Dlouhá léta se mlčelo, kolik padlo při osvobození Plzně amerických vojáků, kterou tak hrdinně generál Patton osvobodil a kterému dokonce nazpívali posmrtně píseň o radaru Vyčítal a Parkanová. A není divu. V boji žádný!

 

Před vstupem do Evropské unie jsme museli změnit dějiny

Pojďme si ty "nejlepší ukázky psát pravdu a nic než pravdu" zpětně dohledat.

 

 Komentátorko E15, nechcete tento výrok přehodnotit podle pravdy?

 

Mýtem například je počet padlých sovětských vojáků. Těch byly zhruba tři desítky. Rudá armáda dorazila až poté, co bylo téměř dobojováno


Jana Havligerováhlavní komentátorka deníku E15

Náhrobky na Olšanských hřbitovech – jsou jich na čtyři stovky – patří i těm, kteří padli úplně jinde, a také těm, kteří například podlehli otravě alkoholem. Pomálu bylo i padlých vlasovců..

Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/prazske-povstani-skoro-tri-tisice-padlych-a-zavrazdenych-1185870#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

 

 A jaká jsou fakta? Přesně opačná!

Padl jeden Američan
Padl jeden Američan

 

 Obrovské oslavy v Plzni byly a budou prý logické

 

Za pět dní bojů o Plzeň padlo generálu Pattnovi množství vojáků v počtu jeden z obrněné 16. divize.  Opilý spadl z auta. Dále pak bylo zraněno 7 vojáků americké armády. Bylo zajato asi 7000 německých vojáků a (závažné) bylo rozdáno několik milionů žvýkaček. V boji o Šumavu padlo 10 amerických vojáků, což zajisté dokazuje urputné boje...

Celkem padlo na území ČSR 116 amerických vojáků (počty se mění, ale většina badatelů se shoduje na tomto čísle) a 144 000 ruských vojáků. Při osvobození Prahy pravděpodobně padlo asi 300 sovětských vojáků a asi 500 vlasovců.

 

Jak je vidět, hlavní tíhu nesl generál Patton a američtí vojáci, proto musí mít řádné oslavy...

 

Zklamaní Američané

 Článek v The New York Times z 22. dubna 1945 líčí dva dny po osvobození Aše a Hitlerových narozeninách, jak byli při vstupu do města Američané zklamáni, že je radostně nevítaly davy Čechů, a tak prý převzali město totálně nasazení Rusové a Poláci. (Muzeum HoryDoly)

 

Znudění a navonění vojáci generála Pattona

A jak přiznal voják, pozvaný na oslavu do Plzně: byli jsme dislokovaní na okraji Plzně, holek tam moc nebylo, tak jsme si z nudy zkoušeli vařit alkohol.

 

Samozřejmě že armáda generála Pattona,

která skoro nebojovala vypadala jinak

než zbídačelá armáda SSSR,

která v pětiletých bojích poztrácela

statisíce svých kamarádů a spolubojovníků.

A zatímco americká armáda na válce bohatla,

Sovětský svaz umíral hlady..

 

.

 

Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/prazske-povstani-skoro-tri-tisice-padlych-a-zavrazdenych-1185870#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Nastal čas, abychom my, nekomunisté, ale ani nefanatičtí obdivovatelé USA začali psát skutečnou pravdu o historii Československa, potažmo České republiky. Fakta lze dohledat, stačí vědět, kde!

Proto tento text dáváme opět znovu k očím veřejnosti a nechť dokáží fanatičtí obdivovatelé amerických a Evropských hodnot, že i toto není pravda!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Jan

  Oslavujete take osvobozeni Prahy Americany? Jejich nalet uplne na konci valky zboril mj. klaster Emauzy, domy a zabil pres 700 Prazanu!
  A co ti Plzenaci nemaji kus studu a zniceni Skodovky naletem spojencu je jim jedno? Americane nicili i zasoby, ktere melo dostat obyvatelstvo!!! Ve verejnych mediich se pravdu nedozvime. Ta jsou rizena jako ve vsech koloniich USA a jejich poskoky v politice a mediich! Rudoarmejcu zemrelo u nas v boji pres 200 000, Americanu asi 350.
  Pri osvobozeni Prahy sehrali velkou roli Vlasovci, kteri byli v Praze drive jak Ruda armada z Berlina. Hodne jich padlo pri zabraneni zniceni Prahy Schörnerovou armadou. Jejich role pri osvobozeni Prahy byla CCCP u nas tabu. Oficialne to byla jen Ruda armada co Prahu osvobodila.Po ukonceni boju byli Vlasovci spojenci odzbrojeni a predani do Ruska, kde vetsina zahynula v Gulagach. General Vlasov byl po procesu v Moskve jako zradce popraven. Zachranilo se jen par dustojniku Vlasovovy armady ROA, kterym dal azyl knize v Lichtenstejnu.Odtud pak zmizeli do celeho sveta. Nikdo zde neni, kdo by jim za jejich pomoc v Praze podekoval.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - PRAŽSKÉ POVSTÁNÍ

  Komunistický režim se snažil význam Pražského povstání snižovat, ale na každém druhém rohu byla pamětní deska se jménem padlého v oněch dnech a u které každého 5. května stála čestná stráž držená žáky základních škol. A dnes? Většina pamětních destiček z domů zmizela a po padlých nikdo ani nevzdechne.

  Myslím, že to byl úžasný výkon, že Pražané a hlavně pražská mládež, jen s lehkými zbraněmi a na barikádách, zablokovali 1 milion po zuby ozbrojených německých hrdlořezů armády Středu (der Mitte) a SSmany prchající z SSSR do amerického sektoru v Bavorsku. Němci za sebou po trase Ostrava - Praha - Rozvadov odstřelovali mosty, Prahu nemohli nijak obejít. Maršál Schörner se přesunoval letecky a ubytování ve Svitavách mu 2. května zajišťoval Oskar Schindler...

  "Praha se proměnila v typickou městskou válečnou zónu, kde se bojovalo skutečně o každou ulici, dům i barikádu. Pevná frontová linie zde neexistovala. Ne zřídkakdy se útočníci během pár okamžiků proměnili v obléhané a naopak. Střechy pražských domů a řada městských věží se často staly stanovištěm obávaných ostřelovačů, kteří svou přesnou palbou paralyzovali celé ulice. Ty nejodhodlanější musela likvidovat dokonce až nově příchozí Rudá armáda ještě několik dní po skončení války. Při povstání v Praze zahynulo na 1700 Čechů, 2938 bylo raněno (z toho 1575 těžce). Zahynulo rovněž asi 300 vlasovců, ale i jednotlivci z řad Poláků či Bulharů. V bojích padlo také 1000 Němců a 30 sovětských vojáků. Jen v hlavní budově Českého rozhlasu padlo 89 rozhlasáků, českých policistů a dalších povstalců."

  Pražské povstání vázalo německá vojska, které tak nemohly být nasazeny na frontě proti postupující Rudé armádě, připravilo Němce o bezpečný týl a válka skončila dřív. Pašáci! To se povedlo!

  Krátká URL:
 • Návštěvník - pan Josef

  Lobotomie... Nejsem proti hrabat prachy z reklam za demenci... ale tohle je přes čáru...

 • Návštěvník - Ten, co to cáluje

  V odpovědi na: Návštěvník - pan Josef

  Hele, je tam něco špatně? Nebo jste jenom proamerická žumpa?

 • Návštěvník - Chrissoswagged

  http://dropmedaily.com/profile/terbebo23/ The real story is folks that you can get perfect white teeth right in your own. Dont be believe, check this out. Not the case long ago, it wasnt worth your effort to even try to whiten your teeth within your own home. I mean exercises, diet tips costly, messy and almost the times it never worked.

 • Návštěvník - Shawn

  Hallufix Gel opinie po moim ogromnym rozczarowaniu http://depresja-leki.pl