Převzetí eura není o přepočtu, který se srovná. Dokonce euro není tragédie, když jde ekonomika nahoru jako minulý rok v eurozoně a Evropě. Je to však o zakonzervování a především o době krizové.

 

A to, že u nás pracuje skoro milion Slováků, kteří nadšeně údajně milují euro na Slovensku také o něčem svědčí.

Jenom pro zajímavost.

Slovensko slaví deset let s eurem a podle někdejší viceguvernérky Národní banky Slovenska Eleny Kohútikové se obyvatelé s novou měnou sžili. Euro proto doporučuje i Čechům. Na Slovensku se podařilo debatu o euru dobře vést, lidé ztráceli obavy, to by se mělo stát i v Česku, hodnotí Kohútiková.

 

Takže se podívejme, jak dle eurostatu se lepšili Slováci (mimo minulého roku a šíleného kvantitativního uvolňování ECB) a Češi.Eurostat

Češi mají stále korunu, Slováci s nadšením euro. Myslíte, že nás dle eurostatu drtí? Na druhou stranu, pokud dosáhneme parity s německou hodnotou HDP, ať svobodně rozhodne politická nálada občanů referendem.

Do té doby ekonomicky razantně musí být NE!

Jinak bude poškozen český občan!

 

 

    ROK       SLOV. ČEŠI     NĚM

2012 76 82 124
2013 76 84 124
2014 77 86 126
2015 77 87 124
2016 77 88 124
2017 76 89 124
2018 78 90 123

 

Česko je v tomhle ukazateli nejlepším ze států bývalého socialistického bloku, slovenský HDP na obyvatele dosahuje jenom 78 % průměru EU. Výkon české ekonomiky výrazně překonává i dva z patnácti starších členských států EU. Portugalský HDP na osobu loni dosáhl 76 procent unijního průměru, řecký dokonce jenom 68 procent. Na Španělsko, ekonomicky třetí nejslabší z původní patnáctky států EU, ztrácí Česko už jediný procentní bod.

Možná další důležitý ukazatel HNP v tabulce: jak jsme si vedli? A to přesto, že z nás zahraniční podniky vypumpují obrovské množství peněz.

A kolik že jde od nás peněz celkem? Je to sice ještě pro některé šok, ale je třeba znát všechna fakta. A současně důkaz, že i když nás šíleně vyssávají, vracíme se pozvolna tam, kam patříme - do světové špičky. A to nás navíc brzdí zločin nabízení místo továren a výroby obrovské množství skladů, převozníků a montoven. Kdyby zde byla ekonomicky kvalitní vláda, tak už jsme možná Německo dohnali. Přesto se Německu přibližujeme.

Sloupec České republiky je na 7,5%, ale díky vnitropodnikovému účetnictví různých machinací je součet přímo hrozivý!

Takže ten, kdo tvrdí, jak nás Evropská unie krmí, je málo informován. Pokud to však říkají "rádoby experti" Evropských hodnot a jejich přátel, je to totální dezinformace, aby si cecíky z EU užili za propagaci - viz Telička, Prouza a můžete najít další.

Oni tatož započítávají pouze peníze, co pošleme do EU přímo a pak frašku - dotace, které musíme na každém projektu ukázat, že se EU pro nás obětuje. Ano, ta oběť je viz výše graf! A Slováci a dnes už i další v obrovském množství zahraničních pracovníků proudící k nám vědí, jak to skutečně je.

 Takže nebýt šílenců "Zdroje jsou" z ČSSD a jim podobných, mohli jsme Němcům šlapat na paty. Deset let nás totálně přibrzdilo, přesto jsme premianti. Proč si sami sebe nevážíme?

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: .

  To sis ale omlátitl ten dluh jedině o svou vlastní hlavu.
  Čísla jasně ukazují, že největší a nejstrmější růst státního dluhu byl právě za pravicových vlád v letech 2007-2013.
  Konkrétní sekyry jsi uvedl v tom předešlém obrázku, tam to jasně vidíš, jak Kalousek sekal dluhy přes 160 máliard ročně, celkem za 6 let skoro 900 miliard. A to všechno ještě při nulovém růstu HDP. Totální propad ekonomiky, který nás zastavil ve vývoji na 10 let. Ano, mohli jsme se už mít jako ve Francii, ale díky Kalouskovi jsme sotva na úrovni Itálie. Kalousek je vrah české ekonomiky a nepřítel lidu.
  Naopak vláda Bohuslava Sobotky od roku 2014 do 2017 hospodařila s přebytkem 60 miliard a ještě zvýšili HDP o 620 miliard. Tomu říkám kvalitně řízená ekonomika a ne ti pravicoví nepřátelé národa.
  Obhajuješ tady jenom pravicové ekonomické zločince, kteří už třicet let škodí lidem a české republice.

 • -

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Pane Pokorný, to je fakt dement. 100 lže a 100x obhajuje. Ty blbečku, víš o tom, že dluh se dělá v době krize a v době úrodné se splácí, či šetří? A ten kretén Sobotka sekal dluhy v době, kdy měl šetřit! Je to lotr. Co ty jsi za vola aby pohledal. Co zase plácneš za další kravinu? Sobotka je lotr. Vůbec nevíš, která bije a jenom plácáš nějakou mantru z bolševického románu.

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: -

  Návštěvník - - V odpovědi na: Návštěvník - Vlastimil Nowak před 17 sekundami
  Chápu, že tě reálná a objektivní data přivádějí k šílenství. To postihuje každého, kdo žije jako ty v pravicovém bludu o dlouhotrvající krizi od roku 2009.
  Tak si vyjedeme ještě jednou ta data v rozhodujících letech 2009-2013. Na těch datech je vidět jedna zásadní věc, hodná veškeré pozornosti.
  2008 - 4069840
  2009 - 3874383
  2010 - 3962464
  2011 - 4032910
  2012 - 4000653
  2013 - 3981303

  Povšimni si, že v roce 2009 je propad, ale už v roce 2010 je růst, v roce 2011 je také růst a najednou, jak je to možné, dva roky po sobě opět propad HDP. Takže žádná krize, ale Kalouskova neschopnost, který udusil českou ekonomiku a ta začala doslova lapat po dechu v posledních smrtelných křečích.
  Naštěstí to lidé pochopili a udělali ve ve volbách výměnu a přišla vláda Bohuslava Sobotky a česká ekonomika se nadechla čerstvého vzduchu z plných plic a rázem jsme viděli ukázkové řízení státu, po čtyřech letech přebytek 60 miliard korun a dalších 15 miliard na snížení obsluhy státního dluhu.
  Tak přestaň plácat nesmysly a protři oči. HDP rostlo vždy jen za vlády ČSSD, to je nezpochybnitelný fakt. Pravice vždy jen českou ekonomiku devastovala a krize s tím nemá nic společného!

 • .

  To je snad skutečný cvok? Kde jste ho pane Pokorný vyštrachal?
  https://www.mfcr.cz/assets/cs/cmsimg/fotogalerie/2016-10-3-3.jpg
  A mele si svou. On je pomatený?

 • Dan

  V odpovědi na: -

  Pane je to troll se kterym se nediskutuje. Vsude se ukaji tim, ze nasira lidi svymi lzemi a blbosti.

 • Vlastimil Nowak

  Rád bych se ještě vyjádřil k naprosto hloupé ekonomické poučce, že prý za "dobrých časů" se nemá utrácet a má se šetřit na dobu až budou "zlé časy" a pak ty peníze rozpouštět.

  Tato poučka je zcela hloupá z několika zásadních hledisek:
  1) Nikdo na celém světě se tím neřídí a řídit nebude, ten kdo by toto chtěl praktikovat, tak ztratí krok s konkurencí a půjde rychle do kytek. Reálný kapitalismus prostě takto nefunguje. Pokud někdo začně v "dobrých časech" brzdit výdaje s tím že je bude odkládat na horší časy, tak udusí ekonomiku v samém začátku a nikdy si těch dobrých časů neužije.
  Přesně toto se vždy stalo pravičákům, oni vždy začnou dusit lidi, omezují sociální výdaje a brzdí růst minimální mzdy a současně snižují daně bohatým kamarádíčkům, kteří je do politiky vyslali. Ve výsledku pak pravičákům vždy chybí peníze a následně se vymlouvají na krize apod.

  2) Neexistuje nic takového jako jsou samy od sebe přicházející "dobré a špatné časy". Ano, je možné v určitých odvětvích vysledovat jakési periody, ale ty se navzájem nesynchronizují, že by v celku vyvolávaly nějaké samovolné vlny přebytku či nedostatku,. Vše je přísně individuální a vyvozovat obecné závěry je prakticky nemožné.

  3) Reálný kapitalismus proto z důvodu konkurence-schopnosti řeší ekonomiku tím způsobem, že když se daří, tak ještě více utrácí investicemi, aby se ještě více dařilo i za cenu toho, že nevytváří nějaké polštáře na "zlé časy". Nikdo totiž neví, jaký bude poměr těch dobrých a zlých časů. Vidíme to názorně v současné době, kdy různí mudrlanti předpovídali ekonomický krach ČR už v únoru 2018, ale už jsme v za polovinou 2019 a ekonomika ČR stále roste a podle reálných odhadů poroste i nadále minimálně několik dalších let.

  Co je však absolutně zarážející, že Kalousek se choval jako totální ekonomický zločinec a popíral i sám sebe. On totiž v době krize a v následujícíh letech, v období ekonomicky nepříliš přívětivé, ještě vytvářel finanční rezervy a to se podržte, na úkor zadlužování ČR u zahraničnícjh bank. Nejenže to nemělo absolutně žádný efekt, ale navíc ještě vyváděl tímto postupem desítky miliard na zvýšenou obsluhu státního dluhu. Konkrétní čísla jsou zhruba taková, že během šesti let jeho úřadování byl reálný schodek státního rozpočku kolem 560 miliard, ale Kalousek si napůjčoval 860 miliard, tedy 300 miliard naprosto zbytečně, bez jakéhokoliv užitku vypůjčených peněz a ještě za to stát musel platit úroky. To se pak nedivme, že mu banksteři klepali po ramenou a dávali mu lejstra, kdy ho pasovali na nejlepšího ministra financí celé galaxie.

  Takže úplně závěrěm, hloupá ekonomická poučka, že v dobrých dobách šetřit a ve zlých dobách utrácet je jenom slogan pro lochy, kteří absolutně ničemu nerozumí a snadno skočí na lep zločincům typu Kalousek.

 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Jasne, zdroje jsou, jak uz rikal Spidla, vid? Zadluzit se, protoze to druzi delaji taky a dluh se stejne odpusti soudem jako u Lihoveho domu dedicum pravnika, kterym ted na.erete. Thatcherova rikala, ze socialismus konci, kdyz penize tech druhych se vycerpaji, dojdou. Aby k tomu u nas nedoslo, musi CSSD co nejrychleji z vlady! Od sameho pocatku je tam jenom diky obstrukcim opozice!

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Dan

  Zadlužují všichni a nikdo nebude nic nikdy splácet. Nebuďte naivní, že ti vaši pravičáci budou něco někdy splácet. Každý roluje dluh před sebou, každý ví, že splácení je rovnou cesta do pekel. Kapitalismus je založen na tom, že jednou za delší dobu se vyrobí uměle pořádná krize a věřitelé zaniknou, tím se spíšou ty obrovské dluhy, ještě se někdy upíše pár nul z inflační měny a jede se dále. Tak to má zařízené kapitalismus. Tak tu neveďte nějaké hloupé žvásty o socialismu a už vůbec ne v souvislosti s pomatenou Tatcherovou, která chtěla zavést rovnou paušální daň pro všechny, to se může zrodit jen v úplně pomatené hlavě.

 • novota

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: novota

  Může Foldyna přejít k Babišovi, ten už nakradl miliardy, tam bude Foldyna spokojený, nikdo ho nedrží.