Přesně před 75 léty - Generál Eisenhower byl v koncích. Zdůvodňoval to špatným počasím, překvapením německé síly, nedostatkem záloh a výzbroje. Zajímavé, když hlavní úder byl na SSSR, Stalingrad a Rudá amáda se sama ubránila. Proč tak zoufale prosila americká armáda, která se mohla zásobovat jak chtěla najednou o pomoc?

Stačilo, aby Hitler přesunul část vojsk na americko-britskou linii a najednou docílil 23.září 1944 koridor a průlom až do šíře 100 kilometrů, zajal 1. americké armádě 100 000 mužů, tisíce kulometů, sta amerických tanků s ohromným množstvím munice, potravin a pohonných hmot. Byla americká armáda tak neschopná, nebo to byl úmysl, aby Německo mělo na další úder proti SSSR? To dnes už nikdo nezdůvodní, každopádně existuje dokument o zoufalé prosbě z prosince 1944, kdy se musel ponížit britský premiér Winston Churchill a přes ohromné vybavení západní fronty úpěnlivě prosil, aby Stalin a Rudá armáda, ač děsivě vysílená z těžkých bojů na sovětském území urychleně znovu zaútočila po celé šíři na Hitlerovu armádu a uvolnila západním spojencům ruce.

 

Fakta, která nelze zpochybnit

Generál Moskalenko přečetl zoufalý dopis W. Churchilla ze dne 6.ledna 1945 J.V Stalinovi

Na západě trvají velmi těžké boje a vrchní velení může být kdykoliv donuceno k velkým rozhodnutím.

Víte sám z vlastní zkušenosti, jak velmi obtížná situace je, když je třeba bránit širokou frontu po dočasné ztrátě iniciativy. Generál Eisenhower si velmi přeje a nutně potřebuje vědět alespoň v obrysech, jaké jsou Vaše plány, neboť to má samozřejmě vliv na jeho i naše důležitá rozhodnutích. Byl bych Vám proto velmi vděčen, kdybyste mi mohl sdělit, zda můžeme počítat s velkou ofenzívou Rudé armády na viselské frontě nebo jinde během ledna, nebo kdekoliv na jiném místě. Nepostoupím tuto přísně tajnou informaci nikomu kromě polního maršála Brooka a generála Eisenhowera a jen za podmínky, že ji co nejpřísněji utají. Považuji věc za naléhavou.“

 

Takto zoufale žádal Winston Churchill Sovětský svaz o pomoc, aby ulehčil západu v čele s USA situaci. A to přesto, že Rudá armáda nesla na svých bedrech děsivé utrpení, zatímco na něm USA prodejem zbraní těžce vydělávaly a teprve v dubnu 1944 se připojily do války, až když byly napadeny. "Tři roky nám slibovaly otevřít druhou frontu,"řekl generál Moskalenko. "A teď, když ji otevřely, nevědí, kudy kam."

 

Ano, vychvalovaná americká armáda byla v úzkých a důvody byly jasné:

 Pattonův rychlý postup se na podzim zastavil hlavně kvůli nedostatku paliva a zásob na linii Nancy – Metz, která byla dobře bráněná Němci.  Město Metz padlo až 22. 11. 1944 po zdlouhavých bojích, během kterých utrpěli americké jednotky těžké ztráty. A to přesto, že hlavní tíhu nesl SSSR a Rudá armáda, na kterou Hitler vedl hlavní úder. A Ludvík Svoboda se rozčiloval na neschopnost amerických generálů. Pak se ukázalo, že zdržení mělo i další díl: co nejvíce oslabit Sovětský svaz válkou. Opět důkazy:  Americko-britsko-francouzské síly měly 87 kompletních, skvěle vybavených a vyzbrojených divizí s 6500 tanky a více jak 10 000 letouny, proti nim měla zbídačená německá prořídlá armáda 74 neúplných divizí s 1600 tanky a 1750 letouny. Přesto američtí hrdinové plakali a prosili Stalina o pomoc.

 Materiály použity: Z Buzuluku do Prahy, Šest let v exilu

A pak slyšíme NOVÝ VÝKLAD DĚJIN expertů jako je Žáček z ODS, Novotný Řeporyjec ODS, Procházková Petra, a Ústav nového výkladu dějin, že Plzeň osvobodila americká armáda, ač se tam nebojovalo a prý mohla osvobodit i Prahu. Tak proč tak zoufale prosili západní spojenci a USA Stalina o pomoc?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • ¨

  Souhlas. Aktualni zprava: Dansko neprijima uprchliky bez dokladu. Dosud je zahazuji a vydavaji se za deti. Co nas ceka, kdyz zustaneme v EU? Video ze Stockholmu:
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019123011188014-muze-se-brusel-divit-ze-je-nechceme-volny-sdilel-video-o-migrantech-ktere-sokovalo-uzivatele-ct/

 • ¨

  Rusove 4 roky cekali na otevreni zapadni fronty, protoze je potreboval zapad oslabit a nechat vykrvacet. Invaze v Normandii zacala az kdyz se spojenci zacali obavat rychleho postupu Rude armady a uvedomovali si, ze by mohla osvobodit i zapadni Evropu! Komunistickeho vlivu se nejvice obavali.
  Rusove se smali - kdyz konecne spojenci otevreli zapadni frontu, uz volaji o pomoc Sovetsky svaz! Wehrmacht uz bohuzel nemohla pokracovat v ofenzive, dosly ji pohonne hmoty, protoze spojenci jim vybombardovali fabriku v Polsku, kde se z uhli vyrabel benzin, ktery potrebovaly nemecke tanky. Rusove meli naftove mototry.
  K prepisovani historie 2. svetove valky:
  V.V. Putin okamzite zareagoval a nechal si z archivu predlozit utajene dokumenty. Z tech vyplyva, ze Polsko spolupracovalo s Hitlerem pred Gliwicemi, jeji ministr zahranici byl nacek a chtel Hitlerovi postavit pomnik. Jeste pred Paktem Nemecko- CCCP podepsala rada zemi zapadu pakt s Hitlerem.
  https://tadesco.org/putin-pojmenoval-prave-viniky-druhe-svetove-valky/
  Proto lzi zapadu o zacatku a viniku valky neobstoji. Hrouti se pod fakty odtajnenych dokumentu.
  Putin se tez zminil o Mnichovske dohode, kterou zapad zamlcuje a rika, ze valka zacala obsazenim Sudet a pak Ceskoslovenska! Dulezitost Ceska ve svetovem deni je tak opet potvrzena.

  Krátká URL:
 • ¨

  V odpovědi na: ¨

  Pro upresneni - Putin rekl, ze Mnichov byl zacatkem 2. svetove valky. Byla to zrada Ceskoslovenska zapadem a ustupek Hitlerovi, kteremu dali Ceskoslovensko na pospas. Nejdrive Sudety a pak i cele! Verolomnost a zrada zapadu ted US zidaci a jejich evropsti vazalove obraceji naruby a obvinuji Rusko! To je naprosta ubohost zoufalych kretenu dekadentniho zapadu!

  Krátká URL:
 • ¨

  Preji redakci hodne uspechu v novem roce a dobry vyber temat, ktere jsou zamlcovany nbo zalhavany medialni zumpou CT a Cro!

  Krátká URL:
 • *

  Maršál Koněv byl komunista, Vy modrá strako, podporující zlodějský chazariát od Klause po Babiše k ožebračení českého národa!