Tak opět daly "speciální" týmy hlavy dohromady a ač nikdo zatím netuší, co se přihodilo, směr se razantně otáčí jedním směrem. Kdyby se nejednalo o další tragédii, ten copyright novičok je už tak směšný, že to vidí snad i malé děti.

 

Co se stalo nikdo neví, přesto...

Nejdříve další katastrofa a pád ukrajinského letadla, pak že byla porucha a letadlo letělo zpět, následovala veřejnost, co viděla hořet motory a pak do toho vstoupila "odbornost": politicko - americko - vojenská. Boeing 737 ukrajinských aerolinek UIA, který se ve středu zřítil krátce po startu z letiště v íránském Teheránu, měl v plánu se kvůli problémům vrátit. Na jeho palubě zemřelo 176 lidí. Stroj směřoval do Kyjeva.

 

Pád letadla - trochu chronologie

 1. BBC uvedla, že podle předběžného zjištění vyšetřovatelů se letadlo zřejmě vracelo na letiště. Posádka ale žádné problémy nehlásila. Od startu se neozvala. „Letadlo mělo při opuštění letištní zóny směřovat na západ, otočilo se ale doprava a ve chvíli, kdy padalo, směřovalo zpět na letiště,” uvedl vedoucí íránské organizace pro civilní letectví Ali Abedzadeh. Podle svědků měl stroj hořet, piloti ale žádný nouzový signál nevyslali.

 2. Do Íránu míří  několik desítek znalců z Ukrajiny, kteří vyšetřovali sestřelení letu MH17 na východě země raketou dodanou z Ruska, uvádí agentury.
 3. Na místě dopadu ukrajinského civilního letounu, který se ve středu ráno zřítil u Teheránu a na jehož palubě zahynulo všech 176 osob, chtějí ukrajinští experti hledat případné úlomky ruské protiletadlové rakety Tor. (Proč, jak na to přišli?)
 4. Objevuje se zpráva o malajsijském boeingu, že na této lince letu v červenci 2014 na východě Ukrajiny sestřelila protiletadlová raketa; podle závěrů mezinárodních vyšetřovatelů šlo o ruskou raketu Buk, dodanou proruským separatistům. Moskva toto obvinění prý dodnes popírá.
 5. Do hry vstupuje opět náš starý známý "expertní tým od počítače Bellingcat: Musím opravdu zdůraznit, že totéž jsme viděli i u letounu MH17. Bláto a kameny na fotkách s nízkým rozlišením byly nesprávně identifikovány jako rány po zásahu šrapnelem, což vedlo některé lidi ke špatným předčasným závěrům o vraku. A to samé se děje i teď,“ napsal také zakladatel skupiny Bellingcat Eliot Higgins.
 6. Americká média informují o tom, že armádní činitelé jsou přesvědčení, že ukrajinské letadlo omylem sestřelil Írán. K tomuto názoru došli na základě analýzy satelitních údajů a radarů. Podle časopisu Newsweek stroj zasáhla raketa Tor-M1 ruské výroby.
 7. Začíná se spekulovat, jak souvisí s pádem letadla návštěva Putina v Sýrii
 8. První oficiální zpráva: Letadlo začalo hořet ve výšce 2400 metrů nad mořem a dosáhlo rychlosti 500 kilometrů za hodinu, pak klesalo. Zřítilo se šest minut po startu.
 9. “Máme informace z mnoha zdrojů zejména od našich spojenců a našich vlastních tajných služeb, které naznačují, že letadlo bylo sestřeleno íránskou raketou země-vzduch. Možná to nebylo úmyslné," řekl kanadský premiér Trudeau podle ČTK.
 10. Trudeau potvrdil informace Newsweeku, jehož tři zdroje uvedly, že boeing společnosti UIA, který vzlétl z Teheránu krátce po íránském raketovém útoku na dvě základny v Iráku využívané Američany, byl zasažen raketou země-vzduch systému Tor M-1 označovanou v kódu NATO Gauntlet. (Pouze to zatím žádný americký a kanadský politik expertům na místě neštěstí neřekl...)

 

Takže už máme viníka, výrobce střel, máme trosky letadla a...

A experti začínají hledat, co se skutečně stalo. Zatím nikde nenašli známky střely, pouze z prvního ohledání hlásí, že požár nevznikl v motoru, ale uvnitř letadla a neví se proč.

 

Otázkou je, proč experti do Iránu letí, když za Velkou louží v USA a Kanadě přesně vědí kdo je viníkem a že možná za vším stojí Putin a jeho nenávist k Ukrajině. Takže proč a kdo je předem dané a jasné. Ještě se hledá novičok.

Na závěr v "neidiotské", ale lidské řeči a se selským rozumem začínají probleskovat možné úvahy: v té době se v Iránu a Iráku pohybují americké drony - bezpilotní letouny Global Hawk, které jsou rozmístěny na italské základně Sigonelle na Sicílii. Mají rozpětí 40 metrů, jsou dlouhé 15 metrů a vysoké pět metrů. A ty se právě měly pohybovat ve výšce 2000 - 3000 metrů, což byla výška i ukrajinského letadla šest minut po startu. A právě od majitelů dronů se jako první objevilo obvinění o sestřelení letadla ruskou střelou Tor-M1 ruské výroby. A opět stejnými kanály se to svět dozvídá jako to bylo u letadla MH17 sestřeleného ruskou raketou BUK. Ta rychlost obvinění z USA je podezřelá. Nikdo na světě netuší, co se stalo, dokonce ani experti v místě dopadu, ale kanadsko-americká hvězná pěchota už ukazuje na viníka: Rusko v koalici s Iránem.

I my samozřejmě víme, že prostě všechno zlo pochází z Ruska a od Putina. Jediná záhada visí ve vzduchu: že zrovna z mezinárodního výzkumu vyplývá, že v České republice je prezident Putin nejdůvěryhodnější osobou ze světových státníků. Jinak je to všem v USA a Pentagonu jasné.

 P.S. Mohlo být i sestřeleno, nikdo nic zatím neví, přesto to vědí dřív politici v USA než experti na místě a ukazují již na viníky...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • ¨

  V odpovědi na: *

  Byli to vetsinou naturalizovani Arabove a studaci.

 • ¨

  Ta predstava, ze sedim v letadle, ktere nekdo raketou sunda a nevysetri se nikdy,kdo to byl, je strasna!

 • rokos

  Tak to vidíte pane Pokorný, kdybyste býval mlčel, mohl byste teď být za filozofa.

 • Jiří

  V odpovědi na: rokos

  Možná jste jenom nepochopil napsané: všude tam čtu, že nikdo nic mimo politiků neví. Což vás asi netrápí, tak jste asi nabyl přesvědčení, že se na to nepříjde. Většina lidí na sociálních sítích nadává, že nenechají promluvit specialisty, ale politici předem všechno ví. To vám nedocvrnklo?

 • Putin si oddechl: viník se přiznal, takže demokratickou opozicí, Votápkem, ani Jakubem Jandou obviněn nebude. To musí být pro Putina úleva.

  Komentář naposledy upraven v přibližně 1 rok nazpět od Petr Pokorný
 • rokos

  V odpovědi na: Jiří

  Jenže ti politici situaci komentovali právě na základě zjištění jejich tajných služeb, které vše objektivně zanalyzovali a došli k jednoznačnému závěru a právě proto k situaci zaujali politici jasné stanovisko, které bylo pro Írán tak neudržitelné a "vyfutrované", že vynálezci šachu nakonec položili krále na šachovnici a šli s pravdou ven, což je na rozdíl od zatloukání Rusů v případě sestřelení MH17 docela sympatické gesto. Život to mrtvým lidem nevrátí, ale alespoň nebudou x let lhát pozůstalým do obličeje.

 • V odpovědi na: Jiří

  Pane Jiří, máte pravdu, tajné služby tvrdily v Iráku, že Saddám má chemické zbraně a proto bylo zabito či zemřelo půl milionu lidí. Pak se zjistilo, že jim to údajně řekl jeden práskač a nebyla to pravda. A dodnes okupují Irák a dodnes pozůstalým nic nezaplatily. A stejně jako tenkrát v tom Rusové ani dnes nefigurovaly. Takže si "rokosové" hřejou polívčičku na špatném ohni. (Já se domnívám, že Opus, ale to je jedno) :Důležité je, že ač je to hrozné, jednalo se o omyl a nebude to eskalovat dál. Kdyby to na Ukrajině bylo jasné, USA by předložily satelitní snímek, když ho údajně mají, a spor by byl vyřešen. Už také třetí den. Je vidět, jak je Irán seriozní proti USA. A to chválím.

 • *

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Jen si vzpomeňte na rok 2003, operace "Irácká svoboda", jak USA před invazí zkorumpovaly irácké generály, daly jim miliony dolarů a beztrestnost ZA ZRADU IRÁKU. Tak zrádci-iráčtí generálové nebojovali či poslali 20 000 vojáků Republikánské gardy na jedno místo a USA na ně hodily superbombu. Korupce, fujtajbl, to je metoda boje USA, o vojenské cti v USA v životě neslyšeli. Bushové jsou kromě toho reprezentanti ropného průmyslu z Texasu a vždy dělali všechno pro zvýšení cen ropy.

  Válka v Iráku 20. března 2003 - 1. května 2003: "Invazní vojska nejprve směřovala hlavně k Bagdádu, k přístavům a ropným polím na jihu. Severní frontu otevřely britsko-americké a kurdské síly až koncem března. Porážka regulérních iráckých sil byla rychlá. Agent FBI George Piro, který vyslýchal svrženého iráckého vůdce, řekl, že Husajn s invazí nepočítal a očekával jen omezený letecký útok. Husajnova armáda nepředstavovala tak tvrdý oříšek, jak se stratégové obávali, za tři týdny se spojenecká vojska přiblížila k Bagdádu a 1. května americký prezident Georg Bush z lodi USS Abraham Lincoln oznámil ukončení velkých vojenských operací. Později byl nucen přiznat, že vyvěšení transparentu „Mise dokončena“ bylo chybou."

  My si myslíme, že v dnešním Iránu jsou zkorumpovaní zrádci. Ale Írán rozhodně nepotřebuje spolupracovat se zadluženými zombie USA, ani po zlém (Trump), ani à la vnitřní převrat, Sametový sionistický puč 1989 v socialistickém Československu (Obamova smlouva). Írán má exkluzívní smlouvu na prodej íránské ropy s Čínou a má technologie z Číny, vůbec nic z USA nepotřebuje. Doufám, že Íránci nejsou tak naivní jako obyvatelstvo socialistického bloku v 80. letech. USA opravdu nemají co Íránu nabídnout, snad jedině filmy podle komiksů Marvel Comics do íránských kin, hahaha.

 • Michonet

  Neplatiči daní Trump a Adelson do politiky USA nepatří. Zaplať daně, ulhaný Trumpe, a vypadni!!! Korporátníci si dělají politiku pro sebe, kdepak pro veřejný zájem. Vždyť Trumpův politický patron, král hazardu v Las Vegas, 19. nejbohatší na světě, Žid z Ukrajiny a Litvy Sheldon Adelson vykazuje skutečnou sazbu daně z příjmu cca 10 %!!!
  Las Vegas Sands
  Our effective income tax rate for the third quarter of 2019 was 10.9% compared to 10.6% in the prior-year quarter. The tax rate for the third quarter of 2019 is primarily driven by a 17% statutory tax rate on our Singapore operations.
  https://www.prnewswire.com/news-releases/las-vegas-sands-reports-third-quarter-2019-results-300944154.html

 • ¨

  V odpovědi na: Michonet

  21.1.2020 Zprava o sestrelu z kruhu CIA.
  Letadlu byl pry dalkove vypnut Transporder, ten odpovida normalne na vyzvani vyslanim identifikace letounu.
  Raketova baterie na zemi ruske vyroby tyto signaly (kdo jste?)vysila a prijima odpoved transponderu. Protoze zadna neprisla, mohlo se jednat v noci i o vojenske letadlo s vypnutym transponderem a tedy obsluha odstartovala rakety.
  Pred ukrajinskym letadlem v prubehu nekolika minut startovala jina letadla bez problemu.
  Ted bude Iran kontroluje cerne skrinky. Zda se to zaznamenalo jak to bylo s transponderem, nevim.
  Jestli je to pravda, vypada to na Mossad a USA.