Další a další státy, pokud si mohou svobodně zvolit, se odvrací od nabídek NATO a Evropské unie a odmítají americké základny, kterými hrozí USA všude, kdo s nimi nesouhlasí.

 

Salome Zurabishvili byla zvolena jako první žena prezidentkou Gruzie

 

čtěte pozorně a  a schválně, zda vám to něco připomíná

 

Před druhým kolem  členové opozice obvinili vládu ze zastrašování voličů a tvrdili, že aktivisté vládnoucí strany napadli Vashadzeho pracovníky kampaně.

 

Její soupeř Grigol Vashadze z Aliance 11 jako blok opozičních demokratických stran, který slíbil i milost pro ex-prezidenta Michaila Saakašviliho získal se Spojenými národní hnutí (UNM) 40,48 procenta.(Saakašvili také dělal "Růžovou revolici", zahájil rozsáhlé reformy a svou zemi přimkl více k EU, NATO a Západu. Pak ho lidé vyhnali a následně ho Gruzie zbavila občanství.) A nyní Gruzie rozzuřila NATO, protože ho ve volbách odmítla a Vashadze už vyhrožuje.

 

Volby byly vnímány jako test demokratických stran jako pověření Gruzie jako Kavkazký národ, který usiluje o členství v Evropské unii a NATO.

(Ta nápadná podobnost s Kalouskovou koalicí demokratických stran je do očí bijící.)

 

Dcera uprchlíků

Zurabishvili je 66letá dcera migrantů, kteří uprchli Gruzii v roce 1921 do Paříže po záboru země Rudou armádou. I ona stejně jako její voliči říká, že Rusko není SSSR a nyní chce narovnat vztahy, nechce v Gruzii NATO, ale ani "Rudou armádu". A samozřejmě i vystudovala v Paříži, takže nemá klapky na očích.

 Grigol Vashadze už svolává do demokratické svaté války a jako opozice žádá USA o pomoc.

 

 

Salome Zurabishvili elected as Georgia's first woman president ...

https://punchng.com/salome-zurabishvili-elected-as-georgias-first-...

 A jeden ze zdrojů mimo Gruzii

Salome Zurabishvili Wins Georgia Presidential Runoff - The New York ...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - J.Myšák

  Vy jste ale opravdu banda idiotů...
  Новый президент Грузии родом из Франции: Саломе Зурабишвили родилась в семье эмигрантов. Она занимала несколько важных постов в МИД Франции, а также была и министром иностранных дел Грузии в 2004—2006 годах.
  Зурабишвили уже сделала несколько важных заявлений. В частности, она сказала, что не готова сотрудничать с Россией. Избранный президент отметила, что Тбилиси занимает проевропейскую позицию. Если Запад, Европа или США начнут диалог с Россией, то Грузия тоже будет рядом. Об этом сообщает Рамблер. Далее:

  https://news.rambler.ru/caucasus/41355430/?utm_content=rnews&utm_medium=read_more&utm_source=copylink

 • V odpovědi na: Návštěvník - J.Myšák

  Místo urážek fakta:
  Zde proruská propaganda není a nebude, ani probruselská, pouze chceme, aby lidé znali fakta! To si zapište za uši. Web patří mě.
  A nyní k věci: Co řekla BBC je mi srdečně jedno.
  Před pěti hodinami vyběhly titulky na "azbukových" servrech:
  Saakašvili shromažďuje nový Maidan
  Nová prezidentka oznámila, že ji to nezajímá, že Rusko je blízko a chce mít dobré vztahy s Ruskem. A Saakašvili s opozicí proto chtějí vyjít do ulic. Takže si laskavě zjistěte fakta a zkuste se zamyslet, proč by dělali "Majdan", kdyby to bylo tak, jak údajně řekla pro BBC. Jasně, že nechce válku a chce jednat se všemi, ale NATO a EU jako vazal odmítá.
  Tato zpráva je čestvá a další důkaz jako ověření je, že Česká televize prakticky "nadšením mlčí".
  Možná i pletete prezidentku a předsedu. Ona totiž podpořila "Gruzínský sen".
  Ověřte si a pak máte možnost se omluvit. Děkuji.