Svět, o kterém se nám ani nesní. Nebo sní? Jak se vypořádalo Finsko s diskriminačním utlačováním žen, dlouhých front na WC a genderové (údajné) rovnoprávnosti?

 

To nepochopíte, to nemá chybu, i my žasli, jak se chytrost rozlévá západním světem. Teda chytrost: znáte to české přísloví:

Stará anekdota vypráví o Čechovi, jenž se modlí k Bohu: "Pane Bože, můj soused má kozu a ta mu hodně dojí." Bůh ho přeruší a říká vlídně: "A ty, můj synu, bys jistě chtěl mít také takovou kozu, že?" A Čech odpoví: "Ne, Bože, já bych jenom chtěl, aby ta koza sousedovi chcípla."

 

Tak přesně takto se vypořádalo Finsko s problémem gender a údajným diskriminačním utiskováním žen na WC.

Představte si: máte pět ženských kabinek a pět mužských pisoárů. Pisoáry zabírají prostor jedné kabinky. A zatímco cca 100 mužů je za chvíli hotovo, před ženskými kabinkami je stále dlouhá fronta. Prý diskriminace.

A tak intelektuální hvězdy západní to dovedly do dokonalosti. To, co urychluje, totiž pisoáry - se zrušily, muži se spravedlivě zařadili do front se ženami.

Pisoáry zrušeny

A výsledek?

Ženy se "neodbaví" rychleji, ale muži znásobí fronty a musí čekat daleko déle. Ale je to spravedlivé: muže se podařilo zastavit. Čekají stejně dlouho jako ženy...

 

Přesto by se někde mohli kontaktovat, takže...

Muži mají "své" umyvadlo modré

A nyní si přečtěte ještě jednou českou anekdotu výše.

 

I v USA mají společné kabinky, takže odtud vítr fouká?

Americké genderové antidiskriminační WC

Vážně nevěříte, že se svět nezbláznil a fantasmagorická zaslepenost (zatím) nezvítězila?

 Petr Pokorný na cestách

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Jj, to známe už z amerického komediálního seriálu Ally McBealová z roku 1997. Ale tam to byla legrace?

 • Vlastimil Nowak

  A vy jste pane ******** ty fronty nějak dokumentoval nebo viděl na vlastní oči? Co když je to tak, že pak opravdu budou "fronty" výrazně kratší nebo dokonce žádné? Co vy víte?
  Mi tedy společné WC opravdu nevadí, aspoň mi buzeranti nebudou čumět na ptáka. :) Buzeranti prostě tímto mají po ptákách :)

 • .

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Ty jsi asi zcestovalý, že nic nevíš. Nešláp jsi na hrábě?

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: .

  A vy máte zdokumentované fronty na společných záchodcích v USA?
  Nebo jenom blábolíte nesmysly?

 • novota

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Tohle prý mají na patře v liháči kde pracuje soudruh opus... :o

 • Dan

  V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Hovado se zase ozvalo! Prirozene, ze vitr fouka z USA a prinasi vse posahane jako metoo, liberalismus, politickou korektnost, LGBT, a jine vymozenosti. Lide jako blb Nowak alias Opus, co si jeste naklikava 'libi se' v hodnoceni sveho clanku to jsou ochotni prijimat.
  Tanhle Nowak nam tady nici diskusi, protoze trolluje a s kazdym jde do stretu. Neodpovidejte mu a nenechte se vyhecovat, protoze to je jeho cilem se ukajet tady.

Nejnovější články