Odkazy a připomínky mimo téma

Mnozí sem přidáváte do diskuze velmi zajímavé odkazy mimo téma, které však vzápětí zapadnou a je to škoda.

Proto je do lišty vložen stálý odkaz, kde se bude moci cokoliv ukládat a případně se k tomu vrátit.

Napsat novou zprávu
 


*: TASS je zplnomocněn prohlásit

Ruské ministerstvo zahraničí včera přiznalo, že při bojích v Sýrii před dvěma týdny zahynuly nebo byly zraněny desítky lidí z Ruska a zemí bývalého SSSR. Dodalo, že mezi nimi nebyli příslušníci pravidelné ruské armády. "Při nedávném vojenském střetnutí, kterého se nijak neúčastnili vojáci Ruské federace, zahynuli občané Ruska a  Společenství nezávislých států (SNS), raněných je několik desítek," poznamenal úřad.

K bojům, do nichž zasáhlo americké letectvo, došlo 7. února v provincii Dajr az-Zaur. Američané původně tvrdili, že tu syrské provládní síly zaútočily na štáb Kurdů. Později se ukázalo, že do bojů byli zapojeni bojovníci takzvané Vagnerovy armády, což je ruská obdoba soukromých žoldnéřských firem, jako je třeba americký Blackwater. Moskva dodala, že ruská strana dopravila zraněné do vlasti, kde se léčí.

Boje se podle pozdějších zpráv odehrály u jedné z ropných rafinérií v oblasti. Moskva tvrdí, že syrské oddíly zaútočily proti silám podporovaným Američany bez vědomí ruského vedení. Američané a Rusové koordinují na syrském bojišti své bojové operace, aby se vyhnuli vzájemným ztrátám.

Syrské provládní milice včera dorazily do enklávy Afrín, která je ovládána Kurdy, a staly se hned terčem tureckého bombardování. Milice do oblasti přijely na žádost kurdských milic YPG, které již řadu dní čelí útokům turecké armády a jejích spojenců. Kurdové původně žádali přímo o nasazení syrské armády. Před příchodem provládních milicí oznámil turecký prezident Recep Erdogan, že operace s cílem obsadit centrum Afrínu bude rychlá a začne v příštích dnech.

Čeká se ofenzíva proti východní Ghútě, poslední velké baště islamistů v blízkosti Damašku, Ghúta je v obklíčení pět let, už od roku 2013. V oblasti působí různé povstalecké skupiny, nejvlivnější jsou ultrakonzervativní Džajš al-Islám (Armáda islámu) a Fajlak ar-Rahman. "Řezník Asad bombarduje od nedělního večera východní Ghútu, protože připravuje pozemní ofenzívu," vříská ředitel SOHR Ramí Abdar Rahmán, podle jména asi příbuzný islamistů Fajlak ar-Rahman. :-P

Ruský vyslanec při OSN Vasilij Něbenzja dnes řekl, že si Rusko přeje, aby se ve čtvrtek sešla mimořádně Rada bezpečnosti OSN a jednala o situaci ve východní Ghútě. "Je nutné, aby všechny strany mohly zveřejnit své představy a navrhly, jak tuto situaci vyřešit," řekl Něbenzja. Také francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval k uzavření humanitárního příměří.


středa 21. únor 2018
*: Jižní Jemen (1969-1989 socialismus, 1886-1967 britský protektorát) se chce oddělit

Nálety letectva Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů, které trvají od března 2015, zničily 80 % infrastruktury Jemenu a zabily 10 000 Jemenců, včetně dětí. Zemí se šíří cholera a hlad. Námořní blokáda trvá od roku 2015 a saúdská armáda do Jemenu nepouští takřka žádná plavidla, ani lodě vezoucí základní potraviny a léky. 

V prosinci 2016 oznámila saúdskoarabská vláda a britský ministr obrany Michael Fallon, že
arabská koalice přestane během bojů v Jemenu používat klusterové (tříštivé) bomby vyrobené v Británii. Ministr Michael Fallon rezignoval 1. 11. 2017, ne kvůli Jemenu, nýbrž proto, že sahal v roce 2002 novinářce na koleno. Tak vypadá světová politika...

V Jižním (dříve socialistickém) Jemenu neměli šíítští Hútíové nikdy moc podporu a místní lidé nebyli ani nadšení z vlády sunnitského prezidenta Hádího, kterému pomáhá koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií (prezident Hádí bydlí od roku 2015 v Rijádu).

Jižní Jemen se proto chce od Severu oddělit. Sjednocení se Severem v roce 1990 jim nic dobrého nepřineslo. 30. 1. 2018  se Jižanským separatistům Southern Resistance forces (SRF) podařilo obsadit město Aden i vládním palácem a Hádího vládními představiteli, kteří se chystali odletět do Saúdské Arábie.

Kuriózně jsou Jižanští separatisté podporováni Spojenými arabskými emiráty. Boje mezi separatisty (s podporou Emirátů) a Hádího vládními silami (s podporou Saúdů) v Adenu by tak možná mohly vyústit i ve spory a rozpad arabské koalice proti šíítským Hútíům na severu Jemenu. A k úplnému ukončení agrese v Jemenu.

Jemenci byli vždy chudí, ale si zase pilnou prací vše vybudují a obnoví, své vybombardované  nemocnice, školy, obytné domy a podniky. Trhněte si, váleční zločinci Saúdové! Zjevně o žádný "boj s terorismem" nejde, ale o to, udělat z Jemenu druhý zdevastovaný Afghánistán.

České televizi se jako prvnímu českému médiu podařilo do země vyslat svůj štáb v čele s Jakubem Szántó, výjimečný vhled do válkou zdecimovaného Jemenu:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100220/video/601956

https://www.alaraby.co.uk/english/news/2018/1/31/uae-defeats-saudi-arabia-as-emirati-backed-separatists-seize-aden


úterý 20. únor 2018
!: Oprava: hru nekupovat, majitelem je Zdeněk Bakala

Majoritním vlastníkem Warhorse Studios s.r.o. je proslulý velkozloděj, miliardář Zdeněk Bakala, který spolu s Viktorem Koláčkem a Petrem Otavou ukradl občanům ČR ostravsko-karvinské uhlí za půl bilionu korun a 44 tisíc hornických bytů.

Hru Kingdom Come: Deliverance proto BOJKOTUJTE, NEKUPUJTE, ČECHŮM ZDAR, ZLODĚJŮM ZMAR.

"Pokud by došlo k rozdělení prostředků hned, bez započtení nákladů, které byly proinvestovány dříve, dostal by Bakala z každé hry 25 euro, což činí přibližně 630 Kč. Realistický odhad prodeje Kingdom Come: Deliverance nás může dovést k 5 milionům prodaných kusů. V takovém případě by příjem ze hry pro Zdeňka Bakalu činil 3,1 miliardy korun."

http://www.gamebro.cz/kingdom-come-deliverance-delal-oficialne-jeden-zamestnanec-chtel-zdenek-bakala-usetrit

http://www.gamebro.cz/bude-kingdom-come-deliverance-dalsi-byznysovou-trefou-zdenka-bakaly-prijit-si-muze-miliardy-korun

 


úterý 20. únor 2018
jm: LUCEMBURSKÝ ministr: Orbán je diktátor, musíme proti němu zakročit!

"Tmavé mraky díky migraci se táhnou nad Evropou," řekl Orbán v projevu v Budapešti. "Národy přestanou existovat, Západ padne, zatímco Evropa si ani nevšimne, že byla zničena," řekl Orbán.

Orbán také varoval, že evropská města mohou brzy mít převážně muslimskou populaci. Křesťanství bylo poslední nadějí Evropy, řekl předseda maďarské konzervativní strany Fidesz.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/lucembursky-ministr-orban-je-dik...

Se slovy Viktora Orbána se plně ztotožňuji. Kdo vlastně má zájem na likvidaci suverenity národních států?


úterý 20. únor 2018
!: Útok na hru KINGDOM COME: DELIVERANCE, chybí černoši a prostitutky!

Dne 13. února 2018 se na mezinárodním trhu objevila dosud největší česká videohra Kingdom Come: Deliverance (Království přichází: Vykoupení). Hru vyvinulo pražské studio Warhorse, jehož zakladatelem je Daniel Vávra, který se už dříve zúčastnil vývoje her jako byla Mafie 2 a Hidden & Dangerous.

Daniel Vávra čelí už několik let na svém twitteru kampani ze zahraničí, hlavně z USA, že hra je rasistická, protože v ní chybí představitelé jiných etnik než bílých Středoevropanů. Vávra se s nimi pustil do diskuse a argumentoval, že v oblasti, kterou v 15. století zahrnovaly Země Koruny české, v té době jiná etnika opravdu nebyla. Pochybovače nepřesvědčil, naopak se vystavil palbě, která vyvrcholila letos v lednu, jen pár zbývající týdnů před vydáním Kingdom Come: Deliverance. 

 

"Daniel Vávra vystupuje s názory, které neodpovídají realitě," napsal o tvůrci hry letos v lednu například rakouský titul derStandard. Proti českému vývojáři vystoupil také vlivný německý blogger Jan Heinemann. Ten Vávru obvinil, že je „rasistou a sexistou s revizionistickými dějinnými představami, které navíc pronikly i do hry Kingdom Come: Deliverance“ a vytkl mu „etno-fašistické vidění světa“. Článek se začal hodně sdílet mezi německými uživateli Twitteru, z nichž někteří začali vyzývat k bojkotu hry.

Hra se odehrává v roce 1403, na na malém území (16 km²) v městečku Rataje nad Sázavou a okolí. Ćeské království už dvacet let ekonomicky a politicky upadá. Král Václav IV. Lucemburský je v domácích i zahraničních záležitostech pouhým stínem svého otce Karla IV. V roce 1400 přišel o titul římského krále, klid však nemá ani jako český král. Věrná je mu jen nižší šlechta, o kterou se opírá. Vyšší šlechta a církev proti němu neustále intrikují a podporují jeho mladšího bratra, uherského krále Zikmunda Lucemburského. Zikmund v roce 1402 nechává Václava IV. zajmout a deportovat do Vídně, kde je internován až do roku 1403. Odpor, který proti Zikmundovi v Čechách vzrůstá, řeší vojensky. Volnou ruku v Čechách tak mají drancující bandy říšských Němců, Uhrů a Kumánů (kočovný turkický národ usazený v Uhrách), jimž Zikmund kraluje.

Česká hra Kingdom míří na světový trh, ten jí ale dál vyčítá chybějící černochy

https://dotyk.denik.cz/publicistika/ceska-hra-kingdom-miri-na-svetovy-trh-ten-ji-ale-vycita-chybejici-cernochy.html


pondělí 19. únor 2018
 
Powered by Phoca Guestbook

Nejnovější články