Už jsem několikrát zmínila, že nesnáším rasismus. Ovšem tenhle nový zvyk nebílých TOHLE NESMÍŠ či TOHLE MUSÍŠ „jinak tě nazveme rasistou“ je ale pěkně silná, černá a nechutná káva. Takhle třeba shání inzerenty média vlastněná černými, a to i slavnými osobnostmi, u nichž byste řekli, že to nemají zapotřebí.

 

Amerikou hýbe skandál, kdy v nedělním výtisku Detroit Free Press vyšla celá stránka reklamy, v níž vlastníci sedmi černých médií obvinili generální ředitelku General Motors Mary Barra z rasismu. Cože tak odporného provedla?

Černí mediální magnáti (dole najdete jejich seznam a mimochodem, to oni zdůrazňují černou barvu) mají za to, že General Motors má utratit asi 14 % svého rozpočtu na inzerci v médiích v těch černých, protože tolik procent tvoří černí Američané. Žádají, aby GM navýšil útratu v těchto médiích alespoň na 5 % a dále si snažili vynutit, aby se s nimi Mary Barra sešla nebo aby rezignovala na funkci. Údajně nyní tvoří objem inzerce GM v „černých“ médiích jen asi půl procenta jejich budgetu.

Pochopitelně General Motors a jejich šéfka si tenhle diktát nedala líbit, a proto tedy vyšla celostránková reklama v Detroitu, kde GM sídlí, že jsou to rasisti.

Mary Barra, CEO GM

Údajně naháněli CEO General Motors Barru celých pět let, přičemž ona nereagovala. Já tedy v médiích pracovala a fakt to není nejvyšší šéf nadnárodní společnosti, koho přesvědčujete, aby u vás utratil nějaké prachy. Jenže v USA karta rasismu je víc než všechny trumfy dohromady, a tak se teď Mary Barra zodpovídá v médiích kolikže to v oněch médiích vlastněných černými utratili. Dušuje se, že je to víc než půl procenta.

Aby bylo jasno, GM se usilovně snaží být inkluzivní. Ve vedení se to jen hemží ženami a je tam Hispánka, Afroameričanka, míšenka Afro-Asie (fakt netuším, jak líp to napsat a ono to zjevně důležité je). Fakticky General Motors se stal první z největších korporací, kdo má převážně ženy ředitelky. Je ovšem úplně jedno, v kolika zemích GM je, kolik nebílých zaměstnává, jak moc jsou otevřeni idiocii politické autokorekce. GM byla přitom jedna z prvních společností v USA, kdo po smrti Floyda a brutálním vzedmutí brutálního BLM se přihlásila k antirasistickým pitomostem.

Neplatí, bum, rasistka!

Jak určitě víte, v těchto dnech probíhá soud s policistou, jehož koleno tlačilo k zemi zfetovaného černého kriminálníka celých 8 minut až ten zemřel. To vyvolává v Americe davové šílenství. Jsou slyšet hlasy, že poldu mají popravit bez soudu, ale naštěstí Minnesota už více jak 100 let nepopravuje.

Tak v téhle atmosféře obvinili černí týpci chudáka bílou ženskou v křesle vedení General Motors z rasismu.

Ostatně, v onom inzerátu to píšou na rovinu.

„Stojíš na pódiu po smrti George Floyda a říkáš Black Lives Matter (na černých životech záleží), když nás odmítáš vzít v úvahu. Samotná definice systematického rasismu je když jsi ignorovala a vyčlenila se a nemáš inkluzivní ekonomiku. Mary, my a další pevně věříme, že pokud budeš pokračovat ve svém přístupu k černě vlastněným médiím ve víře, že si nezaslouží příslušnou ekonomickou inkluzi a nestojíme ti za setkání s námi, pak bys měla rezignovat s okamžitou účinností.“

Co to, do psího zadku je, ta ekonomická inkluze?

Klobouk dolů před ní i „jejími“ lidmi, že rasismu nepodlehla a nátlak odmítla. To peklo, kterým si prochází, čekat musela.

Aby bylo jasno, ti Afroameričané vlastnící ona média nejsou žádní chudáci.

 • Byron Allen: Founder, chairman & CEO of Allen Media Group, a California-based media group that owns The Weather Channel and provides video to broadcast and cable TV, mobile devices, multimedia platforms, and the web.
 • Roland Martin: CEO of Nu Vision Media, Inc., a Chicago-based company that produces and distributes Roland S. Martin’s daily digital show, #RolandMartinUnfiltered.
 • Todd F. Brown, PMP: Founder, Urban Edge Networks and HBCU League Pass, which covers historically Black colleges and universities.
 • Don Jackson: Founder, chairman and CEO of Central City Productions, a Chicago-based full service television production company.
 • Earl “Butch” Graves Jr.: President and CEO, Black Enterprise,  a magazine covering African-American businesses.
 • Ice Cube: BIG3, Cubevision, CWBA.
 • Junior Bridgeman: Ebony Media, the publisher of Ebony Magazine, which covers pop culture and news  focusing on the African-American community.

Jeden si musí položit otázku jak dlouho už tohle asi trvá? Kolik let už nejvyšší vedení nejbohatších společností světa čelí brutálnímu nátlaku černých jen proto, že jsou černí a tedy si „zaslouží“? Je to vydírání jako každé jiné a právě tak by mělo být u soudu oceněno.

Systematický rasismus opravdu existuje, ale v opačném gardu. Sledujete, jak Coca-Cola vyzývá své pracovníky, aby byli „méně bílí“, protože přece rasismus. Retailové firmy stahují výrobky, které něco někomu připomíná, jen aby nešlo o rasismus. I v naší stále ještě homogenní společnosti nám tlačí multikulti jako něco lepšího.

Sakra, že vy ze mne toho rasistu nakonec uděláte!

 

Zveřejněno se souhlasem autorky

Jitka Moody News

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Ale nevydírají, nelžete. Zato bílým Američanům není rady, ani pomoci. Vždyť 60 let nechtějí vidět, co se děje v politice v USA. Je to jejich zodpovědnost.

 • *

  Liberální ikony - irští mafiáni bratři Kennedyové (John a Robert) v roce 1961 zavedli integraci na Jihu, bratři Kennedyové (Robert a Edward) 1965 zavedli nový imigrační zákon (Immigration Act of 1965, Hart-Cellerův zákon, Hart-Celler Act), který zrušil etnické kvóty a povolil imigraci nebělochů do USA. V březnu 1961 prezident Kennedy podepsal výkonný rozkaz 10925, kterým nařídil počátek afirmativní akce.
  Válka ve Vietnamu, Afghánistánu, Jugoslávii 2x Irák, Libyii, Sýrii, barevné revoluce.
  Kennedyové začali neoliberalismus, snižování daní kapitalistům, zadlužení USA a protibělošský rasismus.

 • Pche, Afričané jsou akorát drogoví dealeři

  Feťák George Floyd a spoluzatčený dealer Morries Hall, nyní svědek proti policistovi Dereku Chauvinovi!

  Všichni drogoví bossové ve Francii jsou nebílí imigranti. V ČR je to stejné. Naprostá většina drogových bossů je vietnamského původu a do výroby, prodeje drog a následného praní špinavých peněz je zapojena de facto celá sto tisícová vietnamská komunita doplňovaná Číňany. Snaží se i “uprchlíci” z Nigérie, Ghany, Eritree. Zapomenout nesmíme ani na “české” Turky a Araby.
  https://ceskavec.com/2021/04/temer-vsichni-drogovi-bossove-ve-francii-jsou-nebili-imigranti-v-cr-je-to-bohuzel-stejne