Prezident Vladimir Putin 15. ledna navrhl přijmout změny v ruské ústavě tak, aby měla v Rusku vždy přednost před mezinárodním právem a aby zakazovala lidem v klíčových funkcích, včetně hlavy státu, cizí občanství.

 

A najednou vidíme, proč ten poplach.

Možná se s tím sveze i další práce pro Rusko Vladimíra Putina, možná také ne. Ale to hlavní je, že záhadné kontakty napříč Ruskem, peníze Sorose a neziskové organizace hrozily zase zvrátit vývoj v Rusku jako za Jelcina  mezi léty 1996 - 2000. A tak prezident Putin rázně zasáhl. Kdo bude napojen na peníze a neziskový politický systém, nesmí zastávat žádnou funkci ve státní správě. A rodina Sorosů zase zuří včetně Navalného a spol..

 

 Další změna Ústavy je, že v důležitých funkcích nesmí být propojení na možnou korupci ze zahraničí!

A koho že se to týká? Vůbec ne jednoho či dvou...

Trvalý pobyt (PMŽ) je jeden ze tří způsobů pobytu cizinců na území jiného státu. Dalšími možnými způsoby jsou krátkodobý pobyt a dlouhodobý pobyt. Populární ruský server cont.ws (7. místo v návštěvnosti) zveřejnil v květnu 2019 seznam členů vlády, gubernátorů a poslanců, kteří mají "Postojannoe město žitělstva" (PMŽ) v jiných zemích.PMŽ - Povolení k trvalému pobytu, umožňuje v příslušné zemi žít po neomezenou dobu. Nositelé PMŽ mají všechna práva jako místní občané, kromě práva volit a být volen. PMŽ je obecně chápáno jako přechodový stav k získání druhého státního občanství.V seznamu jsou lidé, kteří rozhodují o osudu Ruska a přijímají zákony, jimiž žijí ruští občané."Ze státního rozpočtu dostávají velké platy a důchody, hovoří z mnoha míst o vlastenectví, ale mají nemovitosti v zahraničí a pasy jiného státu," - uvedl cont.ws.

Členové ruské vlády:

Místopředseda vlády Dmitrij Kozak - má švýcarské povolení k trvalému pobytu.

Místopředsedkyně vlády Olga Goloděcová má povolení k trvalému pobytu v Itálii.

Ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov má trvalý pobyt povolen ve Španělsku.

Ministr práce a sociální ochrany Maxim Topilin má PMŽ v Bulharsku.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Georgij Kalamanov má trvalé povolení k pobytu ve Velké Británii.

Náměstek ministra hospodářství Azer Talibov má povolení k pobytu ve Francii.

Náměstek ministra financí Alexey Lavrov má trvalý pobyt v Itálii.

Murad Kerimov, náměstek ministra přírodních zdrojů a ekologie, má trvalý pobyt ve Francii a na Kypru.

Náměstek ministra kultury Nikolaj Ovsienko má povolení k trvalému pobytu v Bulharsku.

Gubernátoři:

Gubernátor Moskevské oblasti Andrej Vorobjov má povolení k trvalému pobytu ve Španělsku a Izraeli.

Alexandr Uss, guvernér Krasnojarského kraje, má povolení k pobytu v Německu.

Gubernátor Stanislav Voskresenskij Ivanovské oblasti má americkou zelenou kartu.

Boris Dubrovský bývalý gubernátor Čeljabinské oblasti má povolení k trvalému pobytu ve Švýcarsku.

Maxim Liksutov, místostarosta Moskvy, vedoucí ministerstva dopravy, má kyperské občanství.

Členové rady federace:

Valerij Ponomarev má občanství Velké Británie.

Boris Nevzorov je občanem Kypru.

Andrej Klišas má trvalý pobyt ve Švýcarsku.

Arsen Kanokov má povolení k pobytu ve Velké Británii.

Elena Mizulina má PMŽ v Belgii.

Alexander Babakov má britské občanství a Suleiman Kerimov má trvalé bydliště ve Francii.

Poslanci Státní dumy:

Alexandr Žukov - povolení k pobytu Velké Británie.

Andrej Goluško - má povolení k trvalému pobytu ve Francii.

Grigorij Anikejev - španělské občanství.

Alexander Prokopiev - trvalé bydliště na Kypru.

Ajrat Chajrullin - trvalé bydliště ve Španělsku.

Leonid Simanovskij - občanství Izraele a trvalý pobyt na Kypru.

Rizvan Kurbanov - PMŽ v Turecku.

Michail Šapov - povolení k trvalému pobytu pro Španělsko.

Alexandr Kravec - trvalý pobyt v Černé Hoře.

Grigorij Balychin - trvalý pobyt v Černé Hoře.

Jelena Bondarenko - povolení k pobytu v Itálii.

Igor Lebedev - americká zelená karta.

Vjačeslav Nikonov má občanství USA.

Alexander Remezkov - americká zelená karta.

Nikolai Bortsov - britské občanství.

Otari Aršba - gruzínské občanství.

Už je jasné, proč je Putin o sáhy napřed, než aby byla opět rozvrácena ruská zem. A opět na ně udělal dlouhý nos. Ta zuřivost je pochopitelná.

 

Související

Krize v Rusku: pád vlády, ekonomické problémy. Hrůza, děs. A skutečnost...?

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • ¨

  Navalny uz zakdakal. Zadarmo obedy detem ve skolach pry budou uzivat i deti oligarchu! Kritika kretena a zoufalce. Ma snad Putin pro ne delat vyjimku a zivit urad, ktery to bude kontrolovat?
  Rusko je velka zeme a i pres nova opatreni se bude muset mit pred uplacenymi lidmi zapadem na pozoru, kteri podporuji nespokojenost v Rusku. Podporou socialne slabsich a rodin s detmi temhle kritikum vzal Putin vitr z plachet. Ted jenom aby mel stastnou ruku pri obsazeni ministru. Jeho deviza je vernost Rusku a vlastenectvi. Naprosto spravne!
  Opatreni proti krtkum a 5. kolone zapadu ve statni sprave jak pisete, ocisti spravu od skudcu Ruska, bojkotujicich reformy, urazejicich obcany a generujicich nespokojenost. Neschopny pindos Medvedev dostane misto sice ve vyboru pro obranu a bezpecnost, bude tam ale jen jako zastupce pod kontrolou. Bude moci informovat o obrane USA, je to asi tak chtene. Nebudou potrebovat spiony. Putin odstrani i jine jako Kudrina, co hromadi finance, ktere se musi uzit, aby pracovaly pro lidi a zemi. Gabiadulina to ma asi taky spocitane. Je to cistka a zaroven impuls k efektivnosti a omezeni korupce. Ta cistka pujde dal, mnistri zacnou vymenovat i ve sprave, gubernatori znejistili. Urcite pozitivni vyvoj a Putin prokazal, ze i tady je sachovy velmistr v politice a ze nema strach se do nepratelu Ruska oprit.
  Preji mu stesti a uspech.

  Krátká URL:
 • Nastal jekot a panika mezi pindosy

  Otresne, kolik lidi ve funkcich a ruznych organech ma pojistky a prachy na zapade! Spousta z nich jsou krtci, saboteri narizenich, urazeji obcany a delaji jim naschvaly. To se musi vycistit, jinak budou nebezpecni pro Rusko.

  Krátká URL:
 • Patrik Semecký

  V poslední dekádě let jsou na světě pouze dva fenomenální státnici:a to V.V.Putin a president Čínské lidové republiky !

  Krátká URL:
 • Na státní podniky nešahej, Putine

  Interfax: Ruská vláda počítá s privatizací letiště Šeremeťjevo Ruské úřady zařadily do plánu privatizace na roky 2020 až 2022 také mezinárodní letiště Šeremeťjevo u Moskvy. S odvoláním na místopředsedu vlády Maxima Akimova to ve středu uvedla agentura Interfax. Na seznamu státních podniků chystaných k privatizaci naopak není železniční společnost RŽD ani vlajková letecká společnost Aeroflot, dodal místopředseda vlády. Publikováno 26.12.2019

 • Michonnet

  V odpovědi na: Na státní podniky nešahej, Putine

  Tak Putin chystá privatizace 2020-2022? Nebo jen odvolaná Medveděvova ruská vláda? Tak to pozor, jsme se zřejmě dočkali pěkné zrady od Medveděva a vicepremiéra, ministra financí Antona Germanoviče Siluanova, fuj! Nebo že by se z Putina stal tuneldědek Klaus a nakonec by z Ruska utekl na Západ? Když je tedy na tom Rusko tak dobře, tak přece nepotřebuje látat díry ve státním rozpočtu prapodivnými privatizacemi! Vždyť tyto podniky si vybudoval národ a jsou to většinou zlaté kachničky, které vydělávají národu a dávají lidem práci! Cituji z ruského portálu, protože mainstreamové média o tom mlčí:
  Vláda Ruské federace na svém zasedání 25. prosince 2019 projednala plán privatizace federálního majetku na období 2020–2022. Deník Izvestia dříve psal, že profilová ministerstva navrhla do privatizace zahrnout zejména Ruskou poštu, GLONASS, Ruskou zemědělskou banku - (Rosselchozbank), Zaruběžněfť, Novorossijský námořní obchodní přístav (NMTP), Rosgeologiju, RŽD, Rosagroleasing, Státní přepravní leasingová společnost (GTLK), letiště Šeremetěvo, státní elektrickou přenosovou soustavu Rosseti, energetickou firmu RusHydro, energetickou rozvodnou síť FSK JES, státního exportního i vnitrostátního obchodníka s obilím Spojená obilní společnost - OZK Объединенная зерновая компания United Grain Company, státní leteckou společnost Aeroflot a další.
  http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114001000000-centralni-fo/114001609100-moskva-hlmesto/100-finance/36090-ruska-vlada-zvazuje-koupi-podilu/

 • Robert

  Pokud západní země nebyly tak slabé, využily současný okamžik k podpoře opozice v boji proti Putinovu režimu. To není pomsta, to je odpověď na ztrátu Krymu.