Možná ještě lepší byl příměr v "Rozmarném létu", kdy Bohuš Záhorský třese sloupem provazochodce a volá na něj, ať sleze dolů. Když provazochodec Arnošt Kryštůfek (Jiří Menzel) spadne , Záhorský odchází se zadostiučiněním a  vítěznou myšlenkou, že měl pravdu.

 

A to je asi nejdůležitější odkaz pro eurofanatiky z této skvělé knížky Vladislava Vančury, byť tato scénka zůstala zatím nepochopitelně trochu v pozadí.

 

A stejní pitomci nám káží o příštích dopadech v Czexitu

Zkusme to přeložit do ekonomiky: soudruzi z Bruselu nám zakázali vývoz na východ, Sobotka a ČSSD dokonce odmítl připojení k "Hedvábné stezce", takže paběrkujeme pouze na západ a teprve nyní zvedáme obchod do dalších částí světa včetně Ruska a Číny, a tihle protěžovaní ekonomové nám předhazují, že do Ruska a Číny (zatím) nevyvážíme.

 

Přesně jako ve Vančurově Rozmarném létu:

 

 

Samozřejmě dnes by byl Czexit sebevraždou a nikdo normální by to ani nechtěl.  Dokud nediverzifikujeme vývoz na všechny světové strany stejně, nemá cenu referendum spouštět. Evropská unie by si s námi "vytřela zadek ze msty", USA by obsadily východní hranice jak bratr Rus v roce 1968 na západních hranicích a my bychom chodili žebrotou. Stejně jako Karla Gotta, pokud bychom mu prořízli hrdlo, nenaučíme zpívat, stejně tak když nám slavná Evropská unie uzavřela obchod s východem a Kalouskové, Hermanové, Langšádlové a další (dosaďte si sami) nám dali nůž na krk, pokud se obchodně otočíme směrem k Rusku (najednou jsme byli ruští trollové, ruští hybridi a další kecy), nastal razantní pokles a přibiti k Bruselu jak Prometheus ke skále.

 

Teprve nyní nastává čas začít dávat občanům informace. A hledat diverzifikaci a svobodu. A teprve po dosažení 50: 50% si to můžeme bez obětí dovolit.

„Kolegové v Bruselu nechápou, jak je možné, že země, která vykazuje pětiprocentní hospodářský růst a nejnižší míru nezaměstnanosti v Evropské unii, která má aktivní obchodní bilanci, mluví o odchodu z Evropské unie,“ říká ekonom Petr Zahradník, člen Evropského hospodářského a sociálního výboru.

 

P.S Mimochodem, je protěžovaný Petr Zahradník pitomec, nebo gauner, když nám předhazuje, že bereme platy 35000 a po Czexitu bude utrum. Kolik lidí to bere, jaké jsou důchody, jaké mají lidé normální platy, to tento šmejd zaháčkovaný na Evropské unii už neříká! On to má!

 

 (Bohužel bez těchto nadpisů "Zahradníkové a Kalouskové" nechápou...)

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - novota

  Názor u konkurence pod článkem....
  Pan ekonom Zahradník nám popsal,co by nastalo po případném Czexitu.Ale nějak pozapomněl,že to byli naši politici,kterým radili podobní ekonomové jak on sám,rozprodat naše prosperující firmy zahraničnímu kapitálu a dále umožnit kapitálu za nemalých pobídek a osvobození od daní na 10 roků stavět montovny.Navíc ne ve všech montovnách se vyplácejí uvedené mzdy.A kolik zisku bylo bez zdanění v ČR bylo vyvezeno do zahraničí stojí taky za zmínku!Pokud by tyto zisky zůstaly v ČR,tak by průměrný výdělek na hlavu byl daleko vyšší.Zkuste si někdo spočítat průměrný výdělek na hlavu ve výrobní sféře bez platů politiků,soudců a státních úředníků a protočí se vám panenky.Stačí se seznámit s výší starobních důchodů,které se odvíjí od mzdy.80% lidí nedosahuje průměru.Cexit ale není o penězích,jako o diktátu EU.Začalo to tím,jak mají být zakřivené okurky,zrušením Tuzemského rumu (značky).dále Pomazánkového másla (přejmenování)a končí to povinnými kvótami pro přijímání migrantů,pod pohrůžkou sankcí.ČR je suverení republikou a má svoji ústavu.Proto se ptám,co dělali naši europoslanci celou tu dobu v Bruselu! Asi nic,jen brali peníze.Proč spolu s čelními představiteli ČR nevyjednali vyjímky tak jako třeba Polsko a další státy.Strašit nyní Czexitem je nyní alibismus.Seznamte se s novým návrhem Junckera a zjistíte co na nás chystá!Už se objevil článek:Konec vlády Čechů nad českem.

 • Návštěvník - Petr Pokorný

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  rozprodat naše prosperující firmy zahraničnímu kapitálu
  Nějak bych byl k této větě opatrný. Většina průmyslu měla přestárlé stroje a Slušovice to nezvládaly... Czexit je samozřejmě o diktátu, s tím souhlasím, ale nepoženu lidi do bídy. Neboli je čas se připravit, ale "na zteč" je brzy. Hezký večer přeji.

 • Návštěvník - Jan

  Exit z EU a NATO je jedina cesta jak ziskat suverenitu naseho statu zpatky z Bruselu a Washingtonu. Umozni nam to neucastnit se zlocinnych agresi USA vsude ve svete za nase penize, ktere z nas delaji komplice. Umozni nam to svobodne rozhodovat a nasem politickem osudu ve svete. Referendum nas ochrani pred rozhodnutim politiku, pracujicich proti nam. Nebezpeci z vychodu je umele vytvarene k priprave valky s Ruskem, ktera nas znici, i Evropu. Skutecne nebezpeci jsou USA, ktere obklicuji a neustale provokuji Rusko. Potrebuji valku jako vzdy, kdy jsou v krizi. Ta znici ale i NATO zeme, protoze ty jsou spojenci zla.

 • Návštěvník - Dan

  Kdyz ven z EU, musime mit alternativu. Ekonomika se presouva do Ciny, se kterou nam Kavarna brani spolupraci na Hedvabne stezce a s projekty Eurasie. Neni problem s EU uzavrit dohody bilateralni jako Svycarsko. To si uchovava svou suverenitu, nechce do EU, nema Euro, neni v NATO, je neutralni a uspesne. Je v prostredku EU a funguje! Cesko je trhano sousedy a velmocemi odjakziva. Jsme stale v neci sfere vlivu, ktere podlehaji i media, ktere nam lzou a strasi alternativou, kterou chteji znicit. Rakousko, Nemecka rise, CCCP, dnes USA. Porad ta astejna pisnicka, jak je nam Rusko nebezpecne a oblbovani lidi, manipulace, propaganda a lhani. Hospodarsky jsem odkazani i na export. Na vychode budou modernizovat, ne na zapade a to je nase sance. Musime i z NATO, abychom se neucastnili jako komplic na zlocinnych valkach USA za nase penize. Satelitni stredisko v Praze bude slouzit NATO za nase penize. Ma slouzit valce s Ruskem, ktere USA planuji a ktera ma znicit Evropu. Budme neutralni jako Svycarsko. Usetrily ho dve svetove valky. US ambasada stavi na Petrine bunker. Ten neni pro nas Prazaky, ten je pro Americany. Az bude Praha znicena, budou se chechtat, co jsme za blbce a jak na nas vyzrali. To neni fake a fantazie, na tom pracuji a my to ignorujeme, protoze nam vladne lokajska banda grazlu, indoktrinovanych NWO.

 • Návštěvník - Gabriel

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Průměrné IQ na této diskuzi je tak kolem 70 hádám, pan redaktor bude mít tak 80. :D Raději se tu příliš nebudu zdržovat ať Vám ten průměr nezvýším.

 • Návštěvník - Karel

  Zahradnik je vyzirka v EU, od EU placeny a tudiz jeji pisen kvakajici. Takovych smejdu tam je mezi poslanci, ourady, zurnalisty. Ti vsichni vedi, ze bez EU by prisli o velmi dobre placena koryta za nase penize! Nemohou tedy byt zadnou referenci pro nas co se tyka EU ta byla zalozena za ucelem maximalizace zisku korporaci, bank. Pausalnimi smlouvami s celou EU odpada jednani se staty, ktere chteji zrusit take. Sama EU porusuje zakony, krmi nasimi penezi bankrotare jako Recko, ktere pry zachranuje. Zachranuje ve skutecnosti banky, ktere Recku pujcovaly a doted na nem parazituji z uroku. EU Recku 'pomohla' znicenim ekonomiky narizenou politikou uspor. Dalo by se libovolne pokracovat.
  Pro nas je EU zlem, protoze nas nuti do kvot, vyzbrojovani (proti komu)? NATO a USA davaji na zbrojeni 25 x vice jak Rusko. Kdo koho tady ohrozuje?????

 • Návštěvník - Gabriel

  V odpovědi na: Návštěvník - Karel

  EU dává samozřejmě více do zbrojení, ale tento podíl je závislý především na HDP a jelikož je ekonomický objem většiny západních zemí větší než u Ruska, tak toto číslo vypadá velké, důležité je podíl na HDP, nikoliv skutečná částka. Rusko dává do zbrojení kolem 5%. Většina států EU dává ale kolem 1,5%, Němci se chystají dávat 2%. Takže Vám položím Vaší vlastní otázku, kdo ohrožuje koho?

 • Návštěvník - Gabriel

  Zvláštní, v jednom ze svých článků nám pan redaktor uvádí, že průměrná mzda v Moskvě je 68 tisíc KČ a následně v celém článku s touto částkou hospodaří tak, jako by jí snad většina lidí v Moskvě brala (80% lidí průměrnou mzdu v Moskvě nemá) a zde se rozčiluje, že jistý Petr Zahradník udělal to samé co on, tj. uvedl průměrnou mzdu. On jí nepředhazuje pane redaktore, on neřekl ,,mzda většiny občanů ČR je 35 tis. KČ" to je Vaše dedukce, on mluví o pražském průměru, což Vy jistě jako zkušený ekonom chápete a následně se rozčilujete za to, co jste aplikoval u Vašeho předchozího článku o Rusku, které jste takto chtěl očistit. Aha, takže když potřebujeme uvést jen půl pravdy a hodí se nám to tak to uděláme že (tak jako v článku o průměrném platu v Rusku)? A pak kdo tu manipuluje s informacemi, nemáte ani intelekt na to aby jste napsal článek bez vulgarismů...

 • Návštěvník - XX

  V odpovědi na: Návštěvník - Gabriel

  A protože v Praze bydlí nejen generální ředitelé a jsou tam přihlášeni nejbohatší z velkých firem, tak jsi ty primitive jaksi pozapomněl, že ztam bydlí i důchodci, dělníci, dokonce i hazlbáby. Tak jakej je rozdíl ty IQ tykve pro dělníka průměr Prahy a Čech?