My, hrdí židé z Izraele  se pomstíme USA a už nechceme dotace 38 miliard dolarů, vyhrožuje či naznačuje Benjamin Netanjahu. Náš terorismus na okupovaných územích si budeme napříště hradit sami. A vyhlašujeme celému světu válku, protože my okupovat cizí území smíme, ale na nás si to nikdo nesmí dovolit!

 

Hoax, nebo fake news Benjamina Netanjahua - izraelského premiéra?

 

Spojené státy a Izrael se dohodly na nové desetileté smlouvě o americké vojenské podpoře určené Izraelcům. Washington za tuto dobu poskytne židovskému státu pomoc v rozsahu 38 miliard dolarů. Jedná se o největší vojenskou pomoc USA cizímu státu v historii. Proti dosavadní dohodě, jejíž platnost vyprší v roce 2018, by měl Washington vyplácet Izraeli o 0,7 miliardy dolarů (16,9 miliardy korun) ročně víc.

 

Izrael schválil rozšíření židovských osad na okupovaném Západním břehu Jordánu o 284 nových bytů a zpětně legalizoval 179 dříve postavených bytů.

Izrael staví sídliště pro své občany na okupovaném Západním břehu v rozporu s mezinárodním právem. Výstavba a rozšiřování osad je jednou z hlavních překážek v mírových jednáních Izraelců s Palestinci. Celkem v osadách žije nejméně 570 tisíc Izraelců.  Západní břeh Jordánu a východní část Jeruzaléma obsadil Izrael za války v roce 1967. Tato území mají spolu s Pásmem Gazy tvořit budoucí palestinský stát, o jehož vznik Palestinci dlouhodobě usilují. Chtějí proto, aby z Předjordánska, tedy Západního břehu, odešli všichni izraelští vojáci i osadníci.

 

Izrael drze předvolal velvyslance deseti zemí, které v pátek podpořily při hlasování v Radě bezpečnosti OSN rezoluci požadující po židovském státu, aby přestal s výstavbou osad na okupovaných palestinských územích. Na ministerstvo zahraničí v Jeruzalémě se měli v průběhu dneška dostavit ambasadoři z deseti zemí RB OSN, které hlasovaly pro rezoluci a mají v Izraeli velvyslanectví – tedy Británie, Číny, Ruska, Francie, Egypta, Japonska, Uruguaye, Španělska, Ukrajiny a Nového Zélandu, napsala agentura Reuters. Neděle je v Izraeli běžným pracovním dnem, ale většina ambasád je zavřená a předvolání velvyslanců na Boží hod vánoční je krajně neobvyklé, podotkla agentura Reuters.

 

V sobotu Izrael oznámil, že se rezoluci nepodřídí. Netanjahu označil rezoluci za "neobjektivní a hanebnou". A na okupovaných územích si bude dělat co chce, a na terorismus má právo, neboť jeho lid je tím vyvoleným a celý svět se podřídí.

 

Mnozí lidé, co pochybovali, že si toto židé mohou myslet a tvrdili, že Gideon Levy je zvrácený levičák, zde dostávají přímé důkazy. Izraeli nestačí to, že OSN židům přidělilo území. Na úkor jiných. A nesmysly, že kdesi kdysi někomu něco patřilo by mohlo dostat USA až k vystěhování všech emigrantů a jejich potomků a návrat indiánů do všech koutů Ameriky. Což je stejně tupé myšlení, jako to izraelské. Ale protože je Izrael šíleně dotován z USA, zatím si to mohl dovolit. Je na čase přestat dotovat Izrael, než pochopí, že jsou to stejní lidé jako na celém světě  a není to vyšší kasta!

 

Ale je strašné, že jedna skupina lidí začne vyhrožovat celému světu a svět není schopen reagovat! Zatím! Jak je možné, že to USA nevidí a nevadí jim vyhrožování?

 

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny