Čím komplikovanější, tím zábavnější, je asi přesvědčena Schillerová. Pamatujete na největší zločin v novodobých dějinách, který přišel z Německa a Rakouska? Když díky zelené ideologii byly dvě sazby na lehké topné oleje a motorovou naftu (prakticky totožné), vagony neopouštěly ani nádraží a jenom se vyměňovaly cedulky. Miliardy mizely v kapsách zlodějů a počet vražd stoupal.

 

 Poslední novinka z dílny ministryně Schillerové, která zavádí na pivo tři sazby DPH, je ale úplně mimo hranice zdravého rozumu. Pokud si zákazník dá v hospodě jedno pivo do skleničky, dvě si odnese ve džbánku a další například v plechovce, bude muset hostinský na každé z nich použít jinou sazbu DPH," kritizuje místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček. "Je tak zázrak, že další zvláštní sazbu DPH nenavrhla ministryně Schillerová pro pivo řezané a jinou sazbu ještě třeba pro šnyt. Je skoro na čase, aby ekonomické fakulty začaly otevírat obor pivní daňový poradce, protože v takovém zmatku se bez patřičného vzdělání za chvíli nikdo nevyzná," dodává v nadsázce Skopeček.

A tato zhovadilost je jako solární elekřina, záhadné doplatky, kdy povinně musíme odebírat drahou elekřinu v řádu desítek miliard.  A vlastně, proč jenom tři druhy sazeb, proč dle velikosti měst a obcí neudělat sazeb deset, nebo třeba padesát, ať se výběrčí daní mají čím zabavit a postavíme pro ně celé město. A pak nahlásíme, že nejsou lidi...

 

V roce 2005

Prezident republiky Václav Klaus nepřipojil svůj podpis k zákonu o podpoře využívání obnovitelných zdrojů

Mimo jiné tam uváděl

Zákon zvýší cenu elektrické energie, protože sankcemi zatíží levnější a efektivnější zdroje a producenty i uživatele bude nutit užívat zdroje dražší. Toto zdražení bude mít evidentní sociální důsledky. Bude také velmi pravděpodobně obcházen. Zavádí dvojí ceny energie podle jejího původu. Na energii ale není poznat, jakého původu je. Tento problém – viz kauza LTO – u nás dobře známe.

A nespletl se. Dnes si trháme vlasy nad cenou "zeleného šílenství".

 

Pointa spočívala v dovozu motorové nafty a topných olejů z Německa a Rakouska, nestejné daně a ač tenkrát v Německu žasli před novinářkou Lorencovou, že by se tam tak velká zlodějna nemohla stát, protože mají obarvení na zeleno, na modro podle druhu, o několik let tyto zbožštělé státy přiznaly, že přišly v přepočtu také o mnoho miliard eur. Podnětem nestejných daní u nás byl Jozef Lux se "zelenou naftou", ale zda razítko na to dal Klak či Kočárník se dohledat prakticky nedá. Nikoho totiž nenapadlo, že by sem tak obří zlodějna mohla být zanesena z Rakouska a Německa - takových slušných států.

A ač tedy ministryně Schillerová určitě tuto dobu zažila, ač stamiliardové úniky daní přes enormní snahu celníků zažila a ví o ní, dnes toto opět vrací například u piva. A když si restaurace otevře okénko do zahrady bez obsluhy, po EET se výběrčí daní přeskočí. Možná sem Babiš pozve další půl milionu Ukrajinců a postaví je ke každému stánku či hospodě, aby vybírali místo celníků výpalné.

Rusko šlo cestou rovné daně a z katastrofy v roce 2000 a praktického bankrotu se tím přes sankce vyhrabalo, my si dovolíme luxus jít opačně: jako bychom se zhlédli v Opačníkovi z filmu "Velký malý muž", kdy indián i na koně lezl pozadu...

 

Pro odlehčení

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • SOLÁRNÍ BRATRSTVO KOČIČÍ PRACKY

  Největší zločinec Klaus nevetoval, ani nepodepsal. Tím „tunel století č. 2“OZE nabyl platnosti! Celkem již provozovatelům těchto zařízení přiteklo od roku 2006, kdy se začala podpora vyplácet, přes 340 miliard korun! Autorem zákona č. 180/2005 Sb. o podpoře OZE byl Martin Bursík (tehdy člen KDU-ČSL), v letech 2002-2005 poradce ministra životního prostředí Libora Ambrozka (KDU-ČSL) pro energetiku. Předkladateli tohoto zákona za Špidlovu vládu a pak Grossovu vládu byli 13. 11. 2003 Ambrozek (KDU-ČSL) a ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD). Zkonfiskovat, pověsit, rozčtvrtit!
  Legislativní proces zákon č. 180/2005 Sb.
  https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=4&t=529
  Zákon doručen prezidentovi k podepsání 12. 4. 2005.
  Prezident zákon 26. 4. 2005 nepodepsal a nevrátil zpět sněmovně.
  Zákon vyhlášen 5. 5. 2005 ve Sbírce zákonů v částce 66 pod číslem 180/2005 Sb.

  Kteří poslanci schválili pohádkové příjmy solárním baronům?
  ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, US-DEU, překvapivě byla ODS proti
  https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=38530

  Kteří senátoři schválili pohádkové příjmy solárním baronům?
  56 senátorů ze 71 přítomných hlasovalo ano, např. známé firmy Schwarzenberg, Pithart, kmotr Alexandr Novák, Zlatuška, Gajdůšková, Seitlová, Jan Rakušan...
  https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=4907&O=5
  Senátorka Jitka Seitlová (tehdy Nezávislí): „Vážené dámy a pánové, myslím, že zákon, který před námi leží, je zákonem, který zcela nepochybně může do určité míry ovlivnit cenu energie a zatížit tím kapsu každého spotřebitele, který energii využívá. To je nepochybné. Hovoří se o tom, že to budou nějaké haléře, že to bude možná sto, dvě stě, tři sta korun za rok. A je tedy na místě debata kolem toho, zda takové zatížení je účelné, je smysluplné a zda ho máme provést.“
  Senátor Václav Roubíček (ODS): „Vážený pane místopředsedo, kolegyně, kolegové, mně to nedá, i když jsem po dlouhé cestě. Tu diskuzi, kterou tady sleduji, právě v zájmu našich dětí a v zájmu toho, že stát má zajistit energetickou situaci lidí, tak z diskuze jsem tady nabyl dojmu, že obnovitelné zdroje během krátké doby vyřeší energetiku České republiky. Ono je jedno, jestli ten zákon přijmeme, anebo nepřijmeme. Prostě to není pravda. To není pravda! A dlouho to pravda nebude. Pan prof. Moldan řekl, že je to 30, 50 roků. Stávající zdroje obnovitelné energie jsou marginálními zdroji energie v České republice, kde jediný jakýsi význam má biomasa. A ještě její negativní účinky jsou často nezmiňovány, když to řeknu diplomaticky.“
  https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasovani?action=steno&O=5&IS=3099&T=47

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: SOLÁRNÍ BRATRSTVO KOČIČÍ PRACKY
 • *

  Vždyť mafiánská teta Schillerová ukradla ze státní kasy 13 miliard, více než je celý výnos EET! Česká republika je zlý sen, tak zločinem prožraný stát jsem nikdy neviděl! Tehdejší ředitelka Finančního úřadu Brno-venkov Schillerová v letech 2006 - 2012 se zetěm číšníkem Davidem Rusňákem, propadlíkem v Bentley Michalem Mičkou, plzeňskými mafiány Janem Mičkou a Josefem Staňkem (vrah a přítel Babiše) a zkorumpovanými policisty okradli stát na karuselových daňových podvodech s DPH o 13 miliard korun, viz Svobodný vysílač. A teď je perou v David Rusňák Family Group DRFG, bez politického krytí by je v civilizované zemi dávno zabásli! Proto se všichni zločinci v Česku cpou do politiky!

  Kromě toho Rusňák vykradl i kampeličku UNIBON a soud ho před rokem osvobodil!
  Rusňák, Zátorský, Hradil vykradli 1,8 miliardy korun z kampeličky Unibon
  31.01.2019 Obžalovaní z vytunelování záložny Unibon byli zproštěni viny
  Krajský soud v Ostravě zprostil obžaloby podnikatele Daneše Zátorského, Davida Rusňáka a Radka Hradila obžalované z podílu na vytunelování ostravské záložny Unibon. Podle obžaloby způsobili škodu až 120 milionů korun, hrozilo jim až deset let vězení. Firmy, které patřily Zátorskému nebo v nichž měl podíl, si v letech 2005 až 2011 braly v Unibonu úvěry. Úvěry podepisovali Rusňák a Hradil. Soudkyně Šárka Skalská ale konstatovala, že se jim žádnou vinu nepodařilo prokázat. Záložně Unibon odebrala ČNB licenci v roce 2012. Fond pojištění vkladů později vyplatil klientům záložny více než 1,8 miliardy korun. Škoda přes 120 milionů, jíž se obžaloba týkala, představovala pouze nezaplacenou jistinu a podle státní zástupkyně Brigity Bilíkové jde jen o zlomek skutečných škod.
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/obzalovani-z-vytunelovani-zalozny-unibon-byli-zprosteni-viny_512135.html

  Lubomír Zaorálek (ČSSD), 21. května 2017
  Už vím, co myslí Andrej Babiš tím svým "řídit stát jako rodinnou firmu" - David Rusňák Family Group = DRFG. Jeho žena v radě Brna za ANO, už Andrejem Babišem stažená z původní parlamentní kandidátky ANO, předsedkyně dozorčí rady brněnských tepláren, kde sedí se synem Jaroslava Faltýnka. Její matka Alena Schillerová nejdříve na Finančním úřadu Brno-venkov, kde jsou registrovány Rusňákovy firmy. A poté měl obviněný Rusňák tchýni dokonce jako náměstkyni na Ministerstvu financí ČR. ?
  Alena Schillerová by měla podle mého názoru odejít z funkce náměstkyně Ministerstva financí ČR. Nekonala v případě podezření z daňových úniků svého šéfa Andreje Babiše. Stejně může nekonat i v kauzách svého obviněného zetě Davida Rusňáka. Vazby na Finanční úřad a Finanční správu totiž byly a jsou v jeho podnikání (dluhopisy a finanční instrumenty) nesmírně zajímavé. Ostatně Finanční správa musí mít k dispozici materiály, jak se z číšníka Davida Rusňáka stal miliardář.
  Dovolím si parafrázovat Andreje Babiše: „Je to tuná brněnské Palermo“ - Rusňákovo podnikání je hazard a pyramidové schéma.
  https://www.facebook.com/lubomir.zaoralek/posts/1516622568408787/

 • *

  Tři sazby na pivo, haha! V Británii je DPH na potraviny 0, v Německu 7 % a v Česku 15 %. Kradou jak straky a ještě odírají politicky naivní Čechy i na jídle, drasticky zdaněný každý rohlík, jogurt i špekáček! Dosud měly točené a lahvové pivo sazbu DPH 21 % a spotřební daň 1,92 Kč na půllitr.
  Jinak v Británii je DPH na pivo 20 % a spotřební daň Beer Duty 54 pencí a Britové nadávají, že dopad Beer Duty na britské pivovarníky a hospody byl drtivý, prodej piva poklesl o 24 %, zavřelo 5 000 hospod a 58 000 lidí přišlo o práci. Konzervativci boháčům daně z příjmu snížili a dańové břemeno přenesli na pracující, co pijí po práci pivo!

 • René

  Tahle diletantka by měla letět z funkce rychlostí blesku. Neschopnost, nebo spíše všehoschopnost jí kouká z očí.