Bleskové zprávy

Koncert v Petrohradě ke 100. výročí vzniku ČSR

14. dubna 2018 se v koncertním sále Ruské národní knihovny v Petrohradu uskutečnil koncert české klavíristky Zuzany Šimurdové. Akci věnovanou 100. výročí vzniku Československa zorganizovalo České centrum v Moskvě. Na koncertu zazněly především skladby L. Fišera, F. Chopina, B. Smetany a L. Janáčka. Vystoupení se zúčastnila i konzulka S. Šimkovičová a čeští krajané, kteří pobývají v Sankt Peterburgu. Koncert byl vřele přijat místním publikem, které vysoce ocenilo kvalitní vystoupení české klavíristky.  
Komentář (0) Zhlédnutí: 175

Pan prof. PhDr. Petr Fiala, Ph. D., LL. M. český politolog, univerzitní profesor, předseda ODS vždycky říká

Všimli jste si, že pan prof. PhDr. Petr Fiala, Ph. D., LL. M. český politolog, univerzitní profesor, předseda ODS vždycky říká “Jsme připraveni jednat se všemi demokratickými stranami…“. Pan profesor si musí být vědom, že v demokratickém státě mohou být jenom demokratické strany. Přesto tento výraz používá. Proto se domnívám, že tento výraz používá vědomě s cílem vytvořit u občanů naší republiky pocit, že zde existují i nedemokratické strany. Tím vytváří ve společnosti napětí, nejistotu (které strany jsou vlastně nedemokratické) a rozděluje naší společnost. Takže ne pan prezident, ale ...celý článek
Komentář (0) Zhlédnutí: 718

Český vývoz do Číny činil v roce 2017 rekordních 56 miliard Kč

Loni dosáhl vývoz z ČR do Číny rekordních 56 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o 20 %. Českým firmám se daří prosadit i mezi tvrdou konkurencí a v Číně úspěšně a stabilně uplatňovat své výrobky. Se započtením reexportů české produkce přes Německo přesáhl pravděpodobně loňský vývoz z ČR do Číny 100 miliard korun. Pravdou ale je, že dovoz z Číny do ČR v roce 2017 dosáhl 473 miliard Kč, což představuje oproti předloňskému roku nárůst o téměř 10 %. Nejvíce se z Číny dováží stroje a dopravní prostředky. A to bychom měli ...celý článek
Komentář (0) Zhlédnutí: 243

Po dlouhé době z Německa (justice) zavál svobodný svěží vítr: odmítla vydat Carlese Puigdemonta

Všichni slušní, svobodomyslní lidé vědí, že referendum za svobodu není vzpoura proti státu a vlastnímu národu a že naopak jsou zločinci ti, co tato zvěrstva proti Katalánsku jako obvinění vytvářejí. Upřímně německá justice zabodovala a i český občan musí říct: díky za normální rozhodnutí.    Psali jsme Kde je "Člověk v tísni", když madridská chunta terorizuje občany Katalánska?    
Komentář (0) Zhlédnutí: 314

Spolužáci.cz končí po 14 letech. Kvůli GDPR

Letos v září, symbolicky se začátkem školního roku, zanikne svého času velmi populární služba Spolužáci.cz. Společnost Seznam.cz se rozhodla tento server uzavřít kvůli novým povinnostem, které vyplývají z evropské směrnice o ochraně osobních údajů (GDPR). Ta vstoupí v platnost koncem letošního května.
Komentář (0) Zhlédnutí: 379