Německo na kraji, či úplně v recesi. Propuštění Češi se vrací domů. V Čechách ubývají zakázky a propouští se: od automobilového průmyslu po letectví. Pouze stát dává zakázky na stavby, Itálie je v recesi.

 

 Průmysl eurozóny si vede nejhůř za šest let, v Německu za sedm a už je drama

Německu se index PMI zpracovatelského sektoru, který se na ekonomice podílí zhruba pětinou, snížil na nejnižší úroveň za 80 měsíců. V březnu činil 44,1 bodu, zatímco v únoru 47,6 bodu. Údaj je tak už tři měsíce pod hranicí 50 bodů, která odděluje růst od poklesu. Podle ekonoma IHS Markit Phila Smithe nové zakázky a exportní prodeje nyní klesají nejprudším tempem od globální finanční krize. "Stále víc firem hlásí slabší poptávku. Nové zakázky vykázaly největší propad od dubna 2009.

 

 Česká republika

Čtvrté zhoršení v řadě. Informovala o tom dnes společnost IHS Markit.  Objem výroby v březnu klesl na nejnižší úroveň od prosince 2012. Nové zakázky v březnu klesly pátý měsíc v řadě a nejrychleji od října 2012. Počet pracujících se vzhledem k problémům se sháněním zručných pracovníků a nižším objemům nových zakázek snížil nejrychleji od ledna 2013.

 

A přichází záhada

Čím méně práce a propouští se, tím menší je nezaměstnanost a větší zaměstnanost.  Také se vám to zdá jako matematická záhada? V celé Evropské unii tento ukazatel v únoru se snížil ze 7,1 procenta v únoru loňského roku. Vyplývá to ze sezonně upravených údajů, které dne Ve srovnání s lednem se jejich počet v osmadvacítce snížil o 102.000 a v eurozóně o 77.000.

Ze zemí EU vykazuje i nadále nejnižší celkovou míru nezaměstnanosti Česká republika. Podle údajů Eurostatu činila v únoru 1,9 procenta. Za ní následují Německo (3,1 procenta) a Nizozemsko (3,4 procenta). Eurostat při výpočtu nezaměstnanosti v České republice používá údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ), které se liší od údajů Úřadu práce ČR. Podle nich míra nezaměstnanosti v České republice v únoru klesla na 3,2 procenta z lednových 3,3 procenta. Bez práce bylo 241.417 lidí, což je údajně nejnižší únorová hodnota od roku 1997...? Fraška?

 

 Takže čím více se propouští, tím méně je nezaměstnaných. Zajímavý přírodní úkaz. Matematická záhada. Nebo perpetuum mobile. Nebo...?

Že by byl problém úplně jinde?

Kolik stát posílá neziskovkám? Analýzy Úřadu vlády se lišily o tři miliardy. Vtip?

 

Jiné neziskovky...

Podle Úřadu vlády s rozbory žádný problém není. Úředníci NKÚ prý při kontrole pracovali s širším okruhem neziskových organizací, než který chce rada vlády sledovat a který byl promítnut do rozborů. „Rozdíl v informacích o výši poskytnutých dotací je dán především tím, že Úřad vlády, respektive Rada vlády pro nestátní neziskové organizace, sleduje vynaložené prostředky poskytnuté jen určitým právním formám nestátních neziskových organizací,“ uvedla pro iROZHLAS.cz Olga Jeřábková ze sekce Úřadu vlády pro lidská práva.

 

 Zlí jazykové tvrdí, že akcelerace odchodu do neziskových organizací se zrychluje, flákači z mladé generace jsou všude. Kdy půjdou statisíce flákačů pracovat? Politologové se množí geometrickou řadou.

Dávkomat Maláčová z ČSSD to popírá. Kdo to rozklíčuje?

 

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Píšete oba samozřejmě úplné hlouposti a nedocházejí vám systémové souvislosti. Zdaleka největší položkou kolem 500 miliard ročně jsou peníze vyplácené na důchody. Za posledních 6 let se objem peněz vyplácených na důchody zvýšil mandatorně o více než 100 miliard ročně !!! Z tohoto jednoduchého srovnání je zdaleka největším přerozdělovatelem hnutí ANO, které si za tyto peníze kupuje hlasy důchodců.
  Naopak peníze na dávky se zaposledních 6 let výrazně snížly až o 60% toho, co se muselo vyplácet lidem na konci roku 2013 kdy bylo na Úřadech Práce přes 630 000 nezaměstnaných. Už za Marxové se zavedl systém, že když nezaměstnaný nemá více jak půl roku práci a je na ÚP, tak mu dávky klesnou o 30%, což je sice naprosto hanebné, ale to nyní nehodnotíme, ale znamená to, že socani, jak vy je nazýváte, dávky nezvyšují a objem peněz na sociální dávky za socanů výrazně poklesl.
  Jestliže Maláčová požaduje zvýšení životního minima, tak je to zcela oprávněné, protože současná výše absolutně nedpovídá výkonu české ekonomiky. Hanebně nízké životní minimum je dědictví Kalouska, který jej dokonce snížil z již dosažených 4200 za socanů v roce 2006 na 3400, které je platné už 10 let. Je to naproso systémový úlet, když na Slovensku mají v přepočtu přes 5 tisíc a v Německu dokonce přes 12 tisíc.
  Na jedné straně neustále vyřváváte, jak jsme na tom ve srovnání se Západem špatně a na druhé straně pak pomlouváte Maláčovou, když to chce alepoň částečně napravit.
  Mohl bych toho ještě napsat hodně, ale toto je dostatečné na osvětlení toho, že jste jen zmanipulovaní konceptuálně negramotní voliči, kteří absloutně ničemu nerozumí a jen papouškujete populistické bláboly Okamurů a Babišů.

 • Návštěvník - wolfram

  Babiš dnes narychlo požádal Zemana o schůzku, Babiš bude brzy za Čapí hnízdo obžalován. Tím gigamafián Babiš v politice končí. Jen je záhadou, proč Babiš není stíhán za ukradení chemičky Lovochemie státu v roce 1998 (za 51 % akcií Lovochemie zaplaceno státu půlmiliardovým úvěrem, který nebyl IPB splacen, IPB zkrachovala a byla sanována Milošem Zemanem na konto státního dluhu), za ukradení státních chemiček ze zkrachovalé Junkovy Chemapol Group - Aliachem: Synthesia Pardubice, Fatra Napajedla, Technoplast Chropyně, MCHZ Ostrava, za které Babiš nezaplatil státu vůbec nic, tak, že vrátil Zemanově vládě část Synthesie, závod na výrobu výbušnin Explosia, který byl přeceněn. Byl to právě Babiš, kdo v roce 2001 dokázal přesvědčit Zemanovu vládu, že výrobce trhavin Explosia je strategický podnik, a že po teroristickém útoku v New Yorku 11. září 2001 by od něj tedy měl stát koupit Explosii zpět.

 • Návštěvník - Hlava LTO chobotnice

  V odpovědi na: Návštěvník - wolfram

  Možná, že Babiš byl tou hlavou mafie s nezdaněnými lehkými topnými oleji? Kde vzal tolik miliard? Vždy se říkalo, že nad chobotnicí na Moravě - multimiliardáři bývalý policista Vratislav Kutal z vesnice Bohuslavice a Milan Šišma z vesnice Třeština (obé okr. Šumperk, Olomoucký kraj) je ještě někdo vyšší. Václav Klaus? Andrej Babiš? Oba? Nikdy proti sobě neřeknou ani slovo...

  Firmy Kutala a Šišmy braly lehký topný olej, jehož dovozcem byl Chemapol. Objednávky shromažďoval a dodávky nafty, označené jako LTO, v Chemapolu zajišťoval vysoce postavený pracovník Ing. Ivan Havránek, v roce 1995 zahynul při podivné autonehodě. V Chemapolu byla zavražděna minimálně desítka lidí a obchodníci s LTO okradli stát celkem o 100 miliard korun na nezaplacených daních.

  Od obchodů s LTO ke kampani hnutí ANO, 08 / 10 / 2017
  V březnu 2017 jmenovalo předsednictvo Babišova hnutí ANO nového volebního manažera: ostravského podnikatele Petra Morcinka. „Je zkušený český manažer a selfmademan,“ objevilo se na webu hnutí ANO. Truhlář z Třince Petr Morcinek začínal v 90. letech jako podvodník s lehkými topnými oleji a v roce 2016 se stal jediným akcionářem největší české realitní kanceláře M&M reality holding s obratem 1,5 miliardy korun. V 90. letech byl Petr Morcinek společníkem a jednatelem dvou s.r.o. Brod a Bohemia Brod, které obchodovaly s LTO na letišti v Ostravě-Mošnově. „Byl jedním ze společníků firmy Bohemia Brod spolu s Radimem Fraislerem i bratři Tomáškové. Všichni byli na vazbě, ale Morcinek se zázračným způsobem dostal ven, zatímco ostatní byli odsouzeni a odseděli si tresty v plné výši,“ uvedl zdroj. Realitní skupina M & M reality náhle vyrostla v roce 2010 fúzí s britskou realitní kanceláří působící v Česku House Building Capital. Jak zjistili novináři z REPORTER MAGAZÍN, nebyla to žádná renomovaná britská firma, ale jen schránka s kapitálem tisíc liber a hlavní akcionářkou byla podle britského rejstříku Michele J. Baruth, starší sestra Petra Morcinka, původním jménem Michaela Morcinková. „Kromě realitní činnosti se zabývá zejména činností finanční, kdy díky silným vlastním zdrojům a zahraničním investorům disponuje významným kapitálem, který umísťuje na tuzemský trh. Za rok 2009 takto umístili 1,25 miliardy korun,“ uvedla v tiskové zprávě v roce 2010. M&M reality holding je tedy pračka na špinavé 1,25 miliardy z lehkých topných olejů... Otázka je pro koho?
  https://reportermagazin.cz/a/i4Q2t/od-obchodu-slto-ke-kampani-hnuti-ano
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=182017

  Klaus se zastal svých bývalých ministrů v kauze LTO, 23. 9. 2004
  Za lživý a skandální pořad označil ve čtvrtek prezident Václav Klaus pondělní reportáž České televize o kauze lehkých topných olejů. Klaus byl v době, kdy se pochybné obchody s LTO uskutečňovaly, českým premiérem.
  https://domaci.ihned.cz/c1-14953990-klaus-se-zastal-svych-byvalych-ministru-v-kauze-lto
  Ten Klaus je k popukání - zatloukat, zatloukat a zase zatloukat. Všichni si to vymysleli, 100 miliard nezmizelo, 17 lidí umřelo na agresivní formu spalniček, ten člověk je velice nadaný lhář a celý národ v této věci naletěl.

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Hlava LTO chobotnice

  Kdyz to tady ctu, tak byl Al Capone proti ceskym mafianum uplny bridil!

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Žádná záhada to samozřejmě není. ČR má neustále růst HDP, jinými slovy výkon české ekonomiky neustále roste. Neustále to zdůrazňuji, že nižší tempo růstu neznamená snížení výkonu ekonomiky. Pokud je tempo růstu kladné číslo a je jedno jestli jsou to 3% nebo v uvozovkách "jen" 2%, tak stále je to kladné číslo a výkon ekonomiky roste.
  Proto talé v ČR neustále klesá nezaměstnanost a současně se zvyšuje počet neobsazených pracovních míst, kterých je k dnešnímu dni již přes 300 000 tisíc !!!
  Takže tento článek je opět jen velmi špatný pokus o vyvolávání negativních nálad ve společnosti. Žádná záhada se nekoná, jen Pokorný nechápe rozdíl ve výkonu ekonomiky a snižením tempa růstu ekonomiky. Až to pochopí, tak z jeho myšlení se vytratí mnoho dalších záhad.

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V dlouhodobem kontextu nejsme si tak jisty. Kdyz si dneska jdete neco koupit tak je to vetsinou vyrobeno v Cine. Cina je uz dnes vyrobnou zbozi pro cely svet. Zpusobil to mamon a ten stale vsude vladne. Industrialni zeme uz vetsinu vyrobku nevyrabeji, fabriky zpustly, vyvojari a jejich know how zastarali. Uz bychom ty veci ani neumeli udelat. US zbrojni komplexy jsou plne komponentu z Ciny. Z Ciny delaji pritom zloducha a tyraji ji kde mohou. Je to asi tim, ze politici nemaji poneti o stavu veci. Bude to bolestne procitnuti.

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Ani článek ani můj příspěvej nebyl o dlouhodobém kontextu, jak nás tady hned v úvodu chcete manipulovat.
  Můj příspěvek je o velmi jednoduché věci. Že média jako Skrytá Pravda a souběžně i třeba taková ČT vytvářejí naprosto nepravdivou náladu, že "ekonomika ČR se zhoršuje, že ekonomika ĆR zpomaluje". Není to pravda! Díval jsem se na dnešní zprávy na ČT24 a tam to bylo naprosto zřetelné. Neustále bláboly o zpomalování ekonomiky, Aby pak v rozhovoru vyplynulo, že ekonomika snížila tempo růstu a to se podržte, o 0,1% z 3% na 2,9%. Nejenže je to naprosto zanedbatelná odchylka, ale opět to zdůrazňuji, ekonomika nezpomaluje. Ekonomika si každý rok přidá ke svému výkonu plus mínus 3% a je úplně jedno jestli je to 2,5% nebo 3,5% nebo někde mezi. A to snížení tempa růstu je také způsobeno mimo jiné tím, že nejsou pracovní síly a hned máte odpověď na Pokorného záhadu.
  Co pak bylo naprsto hanebmé na ČT24, když tvrdili na grafu, že ekonomika roste už 9 let. Není to pravda. V roce 2012 a 2013 byl po sobě dva roky pokles -1%. Zdůrazňuji mínus, to ekonomika skutečně snížila výkon.
  Takže vaše bláboly o Číně absolutně nesouvisí s tím co já tady řeším. Čína skutečně vyváží do mnoha částí světa, ale zdaleka není jediný stát, který vyrábí pro celý svět. Navíc kvalita čínských šuntů je známá. Oni jsou schopni vyrobit i kvalitní věci, ale pak to neustojí v cenové konkurenci.
  Tvrdíte naprosté bláboly, že industriální země zaostávají. Není to pravda. Industriální země jak píšete, jsou neustále před Čínou v techologickém pokroku. Ćína bezesporu udělal velký krok kupředu jak ve výkonu ekonomiky tak v etechnologickém rozvoji, ale za západem stále zaostává. Žádné bolestné procitnutí se nekoná. Bolestně mohou jednou procitnout jen sami Číňani, až si uvědomí, že žijí v čistém fašismu.

 • Návštěvník - novota

  Kudy chodil tudy krad apropo proč má eu chalifát v itálii 5 000 000 občanů pod hranici chudoby a před vstupem do euro pasti to nebylo.:

 • Návštěvník - novota

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Zločinci z Bruselu ,pozor...názor na jednom foru...
  Velký OBRAT, naši lékaři a sestry, se vracejí z Německa zpátky Takže najednou velký OBRAT, naši lékaři a sestry, se vracejí z Německa zpátky do České Republiky, jelikož nezvládají situaci v nemocnicích v Německu, kde většina utečenců má AIDS, Syfilis, žloutenku typu C a otevřenou Tuberkulózu. TOHLE SI VŠICHNI PŘEČTĚTE AŽ DO KONCE ...svědectví zdravotní sestry pracující v německé nemocnici - doporučuji přečíst, je to úplně čerstvé.. Včera jsme měli v nemocnici poradu, situace jak u nás,tak i v dalších nemocnicích v Mnichově je neudržitelná. Pohotovost na klinikách nezvládá a tak vše začínají posílat do nemocnic. Řada muslimů odmítá k ošetření ženský personál a MY ženy zas říkáme, že mezi ty zvířata zvláště z Afriky, nepůjdeme. Vztahy mezi personálem a imigranti začínají být stále horší a horší, od minulého víkendu musí s imigranty chodit do nemocnice policajti se psy. Mají AIDS, syfilis, otevřenou TBC a spousty exotických nemocí, co v Evropě neznáme a neumíme léčit.Pokud dostanou recept, tak v lékárně zjistí, že musí vše zaplatit hotově.Dochází tam k neuvěřitelným výstupům zvláště, když se jedná o léky pro děti. Děti nechávají personálu v lékárnách se slovy: " tak si je zde vylečte sami." Takže policie už nehlídá jenom kliniky a nemocnice, ale už i velké lékárny. Na poradě jsme otevřeně říkali, kde jsou ti, co je vítali do TV kamer s transparenty na nádraží? Ano, hranice se sice zatím zavřely, ale milion už tu je a rozhodně se jich nezbavíme. Konečná Vážení čeští politici co na to hans muslim hamacek..

 • Návštěvník - wolfram

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Deutschland AIDS, syfilis, otevřená TBC a spousty exotických nemocí! Jejky!