Peníze na sociální služby se najdou, tvrdí Maláčová. O tom se nepochybuje. Byl by to problém pro celou vládu. Ale něco visí ve vzduchu.

Za prvé je zajímavé, že o práci, kterou nikdo nechtěl dělat, je najednou takový zájem. Má to logiku? Samozřejmě má. Zvedly se platy. (40%) Ale to není hlavní. Kdo viděl ještě nedávno jednu starší ženu, jak se plahočí kolem několika přestárlých a nemohoucích, a najednou jsou luxusní hospice, excelentní vybavení a málem více zaměstnanců, než nemocných. Zda všude, těžko bez přesných údajů natvrdo určit, ale i televizní záběry ukazují vše jiné, než "Zilvarův chudobinec" z "Bylo nás pět". Jakoby po inkluzi, obchodem s dětmi v pěstounské péči za peníze místo Klokánků se našel třetí úžasný byznys, jak odklonit peníze. Audit a pak seznámení veřejnosti by skutečně neuškodilo.

Ale to hlavní: v sociálních službách prý schází 7 miliard. Pro přežití je třeba alespoň dvě, které prý nakonec Maláčová najde. Slíbila v Parlamentu.

 

Co je na tom zajímavého?

7 miliard je přesně výše, která se dá ušetřit ze 17 miliard neziskových organizací,

které se mohou ze dne na den škrtnout. Těch 7 slovy sedm miliard je přesně suma, kterou dostává politický nezisk různými cestičkami dotací a které by se mohly ze dne na den zrušit. A tisíce politologů, tisíce vykladačů co je a co není správné by si mohlo vykasat rukávy a začít konečně pracovat. Třeba v lesích, kde je třeba zlikvidovat kůrovcovou kalamitu, či sázet stromky v holinách, když konečně prší.

Pokud Babiš nechává Maláčovou a nezisk (zbytečný, politický) vykysat a pak přesune peníze k potřebným, palec nahoru. Mladí mají pracovat a ne se válet na dotacích. Pokud to však je jenom hra pro veřejnost, musíme se připravit na rozklad koalice.

Ano, zdroje v nezisku skutečně jsou, pokud zaměstnáváme neproduktivní flákače typu "Člověk v tísni" a Strachota do škol ve formě bolševické vokovické Sorbony a pokud je přestane vláda a Plaga s Maláčovou platit a ušetřené peníze dáme dětem a potřebným, dokonce poděkujeme.

Bude mít Babiš odvahu konečně do politických šmejdů říznout? Třeba parta u Hamáčka pod názvem:

CTHH MVOvěřený účet

@CTHH_MV

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám MV ČR

 

CTHH MV

Tisková zpráva – Dezinformační weby a zpravodajství v ČR

Praha, 6. 5. 2019 – Více než čtvrtina Čechů starších 15 let si myslí, že „nelegální migraci obyvatel muslimských zemí do Evropy ve skutečnosti organizuje EU.“ Takřka každý pátý respondent starší 55 let se domnívá, že demonstrace proti vládám v České republice, na Slovensku a v Maďarsku platí George Soros. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu agentury Nielsen Admosphere pro Nadační fond nezávislé žurnalistiky, který byl realizován v rámci rozsáhlé studie Zpravodajství a zpravodajské weby 2019 na reprezentativním vzorku 1015 respondentů internetové populace ČR starší 15 let v dubnu 2019.

Činnost NFNZ – Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky můžete podpořit finančním darem

 

Za naše peníze vyzkoumali: lidé věří, že Merkelová do Evropy migranty pozvala a dětem se musí přes Strachotu do hlav nalít, že to PRÝ dle CTHH není pravda! V osmých a devátých třídách. A na to jdou miliardy! Vlastně se ani pořádně neví! Možná desítky miliard.

Tak kdo je ten dezinformační šmejd, pane Hamáčku z ČSSD, na kterého jste vypracoval zákon: “předsudečná nenávist”? Jsou to ty peníze pro Maláčovou na sociální služby?

 No, nekupte to...

 

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Vlastimil Nowak

  Naprosto směšný článek a opět naprosto směšná role užitečného idiota.
  Ukažmě si fakta! V roce 2013 šlo na sociální služny 7 miliard korun a v průběhu vlády Bohuslava Sobotky a nyní potažmo Andreje Babiše, se během 6 let výdaje více než zdvojnásobily na 15 miliard korun.
  Přesto si Opozice našla zástupný problém a zcela uměle vytvořili kauzu, že snad sociální systém je v rozkladu, aže ihned má Maláčová se Schilerovou dofinancovat 2 miliardy korun.
  A k tomu ještě absurdně vyřvávají, že Maláčová rozhazuje a dávavjí ji přezdívku Venezuela, přitom sami ji do těchto vyšších výdajů nutí. :)).
  A na to všechno naskakuje ******** a ve zcela nesmyslném článku se naváží do Maláčové a dělá ze sebe užitečného idiota.
  Cirk, bardak a balagan to je ******* Pravda.
  A teď rychle ******** smazat můj příspěvek, Pravdu je třeba skrývat.

 • Dan

  Babis vsude kritizovany ty 2 miliardy na socky neda dokud se nepresetri, kam ty uz masivne navysene miliardy dosud sly, co vlada nalila do socek! A detailne, pak se pujde dal! Netransparentnost vydaju je pricinou zlodejen a korupce. Nezapomenme ze Socani potrebuji zaplatit dluh za Lihovy dum! To ale media i opozice neakceptuji a delaji z toho kauzu jako ze jmenovani Benesove i odvolani Fajta. Demonstrace jsou organizovane a financovane mozna z nasich penez neziskovkam. Kdo by to presetroval? Policie? K smichu! Sily, ktere vyvolaly na Slovensku Majdan, v Rakousku svrhly vladu a u nas financuji a organizuji demonstrace nekdo musi ridit, platit! Protoze maji za cil nastoleni naproste poslusnosti US kolonii ve sfere vlivu USA, nebudou tyto akce prosetrovany a media o tom pochopitelne mlci. Naopak, podporuji tyto snahy, udelat z nas ovce, ktere mohou kdykoliv spalit v konfliktu ve svem zajmu.

 • Dan

  V odpovědi na: Dan

  Media neustale kritizuji dotace EU pro Agrofert! Nechapu proc? Podle zakona neexistuje prece duvod, aby je Agrofert nemohl dostavat! Proc tedy tyhle neustale utoky na Babise? Kdyz vam ty dotace vadi, zmente dotacni zakony EU!
  Babis mel vypsat predcasne volby, protoze ta banda blbcu z CSSD a opozice ho jinak posle do kytek! Ze pry ho podporuji komuniste. Nemel preci na vybranou, kdyz mu jini odmitli spolupraci ve vlade. A prave ti jeho spolupraci s KSCM ted kritizuji, jako pokrytci z opozicnich stran!!!
  Ta argumentace a honba na Babise a ANO opet nabira na obratkach i tady, kde zatim se moc prispevku nemaze.

 • Zdroje pro mafiány ODS a ČSSD jsou

  Mafiánští politici ODS a ČSSD ukradli dotace za 14 miliard z celkem 19 miliard korun, které měl ROP Severozápad k dispozici. Šlo o stovky dotačních projektů, v letech 2007–2013.
  Škoda je 14 miliard korun a obviněných dvacet sedm. Jsou mezi nimi tři bývalí hejtmani, bývalí poslanci, starostové. Obvinění a jejich obhájci nyní (v roce 2019) studují spis a pak žalobce Tomáš Minx rozhodne, jestli případ pošle k soudu.
  Dotace rozdělovali hlasováním krajští zastupitelé Ústeckého a Karlovarského kraje. Ve Výboru Regionální rady soudržnosti ROP Severozápad tehdy zasedali a hlasovali o dotacích tito krajští zastupitelé:
  Členové Výboru regionální rady za Ústecký kraj
  Jana Vaňhová (ČSSD), hejtmanka Ústeckého kraje,
  Bc. **** Benda (ČSSD),
  Mgr. Arno Fišera (ČSSD),
  Ing. Pavel Kouda (ČSSD),
  Ing. Martin Strakoš (ČSSD),
  Josef Macík (ČSSD),
  Ing. Jiří Šulc (ODS) -předseda Regionální rady,
  Jaroslav Komínek (KSČM).
  Členové Výboru regionální rady za Karlovarský kraj
  PaedDr. Josef Novotný (ČSSD), hejtman Karlovarského kraje,
  Bc. Tomáš Hybner (ČSSD) - místopředseda Regionální rady, předseda Monitorovacího výboru Regionální rady,
  Mgr. Radek Novák (ČSSD),
  Jakub Pánik (ČSSD),
  Ing. Václav Jakubík (KSČM),
  Ing. Karel Jakobec (ODS),
  Ing. Josef Hora (Koalice pro KK) a
  MUDr. Berenika Podzemská (Doktoři za uzdravení společnosti).
  Ten poměr bije do očí. ROP Severozápad měl na dotace 19,5 mld., prošustrovat se mělo 13,9 mld.
  (15. prosince 2016)
  https://www.novinky.cz/krimi/423782-ten-pomer-bije-do-oci-rop-severozapad-mel-na-dotace-19-5-mld-prosustrovat-se-melo-13-9-mld.html
  Výbor Regionální rady
  https://www.kr-ustecky.cz/novy-vybor-regionalni-rady/d-1644359/p1=204824
  Divoký sever. Za zmanipulované dotace za miliardy hrozí soud 27 obviněným (6. dubna 2019)
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rop-severozapad-zmanipulovane-evropske-dotace-obvineni.A190404_123411_domaci_cern

 • Zdroje pro mafiány ODS a ČSSD jsou

  Od roku 1989 ukradlo mnoho lidí, mezi nimi byli známí politici, obrovské sumy peněz. Bohužel jsou téměř všichni vysmátí.