Doba hájení skončila: k ubohostem, trapným útokům Moravce a pseudodemokratické opozice na Babiše se nepřidáváme. Ale toto už přejít nesmíme. Musí se lidem otevřít oči. Na faktech a důkazech. Za snahu o diverzifikaci trhu jsme poděkovali. A to je vše.

 

Zda ty zvrácennosti vytváří do mizoty mizející strana ČSSD (Marksová, Maláčová, Valachová, Poche a Petřiček) těžko říct, ale pokud couvl Babiš, nese zodpovědnost on. Mohl se dát do vlády s SPD a toto by ustál.

Vraťme se trochu do historie: dnes odrostlý socialistický svaz mládeže (SSM) bude opět vyřvávat, jak porazil komunisty. Trapné. Ti pouze složili fidlátka a odešli. Důvod byl prostý: za prvé nikde kolem už socialismus nebyl a i SSSR dělal perestrojku. Komunisti šli všude od válu. A za druhé to hlavní k dnešnímu tématu? Vzpomínáte, jak byla všude samá lešení? Jak vše bylo omlácené? Dálnice na západ končila za Prahou, na jih žádná, na východ jediná půldálnice směrem na Brno už tenkrát nevyhovující a rozestavěná dálnice na sever. Dokončeno loni. Zoufale. Ale stavělo se na zelené louce. Ona pověstná sídliště. Betonová. A důvod jasný: oprava starého stojí mnohonásobně víc, než výstavba na zelené louce. Tak se komunisti prsili, že někde postavili paneláky, ale to bylo vše. Stát byl na huntě, na opravy neměl. Zdání klamalo. Byl konec, byl šlus. A tak většina byla ráda, když bez jediného výstřelu mohla říct: pá pá. Tu bídu nyní řiďte vy.

Přeskočme nyní k současnému státnímu rozpočtu za zády s pohledem na rozpočty 1988 a 1989.

 

Všimli jste si, že se máme údajně nejúžasněji za sto let a přesto jsou lidé značně nespokojení?

 

My jednoznačně odmítáme socialistický výhled na rok 2019, který se podobá tomu z roku 1989!

(Pozor: nikoliv parametricky, to by se nám odborníci vysmáli. Ale systémově)

 

Podívejme se, proč máme relativně dobré výsledky

Třeba nikoho z ekonomických hvězd nenapadlo spočítat, že rok 2018 byl nejlepší od roku 1989, možná dokonce od roku 1969: od ledna do prosince bylo pro turismus, stavařství, služby a soukromou sféru stav počasí, kdy nemusela být přerušena výroba, lidé okupovali restaurace a pohostinství a až na dva dny při nejvyšších teplotách, kde už přes poledne byla práce neúnosná, se mohla dělat nepřetržitě dvanáct 11,5 měsíce! To už nikdo nikdy nepřekoná. (Tento rok už se vrací do normálu)

Kvantitativní uvolňování: ČNB srážela cenu koruna a do toho ECB srážela cenu eura, takže se vesele nakupovalo na dluh, a nebyli lidé na práci. (Obé skončilo - jedno na jaře, druhé 31. prosince 2018)

Přeprava aut - výběr mýtného byl díky nesmyslné přepravě obrovský (a pak daníme firmy za ovzduší)

 

Ale prezident Václav Klaus má pravdu - vláda je chaotická a rozpočet tragický svoji strukturou.

Všimněte si paradoxů, kdy fantasmagorie Babiše, respektive min. financí Schillerové se kryje s fantasmagoriemi ministra financí Jaromíra Žáka (1986 - 1990)

rok 1988
z Večerní Prahy (spadlé lešení)

Přerozdělování, kdy jedna kapsa byla prázdná a druhá vysypaná, bylo komické. Před odchodem komunistů byla všude lešení. Stažené rolety. Dnes mosty. Je to drahé a rozpočet by dostal dardu. I komunisti se tomu vyhýbali. Výstavba občanské vybavenosti těžce zaostávala. Většina firem byla za zenitem stáří, mnohde se pracovalo na strojích 50 i více let starých. Tím pádem nebyli lidé na práci, zatímco administrativa bobtnala a bobtnala, lidé chodili na melouchy v pracovní době, protože už zde nikdo nevládl a kdo nekradl, okrádal rodinu. Ale díky přestárlým strojům a bez nových technologií se lidé naučili úžasně dělat zlepšováky a dělníci byli násobně zručnější, než většina na západě. Nouze naučila Dalibora housti, je známé přísloví.

chmurný pohled do ulic, všude samé stažené rolety

Omlouvám se za delší úvod, ale už více to zkrátit nejde.

 

Jsem smutný z toho, že bývalá členka ČNB Zamrazilová, ale i další sice kritiku rozpočtu uváděli správně, ale tak akademicky, že (tuším) 99% lidí buď od televize odešlo, nebo nechápalo, o čem je řeč. V bilionech a miliardách se ztratili. Proto se budu snažit názorně  na faktech ukázat, že jsme se vrátili k zvrácenému socialistickému rozpočtu a že je spíše tragikomický, pro občany a hlavně mladší děsivý.

 

 Zatímco nenormální opozice řvala o Čapím hnízdě a dalších kravinách (Piráti tam nemají vůbec být, to je snůška naivních fanatiků zahleděných do třískání na klávesnici) ty zásadní důležité nesystémové změnit na systémové nikdo neřešil.

 

Uvedu pár příkladů

100 miliard převést na železnici, udělat daňové prázdniny pro všechny přepravce, kteří opustí dálnice a silnice (asi všichni tušíte, že ovzduší, zoufalé prostoje na D1 a další děsivé výlevy by se zklidnily)

Převést eurodotace na vlečky: většina starších si pamatuje, jak zboží, které nespěchalo, bylo vyváženo ekologickou cestou přes vlečky přímo z lomů, fabrik, skladů a dodnes tam koleje vedou. Svět to cpe na rychlodráhy a pod zem, my se drkotáme po D1 ve smradu a náledí.

Snížit počet středních a vysokých škol na polovinu, z té poloviny přidat kvalitním kantorům a druhou část zaplatit kvalitní vybavení do školních pomůcek a technologických vybavení učňáků k mistrovským zkouškám. Nekvalitní učitelé mohou dělat výpomoc tam, co bude třeba. Firmy nabírají všude. (My potřebujeme vysoce kvalitní střední kádry - techniky, nikoliv tupý nezisk)

Okamžitě zrušit inkluzi: tím se zkvalitní vzdělávání a ještě se ušetří mnoho miliard. Samozřejmě šaškárnu ve třídách zlikvidovat a zbytečné pomahačky propustit.

Okamžitě přestat dotovat neziskové organizace: ty potřebné, sociální, převést pod stát (kontrolou, jinak mohou mít vlastní svobodnou volbu), všechny ostatní jako Člověj v tísni a kontroly, co si máme myslet přestat dotovat. A to nejenom ze státního rozpočtu, ale i ze škol, obcí, či oklikou přes školy a s neprůhledným převáděním peněz přes různé nadace.

 Propustit třetinu neproduktivních kancelářských rádoby pracujících, kteří z nás tahají peníze, Babišovi tím údajně přispívají do rozpočtu, ve skutečnosti však by byl rozpočet kolem 200 miliard v plusu, kdyby ho takto současná socialistická vláda nerozkrádala. Ano, nerozkrádala a to je zde vypsáno jenom pár věcí. Na ty se však pseudoopozice neptá, řeší Čapí hnízdo, a syna Babiše. Co mají v hlavách? Ale co se dá očekávat, když se tam drží staré struktury jako Němcová, Kalousek,  prapodivný polokomunista eurofederalista Fiala a další "ťápla"...

 

Podrobnější špína o dotacích bude rozebrána později, takže nyní jenom, že to připočíst, už by nám Rakousko koukalo na záda!

A nyní k podobenství o socialismu, aneb rok 1989 a rok 2019

Již výše je popsáno, že se stavělo na zelené louce a lešení obklopila celou republiku. Budiž vzorem Václavské náměstí, kde v nočních hodinách bylo často používáno k bitkám mezi cikány a policisté čekali, až se srovnají a pak je polomrtvé jenom sbírali, aby tesaři druhý den lešení obnovili. (Proč se tam chodili rvát je dodnes čirou záhadou - to jenom perlička na dokreslení koloritu, kdy noviny k ránu opouštěly tiskárny)

 

A dnes?

Po roce 2000, kdy komik ministr financí Bohuslav Sobotka přiváděl ekonomy v úžas bylo zjištěno, že nastal čas opravit většinu mostů, železnic, silnic a dálnic. Výsledek? V roce 2018 všude padají mosty, zavírají se mosty, dálnice D1 je neprůjezdná, železnice je neprůjezdná a rychlíky se řítí na mnohých místech 30 kilometrovou rychlostí do dálky. A staré domy se hroutí. Opět. Ale Babiš a Schillerová se prsí, jak pět let s Bóžou Sobotkou, tentokrát jako předsedou vlády a nyní s Babišem, vedou Českou republiku do prosperity. Socialistické!

Kulturní památka Železniční most v Praze se hroutí
Trojská lávka do ZOO dokonce už spadla
Vltavská
nádraží Moldava - netřeba komentovat
památný dům přímo naproti vládě - dlouhodobě lešení

Mimochodem, stejně jako v socialismu bylo v kancelářích sta tisíce lidí navíc a na práci lidé nebyli, i dnes je odhadem 300 - 500 tisíc v neproduktivní sféře navíc, ale ČSSD odmítá zveřejnit skutečné číslo a Babiš na Maláčovou netlačí, takže je spoluviník. A taháme sem gastarbajtry ze Slovenska, Ukrajiny, Litvy a Lotyška, kteří zde dělají neuvěřitelný bordel, zatímco mladým v nezisku jdou ručičky za záda. Ti se prý na práci též nenarodili a my je máme povinnost živit!

 Rozpočet lze přirovnat ke statistickému datu i osob: 800 tisíc lidí v exekuci. Nefunkční pračka, rozbité auto nebo například ztráta zaměstnání – velká část Čechů není připravena. Celých 39 % lidí nemá našetřeno více než 10 000 korun, dalších 9 % má na nenadálé výdaje připraveno do 20 000 korun. A náš stát je na tom stejně. Peníze se projedly, ale když bude kalamita (povodeň či těžší krize), budeme následovat Řecko, protože jsme neinvestovali do železnic, mostů atd...

Na palubě se tančí, do podpalubí teče voda. Ale máme pseudovyrovnaný rozpočet!

Ono je to tak: vlády kradou peníze, za které se už osmnáct let (mimo světové krize) měly opravovat například mosty a dala je lidem na prohýření. Uplatila si je. Dnes začaly padat mosty, do toho krachuje Zetor, Tatra, budou se snižovat odvody z daní a kde vezme vláda peníze? Buď zvýší daně, nebo udělá ohromný dluh a půjde od válu! Takže opticky se máme úžasně, ale fakticky to byl zločin prakticky od doby, co odezněla krize a ECB začala rozhazovat eura (kvantitativní uvolňování) výměnou za dluhy!!! Chápete? ECB skupovala dluhopisy a vydávala za ně eura. Západ nakupoval naše zboží. A naše vláda to rozkradla! Podplatila tím voliče. Od 31.12.2018 je šlus. Finito. Ukončení. Co bude dál?

Prosperita založena na rozkradení budoucnosti a dnes se nám opět vše hroutí, mosty padají, památky se neopravují, pouze developeři na zelené louce staví. Vrátil se rok 1989.

 

 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Návštěvník - *

  Komunisté dokončovali 100 000 nových bytů ročně. Koncem 80. let měli bytovou (panelovou) výstavbu plus mínus hotovou a od roku 1990 plánovali vrhnout stavební kapacity stavebních podniků na rekonstrukce historických center.

  Ale bavme se o dnešku. Dodnes bydlí 1/3 Čechů a 1/2 Pražáků v socialistických panelácích. Paneláky by už dávno neměly stát, jsou za hranicí životnosti (životnost 40 let). I když je panelák zateplený a střechou nezatéká, tak velký problém jsou VENKOVNÍ KONSTRUKCE - tzn. BALKÓNY. Na ně působí dešťová voda a mráz a mohou začít upadávat. Kam ty lidi půjdou, když jste se na nic jiného nezmohli a necháte se okrádat tunelářskými oligarchy, zahraničními firmami, nízkými mzdami a vysokými daněmi?

  V současné době bytová výstavba spočívá především v developerské výstavbě drahých rodinných domů a luxusních bytů pro vyšší střední třídu na zemědělské půdě.

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Za komousu byl stat neefektivni, ale nevidel jste bezdomovce a cikani i bili nemakacenkove museli pracovat, ne se valet a pobirat davky (je jich 200 000 a nejsou pracovnici). Vse bylo sedive, opryskane, inzenyr vydelaval min jak delnik. Na druhou stranu nebyl stat zadluzeny, statni poklad mel tuny zlata, ktere Tosovsky s politiky zasantrocili za rohlik Rothschildum.
  Bohuzel,ceska kontlina je vzdy ovladnuta nejakou risi zla, pred tim za Brezneva a jeho CCCP, dnes za Obamy a svazaneho Trumpa, kopajicich brutalne do svych vazalu i do suverennich statu. 10 az 20 milionu mrtvych maji jejich agresivni valky v 7 zemich na svedomi a my jsme pritom jejich spojenci! Vyzbrojili IS proti Asadovi a ted rikaji, ze 99% IS oni znicili. Absurdni divadlo bez konce...

 • Návštěvník - *

  Moskva zbourá osm tisíc paneláků. Žije v nich víc lidí než v Praze
  "Místní úřady v Moskvě plánují rozsáhlou modernizaci bytového fondu. Celkem chtějí strhnout asi osm tisíc bytových domů, takzvaných Chruščovek, které vznikly v 50. letech minulého století za vlády Nikity Chruščova. Plán bude také zahrnovat přesídlení 1,6 milionu lidí do nově postavených domů, což je víc, než žije v celé Praze."
  https://www.denik.cz/ze_sveta/moskva-zboura-osm-tisic-panelaku-zije-v-nich-vic-lidi-nez-v-praze-20170228.html
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/moskva-sidliste-chruscovky.A170307_174234_zahranicni_aha

  A to potvrzuji, že v Rusku se mohutně staví a pro lidi.

  Rusko si ponechalo státní bytový fond, nájemné je nízké. Rusko neprivatizovalo státní byty jako vláda ODS + KDS, která v roce 1991 převedla státní bytový fond zdarma na obce a pak obecní zastupitelstva složená z ODS a lidovců byty rozfrcaly a zašmelily v privatizacích, také mateřské školky a jesle, které zrušily.

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Mate odvahu mluvit dobre o Rusku, kdyz u nas o nem jsou jenom negativa a rusofobie, straseni Ruskem ktere dava na zbrojeni 20 x mene jak USA s NATO dohromady! Nejak to lidem nejde v hlave do kupy, proc se musi jeste vic zbrojit? Aby se US koncerny nazraly z vyroby stale drazsich zbrani!
  Jsme neustale klamani zlosyny, reprezentujicimi valecne zbohatliky zidovske mafie v USA. Na Petrine si uz stavi USaci bunker, aby se meli kam schovat, az zacnou posilat rakety na Rusko! Nesmi se tom bunkru psat, ani mluvit. Zijeme v druhe totalite, vydavane za svobodu a demokracii, s prolhanymi medii, plnymi klamu a dezinformaci, rusofobie, naprosto zamlcujicich zlociny NATO a USA vsude ve svete!

 • Návštěvník - *

  A naschvál sem bouchnete pošmournou černobílou fotku, protisocialistická propaganda?

  Václavák býval jako Times Square: Dříve výkladní skříň, dnes rozbitá výloha!
  „V 60. letech zářilo na Václavském náměstí až 200 neonů, takže paralela s Times Square je určitě na místě,“ uvedl Kučera. Vydavatelské domy se na Václavském náměstí částečně držely do 90. let minulého století. „Dříve se na Václavském náměstí žilo přes celý den a pracovala tam spousta lidí, dnes se tam tolik nežije a pracuje tam lidí méně. Stahují se tam negativní živly. Kdysi to bývala výkladní skříň, dnes je to spíš vymlácená výloha. Václavské náměstí také určitě ztratilo hodně kvůli vzniku obchodních center kolem Prahy, kam se přesunul zájem návštěvníků,“ dodal historik a architekt Kučera.
  https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/136122/vaclavak-byval-jako-times-square-drive-vykladni-skrin-dnes-rozbita-vyloha.html

  Pohled na Dům módy a budovu Strojimportu s rozsvícenými neony v roce 1959, Tatra 603:
  https://img.ihned.cz/attachment.php/850/34912850/ist458CDEFGHIJKjbdfqyz01STUw9Amn/1000x875x65b3/neon2.jpg

 • Návštěvník - Toník

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  Pane, všiml jste si letopočtu?

 • V odpovědi na: Návštěvník - *

  Asi jste si nevšiml, že je to z demonstrace, takže autentické bez přikrášlení. Za druhé v roce 1988 už ani světelná reklama pod domem potravin neběžela jako informace na čtení, protože to neměl kdo opravit. Za třetí sice Václavské náměstí pulsovalo, protože tam byl Melantrich, Zemědělské noviny a Práce, ale lešení bylo od podchodu až ke Koruně a tam se cikáni často v noci mydlili. Nebo, když se zavíralo 5P. Nezajímá mě, co píše historik. Já tam chodil každý den a vím, jak se to nořilo do tmy. Navíc proč by to svítilo, když tam byla většinou lešení. Nebo děsivě oprýskané domy. Byl tam u Opletalky skvělý Mléčná bar a to bylo vše. Vydavatelské domy? Ó jak honosné. V Melantrichu byly rotačky z roku 1931 a 1935, špína, rezavá trubka jako sprcha, Zemědělské noviny to samé, pouze Evropský formát jako Rudé právo. Jinak vexláci, štětky a opilci od 21:00 do 5:00, kdy vyjížděli policajti a čističi. V noci vexláci a policajti sedávali na baru v hotelu Moskva, nebo jak se to tenkrát jmenovalo. Takže klídek, sorta je stejná i dnes, pouze děti tam nekradly z Rumunska nebo menšina. To je novum. Hezký večer přeji.

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - *

  V 1965 jsem shanel na sebe kalhoty i na Vaclavaku. Nemame! Pod pultem asi meli, jako sustaky. Jako inzenyr jsem vydelaval mene jak muj spoluzak delnik. Z platu jsem si nemohl koupit ani kolo, a to jsem bydlel u rodicu! Auto melo jen par smelinaru, vekslaku a zlodeju. Nebyla to sranda. Dnes ma skoro kazdy auto a vzpomina v nostalgii na ty dobre veci za krale klacka...

 • Návštěvník - Dan

  Inkluze ve skole je pro nadane genocidou. A prave to se chce, vychovavat blby narod, ktery nebude reklamovat, bude vsemu verit, co se mu nabulikuje.
  Naopak, nadanych je jako safranu, do tech by se melo investovat a motivovat ja, aby neutikali ven za lepsim. Blbcum nemuzete zlepsit IQ, kdyz je mezi chytre posadite, naopak zbrzdite rozvoj tech chytrych, kteri se budou nudit, kdyz musi ucitel tem blbum vse 3 krat vysvetlovat a stejne to nepochopi.

 • Návštěvník - Vlastimil Nowak

  Zase další závistivý čánek, který neumí uznat, že přes značné výdaje rozpočtu se podařilo mít přebytkový rozpočet. Raději, ať si Skrytá Pravda přizná omyly, že žádná krize v únoru 2018 se nekonala ani koruna brutálně neposílila, jak psala Skrytá Pravda hned p ukončení intervencí ČNB..
  Ekonomika ČR neustále zvyšuje svůj výkon a podle Světové banky se tak bude dít minimálně do konce roku 2020.