Jestli jste si nevšimli, tak zpozorněte: rozhazování peněz volebních vládou premiéra Sobotky začaly tvrdě zneužívat zahraniční řetězce. Například Activia z 22 Kč v listopadu rovnou na 25 Kč. Máte "prachy", tak cálujte, říkají si v Rakousku, v Nizozemsku či Německu.

 

Ale český zákazník se rozčílil a začal se chovat tržně. Přestal prostě tyto nápoje nakupovat. Výsledek? Řetězce rychle stahují všechny Activie a protože by to museli po záruční době vyhodit, zlevnili je až na 20 korun. Jenomže s přidáváním platů od české vlády Bohumila Sobotky předpokládaly nárůst tržeb a najednou dostaly ránu mezi oči, dostaly příkaz ceny zaretušovat. A všimněte si zajímavého zaokrouhlování, aby si zákazník ničeho nevšiml. Nejlépe je to vidět na cenách mléka, které má všude visačky cena 23 Kč, ale účtují 23,90 Kč, neboli 24 korun.

 

Prý to mají nařízeno!

 

 

 

Samozřejmě potraviny jako mléko mají velký obrat, takže korunka ke korunce a prý hloupý zákazník český má prostě smůlu. Nasadí všude devadesát haléřů, zaokrouhlí na některých visačkách dolů a v případě dotazu to není podvod, ale pouze špatné zaokrouhlení. Prý nám jde západ příkladem. Mimochodem, je zajímavé, že Nizozemsko, kde platy jsou velmi vysoké a patří jim Albert - Ahold, k nám od nich dováží okurky, které zde prodává za 18 Kč, zatímco naše znojemské prodává za 45 Kč. Prý si zákazník může vybrat. Skutečně mají 6x výkonnější pracovníky v zemědělství? (poměr nejen cena, ale i platy u nich a naši zemědělci)

 

Nesmysl, ale dumpingové - dotované ceny nikdo neřeší: přece jsme jeden stát - Evropská socialistická republika! A Znojmo si je prý může strčit někam...

 

 

 
 
 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - novota

  Co na to pražská havlérka a odborníci v lihovém domě....

 • Návštěvník - *

  Německo má vyšší národní dotace pro zemědělství a nižší DPH na potraviny (7 %), my 15 %.

 • Návštěvník - wolfram

  Lidičky, plaťte DPH a neste největší daňové břemeno, a pilně zasílejte Babišovcům účtenky do EET a kontrolní hlášení, protože KORPORACE ŽÁDNÉ DANĚ NEPLATÍ, MAJÍ INVESTIČNÍ POBÍDKY A DAŇOVÉ PRÁZDNINY 10 LET! Vždyť na spotřebních daních a DPH (jejich poplatníkem je vždy konečný spotřebitel) zaplatíme cca 400 miliard ročně, kdežto daně ze zisku vynesou státu jen polovic, loni 235 miliard.


  "Když v roce 2014 dosáhl LIDL v Česku zisku 2,6 miliard z obratu přes 34 miliard korun, odvedl z něj na daních přesně 0,- Kč."
  https://a2larm.cz/2017/04/zahadnemu-daneni-korporaci-v-cr-kraluje-lidl/

 • Návštěvník - wolfram

  Tržby supermarketů Billa v roce 2016 dosáhly 22,8 miliardy korun, zisk (čistý zisk po zdanění) stoupl oproti roku 2015 na 469 milionů korun a daň z příjmu činila 100 milionů korun (přesně 97,9).
  V roce 2015 to bylo: tržby 21,7 miliard korun, zisk 361 milionů korun, daň z příjmu 95,5 milionu korun.
  BILLA, spol. s r.o.
  Výroční zpráva 2016, Účetní závěrka 31.12.2016, Výkaz zisku a ztráty
  Obchodní rejstřík a Sbírka listin
  https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=477199