Při neznalosti jakéhokoliv oslovení uvnitř vaší komunity, používám "české":

 

Dobrý den.
Předpokládám, že pozornosti vaší instituce neušly aktivity posledních týdnů, kterými na sebe upozornil pan Pavel Novotný, současný starosta Řeporyj. Kupříkladu jeho záměr postavit pomník Vlasovcům a další. Díky jim jsem byl svými kolegy upozorněn na obsáhlý rozhovor tohoto politika ODS, který poskytl internetovému deníku Parlamentní Listy již 5. 2. 2017, zveřejněného na webu ZDE.

Pan Novotný se v něm prohlašuje za Žida.

Ovšem způsobem, který je nejen urážlivý vůči obyvatelům ČR, ale dokonce snad celého světa. Zásadně ale, podle mého způsobu myšlení, dehonestujícím veškeré židovství v očích jiných.

Je docela možné, že jste tento, skoro tři roky starý rozhovor vůbec nezaznamenali, stejně jako já. Je dokonce možné, že jste na něj veřejně reagovali, ovšem ne natolik silně, abych to zaznamenal, i když sleduji dění v naší zemi dost systematicky. V takovém případě jen žádám o váš názor na tvrzení zmíněného pána o tom, že je Žid.

Jsem v hloubi svého vědomí přesvědčen, že v uvedeném rozhovoru jsou nejméně dva důvody pro trestní oznámení. Ze strany vaši instituce pak nejméně jeden.

Že zmíněné vystoupení starosty z Řeporyj nebylo dosud odmítnuto žádným vrcholným orgánem ODS a nebyl z této strany vyloučen, je pro ni signifikantní. Že ve věci již dávno nejedná Státní zastupitelství, je pak pro mne nevysvětlitelné.

Píši vám tento dopis proto, a jen proto, aby došlo k nápravě.

S úctou a přáním spravedlivých dnů

Stanislav A. Hošek
Slezská 30
Český TĚŠÍN

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
PŘEVZATO
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Karlík

  Už na ten váš otevřený dopis nějak zareagovali?

 • Jiří Paroubek, 29. 11. 2019

  "Vlasovci byli, jako integrální složka nacistické armády ve II.světové válce, součástí boje proti spojencům, především proti Sovětskému svazu. Na území Sovětského svazu se vlasovci často dopouštěli zločinů a zvěrstev vůči civilnímu obyvatelstvu a ve své teroristické činnosti nikdy nezaostávali za nejfanatičtějšími složkami německých nacistických ozbrojených sil, kterými byla vojska zbraní SS. Myslím, že úkolem historika a do určité míry i politika je – pokud jde o hodnocení osobností i dějinných událostí atd. – být schopen posoudit převažující přínos osobností, hnutí či bojových formací. Zda se jedná celkově o přínos pozitivní, či převážně pozitivní anebo zda se naopak jedná o působení negativní či převážně negativní. Nemůžu si pomoci, ale Rudá armáda ve II. světové válce byla tou pozitivní silou, chcete-li hlavní silou protinacistické aliance. Pokud by Sověti podlehli v letech 1941-1942 německému útoku, nebylo by vítězství západních spojenců ve válce vůbec možné. Prostě Evropa by byla hitlerizována od Atlantiku až po Ural a pro český národ, pro jeho negermanizovatelnou a protinacistickou většinu, by se tak otevřel prostor pro deportaci na Sibiř.
  Několikrát týdně projíždím Řeporyjemi, kde má být pomník Vlasovovi instalován. Myslím, že by se pan starosta měl spíše zabývat rozbitými cestami a chodníky v rámci své městské části, než kutilským způsobem zasahovat do historie a mezinárodních vztahů. Ale je samozřejmé, že rekonstrukce chodníku či silnice panu starostovi žádnou pozemskou slávu nepřinese. A tak přeji řeporyjským občanům, aby si pana starostu ještě dlouho ponechali v jeho nynější funkci. Možná, že v budoucnu budou mít kromě pomníku Vlasova, ještě také pomník K. H. Franka. Ale obávám se, že na opravu silnic a chodníků v Řeporyjích za tohoto starosty v městské části asi nedojde."
  Jiří Paroubek, 29. 11. 2019: Dojde i na pomník pro K. H. Franka?
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=241719

 • *

  V únoru 2015 vyhodili Novotného z televize NOVA, v červnu 2014 vyhodili Novotného z extra.cz, v říjnu 2018 Soukup vyhodil Novotného z TV BARRANDOV. Doufejme, že se Řeporyjáci brzy vzpamatují a dojdou si na svou radnici pro odporného huhňavého zlého fracka Pavla Novotného ze zlodějské ODS.

  Soukup: „Pavla Novotného, teď nově starostu Řeporyjí, ale předtím novináře, jsem vyhodil proto, že porušil dohodu, kterou jsme spolu měli. Já ho totiž vyrazil za to, že on nepracoval. Co nepracoval, on doslova nedělal vůbec nic. Seděl u nás v podnikové kavárně a kecal a kecal. A já fakt nevim, proč bych takovým lidem měl platit desítky tisíc za měsíc. A to byl jeden jediný důvod k vyhazovu, nic jiného. Všechny další kecy, který ten Pavel Novotný, novodobý politik, okolo toho šíří, jsou jen pomluvy a lži.“