Skrytá Pravda - před rokem to nikdo nevnímal, snad dnes už ano: sdílejte, protože toto by měl vědět každý! Níže je právní výklad, tudíž to není reklama.  Stále více lidí se ptá: proč nám nedovolila EU naše tvrdé normy na potraviny, které byly zdravější, než ty dnešní míchané s odpady a chemií? Odpověď je jasná: protože by k nám nemohli dovézt většinu "šmejdů". A my se úslužně podvolili. Prý nám tím západ pomáhá. Tu pomoc vidíme v prodejnách dnes a denně a rakovinou konče. A ještě máme za to západ milovat! Hnusné farizejství!

 

A tak když se ministr Jurečka za KDU-ČSL chvástal svojí dokonalou značkou a jak to pomáhá spotřebitelům, přestože všichni dennodenně vidíme, že je to lež, obrátili jsme se na skutečného odborníka a žasli jsme. (Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo následující věděl už před přečtením, budiž mu ke cti, ale my nikoho takového nenašli. Dokonce i vedoucí potravin nedokázali rozlišit.)

 

Je to šok, proč kvalitní logo  Jurečka kamufloval horší modifikací značky svojí?

Odpovídá odborník Petr Havel z Realistů:

Pokud se týká garancí, možná Vás překvapím, ale takový projekt už na území ČR několik let existuje, jde o značku „Česká potravina - garantováno Potravinářskou komorou ČR“, a součástí této garance je nejen standardní (neošizené) složení příslušných potravin, ale i garance technologických postupů při jejich výrobě.

Značka bohužel není zas tak moc známá, protože představuje jistou konkurenci ke značce „Česká potravina“, kterou si zavedl stávající ministr zemědělství, ale která například zmíněné technologické postupy negarantuje - je tedy v praxi kvalitativně horší, ale je „ministrova“.

 

Hledali jsme důkazy tvrzení pana Havla a zde jsou!

 

Stručně: zatímco Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou Čr  garantuje, že tam nejsou přimíchány šmejdy a receptura je přesně ta, kterou výrobce uvedl, v druhém Jurečkově případě tam je vloženo cokoliv, pokud to bude české. I třeba "éčka, bakelity, separáty možná i lejno" (s odpuštěním), když bude české... U více složkových to lejno může být dokonce z 25% zahraniční. Proč to tak strana KDU-ČSL vyjednala v čele s ministrem Jurečkou a neprosadila, nebo spíše nezpopularizovala značku přísnější, kvalitnější? Jaký prospěch mohla strana z toho mít?

 

 Co říká právní výklad?

Značka "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" je výhradním vlastnictvím PK ČR. Dne 11. května 2011 byla zapsána pod číslem spisu / zápisu : 480690 / 318005 do rejstříku ochranných známek. Zapsána je pro následující seznam výrobků a služeb: (5) dietetické přípravky pro léčebné účely, potraviny pro batolata; (29) maso, ryby, drůbež a zvěřina, masové výtažky, zavařované, mražené, sušené a vařené ovoce a zelenina, želé, džemy, vejce, mléko a mléčné výrobky, oleje a tuky jedlé; (30) káva, čaj, kakao, cukr, rýže, tapioka, ságo, kávové náhražky, mouka a přípravky z obilovin, chléb, pečivo, cukrovinky, zmrzlina, med, sirup melasový, droždí, prášky do těsta, sůl, hořčice, ocet, nálevy (k ochucení), koření, led pro osvěžení; (31) výrobky zemědělské, zahradnické, lesní a zrní neuvedené v jiných třídách, živá zvířata, čerstvé ovoce a zelenina, osivo, rostliny a přírodní květiny, krmivo pro zvířata, slad; (32) piva, minerální vody, šumivé nápoje a jiné nápoje nealkoholické, nápoje a šťávy ovocné, sirupy a jiné přípravky ke zhotovování nápojů; (33) alkoholické nápoje (s výjimkou piv); (34) tabák, potřeby pro kuřáky, zápalky.

Užívání značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" na potravinářském výrobku povolí prezident PK ČR po předchozím schválení výkonnou radou PK ČR. K užívání značky se uzavře podlicenční smlouva o užití díla mezi PK ČR a žadatelem. Značku lze povolit k užívání jak členovi PK ČR, tak i nečlenům. Přitom členové PK ČR mají 20 % slevu z ročního poplatku (tato sleva se nevztahuje na členy svazů, kteří zároveň nejsou členy PK ČR).

Podmínky pro předložení žádosti, užívání značky, posouzení smlouvy a další náležitosti naleznete v Pravidlech pro udělení značky "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR" (P7 Pravidla).

 

 A Jurečkův z KDU-ČSL?

 9. 11. 2016  Potraviny označené českou vlajkou  označují produkt, který byl v Česku nejen vyrobený, ale zároveň pochází z místních surovin. Stoprocentně to bude nicméně platit jen v případě jednosložkových a nezpracovaných produktů – mléka, masa, vína, ovoce a zeleniny, které můžou být jako české označené tehdy, pokud jsou ze sta procent vyrobené z místních surovin, případně jsou u nás vypěstované. U ostatních vícesložkových produktů se pak stačí vejít do limitu sedmdesáti pěti procent. Ke snížení hranice u těchto produktů přistoupilo Ministerstvo proto, aby označení českého původy mohly nést i produkty obsahující složky, které u nás není možné vypěstovat, odchovat, vytěžit. Logo Česká potravina tak může mít například i jogurt s příchutí tropického ovoce, pokud podíl ochucující složky nepřesáhne dvacet pět procent. Zdroj: https://www.penize.cz/nakupy/317644-ceska-potravina-nova-pravidla-pro-oznacovani-potravin-z-ceska 

Proč Jurečka čtyři roky mystifikoval občany a hrál divadlo s národem, zatímco ten je vyděšený, co se děje na trhu a Jurečka se stavil do role mesiáše? Proč s námi Jurečka hazardoval? A doplnění skutečného odborníka z Realistů Petra Havla:  "Kdyby se proces garancí nějakým způsobem prosadil, nemůže garanci poskytovat stát - jedinou možností jsou odborná nebo cechovní společenstva, která tak také v minulosti činila, a právě z tohoto konceptu vychází i již zmiňovaná garance Potravinářskou komorou ČR".

 

Toto nic negarantuje!

 Shrnuto: mnozí starší si vroucně přejí, aby si mohli nakupovat zdravotně nezávadné potraviny, které znali za socialismu. (Nemíchat s tím, že bylo málo druhů a kultura prodeje minimální). Většina z mladší generace, poslouchajíce zkušenosti starších (rozumných), chce to samé. Ministr Jurečka vymyslí pseudozákon, který tak zdánlivě vypadá, aniž zveřejní oficiálně, že už u nás je a dokonce tak dokonalý, že se podobá zákonu o normách ze socialistické doby. A my se můžeme pouze ptát: jaké lobby zastupuje Jurečka a KDU-ČSL? Uplatnila li by se ona nejdokonalejší norma - značka Potravinářské komory, bylo by pouze na zákazníkovi, zda si koupí umělohmotný buřt či párek z Polska či Německa, nebo třeba z Kostelce, doplněný separáty a pověstnými "éčky", nebo zda dá přednost garantované kvalitě s přesným a nezaměnitelným označením navíc české výroby. Dokonce do toho Evropské unii nic není, pokud nezakážeme dovoz prapodivných separátů z EU - obrazně polopaticky.  Pouze rozdíl všem musí být jasný a logo nezaměnitelné. A to, jak vidíte, dokonce sám ministr Jurečka zkomplikoval!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  A doplnění - ta garance garantuje, že to šunt není. "receptura je přesně ta, kterou výrobce uvedl" a pokud to poruší, ztratí značku! Víte prd, trolle Sobotky! Přečetěte si, co za pitomosti jste napsal dále a opět můžete opravit sám sebe! Nebo si vynadejte a nafackujte. My to za vás dělat nebudeme.

 • Hynek

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Pane ********, vy mu dáváte. Nedělejte si z něho legraci, on za to nemůže. Vy vážně víte, že to je troll z ČSSD? Možné to je. Ale je hezké, jak se nachytal. Gratuluji. Ať se daří.

 • Jiří

  Děkuji za informaci.

 • Zdeněk Hamal

  Výborně napsané, i já děkuji. Nechápu myšlenkové pochody toho divného pána. Můžete někdo říct, o co mu jde? Nebo není normální?

 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Zdeněk Hamal

  Stačí si přečíst můj poslední komentář a musí být jasné, že článek není pravdivý.

  V článku se píše, že jediné logo, které garantuje kvalitu je to od Potravinářské komory - Český výrobek. V článku není pro toto tvrzení žádný věrohodný důkaz. Jen je uveden výtah na jaký seznam výrobků a služeb se toto logo vztahuje. To není žádný důkaz o tom, že to zaručuje kvalitu těchto výrobků.

  Souběžně je dehonestováno logo Jurečky - Česká potravina, jenom proto, že za českou potravinu mohou být považovány například jogurty, které jsou ochuceny ananasem, i kdy ž všichni víme, že ananas neroste v ČR. Ale je to ošetřeno tak, že příměsi, třeba konkrétně toho ananasu nesmí překročit 25%. Takto definované logo nic neříká o tom že by se apriori mělo jednat o nekvalitní výrobky, jak se snaží podsouvat pisatel článku.
  Proto veškeré další úvahy v článku považuji pouze za účelové smyšlenky.

 • Antisobotka

  V odpovědi na: Jeronym Bosch

  Ty jsi superblb. To je přitom vzácná odrůda. Široko daleko většího blba z ČSSD nět. Pokračuj, tvé výlevy jsou excelentní.

 • *

  Chleba značky Babiš (PENAM) - zdraví do roka se zbavíš.

 • Dan

  Jureckovy Otraviny je ten spravny nazev.
  Dusledkem clenstvi v EU je umozneni globalizace, tj. umoznit nadnarodnim koncernum vetsi zisky na zaklade obchazeni dosavadnich norem jednotlivych statu i unie a profitovat z prodeje a dovozu nekvalitniho zbozi a zdravi skodlivych potravin. Ze jim k tomu jsou napomocni politici i media, vime prece vsichni! Je to vysledek jejich bezzasadovosti a zaprodanosti. Nezastupuji nas, ale cizi zajmy a sve koryto, ktereho se drzi zuby nehty. Nejsem-li jako politik presvedcen o zmene pravidel ve prospech spolecnosti, musim to rici, resp. musim odstoupit. Jinak politik ztracim duveru, protoze spolecnosti skodim.
  Je skandalni, ze ty tuny hoveziho ze chcipleho a nemocneho dobytka se uz pravdepodobne vyvazeji hodne dlouho, aniz by se to vedelo i pres kontroly. Budou presto tvrdit, ze je to vyjimka a nahoda. Spravna reakce EU by byl okamzity zakaz vyvozu hoveziho z Polska, dokud se nenastavi takova opatreni, ktera Psonkum zabrani tento podvod dal delat. Oni prece na sebe neustale upozornuji temito skandaly jako vyvozem salmonelove drubeze, atd. Katolicke Polsko miluje sve blizni sousedy tak, ze je otravuje zkazenym masem. Paranoidni rusofobii chce zatahnout instalaci US raket zemi i Evropu do nuklearniho ohrozeni a zniceni odvetnym uderem Ruska. Tak je to naplanovane, slouzi k tomu odstoupeni USA od vsech smluv, ktere drzely dosud svet v miru a pohode. Polsko jako nejlidnatejsi zeme V4 by mela prevzit jeji vedeni a bojovat za zajmy obcanu. Je ovsem ovladano US ritolezci a rusofoby.

 • Dvorský

  V odpovědi na: Dan

  Ta jatka v Polsku, která tohle svinstvo prováděla, byla německá.

 • Michonnet

  Nechceme Mondeléz s palmovým tukem, vraťte nám naše sušenky a piškoty!