Jak je možné, že každý podezřelý handl korupce či podezření přímo ze zlodějny překryje obrovská antikampaň neziskových organizací, trestních pseudooznámení a mediálních mainstreamových manipulací? Jak je možné, že nesedí v kriminále za desetimiliardové zlodějny a vyvádění peněz Bakalové, ale honí se korunoví neplatiči tramvají, jak se ptal odborář Středula?

A odhadní cena za Lety, kde přímo v místě prasečáku žádný tábor nebyl, jak jednoznačně tvrdí poslanec Filip a další, je o to zrůdnější, že byla na poloviční částce, než daňový poplatník má zaplatit.

Ptáme se (lze dočíst napříč celým státem) , co sleduje Herman, ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09 trestním oznámením? Co tím kamuflují? Komu jdou do kapsy peníze, když menší vlastník se odvolává až k Ústavnímu soudu a ten to přijal?

 

 

Herman, TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD

 

1) Zajímavé: stále silněji rezonuje ve společnosti, že honorace kníže Schwarzenberg z TOP 09 má peníze a majetky ze zločinu. A mnohé napovídá kniha, nazvaná Tábor smrti Lety. Vyšetřování začíná: 1992–1995 s předmluvou Petra Pitharta.

 Paul Polansky

Jakou roli v kauze Lety sehrál rod Schwarzenbergů?

Kníže Karel VI. Schwarzenberg, otec někdejšího předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, se o vznik tábora v Letech zasloužil. V prosinci 1939 totiž sněhová bouře zle poničila lesy na jeho panství a on potřeboval levnou pracovní sílu k odklízení škod. Poprosil tedy úřady o vybudování pracovního tábora. Dodávám, že v té době nebyl jediný. O vlastní otroky tehdy žádala řada dalších šlechticů – vždyť pracovních lágrů tu stálo asi sto padesát. V Letech nejprve skončili obyčejní Češi, ale často to byli starší lidé. Dále sem byli posláni Židé, což byli většinou intelektuálové, právníci nebo doktoři. A nakonec sem nahnali Romy. Všichni sloužili jako otroci na jeho panství, pracovali v lesích a kamenolomu, kde se těžil kámen na stavbu slavné schwarzenberské silnice.

Odkud tyhle informace máte? Řada lidí tomu nemusí věřit a Karel Schwarzenberg mladší všechno popírá…

Zaprvé z archivních pramenů a kronik. Schwarzenberg starší sice tábor oficiálně nezřídil, ale pomohl ho postavit. Jednoduše dodal stavební materiál a náklady mu zaplatily protektorátní úřady. V Národním archivu najdete účty, které to dokládají.

2) Herman a KDU-ČSL

Jak to bylo s hlasováním ve vládě, kdy údajný odhad pozemku je 122 miliónů + cena společnosti 100 miliónů, zatímco Herman jako ministr za naše peníze nabídl i s likvidací 3/4 miliardy? Jaká trestní sazba je pro Ratha, když cena handlů byla nižší dokonce řádově? Někde se psalo, že Herman může dostat trest se sazbou kolem 15 let a to už pak sakra stojí za to rozjet kampaň o rasizmu, zpochybňování holocaustu a xenofobii. A hlasováním se na tom podíleli členové KDU-ČSL.

3) A je jasné, že nahnáno má i ČSSD, která také údajně o částce předražené o 250 miliónů hlasovala.

 

4) A likvidace včetně výstavby bude stát dalších 200 - 300 miliónů korun, takže prezident Zeman měl pravdu, že celková částka se možná bude nakonec blížit miliardě!

 

Stát zaplatí za odkup vepřína v Letech téměř půl miliardy. Cena je nepřiměřená, kritizuje Pilný v Hospodářských novinách

Předpokládal jsem, že ta cena bude respektovat soudní odhad, což se nestalo," řekl Pilný. Odhad se podle něj pohyboval kolem 200 milionů, proto v srpnu pro uzavření smlouvy nehlasoval.

 

 A v okamžiku, kdy Ústavní soud neodmítl řešit stížnost na prapodivný prodej vepřína, rozjela se stejně prapodivná kampaň: Okamura a Rozner prý zpochybňují holocaust. Ale to přece ze zveřejněných slov členů SPD vůbec nevyplývá, dokonce to vypadá, jako účelová lež, či účelové nařčení, které už je nyní trestné:

Zajímavý postřeh z internetu:

Rozner neřekl, že Tábor Lety je neexistující, ale řekl, že to byl neexistující koncentrák. A to má pravdu, protože tábor byl sběrný pracovní tábor a později internační. Byť ty slova jsou synonyma, tak v tomto kontextu se to významově liší. Je jasné, že soud se musí držet litery zákona, vyřčených slov a tudíž má Rozner pravdu.

 

 

 

Zde odkazy jako důkazy

LN: Ústavní soud přijal stížnost na odkoupení vepřína v Letech ...

Za odkup vepřína v Letech stát zaplatí zhruba 450 milionů korun ...

23. 10. 2017 - Za nepřiměřenou vzhledem k odhadní ceně, která se pohybuje kolem 200 milionů korun, považuje konečnou sumu ministr financí Ivan Pilný (ANO). Pro uzavření smlouvy proto nehlasoval. Novinářům řekl, že z hlasování odešel. Herman výši sumy zdůvodnil veřejným zájmem.

Neexistující pseudokoncentrák, míní Rozner o Letech. Míří na něj trestní oznámení | Domov

 

Lety - Zwittau

www.zwittau.cz/WEB/lety.htm

Informace o táboře v Letech jsem čerpal z výše jmenované knihy, dále z knihy „HISTORIKOVÉ A KAUZA LETY“, kterou vydal Historický ústav Akademie věd ČR. Dále jsem v tomto příspěvku shromáždil informace získané z internetových zdrojů a mého novinového archivu.

 

A celé výše má ještě jeden háček, možná velký hák: pochybovat o holocaustu může jenom blázen, či provokatér. Důkazy jsou jednoznačné, vše se dá i osahat. Na druhou stranu dávat trestní oznámení kvůli výšce plotu a zlámaným plaňkách zda tam byly, nebo nebyly svědčí o morálních vlastnostech těch, kteří trestní oznámení podávají. Nebo a to je pravděpodobnější, je pouze účelové z šíleného strachu, kdy předražený prodej a celkové náklady 3/4 miliardy má trestním oznámením pouze odvést pozornost. Málokdo si totiž uvědomuje, že sběrný tábor a pracovní lágr nebyly jenom Lety u Písku, ale celé území České republiky (Jedná se o naše občany, takže nejsou zahrnuty další). Že následně do Reichu (NS-Zwangsarbeit) byli naháněni naši tátové a dědové, že totaleinsatz bylo nejen v Německu, ale všude na území naší republiky včetně známé Škodovky v Plzni, která byla Američany vybombardována.

 

Proto lidé jsou zvyklí používat slovo koncentrák v souvislosti s plynovými komorami a mučením lidí, zatímco sběrné tábory a pracovní lágry ne a byli jsme tak i ve školách takto učeni.

Nejen totiž z těchto lágrů, ale z celého území Čech byli mnozí posíláni do plynu a přesto nemůžeme nazvat Českou republiku koncentračním táborem.

 

 

Včetně toho, že Hitler byl poloviční žid Hitler měl podle testů DNA africké a židovské předky — ČT24 ...  a včetně toho, že stejné komunistické buňky byly v Německu jako u nás, ty však tam nikdo nelikvidoval.  A že stejně strašné to bylo pro mnohé naše táty a mámy, dědy a babičky, byť v Letech nebyli, přesto mnozí nepřežili. 

 

Statek Reittknechtka
Statek Reittknechtka

Osobně jsem napsal na odbor kultury Prahy 4 a požádal o okamžitou nápravu. Možná se mnozí zeptají, proč tak razantně? Jsem Čech, jsem Pražák, ba co víc, moji rodiče a prarodiče pochází z míst, kde se SS jednotky vyřádily nejvíc: Pankrác, Zelená liška, Nusle a … Reitknechtka.

Takže shrnuto: ten hon na stranu SPD prostě připomíná spíše kamuflování záhadných manipulací s 3/4 miliardy za něco, co se dle nejen poslance Filipa odehrávalo mimo území inkriminovaného prasečáku a asi celý národ bude sledovat, jak se s penězi daňových poplatníků nakládalo. A budeme čekat na rozhodnutí Ústavního soudu. Nejedná se totiž u Hermana jen o 3/4 miliardy v otázce machinací v Letech, ale stejně tak o rozhodnutí v:

"Nemorální Herman!" Lidé protestovali proti demolici budov Transgasu ...

Zelení odmítají kroky odstupujícího ministra Hermana v kauze Transgas

 A další Hermanova kauza v Opletalově ulici:

23. 6. 2016 - Dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice z roku 1920 podle návrhu podle návrhu architekta Bohumíra Kozáka | foto: Klub za starou Prahu. Stavba je podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL)

 

 Za tím vším hledejme Hermana, KDU-ČSL, a celé divadlo proti Okamurovi, byť je možné, že některá vyjádření jsou nešťastná. Ale pravý důvod je pravděpodobně jinde: Hermanův šílený strach, že dnes už se kauzy nezametají pod koberec!

 

 

 
 
 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - MAX

  Příspěvek Opuse smazán

  Komentář naposledy upraven v přibližně 1 rok nazpět od Petr Pokorný
 • Mimořádná pochvala pro Čt: pozvání odborníka z Historického ústavu AV ČR Vojtěch Kyncla, který jednoznačně potvrdil, že Lety nebyl koncentrační tábor. Doslovně: od roku 1942 byl táborem cikánským. Bohužel se v této souvislosti zachází s táborem koncentračním. Ovšem z čistě odborného hlediska tábory koncentrační patřily pod Hlavní bezpečnostní říšský úřad a měly vlastní strukturu. A do těchto koncentračních táborů přicházeli lidé z táborů pracovních, výchovných... Nebo rasových, jako byl v Letech. Tudíž nemohl být dle odborného hlediska tábor v Letech koncentrační. Co však bylo pravdou, byla tam otřesná hygiena a nakonec nezvládnutí tyfové epidemie, což vedlo k obrovské úmrtnosti v táboře.

  Co je potřeba zdůraznit: v táboře nebyl nikdo zavražděn.

  Lidé nakaženi tyfem byli převážení do okolních nemocnic, kde se mohli léčit!
  Tento tábor byl na začátku řetězce či prstence, neboli nejlehčí z toho velkého utrpení.

  A zajímavé: tábor mohla opustit skoro čtvrtina vězňů či uprchla, čtvrtina zemřela na tyfus, a polovina byla deportována do Osvětimi, kde zahynula.

  Tábor byl oplocen a v době tyfu byla zesílena ostraha.

  Doplňuji: takže čistě z odborného hlediska viz výše - to skutečně koncentrák nebyl, tudíž Rozner měl pravdu a Čt24 to zmanipulovala a vyhrotila jako vždy. S plotem a dírama se Tomio Okamura omluvil, jinak se uvnitř vězni pohybovat mohli. A nikdo tam zavražděn nebyl, ale lidé umírali pro naprostou neschopnost vedení tábora udržet hygienu.
  Důležitý dodatek: vědci žádný rozpor nemají, vše výše popsáno je doloženo. Tak snad bude konečně klid. Čt24 ve 22:50 dne 7.1.2018

 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  Vlastně ještě jedna důležitá věc: stejně jako Poláci protestují a schválili zákon, že se nesmí nazývat polský, ani Lety nebyl cikánský tábor český. Byl přímo řízen důstojníky SS a řídila to přímo nacistická mašinérie od Himmlera, Reinharda Heydricha až zde to byl ředitel kriminální policie v protektorátu důstojník SS Friedrich Sowa.

 • Návštěvník - x

  Trestní oznámení na Hermana (porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby) bylo podáno hned loni v listopadu do rukou Bradáčové! Co dělá chazarská podvodnice Bradáčová? Nic! Fraška! Účetní hodnota pozemků a staveb vepřína byla v listopadu vykazována ve výši 122 milionů korun a hodnota celé společnosti AGPI, která vepřín prodává, nepřesahovala 100 milionů korun.

 • Návštěvník - Drahouš

  Lety jsou důkaz kolaborace Schwarzenbergů s Třetí říší, jasně spadá pod Benešovy dekrety. Schwarzenbergovy restituce (Orlík, lesy) byl podvod iniciovaný Havlem!

 • Návštěvník - Drahouš

  "Kníže Karel VI. Schwarzenberg, otec někdejšího předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, se o vznik tábora v Letech zasloužil. V prosinci 1939 totiž sněhová bouře zle poničila lesy na jeho panství a on potřeboval levnou pracovní sílu k odklízení škod. Poprosil tedy úřady o vybudování pracovního tábora. Dodávám, že v té době nebyl jediný. O vlastní otroky tehdy žádala řada dalších šlechticů – vždyť pracovních lágrů tu stálo asi sto padesát. V Letech nejprve skončili obyčejní Češi, ale často to byli starší lidé. Dále sem byli posláni Židé, což byli většinou intelektuálové, právníci nebo doktoři. A nakonec sem nahnali Romy. Všichni sloužili jako otroci na jeho panství, pracovali v lesích a kamenolomu, kde se těžil kámen na stavbu slavné schwarzenberské silnice."

  "Schwarzenberg starší sice tábor oficiálně nezřídil, ale pomohl ho postavit. Jednoduše dodal stavební materiál a náklady mu zaplatily protektorátní úřady. V Národním archivu najdete účty, které to dokládají. Hodně věcí si také pamatují místní lidé. Starosta jedné zdejší vesnice znal tento příběh od své matky. Také jsem potkal řadu lidi, kteří žili v okolí Schwarzenbergova panství. Pamatují si na židovské vězně, kteří tu prý pracovali a prosili je nebo jejich rodiče: Prosím vás, vyřiďte panu knížeti, ať nás neposílají pryč. Čekal je totiž Terezín a pak Osvětim."

  "Schwarzenbergovy pozemky se dostaly pod nucenou správu Němců až v prosinci 1942. Pracovní tábor v Letech byl ale vybudován už v roce 1940. Schwarzenberg starší tedy otrockou pracovní sílu využívat mohl. Také jsem nedávno objevil místo původního kamenolomu. Jeho syn dnes všechno popírá, protože svého otce velmi uctíval. A možná také čelí velkému riziku. Kdyby se totiž prokázalo, že jeho otec kolaboroval s protektorátními úřady, mohl by o svůj majetek, který znovu získal v restitucích, přijít."

  Spisovatel a novinář Paul Polansky
  https://a2larm.cz/2014/12/schwarzenberg-by-se-mel-smirit-se-svou-minulosti/

 • Návštěvník - Drahouš

  Lesy města Písku s.r.o.: "Polom v roce 1939 je nejrozsáhlejší kalamitou ve 20. století. Následkem téměř 1 m vysoké vrstvy mokrého sněhu padlo a bylo následně zpracováno 680 000 m³ a bylo zalesněno více než 1 000 ha holin."
  To je další důkaz! Obec Lety se nachází na okrese Písek (cca 30 kilometrů od Písku) a spadá pod poštovní pobočku Čimelice, kde Schwarzenberové také restituovali zámeček...
  http://www.lmpisek.cz/o-nasi-spolecnosti/neco-z-historie

 • Návštěvník - Jan

  Ja tuhle tlamu zradce Hermana nemuzu ani videt. Patri pred soud a musi nahradit skodu, kterou nam vznikla. Cela KDU je spolek vitacu a zradcu, pokrytcu a lharu.

 • Návštěvník - Chris

  http://virtuafashion.com/profile/lessricor80/ No one likes to discuss it, ladies than 50% of Americans over 50 suffer from hemrrohid or some call it Piles discomfort. You do not have to discuss it bu you be obliged to become more educated about possible solutions for the skin. I want to help education a serving of anyone who want answering more.