Neměl by občanům České republiky vysvětlit prezident státu Zeman jako nejvyšší činitel obrany země, k čemu nám skutečně BIS slouží? Není divné masmédiím a mainstreamu, co nám vlastně BIS ústy mluvčího vykládá?

 

Tak jsme se opět dozvěděli, že zde rejdí Číňané a Rusové a další díl je o tom, že prý manipulují s myšlením lidí a prý nalévají do našich mozků ruské a čínské myšlenky.

 

Ne, to není vtip ze CNN či BBC a dalších fantasmagorických médií. Toto nám skutečně - pouze originálními slovy předkládají elity ochrany naší země - České republiky.

Proboha, buď raději ať mlčí, pokud nesmí nic říct, nebo nechť uvedou základní body, co skutečně tato služba zjistila.

 

Shrňme si nesmysly a níže budou výstupy BIS

Tak tedy Rusové a Číňané zde mají své rejdy. Prý prokazatelně. Třeba u Rusů se to projevuje tak, že tady mají Rusové více uklízeček a to není normální. (Mají více personálu na roztroušených ambasádách, jak říkal Gabal) Následně se dozvídáme, že sbírají informace VEŘEJNÉ, tudíž to je to znamení, že jsou Rusové strašně fikaní a o to je to nebezpečnější. Kdyby Rusové sbírali informace tajné, bylo by to normální.

(To vážně není vtip, ale část zprávy BIS - níže).

 

A zkusme se zamyslet dále: jak je možné, že naše slavná BIS zde neodhalila ani jednoho agenta USA? Je tak zoufale neschopná, když jsou všude v Evropě a Německo či Francie ostře proti tomu protestují a dokonce se zjistilo, že kancléřka byla odposlouchávána? To znamená, že část zprávy o agentech z Ruska je holý nesmysl, protože není co v naší zemičce, která není pupkem svět, co sbírat. Nebo jsou zde skutečně ruští agenti, protože jsme relativně blízko Ruska, ale pak je jasné, že zde rejdí tisíce amerických agentů, o kterých nemá slavná BIS ani páru. Nebo dokonce má, a dělá z občanů idioty. Těžko říct, co by bylo horší.

Mnozí si mohou říct, že rejdy tajných služeb nám mohou být ukradené. Že běžných občanů se to netýká. Bohužel až příliš. Doposud jsme byli bezpečná zem a lidé přes větší pohyb mafií se nemuseli relativně příliš bát. Pokud se však náš prostor stane nárazníkem tajných služeb, nemající českou příslušnost, může nastat doba, kdy se spustí zpravodajská válka a v té není daleko k vyřizování účtů jako to bylo např. na Sicílii, byť tam byl původcem systém, nikoliv mezinárodní zpravodajské hrátky.

A s prominutím pitomosti, že kdo je proti Lisabonské smlouvě a socialistickému Bruselu je konfident Moskvy skutečně patří více do ranku "Dobrého vojáka Švejka" a jeho  výslechu v Kouřimi, než k ochraně státu Česká republika.

 

Spíše je podezření, že Evropské hodnoty, Prague Pride či další aktivity neziskových organizací založily ruské tajné služby, aby v nás vznítily svojí privitimností nenávist k západu a vrátily nás do náručí Sovětského svazu. Přece je do očí bijící, že výstupy těchto organizací přivedou občany do skutečné tísně a klepání na čelo stejně tak, jako nás přiváděly do extáze vojenská školení PŠM, či výklady o západních imperialistech členy SSM a mladých komunistů za Rudým praporem.

Výrobci těchto fantasmagorií by si měli uvědomit, že to občany spíše naštve, než poučí. Příliš průhledná demagogie je vždy kontraproduktivní. Pokud za tím skutečně nestojí ruské tajné služby. Ale že by třeba Jakuba Jandu řídila Moskva? I když...

 

 Z oficiálních zdrojů

Ruští agenti v loňském roce výrazně posílili své dezinformační a hybridní kampaně v souvislosti s válkou na Ukrajině a v Sýrii. Kromě Číny a Ruska na českém území působila jen tajná služba Íránu.

Uvedla to Bezpečnostní informační služba (BIS), která v úterý zveřejnila výroční zprávu za loňský rok. 

Ruští špioni se skrývají v Česku pod diplomatickým krytím.

"Představitelé 'nevládních' entit přímo či nepřímo řízených ruskou mocí a jejími zpravodajskými službami systematicky usilovali o získání podpory českých parlamentních a neparlamentních politických stran a představitelů vrcholných orgánů české státní správy," píše tajná služba s tím, že někteří Češi vědomě či nevědomě pomáhali v ruské agresi vůči dalším státům.

Někteří Češi podle kontrarozvědky předávali ve velkém Rusům citlivé interní informace. "Byť (Rusové) získávali informace neutajované, jejich charakter a rozsah způsoboval Česku větší škody než vyzrazení tajných informací," dodává BIS. (Toto je přímo perla BIS)

Výraznou činností ruských tajných služeb ale byla také vlivová kampaň na internetu proti Ukrajině, NATO a Evropské unii.

"Stejně jako v předchozím období bylo ruským zájmem ovlivňovat českou společenskou a politickou vnitřní integritu a tím potažmo oslabovat EU a NATO," tvrdí BIS a dodává, že ruské tajné služby financují nevládní organizace, které proti územní celistvosti Ukrajiny bojují.b (Evropské hodnoty svojí fantasmagorií?)

Kontrarozvědka zaznamenala také další nelegální cesty Čechů na ukrajinská území na Donbas nebo Krym, který Rusové anektovali. "Při těchto cestách čeští občané využívají, byť nevědomě, skrytou asistenci ruských tajných služeb." (Oni vážně nevědí, že tam mluví s proruskými občany, či Rusy?)

 

Kdyby žil Jaroslav Hašek, asi by zaplakal. To, co napsal jako veselý román o hrozbách strašné války, předkládá BIS jako šíleně vážné výstupy. A kdo si přečetl Dobrého vojáka Švejka, musí z výše popisu dát jedině za pravdu. Skutečně tato služba chrání bezpečnost občanů České republiky a je k tomu kompetentní? Nebo pracuje ve službách Ruska a svými fantasmagoriemi zesměšňuje západ? Neměl by prezident Zeman přestoupit před občany tohoto státu a zveřejnit, co se skutečně děje?

 

 Jako z banánového světa

Styky Trumpa s Ruskem? „Kompro“ měl spolufinancovat štáb Clintonové

Donald Trump a Hillary Clintonová v první televizní debatě amerických...

Vedení americké Demokratické strany a volební štáb její prezidentské kandidátky Hillary Clintonové pomáhaly financovat shromažďování informací o stycích... 

 

Pornomagnát Flynt nabídl miliony dolarů za špínu na Trumpa

 

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - novota

  Clintonova obvinuje Rusko z prohry voleb, aby zametla stopy na svymi ksefty s Ruskem. Clintony chrani pred vysetrovanim jejich zlocinu a nahlych umrti FBI a Deep State. Za kazdou cenu nechteji pripustit, ze kandidatkou na prezidenta byla zlocinna Killary.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  A proč by alternativy měly chtít, aby BIS byla kompetentní a před něčím nás chránila? Vždyť alternativy se střásly blahem, když ruskými tajnými službami řízený Aeronet sputil 17 dní před volbami hybridní hrzbu Lithium proti ČSSD, aby tak podpořil pravděpodobnost volebního úspěchu agenta STB a KGB Andreje Babiše. Nikdo doposud nevzdychl po BIS, alternativy si mnuly ruce, jak ti ruští agenti zatočili s ČSSD! Tak přeci padni komu padni! Jestliže si někdo dělá starosti o BIS, tak by si měl dělat starosti o tuto jasnou hybridní hrozbu Lithium, jenže nedělá a mi přijde potom extrémně pokrytecké cokoliv vyčítat BIS.

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - Jeronym Bosch

  Demente, neni to její prácí? I to lithium měla předem prošetřit a ozubená pleš by nemusela mít strach! Nebo mám na to upozornit třeba já? Ty si hrozně šáhlej, abys ubránil lihovej dům. Hele a proč je lithium hybridní? Můžeš to vysvětlit? To mi mozek nebere.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Ten, co to cáluje

  Mozek ti nebere, protože jsi kretén bez mozku.

 • Návštěvník - Jan

  BIS je filialka CIA PROTEKTORATNI VLADA sidli na US ambasade, kde je fizlu z tajnych sluzeb nespocet. Ve sve zprave uvadi nebezpeci se strany Ruska a Ciny, jakoby fizlovani se strany zapadu a ovlivnovani se vubec nekonalo! To je obraz naseho vazalstvi v EU a NATO, ktere musime opustit. Proc? EU nas strhne do hospodarske krize, az ECB/Draghi bude Eurozonu dal zaplavovat novymi Eury nakupem dluhopisu bankrotaru, ktere nikdo nechce. NATO nas zene do valek v zajmu USA za nase penize, v zahranici nemame co delat. Armada musi chranit nas, ne US Army.

 • Návštěvník - Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Návštěvník - Jan

  A pak je tu ještě druhá centrála, Ruská Ambasáda, která v ČR zmanipulovala volby vypuštěním akce Lithium.
  Zde si můžete jasně přečíst, že Andrej Babiš je napojený na ruské takné služby a vše dává rázem jasný smysl.
  http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
  Přes Aeronet, který je úkolován ruskými tajnými službami, a které už několik let opracovávají čtenáře alternativ v ČR, vypustily ruské tajné služby akci Lithium, která zlikvidovala levici v ČR. Následně pak Aeronet ještě zametal stopy, že vypustil nezávažnou informrmaci o tom, že Okamura dělá čistku ve straně, aby měl VK krytí, že dělá pouze nezávislé zpravodajství.
  Vypadá to, že Cibulka měl pravdu, když tvrdí, že je ČR profízlována ruskými agenty skrz naskrz.

 • Návštěvník - Jan

  Kauza Babis a odposlechy schuzek Babise Schumanem je dilem tajnych sluzeb. Nic se nevysetri, protoze budou vysetrovat sami sebe!

 • Návštěvník - *

  „Andrej Babiš se investigativních novinářů chytře zbavil, když koupil MfD a LN. Tím vlastně Babiš otupil médiím, hlídacím psům demokracie, jejich hroty,“ konstatoval nejznámější český investigativní novinář Jaroslav Kmenta.

 • Návštěvník - ANO ráj estébáků

  http://www.babisovohnizdo.cz/2016/09/16/ano-raj-estebaku/
  Hodně se mluví o vztazích Andreje Babiše a policejního důstojníka Roberta Šlachty, avšak vztahy Babiše s policisty trvají již více než třicet let. Nejprve se scházel s důstojníky StB, po revoluci důstojníky StB zaměstnal. Policejní kontakty využíval při budování impéria; vztahy se prohloubily, když se střetl s kmotry typu Františka Mrázka. A policisty se Babiš obklopuje dodnes.
  Kontroverzní podnikatel Tomáš Pitr, někdejší obchodní partner zavražděného Františka Mrázka, kdysi mezi přáteli prohlásil, že se musí kvůli bezpečnosti svého byznysu obklopovat mafiány. Zdůvodnil to tím, že jeho úhlavní sok Andrej Babiš používá v boji proti němu policejní složky. „Babiš má policajty, já mám podsvětí,“ svěřil se svým známým Pitr.
  V Pitrově větě byl velký kus pravdy. Nejen pokud šlo o jeho vztahy s podsvětím, ale i pokud jde o Babiše a policisty. Svět Andreje Babiše je totiž do jisté míry propojen se světem policejních a zpravodajských důstojníků už desítky let.
  S důstojníky StB se podle dochovaných svazků setkal celkem sedmnáctkrát. Dali mu krycí jméno Bureš. Poprvé se podle svých slov setkal s StB už v roce 1980. „Tehdy mi můj šéf zavolal a řekl, že mě budou volat nějací policisté z ,februárky‘ (sídlo bratislavské centrály StB – pozn. red.) a něco chtějí ohledně syrských fosfátů. Bylo mi asi 26 let, když mě předvolali,“ vysvětlil. „Jeho vztah k orgánům SNB je dobrý,“ vyhodnotil pak styky s Babišem v roce 1982 nadporučík Július Šuman. Ostatně nebyl v rodině sám. S StB se stýkal i jeho bratr Alexander, který pak na konci devadesátých let figuroval ve vedení mnoha slovenských firem svého o sedm let staršího bratra. Alexander Babiš měl krycí jméno Miki a StB ho vedla nejdřív jako kandidáta tajné spolupráce, pak jako agenta.
  Pak přišla fáze Babišova „polostátního kapitalismu“. Jeho byznys byl úzce spjat se státem – i proto začal Babiš vyhledávat v druhé polovině devadesátých let čím dál častěji přítomnost politiků. A od nich bylo blízko k novým kontaktům u policie a tajných služeb.

  Babiš nejprve ovládl výrobce hnojiv, lovosickou Lovochemii, což byl základ jeho dnešního impéria (podrobné informace viz článek o kořenech Babišova podnikání zde). A pak dál pokračoval za získáním rozhodujících podílů v dalších chemičkách.

  Kvůli tomuto chemickému tažení si v oboru v nadsázce vysloužil nepříliš lichotivou přezdívku „Chemický Alí“; ta odkazovala na tehdejšího bratrance iráckého diktátora Saddáma Husajna, jenž byl přímo zodpovědný za použití chemických zbraní proti vlastnímu obyvatelstvu.

  Babiš chtěl své tažení završit ovládnutím koncernu Unipetrol, do nějž stát spojil několik dalších chemiček. Ta nejcennější, po které Babiš prahl, byl Chemopetrol Litvínov, jenž dodával do Lovochemie důležité suroviny: čpavek a močovinu. Tím by se uzavřel kruh. Babiš by měl výrobce hnojiv (Lovochemii), dodavatele (Chemopetrol) a téměř monopolního prodejce (Agrofert).

  Rozvoji jeho politicko-byznysové kariéry pomohl jeden zvláštní dar sociální demokracii. Reportér magazín o něm informoval ve svém prvním čísle v září 2014. Ve zkratce: ČSSD v roce 1997 obdržela v přepočtu pět milionů korun od tajemné firmy z Panamy s názvem Beltomate. O daru se až do roku 2014 vůbec nevědělo – Reportér zjistil, že za firmou Beltomate stáli někdejší obchodní partneři Andreje Babiše.

  Zjevné je, že po tomto daru vycházeli politici ČSSD Babišovi vstříc. Ministři financí či průmyslu a obchodu schvalovali do dozorčích rad polostátních chemiček manažery, kteří dříve či později pracovali pro Agrofert. Byl to detail, ale velmi důležitý. Tito Babišem prosazovaní manažeři disponovali pravomocemi, s kým a jak se bude obchodovat.

  Babišova blízkost k politikům ČSSD a rozpínavost v byznysu ho však přivedly k dosud největším střetům s konkurencí. A právě v té době – na přelomu tisíciletí – vyvstala pro Babiše největší potřeba, mít kvalitní informace, ochranu, a tedy i spolupráci s policií.

  Do teritoria jeho byznysu totiž – bez jakéhokoli eufemismu – vstoupil organizovaný zločin. Ten ho začal ohrožovat a nabourávat ještě více než kdysi Petrimex a mečiarovci.

  Žádný jiný byznysmen z desítky nejbohatších Čechů neměl takové střety s lidmi na okraji podsvětí jako Andrej Babiš. Důvod? V roce 2000 „narostla křídla“ Tomáši Pitrovi a Františku Mrázkovi, které policie vedla již několik let jako významné představitele organizovaného zločinu a nestandardního podnikání. Oba skrytě přes prostředníky ovládli chemický a potravinářský koncern Setuza z Ústí nad Labem. A začali Babišovi konkurovat – v míchání biopaliv olejem z řepky i v jiných oblastech.

  Pitr a Mrázek měli v té době silné postavení nejen v podsvětí, ale i v politice. Udržovali například vztahy s důležitými lidmi z vedení České konsolidační agentury. V dozorčí radě ČKA byli poslanec ODS Vlastimil Tlustý a poslanec ČSSD Josef Hojdar. O obou Mrázek mluvil jako o „svých“ a oba měli kontakty s jeho spolupracovníky, což prokázal policejní spis Krakatice, který mapoval Mrázkovy aktivity.

  V konsolidační agentuře končily nesplacené úvěry firem u státem kontrolovaných bank. ČKA se pak snažila tyto pohledávky prodávat na trhu, často alespoň za zlomek ceny. Ten, kdo měl kromě peněz i kvalitní informace a kontakty, se tak mohl dostat k zajímavé investici. Prostřednictvím pohledávky šlo ovládnout snadno a levně firmu, která peníze bance původně dlužila.

  Babišovi šlo zejména o pohledávky firem Kostelecké uzeniny, Aliachem, ale i celé řady dalších menších zemědělských podniků.

  Babiše iritovalo, že Pitr a Mrázek měli v ČKA silnější vazby. Tajná služba BIS v roce 2003 odposlouchávala telefony Pitra a Mrázka. V jednom takovém hovoru mluvil Pitr se svým spolupracovníkem ze Setuzy Františkem Janů, který mu popisoval čerstvou schůzku s Andrejem Babišem. Janů působil u Babiše jeden čas jako manažer, pak přešel k Pitrovi.

  „Babiš mi vyčetl, že chodím do Sněmovny za Vlastíkem (Tlustým). A stěžoval si, že prý všechno, co chce na ČKA, mu Vlastík zatlouká,“ sděloval v listopadu 2003 Janů Pitrovi.

  „Janů na to Babišovi řekl, že ,on chodí za Vlastíkem proto, že byl určenej, aby s ním jednal, když něco (pitrovci) potřebují‘,“ popsala BIS další část telefonického hovoru.

  Babiš si také podle Janů postěžoval, že policie nefunguje, jak by měla.

  „Mne pořád spojují s Grossem (ministrem vnitra), ale ti policajti tam jsou všichni rozhádaní. Je tam několik skupin, které jdou proti sobě,“ říkal podle Janů Andrej Babiš.

  „Ze všech informací, které zájmové osoby (Pitr, Mrázek) ke svým sporům s Andrejem Babišem získávají, dedukují jednoznačný závěr, že Babiš je politicky podporován ministrem vnitra Stanislavem Grossem, který k útokům proti jejich skupině využívá bezpečnostní složky,“ stojí ve spise Olej, který společně s BIS dávala dohromady v letech 2003 až 2004 protikorupční policie.
  Ve spisech protikorupční policie lze najít zajímavé zprávy z té doby, které dosud nebyly publikovány. Tyto informace vytvářejí plastický obrázek o atmosféře doby, kterou policejní experti označovali za „válku kmotrů“.
  Zde jsou některé pasáže z policejních spisů vedených na Mrázka.

  1. července 2003 Mrázek uvedl, že Babiš má neustálý zájem o Unipetrol a taky o státní podnik Čepro. „V těchto aktivitách využívá Jozefa Kubů, což je bývalý příslušník StB. Je to jeho pravá ruka. Chodí po policii a pastuje schody Setuze,“ uvedl Mrázek.

  10. července 2003 přišel Mrázek s tím, že existuje nějaký policista z Ústí nad Labem, který má materiály na Babiše. „Prý má nějaké dokumenty týkající se úvěru ve výši 500 milionů korun u IPB. Ale prý má strach,“ dodal Mrázek.

  Mrázek uměl mimo jiné získat informace o dění uvnitř ČSSD; udržoval totiž přátelské vztahy s exporadcem Miloše Zemana Miroslavem Šloufem. „Zeman se cítí podveden privatizací Unipetrolu. Údajně Babišovi naletěl,“ prohlašoval tehdy Mrázek.

  Babiš ohledně tohoto tématu v roce 2011 připustil, že první privatizace Unipetrolu byla jeho chyba. „Zklamal jsem premiéra Zemana a to mě mrzí dodnes,“ uvedl Babiš.

  Co dalšího ještě o Babišovi Mrázek říkal?

  V září 2003 Mrázek řekl, že Babiš jde tvrdě proti Setuze a že ji chce koupit, aby se zbavil konkurence. „Dal pokyn skupovat všechny pohledávky Setuzy s cílem poslat ji do konkurzu,“ tvrdil Mrázek. A tvrdil, že Gross si už neví rady s tím, jak ho Babiš neustále úkoluje.

  3. září 2003 Mrázek řekl, že Babiš má zájem své konkurenty zlikvidovat, aby byl dominantní na potravinářském trhu. Podle Mrázka šlo Babišovi hlavně o Agropol a Setuzu. „Proto existuje spor Agrofert–Agropol–Setuza. Babiš má zájem kriminalizovat lidi kolem naší skupiny a také kolem Agropolu,“ uvedl Mrázek.
  16. června 2004 Mrázek uvedl, že ví, že Babiš dává policii instrukce prostřednictvím Grosse. „Babiš se dotázal Grosse, jak to vypadá se Setuzou. Gross si vyžádal informace od policie.
  Babiš se v té době stýkal s ministrem vnitra Stanislavem Grossem. Udržoval také kontakty minimálně se dvěma plukovníky z vedení protikorupční policie. A podle důvěryhodných zdrojů z policie se setkával i s některými operativními důstojníky tohoto útvaru. V prostředí zločinu a politiky se už tehdy začalo mluvit i o tom, že si k Babišovi našel cestu také náměstek rozvědky a její pozdější ředitel Karel Randák. Což lze s odstupem času hodnotit jako důležitý moment. Randák měl na rozvědce velké možnosti. Ve zpravodajské komunitě byl od konce devadesátých let považován za nejvlivnější postavu v novodobé historii bezpečnostních složek státu.

  Pokud Mrázek mluvil o snaze Babiše získat Setuzu, byla to pravda. Babiš to později několikrát otevřeně přiznal.
  Stejně tak se později potvrdily Mrázkovy zprávy o tom, že Agrofert měl dohody s polským PKN Orlen, který soutěž o Unipetrol v dubnu 2004 vyhrál.

  Vztahy s Grossem, jak je popisoval Mrázek, Babiš vždy relativizoval, stejně jako Gross. „Naše vztahy nebyly nikdy tak blízké, jak se tradovalo,“ uvedl dnes již zesnulý Stanislav Gross v roce 2013.
  Cesta k ÚOOZ

  Babiš bojoval proti Pitrovi, jak se dalo. A někdy mu pomohla i náhoda. Jako v roce 2006.

  Andrej Babiš byl na obchodním jednání v bratislavském Slovnaftu. A dozvěděl se tam, že se Slovnaftem má smlouvu na odběr ropných produktů malá česká firma Loricus. Ze smluv vyplynulo, že odebrané zboží by měla v Česku prodávat státnímu podniku Čepro. Jenže Babiš míval dobrý přehled, a jakmile se dozvěděl o firmě základní informace, tušil, která uhodila. Ihned tedy vytočil číslo na generálního ředitele Čepra Pavla Švarce.

  „Pavol, máte odebrat jeden milion tun od Loricusu?“ zeptal se Babiš.

  „Nevím. Co se děje?“ reagoval překvapený Švarc.

  „Jsem tady v Slovnaftě a vidím tu zmluvu na firmu Loricus. Můžeš zjistit, jestli tam takovou zmluvu máte?“ říkal Babiš.

  „Nevím. Opravdu se musím podívat. A o co vlastně jde?“ tázal se stále nechápavě Švarc.

  „Ta firma sídlí v Durychově ulici 101,“ zvýšil hlas Babiš.

  „No a co má být? Co to je?“ nechápal Švarc.

  „Ty nevíš? Ty kokot, tam sídlí Pitr,“ prohlásil Babiš.

  Durychova 101 byl Zámeček, tedy sídlo Pitrových a Mrázkových firem, to věděl Andrej Babiš velice dobře.

  Tuhle debatu se Švarcem vyslechla policie, protože v té době odposlouchávala Babišův telefon. Šlo o standardní operaci v případu Františka Mrázka, jehož v lednu 2006 zastřelil nájemný vrah. A protimafiánský útvar ÚOOZ, který vraždu vyšetřoval, tehdy napíchl celou řadu Mrázkových nepřátel a konkurentů. Proto se na seznam dostal i Babiš.

  Když si tehdy policie debatu Babiše se Švarcem vyslechla, bylo jí jasné, že půjde minimálně o nestandardní obchod. Loricus měl totiž odebrat od Slovnaftu a pak předprodat Čepru obrovské množství pohonných hmot: 540 tisíc tun benzinu a 540 tisíc tun nafty.

  V dubnu 2006 tedy tým Pokr, který vyšetřoval vraždu Mrázka, odloupl z celého spisu jeden Babišův odposlech a založil úplně nový spis s názvem Loreta. 16. května 2006 pak díky tomu udělali v sídle Loricusu a u Pitra domovní prohlídky. A Pitrovi začaly další problémy s policií.

  Babiš později říkal, že se při této kauze seznámil s detektivem ÚOOZ Markem Foglarem. „Detektiv mě navštívil se žádostí, abych mu podal vysvětlení ke kauze Loricus, kdy mělo dojít k podvodu s vyváděním peněz z Čepra,“ uvedl Babiš loni, když jeho kontakty s Foglarem popisoval v srpnovém vydání Reportéra novinář Janek Kroupa. Tomu také Foglarův kolega Tibor Levai popsal, že velkopodnikatel v této kauze policii pomáhal shánět svědky.

  Kauzou Loricus to ale neskončilo. Foglar se stýkal s lidmi z Agrofertu i nadále a občas přinášel na ÚOOZ zajímavé informace. Podle jeho bývalého nadřízeného náměstka ÚOOZ Hynka Vlase to byl právě Foglar, kdo přišel se žhavým tipem na vydírání Babiše polským lobbistou Spyrou. „Řekl jsem tehdy Foglarovi: O. K. naberte ten případ, ale pokud to přejde do roviny ,hospodařiny‘ (hospodářské trestné činnosti – pozn. red.), tak to přenechte protikorupční policii. My děláme násilnou kriminalitu,“ řekl Vlas. Ten se tehdy domníval, že by ve skutečnosti mohlo jít o obchodní spor mezi polským PKN Orlen a Babišem, a proto nabádal své podřízené k opatrnosti.

  Babiš vedl v té době spor s Poláky o chemičky, které mu původně slíbili při privatizaci Unipetrolu. Koncern PKN mu ale řadu z nich později nechtěl prodat, protože zjistil, že by to pro něj bylo nevýhodné.

 • Návštěvník - novota

  Levice a některé další strany se v česku zlikvidovaly samy ..stačí co tady prováděly za 28 let...napřed kradli modří ,modro-růžoví, svatí a nakonec růžoví...