A znovu se blíží výročí 21. srpna 68. V tuhle dobu obvykle také cítím potřebu něco osobního prohodit, jenže.... letos je už z toho hotová kampaň...

V Radiožurnálu, s kterým se budím, už tohle téma přežvykují dva měsíce a co je moc, je moc! Nejsem si úplně jistý, zda to stávající křecovité mediální úsilí souvísí opravdu jen s tím kulatým výročím, nebo ta nalejvárna spíše probíhá v rámci stupňující se protiruské kampaně.

V těch souvislostech jsem obvykle psával, že navzdory celoživotnímu antikomunismu, mě tenkrát přece jen sovětští soudruzi překvapili - v těch poststalinských časech jsem přece jen takovou totální - totalitní hloupost nečekal..

Čechoslováci v 68. sice neprojevili tolik statečnosti, jako kdysi Maďaři , ale v podstatě obstáli a mají svůj podíl na tehdejší definitivní kompromitaci komunismu.

 

Doba hanby nastala až po roce 69!

Člověk by se měl stydět jen za sebe, nikoliv za jiné, ale stejně nikdy nepochopím, že se tak krátce po nezapomenutelné smrti Jana Palacha, tak najednou rozjela vlna celonárodní kolaborace.

Takřka dva miliony spoluobčanů, členů brigád socialistické práce, si tehdy vyzvedávalo legitimace SČSP, statisíce uvědomělých a "chytrých" soudruhů - soudružek, zcela bez zábran, usilovalo o vstup do leninské komunistické strany Československa.

Mnozí z nich, nyní v nejvyšších státních funkcích, dodnes nepřestávají drze poučovat, kázat o morálce...

Naštěstí ale už žijeme v úplně jiných časech, ovšem zapomínat na hrdiny, stejně jako kolaboranty, se nikdy nevyplácí!

 

Zveřejněno se souhlasem autora

josefhavranek.blog.idnes.cz

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • happy wheels

  Člověk by se měl stydět jen za sebe, nikoliv za jiné, ale stejně nikdy nepochopím, že se tak krátce po nezapomenutelné smrti Jana Palacha, tak najednou rozjela vlna celonárodní kolaborace.
  happy wheels

 • Jan

  Ti posrpnovi kolaboranti jsou dnes za vodou a smeji se narodu. Diky svym znalostem firem a ekonomiky, stykum se z nich stali miliardari. Misto odplaty za normalizac a hruzovladu KSCi jim bylo umozneno rozkrast narodni majetek a i ten majetek, co za komousu lidem ukradli pri znarodneni posledniho sevce a rolnika.
  Ve funkcich jsou dnes vsude byvali komousi a STBaci.
  To je vysledkem sametu: Bezbreha korupce neustale vyssavajici statni pokladnu, prodej podniku i vody zahranicnim investorum a tim odliv zisku do zahranici, kolonizace skrze EU a USA, cenzura medii a politicke smerovani podle US kolonizatora. Krvava Madla a opilec Vasek vymenili CCCP kolonizatora za americkeho. Duchodci uz nemohou platit najemne a lidi drou na zahranicni zisky.

 • Michaell Hog

  I am writing on Russian anniversaries and what happened with Russian citizens can we blame on Russian peoples? It is my own article and I have to Write My Custom Paper for myself will you publish my article?

 • umair ali

  I'm Really Impressed With Your Article, Such Great and Usefull Knowledge You Mentioned Here
  robot vacuum for pet hair

 • jhon miller

  I like your post and furthermore like your website on the grounds that your website is quick and everything in this website is great.
  Best Drugstore Hairspray For Fine Hair

 • umair son

  This blog is certainly engaging also accurate. I have grabbed helluva accommodating tips out of this stunning blog. I promotion love to visit it over and over. Thanks!
  Best Lightweight Vacuum For Tile Floors

 • julian

  It's amazing in support of me to have a web page, which is good designed for my experience.thanks adminbest airless paint sprayer for homeowner
  best home theater projector under 300

 • umairali11

  This is an incredible thing, I think everyone feels this information is very important, thank you
  pit boss austin xl review

 • franson

  Basically every remark here and on Brickset calls attention to the horrible value, except if they're rather confounded about
  Best Cheap Laptop For Video Editing

 • birley

  I obviously unearthed your weblog and favored to make reference to that I've genuinely cherished any blog posts.
  Best Manual Nose Hair Trimmer