Další mohutnou demonstraci proti extremistům a rozvracečům Evropské unie zažila dnes Bratislava. Organizátoři protestu upozornili, že tyto strany vyvolávají v Evropě nenávistné nálady a fašizují společenské vztahy.

 

„Fašistická internacionála je na vzestupu a chce se dostat k moci prostřednictvím nadcházejících eurovoleb,“ uvedli organizátoři protestu.

Prý Le Penová zastupuje malou radikální menšinu, řval do ampliónů mohutný dav před hotelem River park. Dle pozorovatelů byl tento mohutný dav, co vyřvával o malé skupince kolem Le Penové  odhadnut na 19 protestujících,  93 novinářů a fotografů.

 

 

Nebo obrovský dav novinářů a fotografů?

Zastupuje malú radikálnu menšinu

Účastníci zhromaždenia niesli transparenty ako „Neprejdú!“, „Sloboda je viac než národ“, „I love Europe“ alebo zástavy s preškrtnutou svastikou. Z reproduktorov púšťali smerom k hotelu hlasnú techno hudbu a takisto niekoľkí bubnovali. Na zhromaždení sa zúčastnili aj niektorí poslanci parlamentu, napríklad Martin Poliačik alebo Miroslav Beblavý.

 

„Pani Le Penová je protieurópska extrémistka, ktorá chcela zničiť Európsku úniu, keď to bolo populárne vo Francúzsku,“ povedal s tým, že na Slovensku nemá čo hľadať. „Zastupuje malú radikálnu menšinu,“ dodal Beblavý. V okolí hotelového komplexu je zvýšená prítomnosť policajných hliadok.

Každopádně to musel být velký dav, když se o něm zmiňují masmédia a možná večer i zaručeně neprolhaná Česká televize...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Michonnet

  Pred volbami se musime kandidaty jako Telicka a Stetina (zalozili vlastni hnuti!) demaskovat. Oznamkovat je podle jejich cinu a ne podle jejich slibu a kecu!
  U kazdeho staronoveho clena EU parlamentu je treba informace pro volice, jak tito poslanci hlasovali v dulezitych otazkach v EU parlamentu! V nemcine se tomu rika 'Wahltag ist Zahltag'! (Volebni den je vyplatou poslance). Jedine tyto infomace musi slouzit k posouzeni jeho prace v parlamentu a o jeho znovuzvoleni!

 • Návštěvník - *

  kolaborantský ksindl

 • Návštěvník - Mezitím za vašimi zády ... Energetická unie

  Mezitím se židonacisté snaží odříznout 28 zemí Evropské unie od ruských surovin: za pomoci byrokratů z Bruselu. Rusku je to vlastně jedno, už se předstihem připravilo, že může prodávat ruský plyn a ropu do Číny. Ale co Vy, obyčejní Evropané, jste připraveni, že budete platit za americký LNG plyn třikrát více než dnes? Budete otročit nejen na privatizační tuneláře a Němce, ale i na Američany?

  Eurokomisař odpovědný za vznik Energetické unie, místopředseda Junckerovy Evropské komise (od listopadu 2014) Maroš Šefčovič (Slovensko, SMER-SD) dnes odletěl do USA, kde bude zítra 14. května 2019 jednat s prezidentem USA Donaldem Trumpem. “Tématem bude strategická spolupráce v energetice,“ informovala Šefčovičova mluvčí Renata Goldírová. Na palubě prezidentského speciálu Air Force One by se měli přesunout do města Hackberry v americkém státě Louisiana. “Tam slavnostně otevřou terminál na vývoz zkapalněného plynu (LNG) do Evropy,“ dodala mluvčí s tím, že projekt Cameron LNG má přispět k vyšší energetické bezpečnosti Evropské unie včetně Slovenska.
  “Každý členský štát musí mít přístup alespoň ke třem různym zdrojům plynu. Bez zkapalněného plynu to nejde,“ myslí si Šefčovič. Podle něj EU a USA tvoří “ideální tandem, ideální dvojici“.
  Evropská komise chce, aby každý členský štát mohl nakupovat plyn přímo anebo nepřímo z některého LNG terminálu na území EU. Potřebnou infrastrukturu doteď EU podpořila sumou približně 656 milionů eur. V současnosti EU dováží přibližně 72 miliard kubických metrů zkapalněného plynu. Díky infrastruktuře by však dokázala dovézt až 210 miliard kubických metrů. To by pokrylo zhruba polovinu současné spotřeby plynu. „Prostor na obchodní spolupráci je tedy velký,“ uzavřel Šefčovič.
  Vznik energetické unie je nejambicióznějším evropským energetickým projektem od vzniku Společenství uhlí a oceli, řekl v únoru 2015 novinářům místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič, který je za tuto problematiku v komisi odpovědný.
  Dalším Šefčovičovým projektem je plynovod Baltic Pipe na norský plyn, který by měl propojit Norsko, Dánsko a Polsko. V dubnu 2019 Polsko získalo grant ve výši 214,9 milionů euro (cca 5,5 miliardy korun) od Evropské komise na stavební práce pro projekt Baltic Pipe. V minulých letech projekt získal již dva granty od Evropské komise na svou přípravnou fázi.
  Budúca spolupráca medzi USA a EÚ v energetike by sa mala vyriešiť na palube Air Force One, jednu z hlavných úloh zohrá Šefčovič (13. května 2019)
  https://www.hlavnespravy.sk/sefcovic-palube-air-force-one-rokovat-americkym-prezidentom-energetike/1754535
  Energetická unie má snížit závislost na Rusku, Komise jí dala zelenou (25. února 2015)
  https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/energeticka-unie-ma-snizit-zavislost-na-rusku-komise-ji-dala-zelenou-1166526
  https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2019/05/10102.jpg

 • Návštěvník - ...

  V odpovědi na: Návštěvník - Mezitím za vašimi zády ... Energetická unie

  Jižané v Hackberry se na prezidentskou návštěvu velmi těší, kolik jim přinese pracovních míst a prosperitu.
  https://www.kplctv.com/2019/05/08/hackberry-residents-react-president-trump-visiting-cameron-lng/

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - Mezitím za vašimi zády ... Energetická unie

  Snizit surovinovou zavislost na Rusku. V pozadi tohoto prani je snaha nekupovat od Rusu energie ne kvuli zavislosti, ale kvuli tomu, aby Rusove na Evrope nevydelavali. Rusum je to putna a uz se pojistuji: Chces od nas energie? Vybuduj si infrastrukturu a starej se o ni! A kdyz nechces, budeme zasobovat Cinu a Asii, tam poptavka je a neni politicky skrcena.
  Dusledky pro Evropu:
  - Obnovitelne energie nebudou stacit k pokryti poptavky,
  - Az skonci jejich subvence, poroste cena energie nejenom zvysenou poptavkou. Tohle lidem co hlasovali pro odstavku atomovych elektraren nikdo nerekl, budou protesty!
  - Evropa nebude mit dosti energie pro prumysl a zasobovani obyvatel.
  - Poptavku Evropy nemuze ani plyn, ani ropa z USA uspokojit.
  Svym politickym ritolezectvim si Evropa pripravuje jenom problemy a svou vlastni zkazu.

 • Návštěvník - ...

  V odpovědi na: Návštěvník - Mezitím za vašimi zády ... Energetická unie
 • Návštěvník - Rudolf Kavan

  19 protestujících, 93 novinářů a fotografů

  Přesilovka.

 • Návštěvník - wolfram

  V odpovědi na: Návštěvník - Rudolf Kavan

  19 členů strany Progresívne Slovensko? 20. členka Čaputanda nepřišla?
  https://www.progresivne.sk/

 • Návštěvník - Samael

  15 protestujúcich ... Z toho pár extrémistov z Progresivneho-agresívneho Slovenska + Spolu a samozrejme nemohol chýbať narkoman a extrémista Mihál a jeho feťácka družina o 5 členoch ...

 • Návštěvník - Patrik

  Obrovská? Ved tam bolo cca 20 kudi a z toho novinári a ľudia zo smd rodina...