A s nimi celá banda v čele s Václavem Matyášem - prezidentem svazu podnikatelů ve stavebnictví! Drzost, s jakou veřejnosti předhazují cifry skvělého výkonu ve stavebnictví má stejnou váhu, jako kdyby chtěl vrah malého dítěte Nobelovu cenu za humanismus, protože dítě nemučil, ale podřízl ho jedním tahem!

 

Samozřejmě žádný vzestup není, pouze umělé prohnání peněz výstavbou ve zbytečném čase a rozkradení státních financí!

Jeli jste poslední měsíce po českých silnicích? Jak krásně se jezdí?

Samozřejmě mnozí se nadechnou, že naše silnice byly po světové krizi děsivé a když jsou peníze...

 

A přesně o to jde. Peníze ve skutečnosti  nejsou. Ty rozhazuje z helikoptéry ECB v eurech a ČNB si to uvědomuje - prudce šlape na brzdu. Zdražuje a zdražuje, ale zatím to moc nemá vliv - hráči s českou korunou se smějí a naopak místo sílící koruny koruna slábne. Do očí bijící, než se ucho utrhne.

A jak se to pozná na silnicích? Neuvěřitelnou zlostí. Podívejte se pořádně kolem sebe. Pokud pojedete po dálnici D1, budete skřípat zubama, ale uvnitř vám rozum řekne, že to prostě jinak nešlo. I některá další místa byla v tak dezolátním stavu, že stát prostě musel tyto silnice uzavřít. A opakuji, i zde zuříme, ale rozum nám říká, že to prostě přežít musíme.

 

Všimli jste si však, jak zoufale Babiš a Ťok vyhazují peníze za účasti Dolínka (ČSSD) a dalších "sparingpartnerů" na uzávěrky silnic a oprav, které se mohou udělat za rok, dva, až pokles ekonomiky bude markatní a tlak na zahraniční pracovníky minimální?

A  můžeme poukázat třeba na středové pásy v délce několika kilometrů na relativně nové dálnici D8, na další opravy relativně dobrých příjezdových silnic ku Praze, na opravy kanálků a krajnic na místech, kde rychlosti jsou 50 - 90 km v hodině a nejsou nebezpečné, tudíž lze jejich dokonalost odsunout?

A kdo kontroluje opravy kolejí tramvají, když za pár měsíců už tramvaje zase skáčí, snižují se rychlosti a plánuje se další oprava hned po opravě?

 

 

Porozhlédněte se pozorně kolem sebe, kolik zbytečných oprav tato zločinná parta vymyslela.

 

A s tím související

nejsou lidi, zvou se Ukrajinci a další národnosti z řad migrantů

nesmyslně zvednutá cena, protože nejsou lidi, zatímco by to příští roky bylo nepřemrštěné díky poklesu ekonomiky

zbytečně projetý benzín a nafta v šílených kolonách

nervy a zuřivost, když idioti plánují a na vedoucích místech nemají co dělat

 

 Ještě jednou bleskově shrnuto

 před podzímními volbami pozorně: tento zločin už zde je a stále se zvětšuje.  I Babiš to vidí. Sice na sebe s Kalousek s Fialou, Hamáčkem či Babišem vrčí, ale všichni jsou na jedné lodi: jde jim o koryta, nebo padáka. Vy se jenom rozhlížejte a důkazy těchto zločinů uvidíte všude kolem. (Polovina je souběh zbytečných, nekoordinovaných oprav vše prodražujících) A jdou do sta miliard, nikoliv desítek.  A ČNB snad jediná pracuje správně a začíná toto svinstvo brzdit. Kdyby se odsunuly opravy, které nejsou akutní jako D1 a několik děsivých mostů či obrovských výtluků do příštích let a peníze ušetřily do ekonomické recese, nemuseli by sem zvát další půl milión migrantů. V době recese by naopak těmito opravami dali lidem práci, ale to už by bylo jiné volební období, zatímco občan tyto šmejdy vůbec nezajímá. A nějaké Čapí hnízdo je z tohoto pohledu jenom ptákovina!

 

 P.S. Prý se daří ekonomice, stoupá prý výroba energie. Není to náhodou vynuceno tím, že je dlouhodobě horko a chlazení jede všude na 200%? Ach Bože, ty to slyšíš...

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - František Krontorát

  Peníze prý nejsou a proto ČNB šlape na brzdu. :)
  Je to přesně naopak a výše uvedené bláboly může vypotit jen člověk s nulovým porozuměním ekonomických souvislostí.
  Ve skutečnosti ČNB cíleně zdražuje peníze, jako součást ekonomické regulace v rámci běžných parametrů řízení ekonomiky, protože peněz je naopak příliš mnoho a ekonomika ČR má tendenci se přehřívat.
  Vše, jak vidíme, pracáje v rámci na sebe přesně reagujíccíh parametrů, ekonomika je sladěná a naprosto nevykazuje žádné zníámky krize, jak nám chce Pokorný podsouvat.
  Článek opět hodnotím jako naprostý ekonomický blábol, napsaný beze sebemenšího porozumění ekonomických souvislostí.

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - František Krontorát

  Že Vy, pánové v Lidovém domě, jste takoví odborníci?!

 • Návštěvník - *

  Pane Pokorný, to jsou spíš jen nějaké opravy Ťokových šlendriánů!

 • Návštěvník - *

  Růst měnové zásoby v malé a otevřené ekonomice způsobuje růst cen zboží a služeb, které nelze převážet přes hranice. Takovým zbožím jsou typicky nemovitosti, jak jsme už viděli nemovitostní bubliny v Irsku, Španělsku do roku 2007 a v Česku se v roce 2007 postavilo téměř 42 tisíc nových bytů, to byl rekord!
  A jak to vypadá dnes?
  Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v červenci 2018 meziročně vzrostla o 4,4 %
  ČR: Měnová zásoba M2 v červnu 2018 meziročně vzrostla o 5,4 %
  https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/211291-cr-menova-zasoba-m2-v-cervnu-mezirocne-vzrostla-o-5-4
  Pořád roste těch 4 až 5 % vlastně za rok. A tak zase - jako v roce 2007 - je poptávka po nemovitostech a stavební firmy nestíhají.

 • Návštěvník - František Krontorát

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Ano, přesně tak. Barák si ze zahraničí jen tak nepřivezete. :))
  V průběhu Sobotkovy vlády se sešly dva významné faktory. Jednak se nastartoval růst ekonomiky a současně byly velmi nízko úrokové sazby, protože ČNB se snažila postupným snižováním úrokovývh sazeb už od roku 2010 stimulovat růst ekonomiky, až to skončilo na takzvané technické nule.
  Nyní se situace vrací do normálu, kdy je normální, že úroky jsou kolem 3,5% a tím si ČNB vytváří polštář pro regulaci stability měny.
  ČNB velmi správně reaguje, že postupně zvyšuje úrok, jednak omezuje poptávku po levných penězích a tím brzdí prudký růst cen nemovitostí a současně si ČNB opět vytváří úrokový polštář pro případné regulace, kdyby se ekonomika opět dostala do nějakých problémů.
  Je pak naprosto nepochopitelné, že se najdou lidé jako pisatel tohoto nesmyslného článku, který v těchto postupech hledá nějakou kriminální činnost. :)) Když ve skutečnosti je vše dostatečně stabilizováno, tempo růstu HDP se mírně snížilo, jak ČNB zamýšlela. Snížení tempa růstu HDP se samozřejmě projeví i v oslabení koruny, jelikož koruna poslilovala z toho důvodu, že česká ekonomika rostla výrazně vyšším tempem, než ekonomiky ve velkých zemích EU, jako je třeba Německo nebo Francie, kde dosahoval růst okolo 2%, což je polovina tempa růstu v ČR!
  Článek je absolutně nesmyslný a napsaný jen s cílem škodit a manipulovat lidi, kteří se neorinetují v ekonomických souvislostech.

 • Návštěvník - +++

  V odpovědi na: Návštěvník - František Krontorát

  Vole, víš co je vyrovnaný rozpočet? Nejsi ty Sobotkův pošuk? Technická nula je 100 miliard dluhů?