Mimořádná zpráva úvodem: Standard & Poor's mění výhled úvěrového ratingu Ruska na pozitivní! Přes všechen jásot vůdců, kteří zastupují Brusel ve jménu "Boha Evropské unie" a svoji neomezenou politickou moc, zdá se, že Merkelová pochopila dramatické napětí rozpadu EU a začala jednat.

 

Wilders je skutečně vítěz, i když to opět vypadá divně

 Wilders posílil. Přitom je to v době, kdy je ekonomika na vrcholu, eura se tisknou jak šílená a na nich se kola roztáčejí. Jak dlouho bude tato fáze? Nelze odhadnout, ale pád může být strmý, pouze se neví, zda za tři měsíce, či jeden rok. A pokud strany Le Pen, Wilderse či v Německu Alternativa zaznamenávají posilování a ukotvování v době, kdy se daří současným vůdcům, je jasné, co to udělá s voliči, až nastane pokles ekonomik. (A to ještě na poslední chvíli Rutteho zachránil Erdogan). Určitě nás čeká strmý pád a nyní je vidět dramatický pohyb na světové scéně.

 

A proč zásadní zpráva, které vše potvrzuje?

Standard & Poor's mění výhled úvěrového ratingu před návštěvou Merkelové v Moskvě a setkáním prezidentů Trumpa a Putina na pozitivní!

 

Agentura dnes uvedla, že pokud se bude ruská ekonomika dál adaptovat na prostředí nízkých cen ropy, bude možné Rusku zvýšit i samotnou úvěrovou známku. Neboli nyní, při nízkých cenách ropy ruská vláda zvládla ekonomiku velice úspěšně a experti, co předpovídali Rusku kolaps, by si měli najít jiné zaměstnání...

 

Tato nenápadná, ale zásadní zpráva otřese celým ekonomickým světem a premiér Sobotka s vůdci ČNB by měli okamžitě reagovat.

Jenomže odpusťte prosím agresívní slovo v seriozním popisu, ale pokud během pár dní s obratem politického a následně finančního kurzu nic neudělají, tak jsou to pitomci a povedou nás do černé řecké díry, místo zpět na vrchol!

 

A nyní si to rozeberme

Za prvé prezident Donald Trump už odmítá obrovský deficit, kdy vše se hrne do USA a přitom se Evropa celně brání. Je hlupák onen Donald Trump? Ne, jenom oprášil klasickou poučku že obchod či směna se uskuteční, pokud obě strany budou mít nějaký zisk a podaná ruka byla víc než pozdější ústava USA Kam mizí bohatství národů západní civilizace popsaný ekonomem Adamem Smithem.

Převis je obrovský: čísla se různí, ale je to přibližně  120 ku 50 miliard eur, což je šílený nepoměr vůči USA a Trump to musí zvrátit. Samozřejmě odtaživost k Merkelové, pro kterou je to katastrofa, není hraný. A Merkelové nezbývá nic jiného, než vyrazit do Moskvy, pokusit se zvrátit pro změnu obchod s Ruskem a ukončit ruskou blokádu. Je jasné, že Merkelová nejdříve navýší peníze na zbrojení a bude se snažit uchlácholit Trumpa, ale je otázkou, zda Trump bude chtít čekat. Spíše ne. A pak je jediná naděje, že Merkelová se dohodne s Putinem. Jenomže pokud se dohodne s Putinem, pomůže to relativně obchodu s Ruskem, odsune to Ukrajinu a tím  budeme ohroženi my v České republice, protože už nyní je zde půl milionu Ukrajinců, kteří zde ohrožují místní obyvatelstvo od Plzně k ubytovnám Škody auto. A může sem napochodovat až deset milionů Ukrajinců! Tam bude krize strašná!

 

Problém je, že toto "přeformátování světa" leží před námi jak na dlani. A dokonce jsou to i logické strategie a přesuny. Je jasné, že se to nelíbí papalášům v Bruselu, že se to nelíbí pendlerům, kteří z Mexika neplatili daně, je jasné, že se to nebude líbit Ukrajincům a Polákům, pokud je od nás vyhodíme. Protože nás čeká těžká krize a můžeme ji zachránit pouze vyčištěním od běženců z Ukrajiny u nás, přestat manévrovat s kurzem a opět rozjet výroby kvalifikovaných dělníků společně s otevřením obchodu s Ruskem, protože jedině tam je naše budoucnost. Evropská unie umírá, ale my nemusíme umřít s ní. Záleží na nás, zda vyrazíme tuto rozhazovačnou, ale tupou vládu, nebo se necháme tvrdě dopadnout na zadek.

 

Protože minulá krize, která dokonce ani neskončila a deficit USA to potvrzuje, se netýkala nás, ale ta příští bude mít epicentrum v Evropě a bude přát pouze připraveným. Vážně věříte, že tahle vláda je schopna analyzovat a předvídat katastrofu, až prezident Trump zahájí útok na vyrovnaný rozpočet a začne snižovat deficit, neboli, Německo sníží vývoz do USA na polovinu a my klekneme s ním, protože odmítáme mít obchod s východem - Čínou a Ruskem?

P.S. V příštích dnech se tomu budeme věnovat víc, protože nastávají dramatické posuny na ekonomicko-politickém nebi a tentokrát to není souboj USA - Rusko, ale zoufalý boj, kdo se utopí a kdo přežije v Evropě. A to legrace nebude!

 

 

 Doplnění, co vlastně negativní  za Obamy (ode dneška pozitivní) rating udělal s Ruskem:

Znamená to, že Rusko přišlo o investiční rating, takže řada finančních institucí byla nucena ruské papíry prodat. Což se nyní mění a USA mají k Rusku volnou ruku.

Americký státní terorismus tentokrát ekonomický: rating

Dohoda Trumpa s Ruskem? Maličkost proti tomu, co se řítí na Evropu a Merkelová šílí

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Jaroslav Matuška

  https://www.youtube.com/watch?v=hZaN4jaQT_4

 • Jaroslav Matuška

  Ruská vesnice, těžce se žije většině lidíhttp://pravyprostor.cz/ruska-vesnice-tezce-se-zije-vetsine-lidi/
  Źe je rozdíl mezi životní úrovní lidí, kt. žijí ve městech a na venkově, snad nikdo nepochybuje. Jan Ziegler, je zárukou, že fotografie, kt. vybral ke svému článku, není tím objektivním obrazem života na ruském venkově.
  Ani v Praze by nebyl problém najít místa, kt. mají daleko k propagačním turistickým katalogům...

 • Jaroslav Matuška

  https://cz.sputniknews.com/foto/201609153834478-vesnice-kidys-rusky-venkov/

 • Dufek

  Nicméně Německo dluží... (alianci) NATO ohromné množství peněz & Spojené státy musejí být placeny víc za silnou a velmi drahou obranu, kterou poskytují Německu!"

 • Dan

  Vymluvna fotka. Nemecka ropucha multikulti Merkel se usmiva, jako ze je vse ok. Trump dava ostentativne najevo, jak ho stve. Neni divu rafinovana soudruzka z DDR prevlekla svazackou uniformu na zapadni kostymek, aby na sve ceste na vrchol Teutonske politiky jeste zradila sveho mentora Kohla a zaujala jeho misto kanclere. Kapitalismus ji nesmrdi. Stala se horlivou pricmrdou USA, podporovala vsechny jeho agresivni valky. Tady tluce do pultu v nemeckem parlamentu pri vyzve k valce s Irakem a Ruskem:
  https://www.youtube.com/watch?v=l-nk0JkEXDw&t=10s

 • Petr

  Odporna a stale vice nenavidenejsi politicka nejenom v Nemecku. Je pro EU, NATO a nove zbrojeni. Nemecko je stale okupovane uzemi skrze USA a slouzi zajmum USA. Z Ramsteinu startuji drony a letadla, prinasejici vsude smrt civilistum a detem v Syrii, Iraku, predtim v Libyii, Vietnamu Korei. 7 Valek za 14 let s miliony mrtvych. Merkelovou uz meli za to davno zavrit!!!

 • Kodl

  Nenechme jezdit obrnence nasi zemi na vychod. Nenechme preletavat letadla USA a NATO pres nase uzemi. Zabijeji hlavne civilisty a deti za zajmy USA. Podporujeme provokace zlocincu v USA na hranicich Ruska, kteri chteji za kazdou cenu rozpoutat valku s Ruskem. Pak zhyneme i my, ani sv. Vaclav nam uz nepomuze, vy jelita!!!! Probudte se uz konecne. USA se budou jako vzdy divat za Atlantikem, jak tady budem horet!!!!!

 • Kodl

  Problem Evropy je v tom, ze neni schopna se rozhodne muslimskym dobyvatelum se postavit. Stale je bereme jako sobe rovne. Oni jsou ale vychovani islamem k nenavisti a nasili vuci nam. Ty miliony nebude mozne uhlidat, protoze primitiva muzete radikalizovat velice snadno.Lide budou stale vice umirat na nasilne atentaty a politici a policie je neochrani. Budou jenom kecat a nic. Budoucnost Evropy spociva v odsunu vsech muslimu bez rozdilu kdy sem prisli. My nebo oni! Ale to by museli ovce prestat chrapat a stale si myslet, ze jich se to netyka.

 • janko

  skuška