Včera večer jsem jel autobusem linkou 195 (v Praze) domů z práce. Vedle mě seděl jeden Rom a o kus dál stál romský pár. Rom vedle mě si zrovna pouštěl video na idnes (samozřejmě nahlas), které zveřejnila ROMEA.cz: Jednalo se o video ze žatecké restaurace, kde zfetovaný Rom napadal hosty, kteří  ho následně s policií museli zpacifikovat. Rom později zemřel: VIDEO: Nové záběry ze žatecké pizzerie. Roma bili, uvádí Romea.cz

Když uviděl, že si o tom začali povídat další dva Romové stojící opodál, dal se s nimi do řeči a na celý autobus na sebe řvali, že to těm s... rasistickým vždycky projde, a další věci. Tato nenávist, proti které údajně bojuje sesterská organizace HateFree, vzbudila  u poloviny autobusu strach z toho, co přijde. Chtěl jsem jim z počátku oponovat, ale strach z možných následků zvítězil. Dělal jsem tedy, stejně jako ostatní, že nic neslyším. Naštěstí jejich nenávist zůstala jen u slov. Protentokrát.

 

"Nezisková" organizace ROMEA.cz, stejně tak jako HateFree Culture, se vždycky bez ohledu na to, kdo je v právu, postaví na stranu menšiny. Většinou romské menšiny. Šíří v této komunitě přesvědčení, že žijí v rasistické společnosti, a podle toho se pak také chovají. "Všichni bílí jsou rasisti!" Naše vláda, která tyto projekty financuje ze státního rozpočtu, a která jeden z nich přímo založila, je v tomto šíření nenávisti, nepodložených informací a vědomých lží, samozřejmě podporuje. A rovněž všichni ti, kteří se v pátek sešli na Staroměstském náměstí a demonstrovali ve jménu "pravdy a lásky" proti... Proti čemu vlastně?

 

Můžeme si pro názornost uvést jeden z názorů na událost v žatecké restauraci, který šíří ROMEA.cz prostřednictvím  svých stránek:

"...V době, kdy tento člověk již ležel na zemi, skupina asi 4 lidí do něj brutálně kopala a pravděpodobně jeden kop do oblasti krku byl smrtelný. Jaká nenávist musela v těch lidech být, že vyústila v tak brutální a nelidské chování.

Není pochyb, že v podtónu této brutality bylo vybíjení si hluboké a neukojené nenávisti vůči příslušníku jiné skupiny obyvatelstva než té pravé české. Incident, který by v případě jiného „obtížisty“ skončil maximálně vyhazovem bez další úhony.

Laskavý čtenář řekne: nic nového pod sluncem. Toto všichni známe.

Jak se ale mohlo stát, že v průběhu let – a až za budování demokratické a někdy říkáme, že i humánní společnosti, došly věci až do takové nelidské brutality?..."

"...V čele těch, kteří nám tady v tomto směru udávají ten nechutný tón, neváhám ani na chvíli to říci, stojí prezident Zeman. Těch přešlapů právě vůči Romům měl už přespříliš, kromě jiného. To není jen neškodná rétorika z úst někoho, kdo je slyšen a viděn. To je návod: vše je dovoleno!..."

Celý článek si můžete přečíst zde: Karel Holomek: Smrt Roma v Žatci ukázala, jací jsme

 

Jen pro představu, zde uvedu video ze zatýkání podezřelého v Chicagu, kdy dlouhé minuty se ho nedaří devíti policistům zpacifikovat:

 

Celý článek k tomuto incidentu zde: Policie zveřejnila video z incidentu, po kterém skončila policistka v bezvědomí

 

 

Podle vyjádření policie pitva předběžně vyvrátila cizí zavinění, nicméně případem se i nadále bude zabývat kriminální policie. Místo toho, aby tyto vládní organizace nechaly dělat policii svou práci a s případným vyjádřením počkaly až po skončení vyšetřování, vyostřují situaci, zveřejňují lži, a mezi romskou menšinou šíří nenávist vůči většině. Tato nenávist šířená vládní "neziskovou" organizací ROMEA.cz vyústila až k výhružkám smrtí zaměstnanci restaurace, kde se incident stal. Přitom ani nebyl v práci:

"Kvůli úmrtí romského mladíka v žatecké pizzerii se ale nyní bojí o život i Petr Provazník, který v této restauraci vyrábí pizzu. Právě jeho totiž někteří členové romské komunity na svých facebookových profilech označují za vraha.

Zveřejnili jeho jméno i fotografii a žádají jeho smrt, aby se pomstili. Provazník přitom v době, kdy se neštěstí stalo, vůbec nebyl v práci. „Měl službu až druhý den,“ potvrdil provozní pizzerie Panamera Milan Bočkai."

Celý článek zde: Pitva vyloučila cizí zavinění smrti mladíka z Žatce, Romové se však bouří

Kde je ombudsmanka Šabatová a proč nekoná? Proč policie nezasáhne proti těmto výhružkám smrtí se zjevným rasistickým podtextem? Kde je HateFree, která napadá každého, kdo nepatří k nějaké menšině, za šíření nenávisti? Vlastně víme, kde jsou lidi z HateFree - v ROMEA.cz, a tuto nesnášenlivost podněcují. Lukáš Houdek, ředitel vládního projektu HateFree zároveň pracuje i v ROMEA.cz.

 

 

         Lukáš Houdek

 

V Žatci se konalo pietní shromáždění a demonstrace za zesnulého Roma, kde se sešli všichni ti diskriminovaní Romové... kteří přijeli v drahých autech ze sociálky, na které by prý Češi nikdy neměli. A také se nezapomněli zmínit o tom, že máme makat, aby oni mohli mít taková auta:

 

 

 

Žádám proto vládu ČR, aby už dále nefinancovala ze státního rozpočtu "neziskovou" organizaci ROMEA.cz. Žádám vládu ČR, aby ukončila činnost iniciativy HateFree Culture. Žádám vládu ČR, aby omezila na minimum financování všech projektů a organizací které šíří nenávist v romské komunitě. Žádám vládu ČR, aby přestala financovat všechny aktivity George Sorose v ČR, včetně jeho "neziskovky" Open Society Fund Praha, která spolufinancuje ROMEA.cz.

Žádám ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, který vytvořil projekt HateFree Culture, a veřejnou obhájkyni práv Annu Šabatovou, aby okamžitě rezignovali na svou funkci.

Jelikož vím, že mě nikdo z nich nevyslyší, žádám vás čtenáře a voliče, abyste příští rok volili toho, kdo tyto projekty a organizace odmítne financovat.