Najednou utichlo drama kolem Venezuely? Samozřejmě, protože Guaido (mimochodem, co udělá prezident Zeman, který ho pasoval do prezidentské funkce bez voleb) zpronevěřil peníze a prokurátor připravuje obžalobu a za druhé: díky pomoci Ruska kryptoměnou "Pedro" podvázanou na ropu přešla Venezuela z režimu hyperinflace do režimu velká inflace.

 

Hyperinflace je obvykle definována jako měsíční inflace vyšší než 50 procent. Zdá se v rozporu s předchozími prognózami MMF, že inflace dosáhne 10 milionů procent v roce 2019, směje se venezuelská vláda. A tak se opět MMF sekl. Lakonicky: Madura to díky Putinovi (zatím) zvládl.

Ministerstvo financí předběžně spočítalo míru květnové inflace na 31,3 procenta, podle BCV měsíční inflace se snížila z více než 100 procent v lednu a únoru na 34,8 procenta v březnu a 33,8 procenta v dubnu. Venezuelská vláda loni zahájila měnovou přeměnu v srpnu jako součást komplexního souboru hospodářských opatření, odstranění pět nul ze silného Bolivaru (BSF) a zahájení Sovereign Bolivar. Další opatření obsažené fixací měny ke kryptoměně Petro (za pomoci Ruska) a devalvací směnného kurzu. Je jisto, že pro některé firmy toto opatření dobré není. Americké.

 

A americké sankce navíc zavinily smrt mnoha lidí.

 Analytici z washingtonského Centra pro hospodářskou politiku výzkum (CEPR) nedávno zveřejnili zprávu o dopadech amerických sankcí s důkazy že oni byli zodpovědní za nejméně 40.000 úmrtí od roku 2015. BUSA blokuje dovoz potravin a dokonce tolerovali rozkrádání miláčka USA Guaida. A co dělá slavná OSN? Nic, nebo řeší Izrael a stále dokola komedii kolem antisemitismu, neboli stálé rozdmýchávání nenávisti!

 

Proč je vyšetřován Juan Guaido?

Podle Rodriguez Vecchio a Citgo jsou odpovědní za účetní podvody v hodnotě více než US $ 70 miliónů, které byly údajně určeny pro platby úroků z PDVSA v roce  2020. Do vedení board byl jmenován Guaido v únoru poté, co americké úřady zmrazily venezuelský majetek v zemi včetně Citgo.

 

 Jak jsou věrohodné mediální řetězce napojené na veřejnoprávní? Proč jenom papouškují?

Venezuela v rozkladu, Maduro ji táhne ke dnu. Třetina lidí má jen ...

https://zpravy.aktualne.cz/

Inflace ve Venezuele stoupne na 10 miliónů procent, odhaduje MMF ...

Novinky.cz
 

  Předešlé

Po Rusku se z klinče dostává i Venezuela (za pomoci Ruska) a USA zuří (2.3.2018)

 
 
 Je záhadou, že lidem nevadí: co USA zničí, Rusko napravuje. Kdo je vlastně ten zlý a kdo hodný?
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Seznam zemí s největšími světovými zásobami ropy, nic jiného USA nezajímá než peníze:
  1. Venezuela – 48,7 bilionů litrů (306,3 milard barelů)
  2. Saúdská Arábie – 43,9 bilionů litrů (276 miliard barelů)
  3. Kanada – 28,3 bilionů litrů (178 miliard barelů)
  4. Írán – 25,7 bilionů litrů (161,6 miliard barelů)

 • Dan

  V odpovědi na: *

  No ale zkouseli to, premlouvali armadu Madura ke vzpoure, delali vsechno mozne. Vydirali, hrozili, sankce uvaluji a houby. Dostali by pri invazi pres tlamu jako na Kube v Zatoce svini.
  Urcite ma na tom vliv presence ruskych vojaku, protoze Rusove by si jejich zabijeni nenechali libit!

 • Trump se lekl Íránu i Wall Streetu

  Derivátové hodiny tikají (finanční kontrakty na ropu)
  Velké tajemství Bilderbergu 2019 se týkalo toho, proč se náhle Trumpova administrativa rozhodla, že chce s Íránem mluvit „bez jakýchkoliv předběžných podmínek“.
  To vše souvisí s Hormuzským průlivem. Blokování průlivu by mohlo odříznout ropu a plyn z Iráku, Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru a Íránu - 20% světové ropy. Na Bilderbergu se debatovalo o tom, zda by toto mohlo nastat - zda americká pátá flotila Fifth Fleet, která je umístěná poblíž, v Bahrajnu, by mohla zastavit Teherán udělat toto a jestliže Írán, jenž má rakety, které umí zasáhnout letadlové lodě, rozmístěné na svém území podél severní hranice Perského zálivu, by zašel tak daleko.
  Americký zdroj řekl, že se na stůl prezidenta Trumpa dostala řada ekonomických studií a způsobila paniku ve Washingtonu. Studie ukázaly, že v případě, že Hormuzský průliv bude zavřený, ať už je důvod jakýkoli, Írán má sílu rozbít světový finanční systém tím, že způsobí, že globální trh s deriváty „praskne“.
  Banka pro mezinárodní platby (BIS) loni uvedla, že „nominální částka nesplacená za derivátové kontrakty“ činí 542 bilionů dolarů (anglicky 542 trillion dollars), ačkoliv hrubá tržní hodnota byla stanovena na pouhých 12,7 bilionu dolarů. Jiní uvádějí, že jde až o $ 1.2 quadrillionu nebo více!
  Pepe Escobar: Why Trump now wants talks with Iran
  https://www.asiatimes.com/2019/06/article/why-trump-now-wants-talks-with-iran/

  Trumpova administrativa přitom v roce 2018 zamýšlela stáhnout po téměř 30 letech americké letadlové lodě z Perského zálivu. V 70. letech v Perském zálivu žádná americká vojenská loď nepůsobila, v 80. letech americké námořnictvo fungovalo převážně kolem pobřeží Arabského poloostrova. Americké letadlové lodě působí v Zálivu od dob operace Pouštní štít/Pouštní bouře v roce 1991 – v té době bylo v oblasti pět svazů letadlových lodí. Následně v oblasti působil vždy minimálně alespoň jeden útočný svaz letadlových lodích CSG (Carrier Strike Group). Americké letadlové lodě měly v oblasti projektovat vojenskou moc USA s cílem chránit ropné tankery, které z Perského zálivu přes Hormuzský průliv vyváží ropu pro více než polovinu světového trhu.
  Nyní Pentagon zvažuje (v roce 2018 - pozn.) trvalou přítomnost CSG v oblasti ukončit. V poslední době, s ohledem na rostoucí snahy Ruska a Číny oslabit moc Spojených států, Washington přehodnotil dosavadní bezpečnostní strategie. Pentagon nyní přesouvá svou pozornost ze Středního východu směrem ke globálnímu boji s terorismem a především k hospodářskému boji s Ruskem a Čínou.
  Perský záliv v březnu opustila letadlová loď USS Theodore Roosevelt (CVN-71) a zamířila k Filipínám. Pentagon nyní do oblasti, pokud to nebude třeba, neplánuje žádnou CSG již vysílat.
  Otázka však zní:„Jak se změní rozložení sil v oblasti Perského zálivu a bezpečnostní situace po odsunu CSG?“ Podle Davida Lartera z webu Defense News ukončení trvalé přítomnosti CSG neohrozí rozložení sil v oblasti ani export ropy. Důvodem má být skutečnost, že se Írán nepokusí zastavit provoz přes Hormuzský průliv, vzhledem k nepochybné masivní vojenské, politické a ekonomické mezinárodní protireakci.
  Navíc přítomnost CSG je z propagandistického hlediska výhodná i pro Írán. „Íránci, s nimiž jsem mluvil, většinou přeběhlíci, říkali jednotně, že Íránci považují letadlové lodě v Perském zálivu za rukojmí, protože je mohou kdykoliv napadnout. Dokonce nemusejí podnikat žádnou skutečnou akci, stačí, když to budou tvrdit v médiích,“ říká penzionovaný námořní důstojník Bryan Clark.
  Perský záliv je navíc noční můrou pro operace velkých lodí nebo svazů – v Perském zálivu je velmi hustý provoz komerčních lodí, přitom v nejširším bodě záliv měří na šířku 337 km a v úžině Hormuz pouze 56 km. Americké lodě se tak mohou v případě konfliktu dostat snadno pod palbu íránských dělostřeleckých a raketových baterií na pobřeží. Podle Clarka poslouží lépe jako odstrašení americké hlídkové čluny a minolovky působící z Bahrajnu, kde má domovskou základnu americká pátá flotila (Fifth Fleet).
  Konec amerických letadlových lodí v Perském zálivu?
  https://www.armadninoviny.cz/konec-americkych-letadlovych-lodi-v-perskem-zalivu3f.html
  http://armored-column.com/wp-content/uploads/2015/08/teddyroosevelt.jpg

 • Dan

  V odpovědi na: Trump se lekl Íránu i Wall Streetu

  V prulivu jsou nepostacujici US sily pro valku. Mohly tak akorat znicit radary a raketove zakladny (z otaznikem) jak planovali. Rikaji tomu 'rozbit jim nos'. Na vic tam nemaji. Nejsou schopni valcit jinak nez v nekolikanasobne presile jako zbabelec, ktery stejne nakonec prohraje, protoze je zoldak a nechrani svou zemi jako Iranci. Prohrali ve Vietnamu, Syrii. Prohravaji v Afghanistanu, protoze maji proti sobe vlastence s Talibanu, kterym rikaji teroriste, protoze si dovolili proti nim bojovat. Cesti zoldneri jim v tom spolu s NATO pomahaji. Kdyz maji nekam vyjet, musi si vzit nahradni spodky. A my to platime!

 • Dan

  V odpovědi na: Trump se lekl Íránu i Wall Streetu

  Derivatove kontrakty jsou bublina, ktera kdyz splaskne pujde vse do riti.