Stále více čtenářů se ptá, jak je možné, že přecházíme prapodivnou šaškárnu strany ANO v ekonomické oblasti do očí bijící, když jsme na Sobotkovi nenechali nit suchou. Dokonce Václav Klaus si už začal tuto otázku pokládat také. Není to pravda. Teda, je, ale jinak.

 

Proč chybí vážná diskuse o ekonomických tématech? Václav Klaus

V jedné pohádce (Císařův pekař) je hezounky popsáno, o co jde. Vy se musíte nejdříve sám historicky znemožnit, a po vás jiní a jiní než lidi přijdou na to,že bude nejlíp, když si budou vládnout sami...

 

 Samozřejmě že vidíme totalitní bolševiky v podobě komika ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha který tvrdí, že co se JEMU nelíbí, demokraticky zakáže jako Klement Gottwald. Je nekuřák? Tak to zakáže všem. Pak zakáže horolezectví, protože je nebezpečné. Pak zakáže potápění, protože je nebezpečné a on je třeba neplavec. A tak to jede jak za bolševiků, kdy nakonec bylo zakázáno vše, co nedělaly masy. Takže dávno mimo nějaké Semelové není KSČM totalitní. Naopak Kalousek a pseudodemokratická parta i s částí  ANO totalitou a bolševismem přetékají, byť jiným nadávají kremelští bolševici!

Smutné: názvy zůstaly, obsah se změnil!

 

Tolik jenom úvodem a nyní o znemožnění

Je naprosto jasné, že nyní zahájit frontální útok proti Babišovu bolševismu by bylo kontraproduktivní. Proto dnes ukážeme na datech, že už krize odemyká dveře, ale stále nám mažou med kolem úst a podvodníci jako Jourová budou stále tvrdit, že den ode dne je líp. Teprve, až lidé pocítí, že tyhle šmejdi lžou a pokud by se netiskly uměle aura, už by byl Brusel vyklizen, nemá cenu nic lámat přes koleno.

A teprve až ta viditelná, nikoliv dnešní krize tvrdě dopadne, můžeme říct: A DOST, jdem do toho všichni. Poctivě, s jasnými důkazy.

 

 Dnes už v krizi jsme a stále hlouběji

To, co vidíte kolem sebe je jenom setrvačnost a dluh. A Babiš určitě ví, že je to hop nebo trop. Jeho úspěšnost je dluh. Stejně jako Sobotky. A zatímco jsme již ve fázi poklesu, tabulkově díky šíleně stoupajícím dluhům vše vypadá růžově. I ta úžasná malá nezaměstnanost stojí na vodě. Blíží se katastrofa!

Jenom nedokážeme přesně určit "černý pátek"!

 

 

 DŮKAZY   DŮKAZY   DŮKAZY   DŮKAZY

 

I když je tento graf z učebnice, my jsme přesně ve fázi, která ukončuje tabulku. Vodorovná čára je nula, ale pokles už začal. Prakticky kopíruje čísla HDP.

 

Prognóza České bankovní asociace
Ukazatel 2017 2018 2019
Růst HDP (%) 4,6 3,6 2,8

 

http://www.miras.cz/seminarky/images-sem/makroekonomie-n05-obr1.gif

Je 1.června 2018

Dluhy domácností v dubnu stouply na zhruba 1,565 bilionu korun

Meziročně dlužily domácnosti o 111 miliard více.  Nefinanční podniky na konci dubna dlužily bankám zhruba 1,056 bilionu korun, což je meziměsíčně o 9,6 miliardy více. Meziročně byly úvěry podniků vyšší o 13,7 miliardy korun. Lidé si opět připadají, že tento strom roste do nebe a tak se dluhu nebojí. A pro připomenutí: v prosinci byl zahraniční dluh České republiky  nejvyšší v historii. Na konci loňského roku dosáhl 4,37 bilionu korun, to je meziroční nárůst téměř o 875 miliard. Navíc česká měna nyní jednoznačně doplácí na dění na globálních trzích, kde euro vůči dolaru strmě padá. Tento vývoj, který je v posledních dnech živen narůstající nejistotou kolem situace v Itálii, jde též proti všem očekáváním. Globálně padající euro a přesun investorů do dolaru se odráží ve výprodeji středoevropských měn jako celku. A i když Babiš , pseudopravice a dokonce i ČNB jásá na svázání s Evropskou unií, ztráta diverzifikace, přílišná závislost napojení na výrobu aut a sklady na půlce státu přivádějí nezaslepené v děs.

 

 

Rostoucí globální dluh, riziko pro celý svět

 
Svět se topí v dluzích, vypadá to spíše, že už se utopil a oceán zadlužení se neustále rozšiřuje. Nikoho to nezajímá, nikdo to neřeší, i když se celkový světový dluh zvyšuje téměř třikrát rychleji než celkové světové bohatství.
 

Následující tabulka zobrazuje 20 zemí s největším veřejným dluhem k prosinci 2017 v poměru k HDP:

 

20 zemí světa s největším veřejným dluhem k 12/2017

 

Podívejme se na dva hlavní globální hráče a to USA vs. Rusko, na jejich zadlužení a vývoj zlatých rezerv. Je zřejmé, že USA patří mezi nejvíce zadlužené země světa a dluží na všechny strany. Oficiální dluh již překročil 21 bilionů dolarů a stále roste. V prosinci činil veřejný dluh USA 105,40 % k HDP, naopak Rusko patří mezi nejméně zadlužené země a patří mu 5. místo na světě, kdy zadlužení činí cca 12,60 % k HDP a své zadlužení stále snižuje.

Rovněž ruská finanční strategie jde jinou cestou než ta americká. Vidíme, že USA jdou cestou dluhů, tištěním bezcenných papírků a cestou k velkým problémům. Naopak Rusko jde jinou cestou a to cestou zaměřující se na pravé aktivum a to je zlato. Ruská centrální banka stále navyšuje své zlaté rezervy, jen za loňský rok přidala do svých rezerv 224 tun, což byl rekordní nárůst od roku 1994, aktuální stav ruských zlatých rezerv činí k březnu 2018 cca 1 891 tun a zásoby stále rostou. Rusku patří aktuálně 6. místo na světě v držbě zlata. Naopak USA své rezervy drží stále na stejné úrovni a to na známých 8 133,46 tun, je otázkou zda to zlato opravdu mají. Nebo již v trezorech zlato v tomto množství není, ale USA to nepřiznají. Rusku patří rovněž 3. místo v produkci zlata na světě a tedy většina plyne do zásob centrální banky. Každým rokem má být do ruských rezerv přidáno přes 200 tun zlata, do roku 2030 se očekává nárůst až na 400 tun ročně.

Nejen Rusko, ale rovněž Čína berou zlato a vlastnictví fyzického zlato jako pravou hodnotu a velkou strategickou zbraň na finančním poli, která může hrát zásadní roli ve vytlačování amerického dolaru z trůnu globální rezervní měny. Je do oči bijící, proč tyto země shromažďují zlato není to jen tak pro srandu králíkům, je zatím mnoho jiných důvodů. Čas ukáže ten pravý důvod a jaké to bude mít globální důsledky.

 

V následující tabulce vidíme srovnání vládního dluhu USA a Ruska k celkovému HDP:

Srovnání vládního dluhu USA a Ruska
Vývoj ruských zlatých rezerv od ledna 2015 - do ledna 2018

 To, co vidíte, je pouze začátek. A promiňte prosím v tomto odbornějším článku expresivnější slovo: jenom pitomec může tvrdit, že větší navázání na Rusko a Čínu pod slovem ekonomická diverzifikace je podlézání Putinovi a Rusku. Nikdo rozumný nechce vlézt do náručí východní velmoci, ale skutečný státník musí být ve střehu, aby ho nestrhla fanatická přítulnost k západu, pokud nastane pokles. A diktát západu, sankce a výhrůžky jsou přesně totéž, co nám dělal Sovětský svaz. Uzavřel nám hranice na západ, o totéž se pokoušejí USA. Ale na východ a včetně nákupu levnější ropy a plynu. Jenomže zločin zločinů je to, že jak minulá, tak budoucí krize posílí bohaté a ožebračí chudé. K tomu se dopracovaly USA po roce 1945, kdy zjistily, že trh v krizi nesou i bohatí, tak upravily zákony tak, že to nesou pouze chudí, či chudé státy a kdo se vzbouří, dostane sankce a někdy i humanitární bombardování, které nedělal po válce ani Sovětský svaz.

Dokonce by se dalo definovat, že brání li někdo lidem obchodovat s kýmkoliv na světě pouze z ideologického důvodu je zločinec a skutečný vlastizrádce, pracující pro jinou mocnost, nehledě na bídu svých spoluobčanů. A trest by měl být adekvátní. Nikdo nemá právo nařizovat nám, co si máme myslet. A šílení generálové toužící po válce by měli zmizet na smetiště dějin!

Tabulky a zahraniční přesná data o zlatě převzata z Kurzy.cz,  Ing. Jakub Petruška 23.května 2018

 

 Možná i z tohoto pohledu bychom měli pochopit, proč americká armáda překročila naše hranice a blíží se k Moskvě!

 

 Psali jsme

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - František Krontorát

  A je to tady, Opus, alias *antibuzna* alias František Krontorát se nám vrátil! Hele, zase píšeš zhovadilosti a sám se fackuješ: Tempo růstu ekonomiky se snížilo přibližně o 1,5% (z 5% na 3,5%) což znamená, že výkonnost české ekonomiky neustále roste? Nepatříš do lágru ČSSD? Cha chá

 • Návštěvník - František Krontorát

  V odpovědi na: Návštěvník - Ten, co to cáluje

  Tak základní ekonomickou úlohu snad chápe i dítě v první třídě, jen ty jsi to zřejmě stále nepochopil.
  Uvedu tedy modelový příklad.

  Pekařství roce 2015 upeklo 100 tun housek.
  Pak koupili další stroje a v roce 2016 zvýšili výkon o 5% a upekli tedy 105 tun housek.
  V roce 2017 lépe zozganizovali práci a podařilo se jim zvýšit výkon o dalších 3,5%, to jest a teď jsme u jádra věci:
  105 / 100 * 103,5 = 108,675

  Takže si to seřaďme:

  2016 = 100 tun housek
  2017 = 105 tun housek
  2018 = 108,675 tun housek

  Jak vidíš, přestože snížili tempo růstu z 5% na 3,5%, tak upekli v posledním roce roce nejvíce tun housek.
  A tak je to v celé ekonomice.To opravdu nechápeš tak jendoduché věci?!
  Tempo růstu není totéž co výkonost ekonomiky!

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - František Krontorát

  Hele komedie, proto se tomu řiká tempo růstu. Neumíš číst? Tam nahoře je tabulka. Stoupáme níž, klesáme výš. Jasně, krize ještě není, ale směr do krize je. Koukam, že to zase bude divadlo, jak autor bude dáv at dalšísmutný zprávy pro babišosociál demokracii. je to marný, je to matrný, je to marný.

 • Návštěvník - František Krontorát

  V odpovědi na: Návštěvník - Ten, co to cáluje

  ČR za posledních 5 let snížila jak státní dluh, tak vládní dluh. A to jak v absolutních číslech, tak především procentuálně k HDP, tam je to nejvýraznější. Obyvatelé si půjčují, především na bydlení, protože je velmi nízká nezaměstnanost a prudce vzrostly příjmy obyvatel. Zahraniční dluh je logický, protože se daří ekonomice a firmy nakupují další a modernější vybavení. Jsou to do budoucna velmi prospěšné investice. ČR je ekonomicky ve vynikající kondici, žádná krize se v ĆR nekoná a nebude konat ještě léta. Krize přijde až se ekonomiky ČR zmocní pravičáci, ti vždy přivedou ekonomiku do krize.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - František Dobrota

  Co to je ten Krontorát? To je dílo. Vy ho znáte? To vypadá jako nějaký fanatický sociální demokrat. Celá Evropa se děsí, ale tohle dílo vidí náš kvetoucí sad. Já zase vidim po Sobotkovi jenom montovny a překladiště. Každý asi žijeme v jiným státě. On je z naší republiky?

 • Návštěvník - František Krontorát

  V odpovědi na: Návštěvník - František Dobrota

  Statistická data hovoří jasnou řečí. V těch vašich monotvnách rostou reálné mzdy závratným tempem a nezaměstnanost je historicky na nejnižších číslech.
  Mzdy rostou nejrychleji za posledních 15 let, polepšili si hlavně hůře placení lidé
  Spotřebitelské ceny (inflace) se během letošního prvního čtvrtletí zvýšily o 1,9 procenta. Reálně tak výdělky oproti loňskému lednu až březnu vzrostly o 6,6 procenta, což je nejvíce od roku 2003.

  Medián mezd stoupl za leden až březen meziročně o 8,3 procenta na 25 674 korun. U mužů dosáhl 28 031 korun, u žen 23 084 korun.
  https://zpravy.aktualne.cz/finance/prumerna-mzda-2018/r~83ef8068676611e8b17a0cc47ab5f122/?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
  Evidentně žijete mimo realitu pane Dobrota!

 • Návštěvník - František Dobrota

  V odpovědi na: Návštěvník - František Krontorát

  Zázračný tempo v montovnách? To jsou prémie generálních. Nám se zvedá o stovky, ty vyšahanej. A kolik berou skladníci v Německu?

 • Návštěvník - František Krontorát

  V odpovědi na: Návštěvník - František Dobrota

  Medián mezd stoupl za leden až březen meziročně o 8,3 procenta na 25 674 korun. U mužů dosáhl 28 031 korun, u žen 23 084 korun.
  Medián představuje hodnotu mzdy uprostřed pomyslné řady, pokud bychom je všechny seřadily za sebe od nejnižší od nejvyšší. To znamená, že polovina hodnot mezd je nižší a druhá polovina je vyšší než medián. Tento ukazatel je tedy méně zkreslený případnými extrémně vysokými či nízkými hodnotami než průměr.
  Rovnostářské Česko. Příjmové rozdíly jsou nejnižší z celé EU, ukazuje nové porovnání Rovnostářské Česko. Příjmové rozdíly jsou nejnižší z celé EU.
  https://zpravy.aktualne.cz/finance/prumerna-mzda-2018/r~83ef8068676611e8b17a0cc47ab5f122/?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

  Desetina zaměstnanců s nejnižšími mzdami si vydělala méně než 12 135 korun, opačná desetina měla naopak mzdy nad hranicí 48 199 korun.

  Takže pokud se medián zvýšil o více než 5 tisíc korun, tak je jasné, že to s platy generálních ředitelů nemá nic společného.
  Z definice je jasné, že "mediián" je číslo uprostřed řady.

  Evidentně jste pane Dobrota pod vlivem nebezpečné a falešné propagandy a žijete mimo realitu.

 • Návštěvník - František Dobrota

  V odpovědi na: Návštěvník - František Krontorát

  Strčte si meián mezi půlky, drahý inteligente. Státním úředníkům se přidalo 10000 a lidem 500. To je váš medián. Tak jděte dát hubičku těm, co vám ty kraviny vtloukaj do palic. Ten Kontorád, to je tedy dílo. Není z ČSSD?

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Nabídka práce v montovně

  Montážní dělníci elektronických zařízení ve FOXCONN CZ s.r.o. (čínská firma). Volných míst: 50 Místo výkonu práce: Pardubice. Mzda: od 15 350 Kč. Třísměnný provoz. Teplé obědy/večeře za 22,- Kč v naší jídelně (česká i mezinárodní kuchyně!). - 3000,- ročně na benefity (Jděte do kina, zaplaťte v lékárně, přihlaste se na jazykový kurz, a nebo si vyberte něco úplně jiného...). - 5 týdnů dovolené. Co bude Vaší prací? - Práce na výrobní lince - montáž výrobků, testování, kontrola, balení, příprava k expedici,...
  https://prace.kurzy.cz/urad-prace/nabidka-prace/montazni-delnici-elektronickych-zarizeni-montazni-pardubice-353bbfccd.html

  Ale jinde to není o moc lepší, privatizační tunelář Andrej Babiš hledá chemika, obsluha granulací, stáčení surovin, pro dříve státní chemický podnik DEZA, a.s., Valašské Meziříčí. Mzdové zařazení při nástupu 23. 000 Kč.
  http://www.deza.cz/aktuality/nova-pracovni-prilezitost-[4]

  Nafoukaní funkcionáři ČSSD v Lidovém domě si samozřejmě vydělají mnohem víc.