Kdykoliv se začne mluvit o sta miliardách, odcházejích do zahraničí, vypukne vyrvál: buď je to lež, nebo, pololež, "Demagog" tvrdí, že je to zavádějící, že cenzura na sociálních sítích díky "Demagogům z Demagogu" je proto očistou lidské mysli boje proti nepravdě. Skutečně?

 

Toto je na "Demagogu", který prý demagogem není, proto může žádat cenzuru

Piketty ve skutečnosti pouze formuluje postoje východoevropských lídrů, nikoli své vlastní. Z těchto důvodů jsme obsah pro uživatele Facebooku a Instagramu označili jako částečně nepravdivý. Podpis: Demagog.

 

Sami sice přiznávají, že nic pořádně neví, tak to berou, jak si myslí, že je to správné. Ale možná že jo, možná také, že ne. Tak se podívejme na jeden segment, nejvíce viditelný: banky a dojná kráva Česká republika.

 

Kdo končí pojem "zdraví bank" a začíná nenažranost?

A to je to, oč jde! Schillerová a mnoho dalších odmítá dodatečné zdanění bank, protože je to prý jaksi nesprávné, protože banky tvoří páteř ekonomiky, a protože a protože a pokud vyssajeme banky, tak ekonomika se zhroutí. Jenomže co je pojem zdraví bank? Když má dostatečné zásoby peněz při případné krizi, nebo sta miliard, které odtečou na Seychely či kamkoliv jinam, jenom ne dosystému, ve kterém tyto zisky vznikly?

 

 Někdo by totiž měl už konečně říct, co je zdraví bank. Když se dělají zátěžové zkoušky, víme dolní hranici: Pokud se v zátěžovém scénáři některé banky dostávají pod regulatorní minimum 8% kapitálové přiměřenosti, ČNB zveřejňuje celkovou výši nového kapitálu potřebného k nápravě stavu. Jenomže jsou sta miliard vyváděná do zahraničí přiměřená na horní hranici? A kde je ta hranice, ukazující sprosté okrádaní občanů státu, z kterého odtékají?

 

Pokud by se taková částka investovala zpět do ekonomiky, byl by růst hrubého domácího produktu výrazně vyšší. Téměř polovinu z této částky však banky posílají do zahraničí.

Rok

Zisk bank v miliardách Kč

2009

59, 740

2010

55, 656

2011

53, 337

2012

64, 307

2013

61, 048

2014

63, 092

2015

66, 373

2016

73, 948

2017

75, 906

2018

82, 055

2019

90,900

 

Odliv peněz z České republiky je alarmující

Za rok 2018 skončilo v zahraničí ve formě dividend celkem 294 miliard korun z celkových 414 miliardy korun zisku, který v České republice vytvořily firmy se zahraničními vlastníky. Zisky zahraničních vlastníků firem tak přesahují 8 procent hrubého domácího produktu České republiky. Pouze 120 miliard korun z této částky vlastníci reinvestovali zpět do tuzemské ekonomiky. Zatím nejvíce peněz odteklo do zahraničí v roce 2016, kdy zahraniční vlastníci poslali za hranice 313 miliardy korun.

A kde je započítáno vnitropodnikové účetnictví a další čachry, kdy odhad je v celkové hodnotě více jak 500 miliard korun a to je suma, kterou si tato vláda půjčila a ministryně v čele s Maláčovou tak (včetně Plagy) svědomitě vyssávají.

 

Jen tak směrem k "Demagogovi", který se prohlašuje za správce "zaručené" pravdy jako Evropské hodnoty a další samozvaní experti: zahraniční vlastníci českých firem si loni ze svých zisků v Česku rozdělili na dividendách rekordních 298,8 miliardy korun. (Bez zaúčtování "vnitropodnikového účetnictví", odhadováno na stejnou sumu) Tak co, Demagogu, nežerou a nemlaskají a my necálujeme? Ó my se máme...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Dulezite informace o udalostech ve svete.

 • Volby v Rusku vyhral Putin, ne Navalny!

  Malokdo si asi uvedomuje, ze otrava Navallneho byla nacasovana tesne pred volbami v Rusku! A to doklada, kdo za otravou stoji.
  Poslouchal jsem dnes zpravy svycarskeho rozhlasu o volbach v Rusku.
  - Pry byly zmanipulovane, nasli tam nejake neplatne listky v urnach (zapadni kontrola)
  - Privrzenci Navalneho ziskali hlasy na Sibiri. Jestli se jim podari vytvorit vladnouci koalici neni jasne.
  - Putinova strana a vsichni kandidati uspeli i jejich gubernatori. To je myslim to nejpodstatnejsi z voleb, co zapad nejvice zlobi.
  V komentari byla rec jenom o Navalnem, nic o Putinovi a jeho vitezstvi. To zklamani zapadnich lokaju v mediich, ze v Rusku se zadny Majdan nekona z nich uplne tece!
  A pritom byl Navalny nacasovane otraven primo pred volbami a o zapad touzebne ocekaval nepokoje v Rusku.
  Clovek se na stesti tomu zoufalstvi lakaju Deep Statu v zapadnich mediich i u nas muze jen skodolibe zasmat. A tahle radost, ta je ta nejlepsi, rika se...

 • *

  V odpovědi na: Volby v Rusku vyhral Putin, ne Navalny!

  V neděli 13. září byly krajské volby v Rusku, česká kleptooligarší média mlčí. Nic nevíme. "Lahve Havel" Navalný a jeho kumpáni se ve volbách zaměřili na bohatou Sibiř, to mluví za vše, o bohatou Sibiř jim jde. Navalný dělal volební kampaň na Sibiři. Navalnému se udělalo špatně, když se vracel letadlem ze Sibiře do Moskvy. Na tomském letišti Bogašovo si v kavárně Vienna Coffee House před odletem objednal šálek černého čaje. Čaj byl podle Navalného mluvčí Jarmyšové jediným občerstvením, které si Navalnyj ve čtvrtek 20. srpna dal, a tímto čajem měl být podle ní otráven.

  Spolupracovníci vůdce ruské opozice Alexeje Navalného slaví vítězství na Sibiři, kde byl otráven
  Spojenci otráveného vůdce ruské opozice Alexeje Navalného prohlásili, že si zajistili místa v městských radách na Sibiři, protože nezávislí monitoři odsoudili údajný „proud“ hlasovacích nesrovnalostí v regionálních průzkumech veřejného mínění.
  V několika desítkách z 85 regionů země Rusové hlasovali pro regionální hejtmany a zákonodárce v regionálních a městských zákonodárných sborech i v několika doplňovacích volbách pro národní poslance.
  Průzkumy veřejného mínění přišly rok před parlamentními volbami a jsou považovány za zkoušku Kremlu, protože vládnoucí strana čelí klesající popularitě a doutnajícímu hněvu veřejnosti nad ekonomickými problémy.
  Ve snaze bojovat proti volebnímu stroji Vladimíra Putina vyzval Navaľnyj a jeho tým Rusy k taktickému hlasování podporou nejsilnějších kandidátů proti vládnoucí straně Jednotné Rusko.
  Některé z nejvýznamnějších kampaní proběhly v Novosibirsku, třetím největším ruském městě a sousedním Tomsku, kam Navalny minulý měsíc cestoval.
  V neděli v noci jeho tým řekl, že vedoucí kanceláří Navalného pro Novosibirsk a Tomsk si zajistili místa v městské radě.
  Navaľnyj byl na Sibiři, aby propagoval svou kampaň „chytrého hlasování“, když byl otráven tím, co Německo říká, že byl nervový agent novichok.
  Ksenia Fadeyeva, 28letá vedoucí navalského Tomského úřadu, uvedla, že získala místo v městské radě spolu s dalším Navalného spojencem.
  "Toto je první vítězství vedoucího kanceláře Navalny," uvedl na Twitteru Ivan Zhdanov, ředitel protikorupční nadace opozičního politika.
  "Bylo to v Tomsku, kde byl Navalny otráven."
  V Novosibirsku získal 37letý vedoucí místní kanceláře Navalného Sergej Boiko také obecní křeslo.

  Zdroj:
  14 Sep 2020 Russia local elections: Navalny allies win council seats as Putin's party claims victory
  https://www.theguardian.com/world/2020/sep/13/navalnys-allies-claim-symbolic-council-seat-gains-in-regional-polls
  21. srpna 2020 Po stopách otravy Alexeje Navalného. Co předcházelo jeho kolapsu v letadle a kdo se ho chce zbavit?
  https://www.forum24.cz/po-stopach-otravy-alexeje-navalneho-co-predchazelo-jeho-kolapsu-v-letadle-a-kdo-se-ho-chce-zbavit/

 • 11.zari 2001 na sebe spachaly USA atentat.

 • ČESKÁ SPOŘITELNA BYLA UKRADENA RAKUŠÁKY, KLAUSOVCI A ZEMANEM, ZNÁRODNIT!

  Rakouská Erste Bank získala Českou spořitelnu podvodem a korupcí, prakticky zdarma (převody úvěrů do státní Konsolidační banky), a musí jim být zkonfiskována! 10 milionů od Erste Bank pro místopředsedu oposmluvní ODS Miroslava Macka, zubaře ze Zábřeha: Macek. který vlastnoručně podepsal tzv. Opoziční smlouvu ODS a ČSSD (9. 7. 1998) a tzv. Toleranční patent ODS a ČSSD (26. 1. 2000), obdržel v roce 2000 platbu 10 milionů korun od Erste Bank. "Fakticky Macka vyplácela Loudonova firma CEBOC. Tu si najala Erste, aby zajistila hladký průběh privatizace. Macek se ve smlouvě zavázal: "Zajistit poradenské a konzultační služby vedoucí k získání státního podílu v České spořitelně." Tak to stálo ve smlouvě, jejíž kopii má MF DNES k dispozici. Místopředseda ODS podle smlouvy obdržel deset milionů korun. Když smlouva vyšla v roce 2001 najevo, vzdal se Macek funkce místopředsedy ODS a stáhl se z politiky." Macek jako politik získal provizi za poskytnutí informací týkajících se státního majetku Česká spořitelna. Byl to trestný čin zneužití informací v obchodním styku § 128, lidově zvaný tunelování.

  3. srpna 2000 Erste bank zaplatila Zemanově vládě pouhých 19 miliard korun a stala se 52% akcionářem České spořitelny. Ale na bedra státu, do státní Konsolidační banky, přehodila desítky miliard úvěrů různých zlodějů, kterým se nechtělo splácet, např. Štrougalovi osobní přátelé zloději Tomanové, nesplacené úvěry 600 milionů z Tomanovic Agrotrade, dnes ministr zemědělství miliardář Miroslav Toman (za ČSSD) v Babišově vládě.

  Rozkrádání státní České spořitelny řídili:
  Livia Klausová, manželka premiéra Václava Klause, členka dozorčí rady České spořitelny v letech 1993 - 2000.
  Jaroslav Klapal, generální ředitel České spořitelny, v evidenci zájmových osob StB
  Rudolf Hanus, člen představenstva 1994 - 1999, agent StB "Mirek" v rezidentuře v Českých Budějovicích
  Kellnerův kámoš z České Lípy Kamil Ziegler (*22. března 1962 Česká Lípa), bývalý člen KSČ, náměstek generálního ředitele a člen představenstva vytunelované České spořitelny, z funkce náměstka odvolán v prosinci 1998, v březnu 1999 Zemanova vláda skandálně jmenovala Zieglera generálním ředitelem státní Konsolidační banky, kde setrval do roku 2001. "Spořitelnu zachránil před krachem stát, když špatné úvěry převedl do Konsolidační banky. Problémové půjčky pak opět řešil Ziegler jako šéf Konsolidační banky." Od roku 2004 Kamil Ziegler pracoval v tunelářské zlodějské skupině PPF Petra Kellnera (* 20. května 1964 Česká Lípa), do roku 2008 byl Ziegler předseda představenstva PPF a.s., do roku 2011 člen dozorčí rady PPF reality a.s. V roce 2011 se postavil do čela Sazky, ukradené sportovcům Kellnerem PPF a Komárkem KKCG. Kamil Ziegler byl členem představenstev a dozorčích rad mnoha společností v České republice, Nizozemí a Kypru.
  Po odchodu z České spořitelny čelil Ziegler spolu s dalšími sedmi členy vedení této banky (bývalý generální ředitel banky Jaroslav Klapal a členové představenstva Kamil Ziegler, Rudolf Hanus, Josef Kotrba, manžel místopředsedkyně ČSSD Petry Buzkové) policejnímu vyšetřování kvůli škodě, která vznikla jejich přičiněním při úvěrování leasingové firmy Corfin. Policie bankéře obvinila z porušování povinnosti při správě cizího majetku a zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění, státní zastupitelství ale v únoru 2005 stíhání zastavilo s tím, že nespáchali žádný trestný čin. Klapal a členové představenstva Kotrba, Hanus, Ziegler poskytli úvěr 970 milionů Kč zjevně krachující společnosti CORFIN, několik měsíců poté byla pohledávka 970 milionů Kč klasifikována jako nevymahatelná a prodána spřízněné společnosti IC za 1,- Kč. Česká spořitelna pak pohledávku 969 999 999,- Kč odepsala a sumu uhradil stát, jenž byl v té době jejím majoritním vlastníkem.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zalobce-zastavil-stihani-byvalych-sefu-ceske-sporitelny-313152

  USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 2. února 2000 č. 144 + 2P o privatizaci majetkové účasti státu na podnikání České spořitelny, a.s. P ř í l o h a č. 2 k usnesení vlády ze dne 2. února 2000 č. 144
  Potencionální čistá úvěrová angažovanost Konsolidační banky Praha, s.p.ú., v souvislosti s realizací smlouvy o restrukturalizaci a ručení s Českou spořitelnou, a.s. a její dceřinou společností CORFINA, a.s., týkající se převzetí úvěrových rizik vyplývajících z nekvalitních rozvahových a podrozvahových aktiv společností Česká spořitelna, a.s., CORFINA, a.s., CORFINA TRADE s.r.o. a CF Danube Leasing s.r.o. Konsolidační bankou Praha, s.p.ú., představuje podle stavu k 31. prosinci 1999.
  https://kormoran.vlada.cz/usneseni/usneseni_webtest.nsf/0/CB20836E22CE86AEC12571B6006F7391

 • Wolfram

  Zisk z bankovních poplatků. Ždímají nás jak citrón.

 • Uz se sikovali, ze vykradou

  Belorusko. Jako predtim Cesko, Slovensko. Musi si nechat zajit apetit. Ani v Rusku jim to nevyslo s otravenim Navalneho. Ocekavali nepokoje, Majdan, statni prevrat¨
  Klidek, Putin zase vyhral volby. Zidaci se mohou vzteknout, ani ty 3.8. miliard $ co uvolnil Trump na destabilizaci Ruska nepomohly. Zaplati to danovy poplatnik v USA. Rusove zadne USAGate vysetrovani k vuli ovlivnovani voleb Americany neplanuji. Nejsou padli na hlavu.

 • Kdo se postaral o otravu Navalneho

  notabene tesne pred volbami v Rusku? (Putin ho otravil, aby vyvolal nepokoje a statni prevrat? Ktere hovado tomu uveri?).
  Zapadem financovany krtek Navalny nesplnoval uz ocekavani sponzoru a mel poslouzit otravenim jako rozbuska nepokoju v Rusku. Nepovedlo se. Jeho otrava mela stejny prubeh jako u Skripalu v Anglii.
  Navalneho doprovazela vsude jedna zena, ktera po jeho otrave odmitla vypovidat v Rusku a okamzite odletela pres Frankfurt do Londyna. Byla to travicka?
  https://outsidermedia.cz/kruh-se-stahuje/

 • Chazari a jejich poskoci v EU

  se pokousi otravenym Navalnym ucpat rouru NS-2 a zastavit jeho dokonceni.
  Jedine rakousky prezident jim rekl at neblbnou, ze Navalny a NS-2 nemaji nic spolecneho.
  Je videt, ze se zdravy rozum jeste z Evropy nevytratil...

Nejnovější články