Mnozí se ptají, jak je možné, že Venezuela je díky ropě a zlatu nejbohatší na světě a přitom je lid nejchudší s obrovskou superinflací.

 

Není to tak složité pochopit. Každý stát po roce 1945, který se začal vymykat USA, přestal platit výpalné a vlády odmítaly slepě poslouchat Pentagon, byl rozvrácen, či na ně poslaly USAhumanitární bombardování. Jedině proti SSSR si to nedovolily, protože Sovětský svaz měl obrovský jaderný arsenál a Čína přes obrovský počet obyvatel byla na tom ekonomicky mizerně a lidé patřili mezi nejchudší v celém světě.

My to známe z Jugoslávie a Kosova, ale vzorové příklady jsou Libye, která v okamžiku přechodu od dolaru byla rozvrácena a Kaddafí zabit, Irán s ropou a plynem, Sýrie s ropou a plynem, a nemá cenu dlouze pokračovat, bylo by to nošení dříví do lesa.

Naposledy je to Venezuela, která díky Chávezovi a nyní Madurovi vyházela vyděračské a zlodějské firmy jako EXXON OIL, které těžily ve Venezuele za sta miliard dolarů, ale zisk šel do USA a dělníkům platily pár centů (bolívarů). I my to známe: oficiálně k nám jde cca 60 miliard euro z Bruselu, ale odchází 300 miliard a s vnitropodnikovým účetnictvím neuvěřitelných 600 miliard jde do pryč...

A Hugovi Chávezovi a venezuelskému lidu s okrádáním došla trpělivost, Američany vyhnali a zlodějské firmy zestátnili. A pak začalo "rodeo". Sankce, sankce, blokády, sankce sankce a blokády. Peníze USA a Velká Británie ukradly ( $30 miliard) a sankce díky poloze byly strašné:

 

Podle latinskoamerického geopolitického strategického centra (CELAG), přímé a nepřímé škody ekonomických akcí proti Venezuele ekonomiku jenom mezi léty 2013 - 2017 stály $ 350 miliard a pak ještě zesílily.

Ano, čtete dobře, jenom za čtyři roky, kdy Chávez odmítl slepě USA poslouchat a být vazalem, sankce Venezuelu poškodily o 350 miliard dolarů. A nyní už to dělá kolem 500 miliard dolarů! (I když to je zatím neoficiální číslo) Prostě buď se zisky z Venezuely budou opět odvádět jako výpalné do USA, nebo je americká armáda zničí, jak tvrdí.

 

A pak se BBC a CNN ironicky ptá: kam šly peníze, nerozkradl je Chávez a Maduro? Vidíte, jak ten socialismus krachuje?

 

Možná je ve vzduchu oprávněná otázka: měl právo venezuelský lid zestátnit americký majetek? Zde je odpověď příkladem: je normální, aby Bakalové a Koláčkové rabovali nerostné bohatství v řádu desítek miliard korun a stát chudl a nedostával nic, stejně jako kšefty s byty horníků, zatímco Bakala si vyvedl do zahraničí 60 miliard? A přesně stejně, ale v mnohonásobně větším měřítku odíraly venezuelský lid americké firmy: vydělaly sta miliard dolarů ročně a dělníkům zaplatily pár set bezcenných bolívarů a lidé neměli ani na jídlo. A Venezuela jako stát ostrouhala: zpracování bylo v USA! A čím víc pracovali lidé pro USA, tím více chudli a USA bohatly. Mimochodem s daněmi stejně jako Google, Facebook a další, které zde mají strašné zisky a nám z toho platí nula nula nic.

A aby si USA toto vydírání pojistily, všude daly raketové základny a všude jsou americká vojska: Dragouni. Soudružská pomoc po americku. Výpalné jsme však Sovětskému svazu neplatili. Tak co je horší?

 

A jenom pro ilustraci, jak s informacemi nakládá a jak je ohýbá například České rozhlas:

Zoufalí pacienti, hlad a rozvoj šarlatánství. ,Venezuela absurditou připomíná Kafkův Proces,‘ říká proamerický filmař Tuki Jencquel. Pouze o úloze USA taktně mlčí: peníze za lži a ohýbání pravdy nesmrdí.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Dan

  Prichazite tady pomalu na to, ze za CCCP to vlastne tak spatne nebylo. Pod carou vsechno secteno a porovnano s protektoratem dnesnim, kdy jsme spojencem zlocincu, nicicich a rdousicich kazdeho, kdo se jim nehodla podridit a nechat se vykradat. Ja tu dobu zazil. Problemem CCCP byla vlada imperialnich idiotu se stejnymi ambicemi jako maji USA a zapadni zeme. To nemohlo dobre skoncit. Dnesni doktrina Ruska je jina, zapad o ni nepise a kdyz, tak jenom lzi a pomluvy. Rusko se vymanuje ze sve zavislosti na surovinach a je tak mene zranitelnejsi jak CCCP a vynikajici zbrane. USA marne cekaji na svuj Majdan v Rusku jako udelaly na Ukrajine. Putin a jeho lide nejsou Breznev. ani Janukovic. My jsme to dosud k nasi skode nepostrehli. A tak budou v Afghanistanu a jinde ve svete umirat dal nasi zoldaci v boji proti vlastencum Talibanu,ktere nazyvaji teroristy. Ve skutecnosti je to obracene. Tuto zvracenost my podporujeme (ne lide, politici) ale mame sanci to zmenit ve volbach.

  Krátká URL:
 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Dan

  V rychlovce: za SSSR tady bylo vše špatně. Uzavřené hranice, nemožnost technologií, nebyly devizy na nákup kvalitních léků proto se umíralo o 15 let dřív a iniciativa lepších byla utlumena stejnou mzdou. Dnes je systém dobrý, ale vedou nás nesvéprávní idioti, cenzura se vrací a zbytek nám ukradne západ. Ale za SSSR jsme se nemuseli bát války. To bylo obrovské PLUS!

 • Dan

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Souhlas! Ovsem je nutne posoudit co je pro lidi dulezite. Nasi vojaci nebojovali v zahranici proti vlastencum, kterym rikaji USA vsude teroristi, za zajmy USA ale za nase penize. Necpali nam sem muslimy za kazdou cenu, novou menu, kterou nechceme. Rovnovaha atomarni existovala, smlouvy nebyly vypovezene. Provokace a spineni CCCP za kazdou cenu si nedovolili, bylo to nebezpecne. Dnes se Ruskuo chova k USA , ktere ho stale kopaji do holeni kosti jako k nesvepravnemu nevychovanemu diteti. Musi, protoze vedi, ze konfliktni spor nejde vyhrat bez zniceni civilizace. A zidovsti buzeranti a pedofilove v USA to vedi taky.

 • V odpovědi na: Dan

  Vážený pane Dane, za nás mohu slíbit, že vždy budeme zveřejňovat fakta bez ohledu na to, zda nás lidé chválí, nebo spílají. Někdy pravda bolí, někdy přináší euforii. Ale když lidé uhnou z cesty říkat si pravdivé informace, je to cesta do pekel. (I když se i při největší snaze můžeme přehlédnout, ale ručím za to, že se pak omluvíme a chybu napravíme). Nelze však ustupovat, když příklad: brát si servítky před Maláčovou, když je rozvrat na MPSV, a ta hlupačka tam nepatří, tak nemůžeme či nemohou psát korektně, i když mi osobně bude "Opus alias Nowak" spílat od rána do večera. Na druhou stranu nelze uvést přesná čísla, když jsme de fakto na hranici nuly, ale banky a vlády různými dotacemi a korekcemi pozmění HDP a to vypadá optimisticky. Můžeme však vždy napsat, jak se k tomu došlo. A k výše Vámi: ano, mnohé se musí porovnávat v čase, nikoliv dnešníma očima, musí se dohledat chronologie, ale to mnozí a hlavně dnešní vůdci EU odmítají. Chtějí pochvalu a tu jim bianco nedáváme. Tak nás osočují. Hezký den přeji.