Jak komunikuje Ministerstvo vnitra s veřejností? ParlamentníListy.cz se pokoušely pozvat zástupce Centra pro boj s terorismem a hybridními hrozbami do debaty (CTHH), nikdo však téměř dva týdny nereagoval. Stejně nulová odezva přišla také od šéfa resortu Milana Chovance (ČSSD).

 
Internetová TV ParlamentníListy.cz uvede ve středu ráno svůj nový díl pořadu Horké téma.
 
Produkce pořadu se primárně jako prvního hosta pokoušela pozvat zástupce Ministerstva vnitra (MV), který by byl oprávněn za resort o tzv. Centru proti terorismu a hybridním hrozbám mluvit a měl jedinečnou možnost jeho vznik a činnost v diskusi obhájit. Na následujících řádcích popisujeme, jak jednání ze strany vnitra probíhalo.
 

Tiskové oddělení Chovancova resortu vůbec nereaguje

Téměr dva týdny před termínem natáčení jsme oslovili tiskové oddělení vnitra s pozvánkou buď pro Evu Romancovovou, která centrum budovala, anebo pro kohokoli jiného, kdo je oprávněn na toto téma hovořit. Na e-mailovou pozvánku nikdo z úřadu vnitra nereagoval. Stejně neúspěšné byly i pokusy prostřednictvím telefonu. Hovory nepřijímal mluvčí Ondřej Krátoška ani jeho zástupkyně Hana Malá.
 
Nikdo ze jmenovaných nereagoval na telefonní hovory prakticky celý zbytek následujícího týdne (mezitím odešel další e-mail s totožnou pozvánkou). Produkce pořadu Horké téma i přesto stále čekala. Hlavním zájmem bylo dát slovo zástupci samotného centra.
 
Mluvčí vnitra Ondřej Krátoška se ozval zpět jen zhruba den a půl před natáčením a okamžitě sdělil, že je v zahraničí, nemůže nic řešit a vyzval k předání pozvánky kolegům z tiskového odboru. „Stejně ani nevím, kdo by tam mohl jít,“ dodal k tomu. Uvedl nicméně, že pokud na mail pošleme příslušné informace, „kolegové se jistě ozvou“.
 

Mlčí i ministr

Pozvánku na tiskové oddělení Ministerstva vnitra jsme tedy poslali, v pořadí již třetí. „Kolegové“ se ovšem neozvali a Ministerstvo vnitra pokračovalo v mlčení. Když jsme s opakovanými žádostmi o reakci (kladnou či zápornou) neuspěli u tiskového oddělení, oslovili jsme SMSkou přímo ministra vnitra Milana Chovance. Jeho reakce byla bohužel stejná. A to žádná.
 
Zda šlo o komunikační „šum“, nedorozumění nebo programové a záměrné mlčení, se těžko dozvíme. Vzhledem k jedinému telefonátu mluvčího MV je ale patrné, že úředníci o všem věděli. A přesto mlčeli. Neobtěžovali se ani napsat, že se nikdo z úřadu debaty nezúčastní. Taková je ilustrace skutečnosti, jak jeden z nejdůletějších ministerských úřadů v zemi „komunikuje“ směrem k veřejnosti. Věc je o to horší, že šlo o natolik kontroverzního téma, jakým je CTHH.
 
 
 Doplnění
 
Jsou jevy ve společnosti, které nelze tolerovat. Jedním z nich je svoboda, která buď je, nebo není. A pokud připustíme, že nad námi bdí orgán, který je nezkontrolovatelný a vymkl se vůli lidu, dostáváme se do období totality, která se přes naše území přehnala několikrát v minulém století a lidé šíleně trpěli. Bylo to v době nacistické, bylo to v době komunistické a dnes s hrůzou zjišťujeme, že to bylo a je v době americké, kdy CIA a FBI si opět uzurpovaly právo nekotrolovatelnosti a manipulace s lidmi podle toho, jak totalita zavelí. Proto nastal čas prověřit, co skutečně tato úzká skupina lidí dělá a ministr Chovanec by měl veřejně předložit fakta dennodenní práce této prapodivné utajené skupiny, která jde údajně proti lidu a lidskému svědomí. ČSSD a ministr Chovanec by si měli uvědomit, že oni mají sloužit lidu a nikoliv, že lid slouží jim! Občas se totiž zdá, že to mají někteří volení politici opět popletené a musíme jim to důrazně připomenout!
 
 
Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny