Zatímco Francie, Itálie a další státy na majitele bytů, kteří místo bydlení zneužívají byty na těžké okrádání obyčejných lidí tvrdě zaútočily, u nás se politici lidem smějí do očí a Babiš s Hamáčkem zvou "další výletníky" z východu!

 

(Pronajatá jedna místnost už se platí v Praze až 7000 Kč a jde to do kapes vyčůraných majitelů - z bytu 30 000 až 50 000 měsíčně a majitel zaplatí jenom "haléřový" poplatek)

Kdo vysvětlí, že po malých hospůdkách jede Babiš a Hamáček jak ze řetězu utržení a tyto zločiny nechávají být bez odezvy?

 

 I v San Francisku bylo málo bytů a krize bydlení byla obdobná jako u nás. A tak s tím udělali rychlý konec. Majitelé nemovitosti v San Franciscu Darren a Valerie Leeovi musí městu zaplatit vyrovnání v hodnotě dva a čtvrt milionu dolarů. Rázem si ostatní rozmyslí, aby takto s lidmi zacházeli, když byty jsou něco jiného, než zbytné spotřební zboží! I v Praze by byl obrovský přebytek bytů, ale Babišovi s Hamáčkem to náramně vyhovuje. Otázkou je proč?

V San Francisku se nyní vyžaduje, aby byl každý pronájem jednotky kratší než 30 dnů zaregistrován na Úřadu městské části  -  formou krátkodobého pronájem s trvalým pobytem. Tato pravidla jsou navržena tak, aby se zabránilo předělat byt na rezidenční bydlení.

  Darren a Valerie Leeovi chtěli tento zákon obejít různými fintami přes Airbnb a znemožnit inspekci vyšetření. Nyní tvrdě narazili. Kdy se rozhoupou naši neschopní politici natěmto grázlům i u nás finančně zakroutí krkem?

 

 Zde originál: tiskové zprávy městského právníka Dennise Herrery 

 

Psali jsme

Nejsou v Praze byty? Podvod století, ale někdo si mastí kapsy! Politici? Developeři?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Dan

    Hasite clankem pouze symptom, ne pricinu. Nedostatek bydleni je dan tim, ze majitel je oproti najemnikovi zakonem znevyhodnen, nemuze ho treba bez nahrady vystehovat, kdyz jeho byt potrebuje. A tak nikdo do najemnich bytu neinvestuje a ty chybi. Logicke, nezda se vam? Zenou tak poptavku a tim i ceny najmu i bytu nahoru a developeri a investori si masti kapsu! To vam nevadi?
    Vy se tady rozcilujete nad tim, ze majitele na pronajmu vydelavaji az moc a chcete je za to trestat. Oni pouze vyuzivaji trh jak je nastaven politiky a zakony. Odstrante nejdrive nedostatek bytu pobidkami pro investory do najemniho bydleni, aby byl bytu dostatek. Pak se vse vyrovna.

  • Návštěvník - Petr Pokorný

    V odpovědi na: Návštěvník - Dan

    Nesmysl, bytů je o třetinu víc, než je třeba. Stejně tak rozumný člověk nemá nic proti výdělkům majitelů domů. Ale pokud používá byt jako hotel pro dělníky či turisty, ale daní jako byt, tak je to sprostá zlodějna. Trh funguje pouze tehdy, kdy každá strana má stejné mantinely.Když jeden bude prodávat auta bez daně a druhý s daní, hádejte, kdo bude bohatší? Protože ta daň není zisk, ale odvod státu na silnice, školy atd... Nechť třeba Airbnb zodpovídá a platí vše jako hotely a pak platí skutečný trh. Kdo platí třeba úklidy v domech, jak je možné, že se neplatí za sklady - byty - přelepené reklamní plachtou jako firma, ale jako byt? Dokonce ve vlastnictví, protože místo nájemníků tam visí reklama? Byty mají konkurovat bytům, hotely hotelům, auta autům a jedině pak je zisk spravedlivý.