Možná se někteří nadechnete, ale hned zaražte . Víte, co byla hlavní slova komunisty Filipa, když prozradil, o čem s prezidentem Zemanem jednal?

 

Když předstoupil komunista Filip před novináře, na otázku, o čem jednali na Hradě mimo jiné odpověděl:

Prezident Zeman je skeptický ke snížení deficitu 40 miliard. Ale na druhou stranu je velkým příznivcem toho, aby zmizely daňové výjimky, které by přinesli, jak on řekl (prezident Zeman) 340 miliard. A to zase (výši) zpochybňujeme my.

 

Bum ho:  se stejným přišla i ministryně Schillerová

Kromě rozpočtu Schillerová s prezidentem řešila také otázku daňových výjimek. „Bavili jsme se o stravenkovém paušálu, to ho velmi zaujalo,“ řekla. Poznamenala, že Zeman návrh považuje za zajímavý nápad. Zaměstnanec by v rámci tzv. stravenkového paušálu dostával peníze na stravu přímo. Paušál by měl být alternativou k současnému režimu se stravenkami, který zůstane zachován. Odbory plán financí odmítají.

Schillerová dále Zemanovi řekla, že na rok 2020 má připraveno zrušení osvobození výher z hazardu nad 100 000 korun. Na rok 2021 pak připravuje větší balíček změn, novinářům je přiblížit nechtěla. „Je to otázka koaličních dohod,“ podotkla.

 

 Takže: když Václav Klaus přišel v roce 1990 s návrhem tržní ekonomiky bez přívlastků, což znamenalo bez dotací a výjimek, sociální demokracie v čele s Milošem Zemanem  se mu vysmívala, že to není ani v USA. A padaly návrhy na sociální stát jako je v Německu. A daňové výjimky, úlevy a dotace pak zaváděly takové kapacity jako Kalousek, Kalvoda s Rychetským právně, ODA v čele s Kroupou, Maškem a Ježkem a můžete dohledat další. Je rok 2019, svět jde, nebo se hlásí k utlumení šílených výjimek a šílených odpisů, kdy nakonec formou "optimalizace" nejbohatší platí méně než nejchudší a v USA falešně prosí nejbohatší o zvýšení odvodů do amerického rozpočtu, v České republice o tom jedná prezident Zeman, komunisté a ANO.
Svět se v zadek obrací.
 
Ten svět, co Václava Klause proklel za údajné ekonomické fantasmagorie, tak ten svět vytváří prostor pro tržní ekonomiku bez přívlastků. V roce 2019. (USA, Francie, Německo, Velká Británie, Rusko to už dávno zavedlo na 15% a můžeme pokračovat)  A u nás se k tomu hlásí středolevá, dokonce ortodoxní levice, zatímco ODS a Piráti budují socialismus s lidskou tváří. Nakonec budou tvrdit, že to vymysleli oni...
 

 Zde jeden z důkazů

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Dan

  'Prave jsem prisel z hradu' rekl i Klement Gotwald na Staromaku za vitezneho unora 1948. Na rozdil od syfilitika Klemy tentokrate KSC upozornuje jako prezident Zeman na danove ulevy, uzakonene zlodeji a mafiany v politickych stranach po sametu. Ty jsou mnohem vyssi, jak ty milardy o ktere se ted ve vlade pretahuji. Alespon jedno pozitivum v pusobeni KSCM u nas.
  Uz jsem zde nekolikrat napsal, ze odstraneni jakychkoliv dotaci a subvenci musi byt cilem ministerstva financi. Protoze deformuji trzni vztahy, umoznuji rozkradani statni pokladny, kupceni a vydirani v politice.
  Statni financovani subjektu musi byt transparentni a pod kontrolou.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  Za Klémy nemohli kapitalisti vůbec lidi okrádat, natož aby měli nějaké úlevy. :)

 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Kdyz jim vsechn ukradli a znarodnili i hajzlbaby, tak uz nemohli pak nikoho vyvlastnit a vsechno mu ukrast. Za pet let pak museli diky svym petiletkam a dvouletkam udelat 1953 menovou reformu, kde lidem ukradli vsechny uspory a nebo je znehodnotili 10 krat az 100 krat! Pak namisto kapitalistu zacali okradat lidi sami komuniste. Inzenyr vydelaval po studiu v sedesatych letech 1100 Kc mesicne, jeho spoluzak po vyuceni 1700 Kc. Delnici v KSC vydelavali vic jak vysokoskolaci v tovarnach. To je vse podle idiota Nowaka ok, za komunistu byl raj!!!

 • *

  Neměl Zeman těmi 340 miliardami spíš mysli článek v Právu 12. srpna 2019 "DOTACE NA OBNOVITELNÉ ZDROJE UŽ SPOLKLY PŘES 340 MILIARD"?
  "Státní podpora podporovaným zdrojům energie, jejíž většina jde na fotovoltaické elektrárny, se má od příštího roku zvýšit v ČR na 27 miliard korun ročně. Dosud to bylo o 815 milionů méně. Další miliardy platí samotní spotřebitelé, kterým se na podporu účtuje 599 korun za každou megawatthodinu spotřebované elektřiny. Celkem tak již provozovatelům těchto zařízení přitelklo od roku 2006, kdy se začala podpora vyplácet, přes 340 miliard korun."

  Skandální! Vždyť je i v rozporu se zákonem proti praní špinavých peněz (č. 253/2008 Sb.), aby stát posílal desítky miliard ročně anonymním solárním zloděj-baronům! Aby stát nutil obyvatelstvo platit za solární elektřinu deseti - dvanáctinásobek tržní ceny elektřiny na burze!

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: *

  Nemyslím si, že jsou anonymní.

 • *

  Šaroch dnes podal žalobu na Babiše!!! Babiš zamíří:
  a) na Bory
  b) za kámošem Krejčířem do JAR
  c) za kámošem Koženým na Bahamy

 • Dan

  V odpovědi na: *

  A co Bakala a ostatni zlodeji? Ukajite se tady jenom nenavisti podle predlohy medii a opozice! Padni komu padni neuznavate jako papousek. Jestlize Babis neco nezakonneho udelal, musi za to nest odpovednost! Ostatni oligarchove ale taky!!!!!

 • Babišova vláda, HAMÁČEK dává pobyt nelegálům

  Dotaz 12.08.2019 - Babišova vláda dává pobyt nelegálům
  Tento člověk v podstatě přiznává že sem přišel nelegálně, přesto zde dostal přechodný pobyt a je tu již 4 rokem: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-uprchlik-migrant-z-iraku-nelegalni-migrace-zije-v-cesku-amazon.A190704_150353_domaci_lre. I pokud to byl původně uprchlík, měl zůstat v první bezpečné zemi - v Turecku - a navíc se sem dostal s pomocí pašeráků a podplatil policisty - stal se tedy z něj nelegální migrant. Proč nám ANO tvrdí že nepřijmeme ani jednoho nelegálního migranta, když to není pravda? A proč to ANO tvrdí když sem dokonce přijímáme teroristy na léčení: https://www.lidovky.cz/domov/vyrocni-zprava-ncoz-pozor-na-teroristy-kteri-jsou-v-cesku-na-leceni.A190725_110959_ln_domov_vlh
  Jak toto všechno může ANO dovolit? František Černoch

  Odpověď 21.08.2019 - poslanec ANO Ing. Martin Kolovratník z Pardubic
  Dobrý den, pane Černochu, víte, problematika pobytu cizinců je komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdát. Osobně neznám podrobnosti tohoto případu. Nicméně platí, že aby mohl cizinec v Česku získat dlouhodobý/trvalý pobyt, musí splnit veškeré zákonem stanovené povinnosti. V této věci Vám tak doporučuji, abyste se s tímto dotazem obrátil na ministra vnitra Jana Hamáčka z ČSSD, do jehož kompetence tato problematika spadá. Tím zároveň odpovídám i na druhou část Vašeho dotazu. Hnutí ANO není odpovědné za tento resort. Tudíž informace, že naše hnutí uděluje pobyt nelegálním migrantůmm, jsou sprosté lži! My rozhodně nic takového nepřipouštíme a nikdy nepřipustíme!

  https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Martin-Kolovratnik-32354/otazka/Babisova-vlada-dava-pobyt-nelegalum-138311

 • Babišova vláda, HAMÁČEK dává pobyt nelegálům

  NECHCEME BABIŠOVU VLÁDU A HAMÁČKA, DÁVÁ POBYT NELEGÁLNÍM MIGRANTŮM!!!!!!!!!!!!! PRAHA UŽ VYPADÁ JAK LONDÝN!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  U pražského metra mladý cizinec pobodal dva lidi. Policie ho obviňuje z pokusu o vraždu (25.08.2019)
  Pachatel je 18letý cizinec, jeho národnost však nebyla odhalena. Policie národnost muže nepochybně uvést může. Akorát nechce.

  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/metro-utok-pobodani-cizinec-luka.A190825_132316_praha-zpravy_hv

 • *

  V odpovědi na: Babišova vláda, HAMÁČEK dává pobyt nelegálům

  jj, ČSSD ničí aspen prostituti Hamáček, Maláčová, Petříček. Manžel Maláčové, náměstek ministerstva zahraničí Aleš Chmelař je člen, Hamáček je od 1. 1. 2007 člen správní rady amerického think tanku Aspen Institute Central Europe. Petříček se zúčastňuje akcí Aspen Institute Central Europe.

  Tehdejší primátor Olomouce Antonín Staněk kandidoval na předsedu ČSSD na mimořádném sjezdu v únoru 2018, bohužel ale získal jen 21 hlasů. Hamáček 272 hlasů, Aspen Institute si uměl sjezd ošéfovat.