Již vzhůru psanci této země. Proč to zavádíme? Protože na to jede celý zkostnatělý, zaostalý západ a přece se nebudeme učit od Ruska. To ponížení. I když násobné upgrade ze starého vehiclu nový závodní vůz neudělá. A už to údajně stálo přes 75 miliard korun. Už chápete, proč Rusko nasadilo vražedné tempo a Evropa s Amerikou pouze hrozí pěstičkami?

 

 

Je to děsivé: na úřadech běží šílená školení, Maláčová vyhrožuje a zaměstnává tisíce lidí ze soukromé sféry, kteří státní nejsou, pouze najatí pro státní správu a vše se slévá v šílenou frašku a blamáž ČSSD. Nebo dokonce České republiky. I banky, pojišťovny a všechny další instituce šílí.

 

 Teď už máme, co jsme chtěli...

Systém SAP mySAP™ ERP

Systémy ERP se vyvinuly ze staršího softwaru určeného pro výrobní podniky, zkratky po sobě následovaly takto : MRP (70. léta) -> MRP II (80. léta) -> ERP (90. léta).  Výhrady se stále opakují: je to moc složité na pochopení i na obsluhu, příliš drahé, uvedení do provozu (implementace) je velmi pracné a trvá neúměrně dlouho, funkce systému jsou omezené, uživatelé jsou s nimi nespokojení, celkové přínosy ERP nenaplňují očekávání a nedají se měřit nebo jen obtížně. Než se s novým systémem může začít pracovat, musí se jeho databáze naplnit spoustou dat, musí se navrhnout, které jeho funkce se budou využívat a jak, a všichni uživatelé se musí náležitě vyškolit. Síla ERP závisí na pečlivém zaznamenávání tisíců jednotlivých transakcí, nebo událostí. Lidem se zdá, že vyžaduje „zbytečně“ moc údajů, a že práce s ním je mnohem komplikovanější než s jejich starými systémy. Prostě pomalé, težkopádné a přes množství upgrade zastaralé.

 

Supermoderní ruský blockchain - ethereum

Виталий Дмитриевич Бутерин ; narozen 31. ledna 1994 Kolomna, Rusko

Info: Autorem platformy Ethereum je Vitalik Buterin z Ruska, který koncept poprvé představil koncem roku 2013. Buterin sice odešel s rodiči do Kanady, ale jako dnes mnozí jiní i on se vrací k Rusku a pomáhá rozjet dříve zaostalý stát. A rozhodl se předat ekonomický a politický význam podniku Ethereum pro své rodné Rusko, což učinil, když se setkal s Vladimírem Putinem 2. června 2017 na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě (SPIEF). Ruský prezident uvedl, že „podporuje myšlenku navázání vztahů s možnými ruskými partnery“. Tam se rozhodlo. že "blockchain - ethereum" nebude v Rusku základem pro kryptoměny, ale pro neuvěřitelné zrychlení finančních transakcí, kontrol, a operací státních institucí neboli jakoby systém SAP - ERP, avšak neuvěřitelně výkonnější, rychlejší a jednodušší a lze s tím provádět vše. Asi jako kdybyste porovnali sálový počítač  s děrovanými štítky kolem roku 1985 a dnešní výkonné malé počítače. Takový je rozdíl mezi SAPem zavádějící dnes do státní správy u nás a blockchainem - ethereum v Rusku.

 

Příklady využití blockchainu

Jaké konkrétní výhody přináší blockchain v porovnání s tradičními databázemi? Popravdě je jich opravdu hodně. Já jsem pro zjednodušení vybral dvě:

 1. decentralizovaná a sdílená kontrola
 2. nezkorumpovatelnost a nezměnitelnost záznamů 

WWW, bitcoin a ethereum

Pokud je síť decentralizovaná a dostatečně otevřená pro všechny, zbývá již jen krůček (dostatečný network efekt), aby se stala novou veřejnou službou, podobně jako se to stalo internetu a WWW. Pro příklady nemusíme chodit daleko, bitcoin jako „internetové peníze“, ethereum jako jednoduchý světový decentralizovaný superpočítač.

Zápisy v katastru nemovitostí

Zapsat data do (veřejného) blockchainu je podobné jako vytesat je do kamene. To je užitečné, například pokud jde o zápisy v katastru nemovitostí (BenBen, Bitfury, Velox.re), které umožňují eliminovat podvody (neoprávněné nakládání s nemovitostmi, zpronevěry finančních záloh – platbu je možné zahrnout rovnou do smart kontraktu) a snížit celkové náklady na zápis a provoz databáze.

 Třeba v České republice, kde jsou podvody s pozemky a nemovitosmi stále pod útoky šmejdů na důchodce, by se tento systém náramně hodil. Ale přece se nebudeme učit od "zaostalého" Ruska. My máme skvělý západ...

 

A perličky na závěr.  Guvernérka RCB Nabiullinová už v roce 2017: Ruská centrální banka již nasadila blockchain, na kterém je založeno Ethereum. Do projektu se zapojily největší ruské banky. Vlad Martynov, poradce The Ethereum Foundation, neziskové organizace: „Pokud jej Rusko zavede jako první, získá podobné výhody, jako měly západní země na začátku internetové éry!“. A Rusové to spustili.

A odpověď České republiky? Zavádí padesát let starý SAP, mnohokrát upgradeovaný, pomalý, těžkopádný, administrativa šílí, lidé šílí, instituce šílí, školení stíhá školení a Rusové se nám smějí. To jsme dopadli. A tak ještě zrušíme matematiku na školách. Blbé děti je naše budoucnost. Tož vzhůru do třetího tisíciletí. Ale máme gender. A 65% děvčat na VŠ...

 P.S. Mimochodem, zkuste najít dnes na českém internetu podrobnosti o ruské verzi. Cenzura smazala vše. Skoro. Musíte přejít do americké nebo ruské verze. Prapodivná svoboda slova a demokracie v České republice v roce 2019. Pro to jsme cinkali klíčema?

 

 Odkazy a důkazy

Gastarbeiteři z Ukrajiny a Slovenska: ve skutečnosti je cca 30% nezaměstnanost. Jak za bolševika umělá práce!

 

Rusko zrychlilo a dokonce zdvojnásobilo růst sankce nesankce a šokuje západ odchodem od dolaru!

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Filípek

  He he a co na to Piráti, naše avangarda?

 • cloud

  V odpovědi na: Filípek

  Nic.

 • "Starý dobrý šíleně předražený" OKsystem

  Už ministryně práce a soc. věcí Marksová (ČCSD) v roce 2014 slíbila průhledné výběrové řízení na systém výplaty sociálních dávek, místo toho prodloužila smlouvu na roky 2015 a 2016 se "starým dobrým šíleně předraženým" OKsystemem a zakázku rozdělila na čtyři menší zakázky.
  Ministryně práce a soc. věcí Maláčová (ČSSD), 5. září 2019: "Historicky nejvyšší účet za IT systémy se chystá vykázat v roce 2020 Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Na dotaz tisku odhadlo náklady na tři miliardy korun. Přitom ještě loni to bylo 1,8 miliardy. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR střídavě vyřazuje z výběrového řízení uchazeče OKsystém a uchazeče DXC a střídavě je vyhlašuje vítězem. Podle resortu existuje i další možnost řešení včetně dohody se současným dodavatelem OKsystemem."
  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/it-cerna-dira-mpsv-zakazka-system-socialni-davky.A190904_499665_ekonomika_are

  Na Slovensku mají Národní projekt "Elektronické služby Ministerstva práce, sociálních věcí a rodiny SR na úseku výkonu správy státních sociálních dávek, sociální pomoci a pomoci v hmotné nouzi". Úspěšná slovenská IT firma SOFTEC pro ně vytvořila informační systém IS RSD - informační systém pro podporu řízení o sociálních dávkách a jejich výplatu. Od nasazení systému v listopadu 2012 proběhly všechny výplaty dávek v řádném termínu a bez problémů. Migraci dat provedl SOFTEC o víkendu (během 36 hodin!). Miliony příjemců sociálních dávek ani nepoznaly, že se vyměnil informační systém. Po nasazení IS RSD do produkčního provozu se SOFTEC zavázal poskytovat služby záručního a pozáručního servisu. Kromě agendy sociálních dávek podporuje IS RSD i agendu dotací na stravu a agendu posudkové činnosti na úřadech práce, sociálních věcí a rodiny. IS RSD je integrován s dalšími IS (IS Státní pokladny, IS Slovenské pošty, IS Sociální pojišťovny atd.). Cena řešení informačního systému výplaty sociálních dávek IS RSD na Slovensku byla 7 184 120 EUR bez DPH, to je 195 milionů korun.

  Systém ministra Drábka (TOP09) a náměstka Šišky v letech 2011 a 2012, který zadali bez výběrového řízení firmě Fujitsu a který nefungoval, měl původní cenu 435 milionů korun. Drábek (TOP09) a Šiška však dokázali podepsáním osmi dodatků ke smlouvám cenu postupně zvýšit až na 2 miliardy. Rovněž cena služeb vzlétla z původně plánovaných 107 milionů na 1,6 miliardy korun. Šiška si odpykává čtyřleté vězení za zmanipulování ministerských IT zakázek pro firmu Fujitsu a vydírání firmy OKsystem.

  Za provoz OKsystemu tedy dnes platí ministerstvo ŠOKUJÍCÍCH NEUVĚŘITELNÝCH 1,8 MILIARDY KORUN ROČNĚ, AŽ 3 MILIARDY KORUN ROČNĚ V ROCE 2020. KDEŽTO NA SLOVENSKU STÁL SYSTÉM OD SOFTEC JEN 195 MILIONŮ KORUN!!!!!!!!!!

  TO JE GIGANTICKÉ OKRÁDÁNÍ DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ V ČESKU, CO? TO JE ŽITO, CO? TO SAMÉ NA MINISTERSTVU PRO MÍSTNÍ ROZVOJ S INFORMAČNÍM SYSTÉMEM MS2014+ OD OLOMOUCKÉ FIRMY TESCO SW a.s. BRATRA TESAŘÍKA (ČSSD) A PRAŽSKÉ FIRMY DATASYS, SPOLUVLASTNĚNÉ KMOTREM ODS RITTIGEM, ODSOUZENÝM V ROCE 1988 K 9 LETŮM VĚZENÍ ZA ROZKRADENÍ SAMOOBSLUHY VE ŠTEPÁNSKÉ ULICI.

 • Paní Pozorovatelka publikovala nový článek

  Pozorovatelka: Nezapomeňme na 6. prosinec 1941 – neporazitelná armáda už nebyla neporazitelná
  https://outsidermedia.cz/nezapomenme-na-6-prosinec-1941-neporazitelna-armada-uz-nebyla-neporazitelna/

 • ¨

  SAP znam. Byl vyvinut v Nemecku nejdrive pro prumyslove podniky a pozdeji pro banky a finance. Je to mastodont, umici vsechno. Tedy slozity system, vyzadujici nakladnou udrzbu. Na zapade se v bankovnictvi prosadily spise dedikovane systemy se standardnim softwarem. Pokusy bank o vlastni vyvoj softwaru skoncily nezdarem. Proto je zasadou nic nevyvijet, koupit fungujici system, vytestovat ho a podivat se na reference jeho pouzivani v provozu. Zasadne zadne funkce standardniho system pak sam nevylepsovat a neintegrovat!
  Cesta jakou se ubiraji ceske urady je poverit vyvojem nejako IT firmu. Ta vede vetsinou k nezdaru, resp. ke skandalu a je spojena s korupci pri udelovani zakazek. System vetsinou nefunguje, zlodeji se napakovali a nikdo neni zodpovedny, resp. se nepotresta. Jede se dal!!! Poradci na uradech a IT firmy jsou nejvetsimi parazity na danich a spolu s uredniky si nakradou miliardy, protoze te problematice malokdo rozumi a vina se nehleda, nebo obtizne.