V hlavních médiích nyní běží nepřetržité děkování americké armádě, jak osvobodila celý svět od hrůz německého, nacistického běsnění. Vypisují se další granty na sochy, vymýšlí se další sousoší a tak nám nezbývá, než to samé učinit také: Velký Američane, děkujeme ti, že jsi osvobodil Československo a Prahu vyčistil od nacistů. Nebo že by to bylo jinak?

 

 

 

 

 Podíváme se pravdě do očí?

Praha se osvobozuje od osvoboditele

Dcera maršála Ivana Koněva, Natalja. Foto zdroj © Sputnik Eugen Odinokov


„Nehněvám se na Pražany,“ říká dcera maršála Ivana Koněva, Natalja, když se dozvěděla, že po rekonstrukci Staroměstské radnice nebude vracena na původní místo deska, která tu visela přes 70 let na počest osvobození Prahy a udělení maršálu Koněvovi titulu čestného občana české metropole.

„Nebyla jsem o tom informována, ani nevím, jestli o tom informovaly naše ministerstva zahraničí nebo obrany. Něco podobného se již stalo v Polsku, když v Krakově v roce 1991 přijali rozhodnutí zbavit se pomníku Koněva, hodili mu provaz na krk a začali tahat z podstavce jako zločince.

Tenkrát jsem řekla: Otec osvobozoval Polsko od fašismu a nevěnoval se nastolování tam žádného režimu. A když se vám pomník nelíbí, můžete ho odstranit, ale nikoli urážet čest člověka, který bojoval za vaši svobodu.

Foto Рустем Адагамов<br>@adagamov

Něco podobného se dnes děje v Česku. Chtěla bych připomenout, že Rudá armáda, její 1. Ukrajinská fronta, které velel otec, válčila proti absolutnímu zlu, hitlerovskému fašismu. Tisíce Čechů vítaly ruské vojáky, mého otce, s nadšením.

Měli Koněva moc rádi. Když se do Prahy vrátil legitimní prezident Československé republiky Edvard Beneš, vítal ho otec spolu se svými přáteli, generály, na Hradčanech, vítal, opakuji, legitimní moc.

Pokud jde o události roku 1948, tyto otázky je třeba položit vlastním občanům tehdejšího Československa, ale nevznášet proti otci strašlivá obvinění ze zločinné okupace…

Pražská radnice vysvětlila, že deska byla odstraněna kvůli historické nepřesnosti faktů, na ní uváděných. Jde zřejmě o 1. Ruskou osvobozeneckou armádu generála Sergeje Bunjačenka, o tak zvané Vlasovce, kteří tenkrát také přispěli povstalecké Praze…

Tato otázka není dosud vysvětlena, existují ještě neodtajněné dokumenty. Ale spiknutí mezi vlasovci a jistými československými kruhy určitě bylo: prostě je pustili přes metropoli, aby odešli do americké zóny a tam se vzdali.

A ještě jedna věc. Když Rusové neosvobozovali, pak proč bylo tolik obětí? 692 našich vojáků padlo v Praze a okolí, přičemž 30 lidí bezprostředně ve středu města, ptá se dcera maršála Koněva, po kterém je pojmenována ulice na Žižkově, navazující na Husitskou.

 

 

Poslední dobou se opět přetřásá, jak Rudá armáda znásilňovala a zabíjela.

Výročí osvobození
Rudoarmějci znásilnili tisíce českých žen

30.04.2017 05:45 Původní zpráva

Rudoarmějci v květnu 1945 nepřinesli jen mír. Znásilnili tisíce českých žen, celé rodiny odvlekli na Sibiř, kradli. "Ženy, které našli ve vsi, zneuctili v hospodě," vzpomíná Ladislav Sedláček z Veselíčka. "Znásilnili mě ve vlaku," líčí Věra Sosnarová z Odrovic. Rudá armáda znásilňovala i děti či řeholnice.

 

Těžko říci, osobně jsem slyšel pouze o dvou případech zabití po znásilnění, ale mnoho znásilnění se předpokládat dá. Na druhou stranu to Stalin řešil rozkazem rázně: autentická vzpomínka naší matky.

U Vršovic v pražských Slatinách byli ubytováni Rusové. Jeden sovětský voják obcházel domky a kdo měl hodinky či jiné cenosti, musel je vydat. Druhý voják tam měl nějakou dívku znásilnit. Lidé se nebáli a hlavnímu veliteli to nahlásili. Po prošetření a najitých důkazech byli oba druhý den bez milosti zastřeleni. Že to je specifikum strašných válek lze nalézt i na druhé straně: zvěrstva dokonce pokračovala i na konci války a podle německé profesorky historie Miriam Gebhardt do roku 1955 znásilnili Američané 190 tisíc Němek. Dalších 45 tisíc mají na svědomí Britové a 50 tisíc Francouzi.

A je zde ještě další pohled: v obci Bílinka u Lovosic byla nalezena vyvražděná rodina sudetských Němců a ženy byly znásilněny. Podezření padlo na ruské zbytky, které zde mohly být. Nakonec byli pachatelé dopadeni a tvrdě potrestáni: jednalo se o rabující partu z Prahy, která se neštítila ničeho a velice slušnou rodinu (z vyprávění), která zde chtěla zůstat vyrabovali, znásilnili a nakonec pozabíjeli údajně včetně dětí. Hrůzy války jsou strašné a překrucování je stejný zločin, jako zatajování. 

 

 

Osvobození Československa 1944 - 1945

 Mapka z Reflexu

Je hrozné, že nyní, kdy jsme údajně vybojovali po roce 1989 svobodu, je kladen důraz na to, že nás osvobodila americká armáda a že Rudá armáda jenom sekundovala jaksi mimo. Je to o to strašnější, že jsme měli stejný problém za totality, kdy byl západní podíl údajně nulový. Nebyl, i když nás západ zradil a podvedl, jako nás podvádí dnes. Každý zbytečně předčasně ukončený život je tragédií, ale hlavní tíhu války nesla Rudá armáda, obyčejný lid ze Sovětského svazu a za politiku vedení trestat i ve vzpomínkách chudáky vojáky je svinstvo.

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  My odstranujeme tabule a pomnicky padlych Rudoarmejcu. Polaci uz i sochy na pamatku osvobozeni. V Praze padlo pres 600 Rudoarmejcu, pri ossvobozovani Polska 600 tisic.
  Ja to nechci dal komentovat. Tohle delaji zrudy, to nesjou lide! Nevedi co je vdecnost a pieta.Lide to neschvaluji, ja take ne.
  Je to vse ve spojeni s rusofobii psychopatu ve Spojenych statech, kteri z Ruska vyrabeji nepritele, aby se zbrojilo, aby bylo Rusko destabilizovano, oslabeno. Na jeho hranicich stahuje NATO stale vice obrnencu. Presto ale tvrdii, ze nas Rusko ohrozuje? Kde? Je na hranicich Mexika a USA se svymi tanky?? Amricti desperada chteji jenom valky a miliony mrtvych.

 • Návštěvník - George

  http://www.talkaboutfailures.com/profile/gokure85/ Hitting nifty fifty may the best thing thats ever happened a person. Sure, when you look in the mirror, may think that see a few more wrinkles and a few extra pounds and you have got a few aches and pains, but hey, the same is true everyone. Maybe youve spotted a strand or a pair of grey hair, but nothing that the touch of hair dye cant treatment. After all, If wrinkles must be written upon our brows, let them not be written upon the heart. The spirit should never grow used. - James A. Garfield.