Že Špidlova parta (Sobotka a Marksová) zaměstnává tisíce zbytečných úředníků navíc, už se popsalo mnoho papíru a webových stránek. Ale je to jenom tam? Ukázkový příklad může vyprávět cestovní kancelář České kormidlo (Morava - Brno) , která současně vlastní i autobusovou dopravu "autokarem.cz".

 

Cesta autobusem z Praha do Poreč

Nejkratší vzdálenost mezi zastávkami Praha (CZ) a Poreč (HR) je 869 km. Cesta trvá přibližně 9 h.

Ne tak ale u cestovní kanceláře "České kormidlo" které umí dělat zázraky. Objednáte li si dovolenou do Zelené laguny u Poreče, cesta z Prahy tam či nazpět  trhá rekordy. A pokud si myslíte, že když tato cesta trvala v devadesátých létech minulého století 9 hodin, dokáží to moderní autobusy za kratší dobu, hluboce se mýlíte. Koňský povoz by byl možná rychlejší, pokud by se měnili koně, protože cesta touto cestovní kanceláří trvá patnáct až šestnáct hodin. A pokud byste jeli do Itálie (relativně pouze na kraj), nebo na Istrii, může cesta trvat s CK České kormidlo až 18 hodin. To je doba, kdy by cestující dojel až do Portugalska napříč Evropou.

Možná někoho napadne, že vinou dopravní situace. Opět se hluboce mýlí. Je to tak každý den, je to tak pokaždé a zjistíte to až když žasnete, že jste na půli cesty a pořád jedete, i když jste tam už dávno měli být.

 

Z Prahy se jezdí přes Brno, a pak následně je další cesta kolem světa. Že řidiči najíždějí dvojnásobný počet kilometrů, že autobusy najíždějí dvojnásobný počet kilometrů a že to někdo platí včetně kratší dovolené klientů? No a co, další se najdou, protože cesta a její prapodivná doba není nikde napsána. Dokonce cestou řidiči dostanou příkaz, ať někde zastaví na hodinu, pak na další hodinu, aby na nástupní překladiště v Brně, kde není nic mimo nějaké záchodové buňky, dorazili všichni stejně. Takže když prší, lidé a kufry mokvají, ale cestovní kancelář na Moravě vykazuje zájem o klienta cestovní kanceláře. Řidiči jsou přetížení, v autobuse nabízí pivo Plzeň 12 za 45 korun v plechovce jak na pěší zóně pro cizince v Praze a najednou nejsou na Moravě lidé na práci.

Autobusové nádraží kdesi u Brna
Překladiště lidí a blázinec kdesi u Brna podobné arabským tržnicím

A kdo to platí? Záhadně nikdo neví, protože se nedá zjistit, co hodinová cena autobusu plus řidičů stojí. Dostávají na to dotace, jako jiné firmy na Moravě? Platí to klienti v ceně zájezdu, když žasnou, že cena zájezdů neklesá, byť Česká republika údajně prosperuje a koruna tvrdne, zatímco cena nafty za poslední dva roky klesla o třetinu?

 

A je to stejné s lidmi, je to stejné s jablky, je to stejné s masem, prostě s čímkoliv. Jezdí se odnikud nikam a silnice jsou přeplněné, nejsou šoféři a žádáme minimálně Ukrajince, zatímco Špicar pláče, že nejsou lidi a Marksová jásá, jak zmizeli lidé z pracovních úřadů. Zakazujeme kravám prdět a vymýšlíme další zhovadilosti, zatímco ovzduší se zbytečně plní zplodinami a údajně proto teplota planety stoupá. Někteří nadávají na devadesátá léta, ale co se děje dnes, nemá obdoby. V době počítačů se prý nedokážou dopravci domluvit, aby klient netrpěl. Především děti, pro které je šesnáct až osmnáct zbytečných hodin v autobuse šílených. Takže sháníme li lidi na skutečnou práci, stačí, aby průmysl, zemědělství či turistika zaměstnávala lidi, které skutečně potřebují, ani nemluvě o státním aparátu, který je už šíleně předimenzován.

Samozřejmě že už s nimi příště nepojedeme, ale problém je, že mnohdy je to jako z bláta do louže. Evropská unie jde ke dnu a je to stále horší.

A pokud je pokoj v dezolátním stavu, tak delegátka se ani neuráčí přijít, aby klienty uvedla do místností ve stavu, který byl objednán. Prostě dopravu moravského "Českého kormidla" tudíž i CK České kormidlo", které je součástí obejít mílovým obloukem, byť moře je v Poreči v Zelené laguně překrásné.

 

 

 

 

Pronájmy autobusů aneb když ptáčka lapají... Na internetu excelentní

Aleš Palatka - současně majitel CK České kormidlo

Tel.: +420 778 710 772

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - kolbaba

  Tvrzení, že stát zaměstnává tisíce zbytečných úředníků je samozřejmě totální PÍČOVINA!
  Stát naopak ještě potřebuje 5000 úředníků přijmout, ale nejsou lidi.
  Takže další z mnoha pičovin, co tento server doposud vypotil.

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - kolbaba

  Další Opus 111, který zuřivě brání jako troll ČSSD, i když ozubená pleš se tím už ani netají?

 • Návštěvník - novota

  A znáte písničku "Chytil táta sojku?", v české politice je to podobné:

  Chytil socan funkci,
  chytil Babiš taky,
  chytil socan, chytil Babiš, chytily všechny strany,
  funkce pobereme...

  Dojil socan Prahu,
  dojil Babiš taky,
  dojil socan, dojil Babiš, dojily všechny strany,
  Prahu podojíme...

  Rozkradl socan Česko,
  rozkrad Babiš taky,
  rozkradl socan, rozkradl Babiš,
  rozkradly všechny strany.
  Česko rozkrademe.

  A jak pohádka končí?:
  Jestli neumřeli, kradou tam dodnes...

Nejčtenější články za poslední měsíc