Trpělivosti má chudnoucí ruský občan zhruba tak ještě na rok. Euforie z připojení Krymu pominula, nastoupila takzvaná krize vnímání reality. Rusku tak hrozí do roka masové protesty, možná i bankrot. Premiér Dmitrij Medveděv ale odmítá tisknout peníze či přerozdělovat majetek.

 

Nastal čas připomínat výroky a texty lepšolidí - expertů na jedinou pravdu defilujících v České televizi za Evropské hodnoty a Brusel (NATO) nejzářnější.

 

Lidové noviny 12. února rok 2016

 

 Medveděv si zjevně dobře uvědomuje, že případný krach ruské ekonomiky, který je každým dnem reálnější, bude znamenat i jeho politický a osobní bankrot.

Kreml se už na tuto situaci připravuje ostrou kritikou vlády a jednotlivých ministrů i gubernátorů, které prezident Vladimir Putin rád peskuje v přímém přenosu. Stejně jako nyní těžkosti, které postihly rubl a ruský rozpočet, svádí Moskva na Západ a především USA, tak posléze za bankrot státu Putin nejspíš učiní zodpovědným Medveděva a jeho tým.

Občané naštěstí pro Kreml zatím nejsou příliš aktivní – spíš upadají do deprese vyplývající podle Gudkova ze zakomplexovanosti a závisti. „Rusové závidí hlavně zkorumpovaným úředníkům, kteří díky své blízkosti k moci mohli urvat tučné kousky. Z toho vyplývá pocit prohry.“ Kvůli protizápadní kampani ve sdělovacích prostředcích padá část hněvu i na občany západních zemí, kterým se daří lépe „na úkor Ruska“.

 

Přání otcem myšlenky: dnes je tato rádoby expertka Petra Procházková v Denníku N a opět defiluje v České televizi. Z čeho bere Denník N na její výplatu se nedá dohledat. A skutečnost?

 

Rusové mají na začátku roku 2019 skoro nejmenší dluh na světě. Ekonomika je stabilizovaná a cena ropy na výkyvy života Rusů nemá. Tak se hledá novičok, agenti, rozvrat všech voleb na západě a další nečekané inteligentní výlevy. A zatímco Paříž hoří, v Barceloně a Španělsku běží série politických procesů, Merkelová pochopila, že čas nadešel a jde do pryč, Trump hledá, kde najít zdroje v předlužených USA, mainstream freneticky řve: to Putin, to Putin...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  Sankce skodi i pomahaji Rusum. Ty kecy tehle pindy jsou jenom zbozna prani rusofobnich smejdu. Ty jejich ekonomicke rozbory jsou k smichu. Realita je takova, ze USA nemaji na vyplaty zamestnancu statni sfery, ve Francii stale hori protesty, ktere zemi tahnou stale hloubeji do zadluzeni, v Nemecku prichazeji na to, ze jim USA jenom skodi a ze bude prospesne spolupracovat s Rusy i Cinany a Maas uz oznamil, ze zadne rakety stredniho doletu nedovoli v Nemecku instalovat. Bodet by jo, nenechaji si zem rozflakat kvuli nenavisti USA k Rusku. A tak je spise otazkou, kdo tyhle krize lepe zvlada a prekona. A pro koho pracuje cas. At si to kazdy sam prebere.
  Zapad nechava Savcenkovou v ukrajinskem kriminale hnit bez povsimnuti. Kdyz byla v kriminale ruskem, zmital se zapad v hysterii rusofobie. Ukrajina je ted v moci zapadu, plati jiny metr! Zapad se kazdym dnem ukazuje jako pokrytec, jeho lzi a podlosti, intriky k oklamani svych obcanu jsou neskutecne. Uz ale vycpely, zapad uz nema nic jineho nabidnout jak valku.

  Krátká URL:
 • Návštěvník - Jan

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Bojím se, že máte pravdu.

 • Návštěvník - jufo

  Petra je dobre nasrana :-( ... ani sa jej nedivime :-( ..

 • Návštěvník - Henna

  V odpovědi na: Návštěvník - jufo

  The transformation of the command financial system to a market-based one changed into fraught with difficulties and had no historic precedent. Since the important command economy had Cheap Custom Printed T Shirts existed in Russia for extra than 70 years the transition to a market financial system proved more difficult for Russia than for the opposite international locations of Japanese Europe.