceny ropy, okamžitou příčinou vaší konfrontace s Kuvajtem. (pauza) Jak víte, žila jsem zde roky a obdivuji vaše mimořádné úsilí o obnovu vaší země. Víme, že potřebujete finanční prostředky. Chápeme to a podle našeho názoru byste měli mít příležitost znovu vybudovat svou zemi. (pauza) Vidíme, že jste na jihu rozmístili obrovské množství vojáků. Normálně by to nebyla naše věc, ale když k tomu dojde v souvislosti s vašimi hrozbami vůči Kuvajtu, pak by bylo rozumné, abychom se o to starali. Z tohoto důvodu jsem dostala pokyn, abych vás požádala v duchu přátelství - nikoliv konfrontace - ohledně vašich záměrů: Proč se vaše jednotky hromadí tak blízko k hranici Kuvajtu?"
  U.S. Ambassador Glaspie: "Nemáme žádné názory na vaše arabsko-arabské konflikty, jako je váš spor s Kuvajtem. Ministr zahraničí James Baker mně nařídil zdůraznit pokyn, který byl poprvé dán Iráku v 60. letech 20. století, že kuvajtská otázka není spojena s Amerikou." (Saddám se usmívá)
  https://www.globalresearch.ca/gulf-war-documents-meeting-between-saddam-hussein-and-ambassador-to-iraq-april-glaspie/31145
  Následně Glaspie působila v OSN v New Yorku, pak jako konzulka v jihoafrickém Kapském Městě, v roce 2002 odešla do důchodu. O svých aktivitách v Iráku vždy mlčela, ale v březnu 2008 dala rozhovor libanonským novinám Dar Al-Hayat. V interview řekla, že ničeho nelituje, "It is over," řekla Glaspie.
  https://images.c-span.org/Files/19a/017199-m.jpg/Thumbs/height.630.no_border.width.1200.jpg

 • Rudolf Kavan

  Ti, co obhajuji vyvrazdeni 1 milionu Kambodzanu Rudymi Chmery jsou porad daleko horsi nez Albrightova. Nic nemeni na veci, ze se stavi hloupymi, predstiraji, ze nechapou souvislosti a nic takoveho neobhajuji.

  Naznacovat, ze Americani prisli do Vietnamu ZA UCELEM vrazdit civilni obyvatelstvo je stejne odporna lez jako tvrdit, ze Srbove vedli valku v Bosne za ucelem pachani genocidy. Takova prezentace se nijak nelisi od stylu Ceske televize.

 • V odpovědi na: Rudolf Kavan

  Pane Kavane, s Vaší větou mám problém. (Pozor, nikoliv cenzorní, ale myšlenkový). Nevím jak Vy, ale já neumím rozlišit rozhodnutí lidu a následné represe, že to tak nejde. Demokracie není kapitalistická, či socialistická a svoboda slova též. Demokracie a svoboda buď je, nebo není. Takže když lid rozhodne, že nechce jít cestou rozkrádacího kapitalismu (což je stále se navyšující zisk nejbohatších a rozvírající se nůžky, kdy chudí nemají na lékaře, právníka či školství a chodí už jako u nás bez zubů přestože pracují) ale změnou systému daní k socialismu a cizí stát začne "lid" bombardovat, tak nevím, jak to nazvat. Jugoslávie a Srbsko bylo, aby vznikla základna v Kosovu, Libye proto, že odmítla dolar a lidé příliš bohatli a to je normální? A můžeme jít takto stát po státu. Tak to prosím definujte jinak. Děkuji.

 • Dan

  V odpovědi na: Rudolf Kavan

  Vzdyt to tady nikdo netvrdi, co pisete! Mame v Cesku problem v tom, ze jsme ve sfere vlivu a vlady USA. Proto je jakakoliv kritika jejich zlocinu, lhani a podleho jednani predem vyloucena z medii. Obcane jsou tim pouze jednostranne informovani a zahlcovani rusofobii, podobne jako za casu totality kdy jsme byli ve sfere vlivu CCCP a museli jsme nenavidet valecne stvace v USA. Byl jsem tenkrat studak a smali jsme se tem clankum v Rudem pravu. Na 1. maje jsme skandovali ' Na sousi i na mori potopime agresori', aj. Dnes si uvedomuji, ze ty informace, ktere poustela KSC do medii o USA nebyly zcela kompletni, protoze pravda o jejich neustalych zlocinech je mnohem hruznejsi a strasnejsi. Kratce receno, to stvani v mediich proti USA za KSC byl slaby cajicek ve srovnani s tim, co ve skutecnosti USA jsou, co se delo a deje!
  Jedine co nam zbyva jsou weby jako tento, kde je mozne na tento stav upozornit a hledat pravdu. Seriozni diskusi na zaklade faktu a ne nadavanim tem, se kterymi nesouhlasim. Na druhe strane je treba se vyporadat s trolly CSSD a idioty jako je Nowak, kteri se pokouseji zde diskusi otravit svym lhanim, urazlivymi prispevky a lidi nastvat!

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  Přijde mi divné, že Skrytá Pravda si vůbec nepovšimla zásadní dezinformace, která proběhla v pátečních Událostech ve 22h.
  Pozvaný rusofob a dezinformátor, si vymýšlel ve dvou základních věcech:
  1) Tvrdil, že Ukrajina v incidentu v Kerči porušila hranice teritoriálních vod u pobřeží Krymu, což je prý nonsens, protože Krym není Ruský, ale Ukrajinský.
  Jenže Skrytá Pravda je taková, že vojenské lodě Ukrajinské armády narušily hranici teritoriálních vod naproti Krymu v pobřežních vodách vnitrozemí RF na pobřeží, kde leží například Soči.
  2) Rusofobní dezinformátor se dále oháněl rozhodnutím námořního soudu a že prý Putin porušuje mezinárodní právo.
  Jaká je Skrytá Pravda? Tento mezinárodní soud pro námořní právo má svou jurisdikci jedině pro civilní plavidla a nikoliv pro vojemksé lodě s vojenskou posádkou.
  Jenom taková malá ukázka toho, že si všímáte nepodstatných věcí a naprosto podstatnou manipuilaci v ČT jste si vůbec nepovšimli.
  ????????????????????????????????????????????????????

 • *

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Dík za připomenutí! Nebyl ožralý? Lékař, senátor za KDU-ČSL Václav Hampl skřehotal s Židulí Písařovicovou a miliardovým zlodějským synkem Železným-Eisenkraftem o ukrajinských vodách Krymu. Já jsem se také díval, ale už mně to přišlo v té záplavě žvanění hnusných kolaborantských nacistických Židů původem z Ukrajiny jako běžný standard v České televizi, takže se nedivím, že si této manipulace Skrytá pravda taky nepovšimla.
  Senátor KDU-ĆSL Václav Hampl od 5:00 minuty:
  "Jestliže někdo jako v rozporu s mezinárodním právem zabaví kus jiné země, tak jako nemůže potom ty sousedící vody tvrdit, že jsou jeho, to je prostě, to není vo tom, co vo tom říká ruská televize nebo nějaká jiná média, to je prostě mezinárodní právo, absolutně podle mě není pochyb v komkoliv, pokud někdo bere vážně mezinárodní právo nebo právo jako vůbec."
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/219411000370816/video/713755

  Já bych na tuto trojici s chutí uplatnil právo, hlavně Benešovy dekrety o zrádcích a kolaborantech.

 • Pro ty, kteří se snaží zase odvádět pozornost v diskuzi jiným námětem jako Opus alias Nowak: Krym je "fait accompli", Kosovo je "fait accompli", Katalánsko je "fait accompli", HonkKong je "fait accompli". A navíc Krymčené se rozhodli v referendu, ale Katalánce za to seřezali a zavřeli. Rusko je dle důkazů svobodnější, než Španělsko a lid rozhoduje. Takže tato zpráva navržená "Opusem - Nowakem je tímto nulová a bezpředmětná. Relevantnost se rovná cáru papíru.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Evidentně jste vůbec nepochopil s jakou informací jsem přišel. Nejde o to jestli je Krym "fait accompli". Jde o to, že se v mediálním prostoru přetřásá zásadně lživá informace, že ukrajinské kocábky narušily teritoriální vody u pbřeží Krymu. Je to lež!.
  K narušení teritoriálních vod RF došlo na straně pevninské části Ruska a nikoliv u poloostrova Krym. Já jsem již napsal do ČT email, ať tuto informaci nešíří, ale doposud mi neodpověděli. Mám za to, že toto je právě prostor pro alternativu, aby takto zásadní věc rozvířila. Ale vy k tomu mlčíte, je to pro vás "hotová věc". Nachápu proč jste pasivní?

 • Terronce

  My name is Joe and I have been previously natural health business for nearly 5 a lot of years. ggs.ac.in/2019/04/science-day-2019/?unapproved=8795&moderation-hash=ad57da67d3ad0353a2cf702d7251cd40