Také přemýšlíte jak je možné, že čím více peněz proudí k menšinám, tím méně se udělá a vyloučených lokalit přibývá? Nikdo asi namítat nebude, když skutečný chudák nemocný dostane z našich daní peníze, aby mohl důstojně žít. Ale když je 350 000 lidí nezaměstnaných, když je asi jeden milión lidí, co bloumají systémem, starají se o dotace, ale na práci nejsou lidi, je to jaksi divné. Prý potřebujeme 100 000 Ukrajinců, hlásá "orgán zaměstnavatelů". Skutečně?

 

Projekt podpořený v rámci Operačního programu Zaměstnanost financovaný z Evropského sociálního fondu má za cíl posílit odborné, finanční, organizační a komunikační kapacity Platformy pro sociální bydlení, která zastřešuje členské organizace snažící se o prosazení funkčního systému sociálního bydlení pro lidi bez domova a lidi vyloučené z bydlení. V rámci tohoto projektu Platforma připravila a realizovala dvoudenní seminář Katherine Gale a Prof. Volkera Busche Geertzemy.

 

Dále ve spolupráci s americkou expertkou Katherine Gale připravila pilotní projekt rapid rehousing pro 50 rodin v Brně a závěrečnou zprávu.

 

Navrhované nástroje a postupy byly následně konzultovány se zástupci politického spektra, s cílem zajištění jejich přijetí prostřednictvím vhodné legislativy. Projekt byl podán organizací IQ Roma servis.

A jakoby náhodou a nenápadně tam figuruje opět Člověk v tísni a Nadace Open Society Fund Praha - neboli náš starý dobrý známý Soros, jehož nadace s prapodivnými penězy rozvrací různé státy světa (nebo se alespoň pokouší) - naposledy přes Clintonovou USA.

Nadace Open Society Found Praha byla založena v Praze v roce 1992 jako součást mezinárodní sítě údajných nadací Open Society Foundations, kterou založil maďarský židovský - dnes americký investor George Soros  Wikipedie
 

 

Konference Přístup Romů k bydlení

 

 

 

 

 

Fighting Together for the Right Social Housing Legislation, OSF Opportunity Fund   Projekt zahrnoval veřejný happening lidí se zkušeností s bytovou nouzí s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, kteří jí zde mohli představit své obavy a požadavky na systém sociálního bydlení. 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - +++

  Podvod se sociálním bydlením. Nejdříve cikány, poté imigranty do každé obce. Rozumný Babiš versus sebevrah Sobotka. Zakažme financování neziskovek ze zahraničí! (Pavel Kopecký)
  "Za nevinně vyhlížejícím zákonem se ve skutečnosti skrývá past, která by zbavila kompetencí volené zástupce občanů v jednotlivých obcích, aby nadále mohli rozhodovat o tom, koho ve svých obecních bytech ubytují. Návrh zákona o sociálním bydlení totiž zvýhodňuje ty, kteří nikde nepracují, neodvádějí žádné daně, flákají se na úkor daňových poplatníků a berou sociální dávky, které v kombinaci s dalšími výhodami mnohdy převyšují příjmy většiny řádných zaměstnanců veřejné i privátní sféry.
  Podle návrhu ČSSD nemělo jít rozhodně o žádné troškaření. V úřadu by byly zaměstnány stovky aktivistů, kteří by tak získali jednak skvěle placené posty, jednak značnou moc. Stali by se tak prakticky "kvótovým" dohlížecím orgánem, jak o tom sní představitelé EU, kteří by s tímto "ministerstvem pro vnitřní migraci" udržovali čilý kontakt. Je proto jasné, že kromě kvót o přerozdělování našich nepřizpůsobivých, by se vzápětí tento úřad zaměřil i na "dovoz" imigrantů přímo do obcí.
  Pokud by se podařilo prosadit vznik úřadu ještě do konce volebního období Sobotkovy vlády, bylo by jeho zrušení obtížné, neboť by se na tyto úředníky-aktivisty vztahoval služební zákon, který prakticky neumožňuje státního úředníka propustit, a úřad tak zrušit.
  Proto také byla vyhlášena za zákon doslova "nezisková mobilizace" a Kavárna vytáhla do boje s plnou polní. Na 80 organizací i známých "osobností" vyzvalo vládu, aby do konce ledna schválila návrh zákona o sociálním bydlení, jinak se podle nich nestihne do voleb prosadit.
  Je třeba si v tomto kontextu znovu uvědomit, jakou roli v tom všem hrají neziskovky, luxusně placený katalyzátor současné společenské krize. Již dávno neplatí, že jde o hloučky altruistů pomáhajících potřebným. Většina velkých takzvaných neziskovek jsou těmi nejvlivnějšími a nejagresivnějšími lobbistickými zájmovými spolky, které se v politických kruzích pohybují.
  Neziskovky prorostly médii, univerzitami, byznysem i politikou. Vytvářejí vlivné a neprostupné sítě. Pod jejich tlak se již dostávají i soudy. A při tom se stále prezentují jako šiřitelé dobra.
  V Maďarsku si na neziskovky placené z kapsy George Sorose, kmotra všech těchto spolků v celosvětovém měřítku, rozhodl posvítit premiér Viktor Orbán. Jeho záměry posiluje vítězství Trumpa v USA a naděje na vítězství národních stran ve většině evropských států.
  Jedná se o velmi důležitý krok, neboť Sorosovy neziskovky jsou přímo odpovědné za organizaci a řízení toku imigrantů do Evropy. Podle Szilárda Németha, viceprezidenta vládní strany "je třeba se Sorosovými neziskovkami zamést, neboť slouží globálním kapitalistům a zároveň posilují zničující ideologii politické korektnosti napříč národními státy." Již brzy proto začnou maďarští zákonodárci projednávat zákon, který by jim umožnil provádět v hospodaření neziskových organizací státní audit.
  Více na:
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2902-past-zatim-nezaklapla-podvod-se-socialnim-bydlenim-nejdrive-cikany-pote-imigranty-do-kazde-obce-rozumny-babis-versus-sebevrah-sobotka-zakazme-financovani-neziskovek-ze-zahranici.htm

 • Návštěvník - Brandon

  http://sinaitrail.org/author/riosegui If you mix lauki juice with Amala juice in small quantity then, find the amazing changes and improvements inside your regular hair fall or grey hair. It is way better to items juice within the morning days.