Pád západní civilizace se zrychluje a památka, která je jednou z nejvzácnějších západní civilizace Notre-Dame je v troskách.

 

I to je důkaz pohrdání minulostí, pohrdání lidmi

Francie má na války v Iráku, Jugoslávii, Sýrii, vydává obrovské peníze na zabíjení, ale už nemá na to, aby při opravě nejvzácnější památky v obložení dřevěných lešení nebyly v pohotovosti hasicí vozy přímo 24 hodin denně. Ale platí miliardy franků, dnes eur, aby po celém světě dělala pobočníka při zabíjení civilistů v americkém NATO! 24 hodin denně. A žluté vesty, demonstrace a protesty pád kdysi mocné velmoci to jenom potvrzují.

letadlová loď Charles de Gaulle

I na zdánlivých drobnostech se potvrzuje vyspělost země české a proč vždy odmítáme zabíjet, pokud nejsme ohroženi zrůdami jako Hitler. A i další důkaz: Polsko žebrá všude na obnovu, ale jásá, že bude mít americkou základnu na svém území.

Naše nejvzácnější památka katedrála svatého Víta na Pražském hradě

má propracovaný systém zabezpečení - zažila tři velké požáry: v roce 1091 znovu dokončena v roce 1096, pak v roce 1541 a  v roce 1760. Proč o tom píši? Naši skvělí stavaři a zedníci pochopili, že není problém v rychlosti hašení, ale jak dostat velké množství vody  po celém obvodu vzácné památky. Suchovody (požární potrubí) a hydranty v naší katedrále jsou prověřovány stále. Bohužel ale i u nás v Pernštejně toto scházelo a před pár lety tuto památku požár děsivě poničil.

Co zbylo po strašlivém požáru v Notre-Dame si můžeme jenom domýšlet, tak alespoň pár snímků

Notre-Dame foto Petr Pokorný

 

gotická vitráž      foto Petr Pokorný

 

 

Co zbyde po požáru v Notre-Dame? foto Petr Pokorný

 

Jak symbolické: protesty před Notre-Dame v roce 2014 foto Petr Pokorný

Pláč a zoufalství nejen Francouzů dokazuje, že ne všichni chtějí investovat do válek a zabíjení. A že obrovské výdaje na války místo do pamětí národů je zvrácená představa šílenců a pokud ji lidstvo podlehne, dopadneme takto všichni.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Pákistánec zničil varhany v bazilice

  9.3.2019 Vandalové poničili vnitřek baziliky Saint-Denis
  Více než 800 let stará bazilika Saint-Denis v Paříži byla tento týden poškozena vandaly. Ti rozbili okna baziliky a vážně poškodili 200 let staré varhany.
  Škoda byla objevena varhaníkem, který zjistil, že poškozeno bylo strojní zařízení varhan a další části tohoto velkého nástroje vyrobeného v roce 1834.
  Šéfka architektonického a historického oddělení migranty hojně obydlené čtvrti, kde se bazilika nachází, který má rovněž velmi nefrancouzské jméno Saadia Tamelikecht, že škoda je vážná. Podle všeho k ní došlo tak, že se někdo přes den uvnitř varhan ukryl, a když se pokoušel dostat z nich ven, musel se probít skrz.
  O dva dny později bylo objeveno ještě více škod. Rozbitá okna a vypáčené zámky. Okna pochází z 19.století a byla instalována po Francouzské revoluci. Policie případ řeší, ale najít pachatele v záplavě nových Francouzů bude nemožné.
  https://stredoevropan.cz/2019/03/09/vandalove-ponicili-vnitrek-baziliky-saint-denis/
  14.4. 2019 Vandal z baziliky Saint-Denis dopaden
  Pachatel dopaden na základě DNA. Pachatel je 41letý muslim Pákistánec, který nemluví francouzsky. Do Francie přijel před dvěma měsíci. Pachatel byl poslán na psychiatrické vyšetření.
  http://www.leparisien.fr/seine-saint-denis-93/saint-denis-le-vandale-presume-de-la-basilique-sera-juge-en-mai-12-04-2019-8052141.php
  https://www.jihadwatch.org/2019/04/france-muslim-migrant-held-for-extensive-damage-to-centuries-old-paris-church

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Pákistánec zničil varhany v bazilice

  Lide na zapade stale nepochopili, ze nenavist a nasili vuci krestanum a nemuslimum je muslimum vlastni. Proto prohlasuji o kazdem, kdo lidi napada a zabiji, ci nici historicke pamatky Evropy za nesvepravneho blazna. Ten pak trestu unika. Nemohl se dockat az se sem dostane, aby nam tady hned devastoval nase pamatky.

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Vážně si kdokoliv myslí, že je možné jen tak z nedbalosti podpálit Notre - Dame? Tak to ani ve snu! Tato akce je nátlakem na Macrona v souvislosti s Ukrajinou. Na americké ambasádě už rozhodli, že příštím prezidentem Ukrajiny bude opět Porošenko. Merkel to přijala bbez mrknutí oka, co jí také zbývá, když Německo je zcela nesuverenní země pod okupací USA. Francie je však jiný oříšek, Francie je částečně suverenní, navíc Macron byl původně figura amerických státních elit, ale po setkání s Trumpem přeběhl ke Globalistům. Neznáme přesně obsah rozhovoru Macrona se Zjelenským, ale je fakt, že s ním strávil sotva něco přes půl hodiny, zatímco v Porošenkem téměř hodinu a se všemi poctami. Jestli se v zákulisí Macron cukal a chtěl tajně podpořit Zjelenského, tak možná dostal jasný signál, ať si to dobře rozmyslí.
  JInak mimo téma, je mi líto Ukarjinců, že se vlastní konceptuální negramotností dostali do pasti ze které není úniku. V nejhorším scénáři je čeká dalších pět let války a totální devastace Ukrajiny, obrovské zadlužení, které nikdy nezaplatí a budou otroky dalších sto let stejně jako občané ČR po zlodějské transformaci 90 let, kdy nám nic nepatří a ročně musíme platit výpalné ve výši přes 300 miliard západním otrokářům.
  Rusové si mohou gratulovat, že jim Jelcin v posledním záškubu sebezáchovy naservíroval Putina, který využil zvýšení ceny ropy a hned v úvodu svého působení před 12 lety vyplatitl všechny dluhy MMF. Nyní je RF z velké části suverenní země, s minimálním zadlužením a bohatou perspektivou do budoucnosti, pokud to nějaká "navalňata" neposerou.

 • Návštěvník - wolfram

  V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Ne z nedbalosti, ale úmyslně určitě. Porošenko? Tak díky za insider info z Lidového domu.

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Návštěvník - wolfram

  Myslím si, že v Lidovém domě namají vůbec šajnu o tom, jak se situace reálně vyvíjí. Já vycházím z toho, že Lukašenko se před pár dny prořekl, že vsází na Porošenka. Hned potom i Julja Timošenková se začala stáčet k podpoře Porošenka a v neposlední řadě sleduji některé známé ukrajinské propaganmdistické ksichty, parachoboty, jako je třeba Trjuchan nebo Garděj, kteří nejdříve začali převlékat kabát za Zjelenského a nyní oba brzdí a po návštěvě u Macrona, začínají oba honit body pro Porošenka.
  Jak se situce vyvine reáně je však zcela nejisté, ve hře jsou velké peníze i životy a v zoufalých situacích dělají lidé zoufalé činy. Jestli bude skutečně snaha zmanipulovat výsledky voleb tak zásadním způsobem, že odmáznou Zeljenksému třetinu hlasů, tak lidi nejsou blbí a může nastat pořádná mela.a nacisti z Ajdaru nebo Azovu stojí za Zjelenským, takže může být pořádně horko. Tam se situace začíná vymykat zcela z rukou. Zeljenskij není Porošenko, aby mohl přikázat armádě nebo dokázal udržet na uzdě naciky. Také je ve hře Avakov, abychom se nedivili, že tam vydumají nějakou třetí variantu a prezidentem nakonec bude Avakov, tam je možní všechno i když to zní bláznivě. No však za týden uvidíme.

 • Návštěvník - wolfram

  Notre Dame byla popraskaná zřícenina už před požárem, budou to zdivo muset řešit injektážemi. A taky je na ostrově = základy na nic.

 • Návštěvník - Dan

  Tento pozar pro mne symbolizuje zkazu stare Evropy. Uz nikdy nebude takova jako pred vpadem muslimu.

 • Návštěvník - Antikrist

  Podezřelý ze žhářství, tmavá pleť, chodí po ochozu (triforium) Notre Dame v době požáru
  Jak byste vysvětlili toto video. Když začala katedrála hořet okolo sedmé večer, podle francouzských médií byli řemeslníci pracující na rekonstrukci kostela dávno pryč. Tady je ale zřetelně vidět postava pohybující se v horní části katedrály půl hodiny po tom, co začala hořet. Televizní záznam.
  Suspect In Notre Dame Church Burning Walking On Ledge?
  https://www.youtube.com/watch?v=r5V_BHDMHrI

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Antikrist

  Video bylo 17.4. v 9:05 uz odstraneno. Zametaji stopy a budou jakekoliv spojeni s ucasti muslimu do krve zapirat a z lidi co na to poukazou, delat blazny. Pozar vypukl az po odchodu delniku a to samo o necem vypovida. Neco se deje, v Izraeli horela v tu dobu Al Axa mesita, skoda mala.
  Pozar ma poslouzit k 'semknuti' Francouzu jako po Charlie Hebdo. Tahle atentaty maji spolecne to, ze maji spolecnost nasmerovat jinym smerem ze jsou protesty Zlutaku.

 • Návštěvník - *

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Už se semkli a smazali?! Taky o brexitu je najednou ticho.