Odkazy a připomínky mimo téma

Mnozí sem přidáváte do diskuze velmi zajímavé odkazy mimo téma, které však vzápětí zapadnou a je to škoda.

Proto je do lišty vložen stálý odkaz, kde se bude moci cokoliv ukládat a případně se k tomu vrátit.

Napsat novou zprávu
 


*: Dnes 16. ledna oslavil chudák mědvěd Jirka na Konopišti 13. narozeniny

Prosím, přispějte medvědovi Jirkovi na Konopišti na větší výběh!

Medvěd Jiří je moc hodný, je převážně vegetarián a narodil se 16. ledna 2006 v ZOO Lešná Zlín (pod jménem Brumbas). V Lešné od útlého mládí udivoval návštěvníky ZOO akrobatickými kousky na stromech, měl tam s medvědí maminkou a tatínkem louku, hájek a jezírko. V roce 2011 ho převezli na Konopiště. Na Konopišti žádný strom nemá, chodí dokola okolo zdí, smutný, zmatený.

https://cs-cz.facebook.com/pages/category/Travel-Company/Konopi%C5%A1t%C4%9B-52581255387/

V roce 2018 začal Státní památkový ústav rozšiřovat výběh, mělo být loni hotovo, ale asi není dost peněz, protože Jirka je pořád ve starém. "Pokud bude dost peněz, vzniknou ve zdi medvědária vrata, kterými bude medvěd procházet do ohrazené části příkopu," řekla paní kastelánka Jana Sedláčková.

https://region.rozhlas.cz/medved-usaty-jirka-bude-mit-na-zamku-konopiste-vetsi-vybeh-7573211

Medvěd Jiří se řadí ke druhu medvěd ušatý (Ursus thibetanus) a v přírodě je ohrožený druh.

V České republice končí miliardové dotace v prackách zlodějů a kleptooligarchů jako Babiš, Kellner, Křetínský a na medvěda nejsou peníze?

Medvěd Jirka 2018:

Medvěd Jirka jako medvíďátko, 13.06.2006 v Lešné:


středa 16. leden 2019
*: Pane Matuško,

to pište normálně do diskuze, na Návštěvní knihu je Vašich zajímavých postřehů škoda.

Bunga bunga zdraví *


středa 16. leden 2019
jm: Většina migrantů je nelegálních, řekla v pořadu Na prahu změn Monika Pilloni

Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byla pozvána Monika Pilloni, aktivní členka Ligy Severu Mattea Salviniho a také koordinátorka Ligy pro komunikaci s italskými občany žijícími v České republice a na Slovensku. Čechoitalka Monika Pilloni v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným diskutovala o současné italské politické scéně, také o fenoménu Ligy a jejím předsedovi M. Salvinim.
...  Další zajímavostí, kterou Pilloni v pořadu prozradila, bylo, jak vypadá sjezd Ligy Severu. Na začátku se zpívá árie z Verdiho opery Nabucco „Va, pensiero“, ta se stala hymnou celé Ligy. „Vůbec jsem nepátrala po tom, kdy se Nabucco, Va, pensiero, začalo hrát a zpívat. Lidé se scházejí strašně rádi, vůbec to neberou jako povinnost. Berou to tak, že se uvidí se svými známými, co bydlí v jiných částech Itálie,“ říká Pilloni. 
 O Ligu Severu je v Itálii také velký zájem mezi mladými lidmi. „V tomhle je Liga také velmi úspěšná, má mladickou sekci, kde se mohou zapsat mladí od 13 do 30 let. Ti se pak učí zodpovědnosti a pomáhat lidem. Dělají se různé semináře, které jsou spojené třeba s letními tábory, nebo se vyhlásí procházky přírodou, kde se po cestě sbírá nepořádek. Chodí se pomáhat starším lidem. Akcí je mnoho, součástí je i vysvětlování, proč právě to Liga dělá a jak se to má dělat,“ uzavřela Pilloni.
 Celý díl pořadu Na prahu změn si můžete poslechnout zde.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vetsina-migrantu-je-nelegalnich-rekla-v-poradu-Na-prahu-zmen-Monika-Pilloni-566899


středa 16. leden 2019
jm: O liberální demokracii...

Manifest IVK: Obrana demokracie před liberální demokracií: ... Pojem „liberální demokracie“ není neutrálním politologickým termínem, stal se v současnosti propagandistickým heslem. Nemá smyslu zabývat se tím, zda a jak ho někdo v minulosti použil. Mluvíme o dnešku. Jeho smyslem je zúžit pojem demokracie – jako obecného prostoru a mechanismu pro otevřenou politickou soutěž – na jednu jedinou podobu uspořádání společnosti. A tím vlastně demokracii jako takovou sprovodit ze světa.
https://www.klaus.cz/clanky/4283

Petříček: Okamurova SPD ohrožuje liberální demokracii
Petříček se domnívá, že volby do Evropského parlamentu rozhodnou o budoucí míře integrace Evropské unie. Uvedl, že budou testem odolnosti evropské liberální demokracie, testem odolnosti Unie jako celku. V souvislosti s eurovolbami očekává zvýšenou aktivitu některých aktérů. Ti se podle něj budou snažit posílit vliv antisystémových stran v zemích Evropské unie.
„Vidím i v České republice takové strany, jsou v celé Evropě,“ sdělil Petříček s tím, že SPD považuje za hrozbu pro evropskou liberální demokracii.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petricek-Okamurova-SPD-ohrozuje-liberalni-demokracii-566865


středa 16. leden 2019
jm: Seminář IVK: 20 let eura

 

V pondělí 4 . února 2019 v 17.00 hodin se v Obecním domě (Grégrův sál) uskuteční seminář na téma „20 let eura“. Seminář pořádá Institut Václava Klause a vystoupí na něm bývalý víceguvernér České národní banky Mojmír Hampl, bývalý víceguvernér Národné banky Slovenska Ján Tóth, ekonomka Hana Lipovská (Masarykova univerzita a IVK) a poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Seminář moderuje a uvede Václav Klaus.


středa 16. leden 2019
 
Powered by Phoca Guestbook