Otázkou sice je, zda se i Putin nesměje pod fousy a nejsou spolu domluveni, protože dodávka protivzdušných raket S-300 se do dalších zemí také zvedá, ale Trump se mlátí smíchy! Chcete důkazy?

Po zvolení Porošenka byl ještě relativní klid, ale nastoupil Trump, zařinčely zbraně a...

Už se práší za kočárem, kšefty běží jak na drátkách.

 

22.08.2018

USA pohrozily Rusku nebývalou vojenskou silou

Wess Mitchell: „Naše politika vůči Rusku spočívá v tom, že americká diplomacie musí být založena na naprosto účinné a bezprecedentní vojenské síle, plně koordinované s našimi spojenci a našimi nástroji vlivu," řekl diplomat.

 

28.10.2018

Trump ohlásil vypovězení odzbrojovací smlouvy s Ruskem

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy odstoupí od smlouvy s Ruskem o likvidaci raket středního s krátkého doletu (INF) z roku 1987, protože Moskva smlouvu porušuje.

 

22.11.2018

Rusko Ukrajinu varovalo před avantýrami v Azovském moři

„Azovské moře jsou vnitřní vody Ruska a Ukrajiny, ve kterých mají volnou plavbu pouze ruské a ukrajinské lodě. Kerčský průliv nikdy nebyl a není mezinárodní podle smyslu Konvence OSN pro námořní právo z roku 1982, a proto nepodléhá žádostem o právu cizích lodí na tranzitní nebo mírové plavby," připomněli na Ministerstvu zahraničí RF.

 

Rusové stříleli na ukrajinské lodě v Černém moři, ohlásila Ukrajina

Ukrajina oznámila, že Rusové stříleli na její lodě v Černém moři a zranili několik lidí. Tři lodě Rusové zabavili, což tajná služba FSB později podle RIA Novosti potvrdila, stejně jako použití zbraní. Ukrajinský prezident Petro Porošenko v reakci svolal válečný kabinet. (Teprve když Rusové ukázali autentické snímky, Ukrajina přiznala, že to byly dělové čluny a zraněn byl vysoký důstojník rozvědky)

 

30.11.2018

Slovensko podepsalo smlouvu o nákupu amerických stíhaček. Stroje obdrží do pěti let

 Slovenské ministerstvo obrany dnes (30.11.2018) podepsalo smlouvy ohledně nákupu 14 kusů nejmodernější verze amerických stíhaček F-16. Sdělila to mluvčí ministerstva obrany Danka Capáková. Nákup bitevníků, který slovenská vláda schválila už v červenci, je největším modernizačním projektem slovenské armády v novodobé historii země. Slovensko podle Capákové obdrží všechny objednané stroje do konce roku 2023. Premiér Peter Pellegrini v létě řekl, že za stíhačky, výcvik personálu, munici a dvouletou logistickou podporu země zaplatí celkem 1,589 miliardy eur (41,2 miliardy Kč).

 

30.11.2018

USA schválily prodej raketových systémů HIMARS do Polska

Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej raketových systémů HIMARS do Polska. Na twitteru to dnes oznámil polský ministr obrany Mariusz Blaszczak. Agentura PAP odhaduje hodnotu připravované smlouvy na 655 milionů dolarů (zhruba 14,9 miliardy Kč).

 

Česká republika zvedá peníze na zbrojení na příkaz USA, Polsko zvedá peníze na zbrojení na příkaz USA, Slovensko zvedá peníze na zbrojení na příkaz USA a můžeme pokračovat. A Ukrajina...? Zda ten příkaz je podepřen miliardami korupčních dolarů, aby mohly předlužené USA dodat zbraně za sta miliard nelze (zatím) zjistit. Ale co za tím vězí je jasné: USA už dluh neutáhnou a zbraně jsou úžasný byznys. I Václav Havel ze sebe udělal šaška a Slováky poškodil. V zájmu míru. A výrobu našich zbraní  (Čechů a Slováků) nechal zastavit a USA se třískaly smíchy, a zatímco si z Havla dělali politici v USA legraci a tlapkali mu po zádech,  Havel se naparoval jako páv.

P.S. Co z toho má bolševický generál Petr Pavel, kterého záhadně vytáhli až do NATO nechť si každý zodpoví sám. Jeho propaganda amerických zbraní a nepřítele Ruska je nepřekonatelná. Ale většina občanů je slušných a nezkorumpovatelných. Velí generálové lidu, nebo má lid v demokratickém státě rozhodovat a generálové poslouchat?

 

 Zdroje naleznete na Aktuálně.cz, ČTK, Seznamu, iDNES a v dalších médiích.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  Svet vydava ohromne penize na zbrojeni, vydaje se stale zvysuji. Aby to tak fungovalo, musi byt zde nepritel, Rusko demonizovano, provokovano Ukrajinou, poukazovano na to jak je nebezpecne. USA davaji 10 x vice jak Rusko na zbrojeni, o NATO ani nemluve. Kdo koho zde ohrozuje? Zapadni zbabelci nez zacnou valku museji mit 15 nasobnou prevahu! Jsme neustale obelhavani a klamani. Media plna lzi a nenavisti k Rusku maji v ruce tupy dav, ktery ma souhlasit s utokem na Rusko. K tomu je jeste treba Rusko i nadale izolovat a drzet v karantene, jinak se to nepodari. A tak se vyrabeji kauzy Skripal, Redl II, Kerc. Okamzite, jakmile ma dojit k nejakemu jednani zapadu s Ruskem a Putine tyto kauzy propuknou.. Sankce samozrejme take, i kdyz zapadu skodi, zapadni politici to lidem zamlcuji. Rusko tak jede dal s Cinou, Indii, Iranem, v BRICS i s Japonskem na Hedvabne ceste. Tam se presunuje ekonomika i rizeni. Evropa se svym potencialem je stale rizena a okupovana USA. Zakonite tak upada, protoze ma misto vudcu ritolezce a zradce svych zemi.

 • Návštěvník - Dan

  Kde je Trump first? Deep State ho ma pevne v ruce, nesmi mluvit ani s Putinem, to by ohrzilo dalsi zbrojeni! Trump je figurka, kterou drive ci pozdeji odstrani. Pak ovsem vypukne obcanska valka v USA.

 • Návštěvník - *

  Doník dnes píše optimisticky na twitteru: "Jsem si jistý, že někdy v budoucnu prezident Si Ťin-pching a já, společně s ruským prezidentem Putinem, začneme mluvit o významném ukončení toho, co se stalo velkým a nekontrolovatelným závodem ve zbrojení. USA utratily 716 miliard dolarů tento rok. Bláznivé!" "I am certain that, at some time in the future, President Xi and I, together with President Putin of Russia, will start talking about a meaningful halt to what has become a major and uncontrollable Arms Race. The U.S. spent 716 Billion Dollars this year. Crazy!" December 3, 2018
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1069584730880974849?ref_src

  Americký vojenský rozpočet je skutečně gigantický a Pentagon je nadšený: více vojáků, vyšší platy a nové zbraně. 716 miliard dolarů pro fiskální rok 2019 (od 1. října 2018 do 30. září 2019) – to je ještě o 16 miliard dolarů více než ve fiskálním roce 2018 - představuje 17 procent (!) z celkového čtyřbiliónového federálního rozpočtu.

  Znamená dnešní Trumpův emocionální výraz "CRAZY!", že USA přece jen seškrtají výdaje na zbrojení??? To by potěšilo celý svět!!!
  https://www.militarytimes.com/congress/budget/2018/12/03/trump-calls-us-defense-spending-crazy-pledging-talks-with-putin-and-xi/

  USA v podstatě dostaly na prdel ve Vietnamu, Iráku, Afghánistánu, Sýrii i Jemenu. Ale Pentagon se stále chová, že jim je snad všechno jedno, i kolik padlo amerických vojáků. Hlavně že tečou bilióny z kapes amerických daňových poplatníků do vojensko-průmyslového komplexu.