Pád západní civilizace se zrychluje a památka, která je jednou z nejvzácnějších západní civilizace Notre-Dame je v troskách.

 

I to je důkaz pohrdání minulostí, pohrdání lidmi

Francie má na války v Iráku, Jugoslávii, Sýrii, vydává obrovské peníze na zabíjení, ale už nemá na to, aby při opravě nejvzácnější památky v obložení dřevěných lešení nebyly v pohotovosti hasicí vozy přímo 24 hodin denně. Ale platí miliardy franků, dnes eur, aby po celém světě dělala pobočníka při zabíjení civilistů v americkém NATO! 24 hodin denně. A žluté vesty, demonstrace a protesty pád kdysi mocné velmoci to jenom potvrzují.

letadlová loď Charles de Gaulle

I na zdánlivých drobnostech se potvrzuje vyspělost země české a proč vždy odmítáme zabíjet, pokud nejsme ohroženi zrůdami jako Hitler. A i další důkaz: Polsko žebrá všude na obnovu, ale jásá, že bude mít americkou základnu na svém území.

Naše nejvzácnější památka katedrála svatého Víta na Pražském hradě

má propracovaný systém zabezpečení - zažila tři velké požáry: v roce 1091 znovu dokončena v roce 1096, pak v roce 1541 a  v roce 1760. Proč o tom píši? Naši skvělí stavaři a zedníci pochopili, že není problém v rychlosti hašení, ale jak dostat velké množství vody  po celém obvodu vzácné památky. Suchovody (požární potrubí) a hydranty v naší katedrále jsou prověřovány stále. Bohužel ale i u nás v Pernštejně toto scházelo a před pár lety tuto památku požár děsivě poničil.

Co zbylo po strašlivém požáru v Notre-Dame si můžeme jenom domýšlet, tak alespoň pár snímků

Notre-Dame foto Petr Pokorný

 

gotická vitráž      foto Petr Pokorný

 

 

Co zbyde po požáru v Notre-Dame? foto Petr Pokorný

 

Jak symbolické: protesty před Notre-Dame v roce 2014 foto Petr Pokorný

Pláč a zoufalství nejen Francouzů dokazuje, že ne všichni chtějí investovat do válek a zabíjení. A že obrovské výdaje na války místo do pamětí národů je zvrácená představa šílenců a pokud ji lidstvo podlehne, dopadneme takto všichni.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • wolfram

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Ne z nedbalosti, ale úmyslně určitě. Porošenko? Tak díky za insider info z Lidového domu.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: wolfram

  Myslím si, že v Lidovém domě namají vůbec šajnu o tom, jak se situace reálně vyvíjí. Já vycházím z toho, že Lukašenko se před pár dny prořekl, že vsází na Porošenka. Hned potom i Julja Timošenková se začala stáčet k podpoře Porošenka a v neposlední řadě sleduji některé známé ukrajinské propaganmdistické ksichty, parachoboty, jako je třeba Trjuchan nebo Garděj, kteří nejdříve začali převlékat kabát za Zjelenského a nyní oba brzdí a po návštěvě u Macrona, začínají oba honit body pro Porošenka.
  Jak se situce vyvine reáně je však zcela nejisté, ve hře jsou velké peníze i životy a v zoufalých situacích dělají lidé zoufalé činy. Jestli bude skutečně snaha zmanipulovat výsledky voleb tak zásadním způsobem, že odmáznou Zeljenksému třetinu hlasů, tak lidi nejsou blbí a může nastat pořádná mela.a nacisti z Ajdaru nebo Azovu stojí za Zjelenským, takže může být pořádně horko. Tam se situace začíná vymykat zcela z rukou. Zeljenskij není Porošenko, aby mohl přikázat armádě nebo dokázal udržet na uzdě naciky. Také je ve hře Avakov, abychom se nedivili, že tam vydumají nějakou třetí variantu a prezidentem nakonec bude Avakov, tam je možní všechno i když to zní bláznivě. No však za týden uvidíme.

 • wolfram

  Notre Dame byla popraskaná zřícenina už před požárem, budou to zdivo muset řešit injektážemi. A taky je na ostrově = základy na nic.

 • Dan

  Tento pozar pro mne symbolizuje zkazu stare Evropy. Uz nikdy nebude takova jako pred vpadem muslimu.

 • Antikrist

  Podezřelý ze žhářství, tmavá pleť, chodí po ochozu (triforium) Notre Dame v době požáru
  Jak byste vysvětlili toto video. Když začala katedrála hořet okolo sedmé večer, podle francouzských médií byli řemeslníci pracující na rekonstrukci kostela dávno pryč. Tady je ale zřetelně vidět postava pohybující se v horní části katedrály půl hodiny po tom, co začala hořet. Televizní záznam.
  Suspect In Notre Dame Church Burning Walking On Ledge?
  https://www.youtube.com/watch?v=r5V_BHDMHrI

 • Dan

  V odpovědi na: Antikrist

  Video bylo 17.4. v 9:05 uz odstraneno. Zametaji stopy a budou jakekoliv spojeni s ucasti muslimu do krve zapirat a z lidi co na to poukazou, delat blazny. Pozar vypukl az po odchodu delniku a to samo o necem vypovida. Neco se deje, v Izraeli horela v tu dobu Al Axa mesita, skoda mala.
  Pozar ma poslouzit k 'semknuti' Francouzu jako po Charlie Hebdo. Tahle atentaty maji spolecne to, ze maji spolecnost nasmerovat jinym smerem ze jsou protesty Zlutaku.

 • *

  V odpovědi na: Dan

  Už se semkli a smazali?! Taky o brexitu je najednou ticho.

 • Obamová slavila u požáru Notre Dame

  Bývalá první dáma USA Michelle Obamová byla vyfocena v pondělí večer 15. 4. na luxusní plavbě lodí po Seině, jak se směje a popíjí víno s přáteli, zatímco katedrála hořela. Elita New World Order zapálila Notre Dame a oslavovala?
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6928937/Michelle-Obama-Paris-cruise-Notre-Dame-caught-fire.html
  http://themillenniumreport.com/2019/04/michelle-obama-and-fellow-globalists-celebrated-on-the-river-seine-as-notre-dame-burned/

 • Obamová slavila u požáru Notre Dame

  V odpovědi na: Obamová slavila u požáru Notre Dame

  http://82.221.129.208/nd3.jpg

 • ODRAZ NA MICHELLINĚ SKLENIČCE

  V odpovědi na: Obamová slavila u požáru Notre Dame

  Odraz katedrály s kouřem na skleničce, všiml si Orgonet! "Některá zahraniční média (např. Daily Mail) přinesla zprávu, že Michelle Obamová s dalšími elitními globalisty byla právě v době požáru na palubě vyhlídkové lodi na Seině. Loď se dle těchto médií nedostala tak blízko, aby byl vidět požár, nicméně některé fotografie svědčí o opaku - odraz v Michellině skleničce ...," upozorňuje Orgonet.
  http://orgo-net.blogspot.com/2019/04/michelle-obama-dalsi-clenove-globalni.html