Horká aktualita: Vývoj chemického útoku v Sýrii má dramatický a rychlý spád a ve vzduchu visí otázka, zda se i poctiví analytici nemýlí. Pokud skutečně nevěříme, že vláda Ruska v čele s Putinem je dementní, tak proč by Erdogan urgentně žádal Putina o spolupráci?

 

Prezidenti Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdogan během telefonického rozhovoru vyzvali  k urychlenému vyšetření incidentu s použitím chemických zbraní v syrském městě Khan Shaykhun.

Putin a Erdogan veřejně potvrdili spolupráci v dohodnutých mantinelech a současně se zavázali, že vyšetření provedou nezávisle, nikoliv pouze pod patronací USA, Francie a Velké Británie!

Konverzace byla iniciována z turecké iniciativy!

 

Přitom v OSN bylo Rusko osočeno, že odmítá vyšetření, některé zdroje spekulují, že to mohlo narafičit Turecko. Ale někdo rozehrál hru, že je lump Putin, Trump a Erdogan. Není to stále zamotanější? Navíc se jedná o lidské životy a války! Budeme to nadále sledovat.

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Lomcovák

  From: Jake Sullivan To: Hillary Clinton Date: 2012-02-12 09:01
  UNCLASSIFIED U.S. Department of State
  "See last item - AQ is on our side in Syria. Otherwise, things have basically turned out as expected."
  https://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/23225
  Hillary Clinton............ ministryně zahraničí USA
  Jake Sullivan.............. Jacob Jeremiah Sullivan, její poradce a Director of Policy Planning, kdyby Hillary vyhrála volby, měl být poradcem pro národní bezpečnost
  AQ............... Al-Qaida