Odkazy a připomínky mimo téma

Mnozí sem přidáváte do diskuze velmi zajímavé odkazy mimo téma, které však vzápětí zapadnou a je to škoda.

Proto je do lišty vložen stálý odkaz, kde se bude moci cokoliv ukládat a případně se k tomu vrátit.

Napsat novou zprávu
 


earntodiessaz: earn to die

Thanks for sharing.I hope you continue to have such quality articles to share with everyone! I believe there will be many people who share my views when they read this article from you.Those who come to read your article will find lots of helpful and informative tips.

- earn to die


středa 8. srpen 2018
jm: VIDEO Jaroslav Hutka se v písničce těší na smrt Miloše Zemana.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Jaroslav-Hutka-se-v-pisnicce-tesi-na-smrt-Milose-Zemana-A-nadava-mu-546209

„Lebka praskla, mozek odkryla, kladivo, srp, rudá hvězda, na maják šplouchala tekila, v podvěsku kremelská brázda, Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, hotovo, konec a basta,“ pokračuje písničkář.


čtvrtek 2. srpen 2018
jm: Na co by se nemělo zapomínat, ŽE
Na co by se nemělo zapomínat, ŽE:
Autor: J. Matuška Datum: 11.7.2018 13:32Z diskuse na Neviditelném psu

ČLÁNEK 1

Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN

ČLÁNEK 2

Smluvní strany budou přispívat k dalšímu rozvoji mírových a přátelských mezinárodních vztahů posilováním svých svobodných institucí, usilováním o lepší porozumění zásadám, na nichž jsou tyto instituce založeny, a vytvářením podmínek pro stabilitu a blahobyt. Budou usilovat o vyloučení z konfliktu ze své mezinárodní hospodářské politiky a budou podporovat hospodářskou spolupráci mezi všemi smluvními stranami jednotlivě nebo společně.

https://zpravy.idnes.cz/washingtonska-smlouva-klicovy-dokument-ffj-/zpr_nato.aspx?c=A020312_084055_zpr_nato_inc


středa 11. červenec 2018
*: TopForex: Varovných signálů z Číny už je příliš

Čína v posledních týdnech zažívá výrazné ekonomické a finanční problémy.

 

Benchmarkový index Shanghai se za pět měsíců propadl o více než 20 % a dostal se tak do medvědího trendu. Čínský jüan oslabil v posledním měsíci o více než 2,5 % a pokračuje tak v sérii ztrát, která je největší za poslední čtyři roky. K tomu navíc sledujeme stále častější bankroty čínských firem. Čínská vláda se snaží nastartovat masivní a zdlouhavý proces oddlužení. To má za následek snížení likvidity ve finančním sektoru a ekonomický růst se dostává do ohrožení. Dopady budou mít pravděpodobně negativní efekt i na finanční stabilitu druhé největší ekonomiky světa.

 

Nevyhnutelnost katastrofy navíc umocňuje obchodní válka s USA. To vše vede k výprodeji čínských aktiv.

Vládní představitelé se už pokusili situaci uklidnit např. snížením povinných minimálních rezerv o půl procenta, díky čemuž by se do oběhu mělo dostat cca 700 miliard jüanů, ale také formou různých vyjádření a editorialů ve státních novinách. Navzdory tomu se index Shanghai Composite nadále propadá a klesl až pod psychologickou hranici 3 000 bodů. Tuto hranici můžeme vnímat jako Maginotovu linii a investoři tak očekávají intervenci, která situaci uklidní. Ta se ale nekoná a ani přeprodanost akcií nezastavuje investory v prodeji. Fundamenty v Číně jsou na tom velice špatně a akcie od ledna ztratily až 1,8 bilionu tržní kapitalizace.

Výprodej v Číně připomíná rok 2015, kdy došlo k devalvaci jüanu. To rozpoutalo paniku na finančních trzích a akcie se prudce propadly. Řada problémů, např. obrovský dluh, se od té doby zhoršila a je jen otázkou času, kdy se dluhová krize naplno projeví i v Číně.

V krajině draka tak přetrvává medvědí sentiment. Shanghai se od června dál propadá (více než 8% pokles) a zařadil se tak po bok nejslabších akciových indexů na světě z hlediska výkonnosti.

https://www.kurzy.cz/zpravy/459220-varovnych-signalu-z-ciny-uz-je-prilis/

 


úterý 26. červen 2018
jm: MIGRACE: Konečně vzniká pevnost Evropa

Tři roky stará prognóza

V polovině srpna 2015 jsem napsal v časopise Reflex: „Je pouze otázkou času, kdy budou západní vlády nuceny na migraci reagovat podle vzoru pevnost Evropa. Hranice sice nemohou být nikdy úplně vodotěsné, ale přístup do evropských zemí bude – i za pomoci nevybíravých opatření – do té míry ztížen, že se migrační vlna obrátí do těch míst, kde sice není tak útulno, ale která jsou snáze dosažitelná. A posléze zeslábne na zvládnutelnou míru. Čím dříve se to stane, tím větší šanci mají Evropané udržet si svůj způsob života.“

http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-konecne-vznika-pevnost-evropa-dhi-/p_zahranici.aspx?c=A180624_161118_p_zahranici_wag


úterý 26. červen 2018
 
Powered by Phoca Guestbook