V úterý zastupitelé města schválili přijetí víc než pětimilionové dotace na projekt od ministerstva vnitra, která jim jednání s úřady ulehčí. A přiberou prý vietnamštinu, rumunštinu a ukrajinštinu. Po pozvání a ubytování nepřizpůsobivých další krok. A mezitím jede údajně budoucí premiér Babiš ukazovat svaly Bruselu s migranty.

 

Brno je prý Bruselem chváleno jako nejpřívětivější...

A co občané - starousedlíci?

 

Tak kde je ta skutečná pravda ukrytá?

 

Seznam zastupitelů města Brna, kteří hlasovali pro zavedení arabštiny na úředech města Brna. Zdrojem informace je hnutí Slušní lidé:

Hnutí ANO 2011 - 10 hlasů

(Mrázek, Vokřál, Prýgl, Janíček, Karasová, Bednaříková, Bořecký, Schwab, Novotný, Plaga)

KDU-ČSL – 5 hlasů

(Crha, Suchý, Hladík, Rychnovský, Beran)

Zelení – 4 hlasy

(Ander, Vlašín, Drápalová, Fajnorová)

TOP09 – 4 hlasy

(Kacer, Urubek, Dubová, Drbal)

Žít Brno – 5 hlasů

(Kašpaříková, Hofmannová, Hollan ml., Hollan st., Freund)

Piráti - 2 hlasy

(Ulip, Koláčný)

 

Nejprve vznikne tým takzvaných interkulturních zaměstnanců. „Budou tlumočit ve styku cizinců a veřejných institucí a třeba překládat úřední materiály,“ uvedla poradkyně pro cizince z oddělení sociálního začleňování Lenka Šafránková Pavlíčková.

Při výběru jazyků pro zaměstnance týmu vycházeli brněnští  úředníci z informací ministerstva vnitra, s jakými národními menšinami nejčastěji pracují.
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/na-uradech-se-domluvi-arabsky-i-vietnamsky-cizincum-pomuze-nove-vznikly-tym-20171003.html
Takže ministerstvo Chovance z ČSSD tvrdí, že zde žádní uprchlíci nejsou, nebudou, ale připravujeme pro ně zázemí? Nemá nakonec jediný Okamura pravdu a proto se ho snaží rasistickými nálepkami a zpochybňováním umlčet?

Arabská komunita v Brně je velice malá a usedlí Arabové umí dobře česky či aspoň anglicky. Když už bylo potřeba pomoci tlumočit nějakému studentovi nebo nově příchozímu, tak mu pomohli lidé z mešity.

 

 Předešlé

Statutární město Brno přijme neformálního referenta participace obyvatel (vzorový projekt EU)

 


Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/na-uradech-se-domluvi-arabsky-i-vietnamsky-cizincum-pomuze-nove-vznikly-tym-20171003.html

Tak kde je ta skutečná pravda a která pravda je ukrytá?
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/na-uradech-se-domluvi-arabsky-i-vietnamsky-cizincum-pomuze-nove-vznikly-tym-20171003.html

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Ou. Brno jako Malmö.

 • *

  Chcu žít Brnö.

 • *

  V Česku NENÍ zákonem chráněný úřední nebo státní jazyk, na rozdíl od ostatních evropských zemí. Například na Slovensku 270/1995 Zákon o štátnom jazyku. Což je dosti překvapivé, vzhledem k české historii, 300 let Temna a Národní obrození.
  Komunisté se v roce 2015 pokusili tento stav napravit a předložili návrh zákona o úředním jazyce ČR. Vláda ČSSD, ANO a lidovců s ním vyslovila nesouhlas a ve Sněmovně nebyl ani projednán.
  Sněmovní tisk 629
  N. z. o úředním jazyce ČR
  http://psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=629

 • Je to důkaz toho, že Babiš zradí až půjde do tuhého. Vymění naši bezpečnost výměnou za dotace z Bruselu. To je jasné. Až EU zatlačí, očekávejme od Babiše zradu. A EU zatlačí.

  http://www.epshark.cz/clanek/228/migranty-proste-prijmete-a-basta-fidli

 • Jan

  V odpovědi na: Martin

  Uz jsem ANo pozadal, priznat barvu. Zatim jsem jen slysel, ze pro Vondracka je Islam jako kazde jine nabozenstvi. Nevim, jestli neni informovan a necetl Koran, nebo je tak jednoducha kecajici natura!
  A ten se stal predsedou parlamentu! Hruza me jima....
  Asi na nas cekaji jeste prekvapeni!!!