„Paradoxem celé situace je, že jediný z politických subjektů, kdo se o ty materiály zajímal i po vytvoření ABS (Archivu bezpečnostních složek, pozn. red.) – když už nikdo nemohl přijít za archivářem a říct si o svazek na podnikatele nebo politika – byli sociální demokraté,“ popisuje Žáček údajně běžnou praxi 90. let.

„To už nebylo tou tajnou cestou, kdy se zeptali pana ministra, ten se zeptal šéfa tajné služby a ten šéfa archivu. Ten sociální demokrat se musel podepsat, dostal kopie svazku a pak si vyřizovali účty uvnitř strany. Říkám to poprvé veřejně a naprosto zodpovědně. Takhle to bylo,“ řekl Žáček.

Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) prý za Žáčkem jakožto bývalým ředitelem ústavu přišli nejmenovaní sociální demokraté a ptali se, jestli v archivu není něco na Andreje Babiše (ANO).

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • *

    Už 103 dní má státní zástupce Jaroslav Šaroch na stole návrh policie na obžalobu premiéra Andreje Babiše, jeho rodiny a bývalé manažerky kvůli podezření z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Proč Šaroch otálí 103 dní? Riskuje, že ho přejede auto na přechodu.
    https://d39-a.sdn.szn.cz/d_39/c_img_G_M/cPBBGp.jpeg

Nejnovější články